Hangi burç nasıl bir ev ister: Burçlara göre dekorasyonun püf noktaları

İçinize sinen, her yönüyle sizi yansıtan, kendinizi huzurlu ve konforlu hissedebileceğiniz alanlar dekore etmek bütçenize, aile büyüklüğünüze, evinizin/odanızın şekline, ihtiyaçlarınıza ve daha birçok faktöre göre şekillenebilir. Zaman zaman kısıtlayıcı değişkenler işin işine girse de çoğu zaman keyifli bir süreç olan dekorasyon, aynı zamanda kişiliğinizi yansıtan ve kim olduğunuzla, iç dünyanızla ilgili birçok ipucu barındıran burcunuza göre de yepyeni bir soluk kazanabilir. Yaşam tarzınızla, zevklerinizle ya da tercihlerinizle ilgili birçok söyleyen burcunuz, dekorasyon konusunda da belirleyici ve yardımcı olabilir. Nasıl mı? Tabii ki burcunuzun dekorasyona yansıtabileceğiniz özellikleri ile. Bu konuda size yol gösterebilecek, burcunuza göre dekorasyon stilinizi keşfetmenizi sağlayacak ipuçlarını bu yazımızda bir araya getirdik.

Evinizi dekore ederken burcunuza göre nelere dikkat etmelisiniz, hangi burç dekorasyonda hangi stillerden hoşlanır, burcunuz ev dekorasyonunuz hakkında neler söyler; tüm bu soruların cevaplarını burçlara göre dekorasyonun püf noktalarını derlediğimiz yazımızın devamında bulabilirsiniz. Tahmin ediyoruz ki burcunuzun, zevklerini ve mükemmel yaşam alanları yaratmak için sahip olduğunuz fikirlerinizle ne kadar uyumlu olabileceğini görünce şaşıracaksınız. İşte burçlara göre dekorasyonun püf noktaları:

1. Koç burcu

Tutkulu, heyecanlı, enerjik bir Koç burcu olarak sizin evinizin eğlenceli ve sıcakkanlı kişiliğinizi yansıtması gerekir. Trendleri takip eden, yenilikleri seven birisi olarak sizin evinizin geçişken bir tarzı olmalı. Hem geleneksel hem de modern öğeleri bir arada barındıran, kırmızı, turuncu veya diğer sıcak tonların öne çıktığı, istediğiniz zaman değişiklik yapmaya olanak tanıyan bir dekorasyonunuz olmalı. Her alanda olduğu gibi dekorasyonda da cesur tarzınızı yansıtabileceğiniz, tasarım sandalyeler, parlak kanepeler, etkileyici çizgilere sahip mobilyalar ve sıcaklığı artıracak şömine, mum, özel ışıklar gibi ürünler yaşam alanlarınızı daha fazla “siz” yapabilir.

2. Boğa burcu

Bir toprak burcu olan Boğa iseniz siz pratik, kararlı, tutkulu, güzelliğe önem veren biri olabilirsiniz. Eklektik tarzda dekore edilmiş bir ev, kendinizi en rahat hissettiğiniz yer olabilir. Renkler, dokular arasında ahenkli bir kompozisyon yaratabilir, kendi hayal gücünüzden faydalanabilirsiniz. Konfor, güzellik ve huzur sizin için bir arada olmalı. Çünkü, yaşam alanlarınızın sakin ve dinlendirici olması sizi için çok önemli. Rahatlamak için dokunduğunuz, kullandığınız her şey size kendinizi iyi hissettirmeli, öyle değil mi? O nedenle kadife kırlentler, yumuşak tüylü koltuk örtüleri sizin için dekorasyonunuzun en önemli parçaları olabilir. Ellerinizi kadife yastıkların üzerinde gezdirirken açık renkli duvarların üzerindeki zevkle seçtiğiniz rahatlatıcı tabloları izlemek, günün en keyifli zamanı olmaz mı?

İlginizi çekebilir: Ev dekorasyonunda kadife kullanımının incelikleri

3. İkizler burcu

İletişime önem veren, yeni fikirlere açık, değişikliği seven, risk alan ve deneysel bir İkizler burcuysanız evinizin de sizi yansıtacak özellikler barındırmasını isteyebilirsiniz. Risk almayı seven ve bir şeyleri karıştırmayı, bir araya getirmeyi, çeşitlilikleri kombinlemeyi denemekten geri kalmayan tarzınız, evinizde de sınırların dışına çıkarak sizi anlatabilir. Nasıl mı? Tabii ki, geleneksel ve modern çizgilerin karışımıyla. Farklılıkları bir araya getirdiğiniz, parlak ve aydınlık rengi tercih ettiğiniz eğlenceli bir dekorasyon tam sizlik. Üstelik eğlenmeyi seven yönünüz için alışılagelmişin dışındaki birkaç parça da tarzınızı yaşam alanlarınıza yansıtmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar arasında. Havadar, rahat ve konforlu bir ortam olmazsa olmazınız, bu nedenle seçtiğiniz mobilyaların konforu da sizin için bir hayli önemli, yanılıyor muyuz?

İlginizi çekebilir: İç mekan dekorasyonlarıyla ilham veren filmler ve diziler

4. Yengeç burcu

Yengeç burcuysanız tam bir ev kuşusunuz demektir. Sizin için ev çok önemli çünkü vaktinizin çoğunu evde geçiriyorsunuz. Bu yüzden evinizin konforlu olması sizin için hayati bir öneme sahip. Büyük ve geniş eşyalar, rahat kanepeler, çiftlik evi tarzında bir dekorasyon, büyük ve kalabalık aileyi çağrıştıran detaylar tam size göre. Duygusal yönünüzün ve ailenize, arkadaşlarınıza olan düşkünlüğünüzün dekorasyonda da kendini göstermesi önemli. Sevdiklerinizin hediye ettiği biblolar, aile yadigarı ayna veya sehpalar, geleneksel dokunuşlar ya da büyük annenizin evinden getirdiğiniz yeşil bir bitki, sizin için yaşam alanlarınızın en anlamlı detayları ve dekorasyonunuzu şekillendiren önemli parçalar.

5. Aslan burcu

Bir Aslan burcu olarak zodyakın en güçlüsü sizsiniz. Her zaman ışıldamayı, dikkatleri üstünüzde toplamayı ama bunu en doğal halinizle yapmayı seviyorsunuz. Büyük mobilyalar, büyük evler, büyük dekorasyon öğeleri tam size göre. Altın detaylar, parlak renkler yaşam alanlarınızda görmek istediğiniz tarzlar arasında. Tıpkı ormanın kralı aslan gibi, evinizin de sizin gücünüzü taşıyabilen bir yapıda olması önemli. Şaşırtıcı, görkemli ve etkileyici bir dekorasyon, özel parçalar, imzalı tablolar, hem sizi hem de evinize gelen herkesi büyüleyecek sanat eserleri, dekorasyonda görmek istediğiniz parçalar arasında.

6. Başak burcu

En ufak detayları bile görebilen bir göze sahipsiniz. Sizin için düzen ve temizlik her şey demek. Detaycı kişiliğiniz evinizin tarzıyla da eşleşmeli. Rustik-modern bir tarz, ilk tercihiniz olabilir. Doğal malzemeler, minimal çizgiler tam size göre. Bitkiler de olmazsa olmazınız. Ayrıca, evinizin kolay temizlenebilir olması ve her zaman düzeni sağlayan raflar, dolaplar, depolama alanlarının bulunması sizin için çok önemli. Çünkü, etrafta dağınıklık sevmeyenlerdensiniz. Mükemmelliyetçi yapınız kendini yaşam alanlarınızda da hissettirmeli. Sizin için dekorasyonun en önemli özelliği, sizin ellerinizden çıkmış olduğunu yansıtması, öyle değil mi?

7. Terazi burcu

Terazi burcuysanız doğuştan tarz sahibi olduğunuzu ve sanatçı ruhu taşıdığınızı vurgulamak yanlış olmaz. Kendinize ait bir düzen yaratmayı sevenlerdensiniz; bazen dağınık bile olsa o dağınıklığın kendi içinde size göre bir estetiği vardır. Modern bir tarz, orantılı, elegant, dengeli ve uyumlu yaşam alanları ise en favoriniz. Dengede kalmayı seven yapınız için özel meditasyon alanları, mindful köşeler yaratmak ve nötr renkler kullanmak birinci önceliğiniz. Evinizde konforlu hissetmenize yardımcı olacak hygge ortamını yaratmak içinEvinizde hygge ortamı yaratmanın yolları yazımızdan ilham alabilirsiniz. Ayrıca hem yalnızlığı hem de kalabalığı dengeleyecek alanlar dekorasyonda sizin için olmazsa olmazlar arasında. Kendinizle baş başa kalabileceğiniz sakin köşeleri ve sevdiklerinizle bir araya gelebileceğiniz keyifli yemek odalarını bir araya getiren bir ev, en büyük istekleriniz arasında olabilir.

8. Akrep burcu

Bir akrep burcuysanız evinizin olmazsa olmazlarından biri, gerçekten kendinizi ait hissedebileceğiniz bir alan. Çünkü mahremiyet sizin için çok önemli. Gizemli tavırlar tam sizin tarzınız. Gizlilik, sizin için çok önemli. Eviniz sizin en gizemli yer olmalı. Bu yüzden dekorasyonda derin ve yüzeysel olmayan bir tarz ilk önceliğiniz. Koyu tonlar, siyah dokunuşlar, klasik çizgiler tam size göre. Şık ve zarif eşyalar dekorasyonunuza tarzınızı yansıtmak konusunda en etkili araçlar olabilir. Ayrıca kendinizle baş başa kaldığınızda rahatlayabileceğiniz konforlu mobilyalar da yaşam alanlarınızda yer alması gereken parçalar arasında.

9. Yay burcu

Eğlenceli, rahat, maceraperest bir ruhlu bir yaysanız, seyahatlerinizin sizin için çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Maceracı yönünüzü yansıtan etnik desenler ve konforlu alanlar tam size göre. Ev kuşu olmadığınızı söylesek de evinizin sizden parçalar yansıtması çok önemli. Maceracı ruhunuzu ortaya koyan fotoğraflar ya da seyahatlerinizden biriktirdiğiniz eşyalar,  dekorasyonunuzun kritik parçaları. Ziyaret ettiğiniz yerel pazarlardan aldığınız dekoratif kumaşların ya da çok uzak bir ülkeden getirdiğiniz hediyelik objelerin evinizde yer alması şart. Değişime açık, yenilikçi ve eğlenceli tarzınız evinizde de kendini hissettirmeli ve ziyaret eden herkese sizin coşku dolu iç dünyanız hakkında fikir vermeli. 

İlginizi çekebilir: Evinizde keyifli bir kütüphane oluşturmak için ilham verici fikirler

10. Oğlak burcu

Geleneksel, oturaklı, bilge tavırlı oğlak burcundansanız, nostaljik rüzgarlar estirmeyi ve denenmemişi denemeyi sevdiğinizi söyleyebiliriz. İskandinav tarzı aslında tam sizlik olsa da yepyeni dokunuşlar eklemek de her zaman tercihleriniz arasında. Gri, yeşil ve toprak tonları tam size göre, hem stil sahibi hem de  kullanışlı eşyalar birinci tercihiniz, çünkü işe yaramadığını düşündüğünüz şeyleri evinizde tutmak istemeyen bir yapınız var. İnce ruhunuzu yansıtan parçalar bulduğunuzda hemen yepyeni dekorasyon fikirleri kafanızda canlanmaya başlıyor, değil mi? Ayrıca, rafine zevklerle döşenmiş bol ışık gören alanlar, sizin için işlevsel bir dekorasyonun en önemli şartı.

11. Kova burcu

Sanatsal kova burcunun özelliklerini taşıyorsanız, modern bir tarzınız olduğunu söyleyebiliriz. Antikalar, pek sizlik değil. Şık, çağdaş mobilyalar, dekoratif heykeller dekorasyonunuzun önemli parçaları. Tabii, yeşil bitkileri de unutmamak gerek. Rahatlamayı, doğayla olan bağınızı koparmamayı arzulayan yapınız için evinizde kendinizi gevşemiş, huzur bulmuş hissetmeniz gerekli, değil mi? Evinizin şıklığını tamamlayan cam ve metal objeler de ev sevdikleriniz arasında. Metal objeleri dekorasyonunuza nasıl dahil edeceğiniz hakkında dilerseniz Yeni yıl ışıltısı: Metalik objeleri dekorasyonunuzda kullanma yolları yazımızdan da ilham alabilirsiniz. 

12. Balık burcu

Balık burcuysanız, zodyakın en hayalperest burcu olduğunuzu söyleyebiliriz. Hassas, hayal gücü yüksek birisiniz. Evinizde dinlenmek, rahatlamak sizin için çok önemli. Dekorasyonda en sevdiğiniz tonlar, mavi tonları. Rahat, konforlu parçalar tam sizlik. Yaşam alanlarınızı misafirperver bir tutumla dekore etmek, en büyük tutkularınızdan biri. Ayrıca, yeniden şarj olmanıza yardımcı olacak yumuşak koltuklar, rahatlatıcı bir kitap köşesi, sevdiklerinizle uzun sohbetlere dalabileceğiniz kahve sehpaları da mükemmel dekorasyonda sizin için olmazsa olmaz.

Burçlara göre dekorasyonun püf noktalarını derlediğimiz bu yazımız sizler için ilham kaynağı olduysa lütfen yorumlarınızı bizimle de paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: mymove, windowworldlongisland

İlginizi çekebilir: Duvar kağıdı kullanarak uygulayabileceğiniz en şık dekorasyon fikirleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!