Hangi burç nasıl bir ev ister: Burçlara göre dekorasyonun püf noktaları

Burcunuz, kişiliğiniz ve tercihlerinizle ilgili çok şey söyler. Sizinle ilgili bu kadar çok ipucu içeren burçlar, dekorasyon tercihlerinizde de yardımcı olabilir. Evinizi dekore ederken burcunuza göre nelere dikkat etmelisiniz? Hangi burç dekorasyonda hangi stillerden hoşlanır? Burcunuz ev dekorasyonunuz hakkında neler söyler? İşte burçlara göre dekorasyonun püf noktaları:

1. Koç burcu

Tutkulu, heyecanlı, enerjik bir Koç burcu olarak sizin evinizin eğlenceli ve sıcakkanlı kişiliğinizi yansıtması gerekir. Trendleri takip eden, yeniliklere seven birisi olarak sizin evinizin geçişken bir tarzı olmalı. Hem geleneksel hem de modern öğeleri bir arada barındıran, kırmızı veya diğer sıcak tonların öne çıktığı, istediğiniz zaman değişiklik yapmaya olanak tanıyan bir dekorasyonunuz olmalı.

2. Boğa burcu

Bir toprak burcu olan Boğa iseniz siz pratik, kararlı, tutkulu, güzelliğe önem veren biri olabilirsiniz. Eklektik tarzda dekore edilmiş bir ev, kendinizi en rahat hissettiğiniz yer olabilir. Renkler, dokular arasında ahenkli bir kompozisyon yaratabilir, kendi hayal gücünüzden faydalanabilirsiniz. Konfor, güzellik ve huzur sizin için bir arada olmalı. Geleneksel lüks, dekorasyonda sizi tanımlayan ifade olabilir.

3. İkizler burcu

İletişime önem veren, yeni fikirlere açık, değişikliği seven, risk alan ve deneysel bir İkizler burcunun evi kendisini yansıtır. Orta Çağ modern estetik anlayışında bir dekorasyon bile olsa mutlaka kendi ruhunu yansıtacak detaylar ekler. Eğer siz de İkizler burcuysanız, farklılıkları bir arada kullanacağınız, aydınlık ve havadar, beyaz rengin hakim olduğu bir ev tam size göre.

4. Yengeç burcu

Yengeç burcuysanız tam bir ev kuşusunuz demektir. Sizin için ev çok önemli çünkü vaktinizin çoğunu evde geçiriyorsunuz. Bu yüzden evinizin konforlu olması lazım. Büyük ve geniş eşyalar, rahat kanepeler, çiftlik evi tarzında bir dekorasyon, büyük ve kalabalık aileyi çağrıştıran detaylar tam size göre.

5. Aslan burcu

Bir Aslan burcu olarak zodyakın en güçlüsü sizsiniz. Siz her zaman ışıldamayı, dikkatleri toplamayı ama bunu en doğal halinizle yapmayı seviyorsunuz. Büyük mobilyalar, büyük evler, büyük dekorasyon öğeleri tam size göre. Altın rengi detaylar, parlak renkler dekorasyonunuzu bütünleyebilir.

6. Başak burcu

En ufak detayları bile görebilen bir göze sahipsiniz. Sizin için düzen, temizlik her şey demek. Doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar tam size göre. Rustik-modern bir tarz sizi yansıtabilir. Toprak tonları da tam sizin renkleriniz. Eşyalarınızı düzenli bir şekilde depolayabileceğiniz ve aynı zamanda şık görünen dolaplar tam size göre. Ayrıca sizin evinizin kolay temizlenebilir olması gerekiyor. Etrafta dağınıklık sevmeyenlerdensiniz.


Kaynak: Mymove.com

7. Terazi burcu

Terazi burcu doğuştan tarz sahibi, sanatçı ruhludur. Diplomasi ve adalet duygusu çok gelişmiştir. Kişiler arası ilişkilerde ahenk ve uyum çok önemlidir. Sizin eviniz, içinizdeki denge ve ahengin bir yansıması olmalıdır. Bazen dağınık bile olsa o dağınıklığın kendi içinde bir estetiği vardır. Modern bir dekorasyon tam sizin tarzınız. Orantılı, elegant ve moda olan şeyler ilginizi çekiyor. Açık maviler, açık pembeler tam sizin tonlarınız.


Kaynak: Mymove.com

8. Akrep burcu

Gizli kapaklı işler tam size göre. Gizemli tavırları çok seviyorsunuz. Bu yüzden dekorasyonda da derin ve yüzeysel olmayan bir tarz sizi yansıtıyor. Eviniz sizin en gizemli yeriniz. Dekorasyonda klasik bir tarzınız olduğu söylenebilir. Siyah en sevdiğiniz renk. Genellikle koyu tonların hakim olduğu bir ev tam size göre.

9. Yay burcu

Eğlenceli, rahat, maceraperest bir ruhunuz var. Etnik desenler tam size göre. Eviniz ne kadar sade olursa olsun, mutlaka bir noktada maceracı ruhunuzu yansıtan detaylar göze çarpacaktır. Mavi tonları dekorasyonda en sevdiğiniz tonlar olabilir.

10. Oğlak burcu

Geleneksel, oturaklı, bilge tavırlarınız var. Dekorasyon tarzınız da bu özelliklerinizi yansıtmalı. Sizin için bir eşyanın stil sahibi olması değil kullanışlı olması daha önemli. Fazla eşyaları tutmayı sevmiyorsunuz. Dekorasyonda sade, Iskandinav tarzı sizi yansıtıyor. Gri, yeşil ve toprak tonları tam size göre.

11. Kova burcu

Sıra dışı, farklı olan her şey sizin aklınızı çelebilir. Aynı zamanda çevreyle ilgili de çok duyarlısınız. Dekorasyon için seçtiğiniz her bir parçanın çevreye zararlı olmaması sizin için çok önemli. Eklektik bir tarzınız olduğu söylenebilir.

12. Balık burcu

Zodyak’ın en hayalperest burcu Balık burçlarıdır. Hassas, hayal gücü yüksek birisiniz. Evinizde dinlenmek, rahatlamak sizin için çok önemli. Dekorasyonda en sevdiğiniz tonlar, mavi tonları. Rahat, konforlu parçalar tam sizi yansıtıyor.

İlginizi çekebilir: Duvar kağıdı kullanarak uygulayabileceğiniz en şık dekorasyon fikirleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!