Duvar kağıdı kullanarak uygulayabileceğiniz en şık dekorasyon fikirleri

Duvar kağıdını biraz eski ve modası geçmiş bulanlardansanız, modern duvar kağıdı ifadesi size biraz garip gelebilir. Ancak son dönemde duvar kağıdı tasarımları o kadar farklılaştı ki eskimiş, modası geçmiş çizgiden çıkıp son tarz sahibi bir çizgiye kavuştu. Birçok iç mimar, tasarımcı duvar kağıdını artık dekorasyonun önemli bir parçası olarak görüyor. Bazıları modern, bazıları retro bir tarza sahip duvar kağıtları mekanları süslüyor. İşte duvar kağıdı kullanarak uygulayabileceğiniz en şık dekorasyon fikirleri:

1. Tekrar eden motifler seçin.

Seçeceğiniz duvar kağıdının tekrar eden motiflerden oluşması, uygulandığı alanda sonsuzluk duygusu uyandırır. Özellikle ufak alanlar veya yatak odası gibi alanlar için bu fikri uygulayabilirsiniz.


Kaynak: Alexandra Rowley, Studio DB

2. Grafik baskıları unutmayın.

Modern bir tasarım istiyorsanız, grafik baskılar tam aradığınız şey olabilir. Lineer çizgilerle üç boyutlu bir etki yakalayabilirsiniz.


Kaynak: Studio Razavi

3. Gölgelerle oynayın.

Renk geçişleri veya gölgeli tonların uygulandığı duvar kağıtları mekana bambaşka bir hava katabilir. Özellikle aydınlatmayla birleştirildiğinde, ortaya çok şık bir tasarım çıkacaktır.

4. Ton sur ton kullanmayı deneyin.

Işık ve renklerin dans ettiği, ton sur ton duvar kağıtlarıyla evinizde modern bir tasarım ruhu yakalayabilirsiniz.

5. Sanat eseri muamelesi yapın.

Uygulayacağınız duvar kağıdını, duvarınızdaki çıtaların içine yerleştirebilirsiniz. Böylelikle sadece duvar kağıdı değil, sanat eseri gibi algılanmasını sağlayabilirsiniz.

6. Büyük boyutlu çizgilerle tarzınızı vurgulayın.

Büyük boyutlu çizgiler de uygulandığı alanda büyük boyutlu bir sanat eseri gibi görünebilir ve evinize çok şık bir hava katabilir.


Kaynak: Regan Baker Design

7. Eşyalarla ve desenlerle eşleştirin.

Uygulayacağınız duvar kağıdının, mobilyalarınız veya uygulayacağınız alandaki eşyaların desenleriyle eşleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu da mekanda bütünsellik yakalamanıza yardımcı olur.


Kaynak: Francesco Lagnese

8. Klasik ve moderni buluşturun.

Klasik çizgilere sahip bir duvar kağıdını, modern mobilyalarla buluşturabilir veya tam tersini yapabilirsiniz. Bu da kontrastın uyumlu bir şekilde buluştuğu bir mekan yaratmanıza yardımcı olur.


Kaynak: Studio DB

9. Köşeleri unutmayın.

Duvar kağıdını bir duvarın tamamına değil, bir bölümüne uygulayabilirsiniz. Örneğin evinizin bir köşesi, mutfak veya banyonuzun belli bir alanı bunun için bir seçenek olabilir.


Kaynak: Catherine Kwong

10. Gelenekseli yeniden yorumlayın.

Bazen size çok geleneksel gelen çizgiler, eşyalarınızla veya evinizin diğer bölümleriyle harika bir uyum sağlayabilir. Bir şans vermekten çekinmeyin.


Kaynak: Leanne Ford Interiors

İlginizi çekebilir: İyi uyku için huzurlu bir yatak odası: Yatak odası dekorasyonu için 9 ipucu

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!