Yılbaşı sofrası için tarifler: Uplifers’tan yeni yıl menüsü

Yılbaşı akşamı ne pişireceğine karar veremeyenler, zengin ve farklı bir menü oluşturarak arkadaşlarını şaşırtmak isteyenler; vegan ya da vejetaryen beslenen, şeker tüketmeyen, glutensiz lezzetler arayanlar için bol seçenekli, her biri lezzetli mi lezzetli ancak hazırlaması bir o kadar pratik yılbaşı sofrası tariflerini bir araya getirdik. Başlangıçlardan ana yemeklere, tatlılardan kokteyllere Uplifers’ın en sevilen tariflerinden oluşturduğumuz menümüze bakmadan yılbaşı sofrası hazırlıklarınıza başlamayın.

Herkesin içini ısıtacak sıcacık bir başlangıç için çorba tarifleri

Her yemeğe değil ancak, yılbaşı yemeği gibi özel bir akşam yemeğine yakışır bir başlangıç için önden sıcacık bir çorba servis etmenin konuklarınızı fazlasıyla sevindireceğine eminiz. Sonbahar ve kış aylarındaki mevsim meyve ve sebzeleriyle hazırlanabilecek lezzetli, sağlıklı, son derece renkli ve klasik çorba tariflerinden oldukça farklı çorba tariflerimizi aşağıdaki yazılarımızda bulabilirsiniz: 

Sohbet ederken çatalın ucuyla ufak ufak tırtıklamalık meze tarifleri

Yılbaşı akşamında aşırı yemek istemese de sofrada mutlaka çeşitlilik arayan, damak tadına olduğu kadar göze de hitap eden aperatiflerle sofrasını şenlendirmek isteyenler yılbaşı sofrasında her türlü içeceğin de yemeğin de yanına çok yakışan mezelerimizden en az ikisine mutlaka menüsünde yer vermeli. Ana yemeği beğenmeyenler, çeşitli besin gruplarına hassasiyetleri olanlar ve damak tadından emin olamadığınız misafirleriniz için hazırlayacağınız bu mezelerin gecenin sonunu görmeyeceklerine eminiz.

Ayrıca, tüm mezelerin yanında harika gidecek iki harika atıştırmalık için:

Vitamin deposu ve renkli bir sofranın olmazsa olmazı salata tarifleri

Zengin besin öğeleriyle lezzetli olduğu kadar sağlıklı da bir sofra hazırlamak ve ana yemeğin yanına garnitür hazırlama derdinden kurtulmak isteyenler için sofraları renklendirecek, birbirinden lezzetli salata tariflerimiz sadece yeşilliklerden ve otlarla değil, sürpriz içerikleriyle tüm konuklarınızı şaşırtacak.

Kendisi küçük lezzeti büyük ara sıcak tarifleri

Kutlama sofralarında ana yemeğe geçmeden önce damakları şenlendiren, lezzetiyle çoğu zaman ana yemeği bile aratmayan ara sıcaklar yılbaşı sofrasının olmazsa olmazı. Sıcak servis edilmesi gerektiği için çoğu zaman yemekten kalkıp hazırlamanız gereken ara sıcaklardan, soğusa da lezzetini koruyacak, hatta ertesi gün bile tüketilebilecek ara sıcak tariflerimizde elbette veganlar ve vejetaryen beslenenler için de muhteşem seçenekler mevcut.

Gecenin yıldızı olacak ana yemek tarifleri

Başlangıçlardan ve mezelerden sonra sıra tüm maharetlerinizi gösterebileceğiniz, ziyafetin baş aktörü olacak ana yemekte! Yılbaşı sofrası denildiğinde her ne kadar akla ilk gelen şey fırında hindi ya da hindi dolması olsa da, hem et yemeyen hem de hindinin lezzetinden pek de hoşlanmayan sevdikleriniz için aşağıdaki farklı ana yemek alternatifleriyle bu geceyi özel kılabilmeniz mümkün. 

Ana yemek tabii ki garnitürsüz olmaz. Ana yemeğinizi hem görsel hem de lezzet açısından tamamlayacak garnitür tarifleri için:

Geceyi şeker tadında sonlandırmak isteyenler için yılbaşına özel tatlı tarifleri

Kutlama sofrası tabii ki tatlısız da olur, ancak tatlı bir sonla ‘çok başka’ olur! ‘Yemeği çok kaçırdım, tatlı çok ağır gelecek.’ diye endişelenenler, şeker tüketmese de tatlıya hayır diyemeyenler, sıcak içeceklerle tatlı ihtiyacını karşılayanlar ya da sıcak içeceğinin yanına lezzetli bir ‘yancı’ arayanlar için sağlıklı, fit ama bir o kadar da lezzetli tatlı tariflerimizi bir araya getirdik.

Çocukları da düşündük: Çocukların bayılacağı yemek tarifleri

Her ne kadar muhteşem yemekler yapsanız da, yetişkinlere göre çok daha seçici olan ve her yemeği beğenmeyen çocuk misafirleriniz için aşağıdaki lezzetli ve eğlenceli sunumlara sahip tariflerimize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. 

Sofranızın bereketi, yeni yılın mutluluğu, sevdiklerinize sarılmanın huzuruyla sarmalanmış, keyifli bir yılbaşı geçirmeniz dileğiyle!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!