Ev dekorasyonunda kadife kullanımının incelikleri

Kış dekorasyonu söz konusu olduğunda pek çoğumuzun aklına ilk gelen kumaşlardan biri olan kadife, kullanıldığı tüm alanlara sıcaklık, yumuşaklık ve derinlik katıyor. Büyük mobilyalardan küçük aksesuarlara, yaşam alanlarınızda pek çok farklı şekilde kullanabileceğiniz kadife, dekorasyonunuzda renkli ve dikkat çekici bir dokunuş için harika bir seçim. Yumuşak ve pürüzsüz hissi, lüks havası, içimizi ısıtan renkleriyle popülerliğini her zaman koruyan kadifeye dekorasyonunuzda yer vermek için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kadife koltuklar: Lüks ve rafine bir seçim

Oldukça zamansız bir kumaş olan kadife, koltuklardan berjerlere, oturma gruplarından puf ve kırlentlere kadar salonunuzda kendine yer bulabilir. Koyu renkli kadife bir koltuk dekorasyonunuza lüks bir dokunuş yaparken, özellikle toprak tonlarında tercih edeceğiniz kadife oturma grubu, ortama sıcacık bir görüntü katacaktır. Samimi bir görünüm için hardal, bordo, yeşil gibi renkleri tercih edebilir, pembe, mavi, mor gibi pastel renklerdeki kadife koltuklarla romantik bir hava yaratabilirsiniz. Kontrast renkte duvarlarla kombinleyerek dikkat çekici, aynı renklerdeki duvarlarla lüks bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Basit ama etkili: Kadife kırlent

Yumuşaklığıyla rahatlatan kadifeyi yaşam alanlarınızda kullanmak istiyor ancak özellikle modern dekorasyonunuzda çok gösterişli duracağından çekiniyorsanız, tercihinizi kadife kırlentlerden yana kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerdeki kadife kumaşlar kullanılarak üretilmiş, çeşitli boyut ve şekillerdeki kırlentleri kontrast renklerde tercih ederek dikkat çekici bir görünüm yaratabilir, tüylü, yünlü ya da keten kumaşlarla kombinleyerek doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Enerjik ve retro kadife berjerler

Retro görünüme sahip kadife berjerler, odanıza basit bir dokunuşla bambaşka bir hava katmak için tek başına yeterli. Ahşap materyallerle kombine bir kadife koltukla İskandinav dekorasyon stiline göz kırpabilir,  metal veya altın dokunuşlarla tamamlayarak lüks görünümü tamamlayabilirsiniz. Örneğin, odanın görece daha az kullanılan bir köşesini, üzerinde uzun saatler oturabileceğiniz rahat bir kadife koltuk ve doğru aydınlatmayla keyifli bir okuma köşesine dönüştürmeniz mümkün.

Cazibe noktası: Yemek odasında kadife

Salonunuzda gösterişli bir cazibe köşesi yaratmak istiyorsanız, tercihinizi kadife sandalyelerden yana kullanabilirsiniz. Yemek masasının etrafında kullanacağınız kadife kaplı sandalyeler uzun süren keyifli yemeklerde size rahatlıklarıyla eşlik edebilir. Farklı desenlerdeki kadife sandalyeleri kombinleyerek enerjik bir görünüm yatabilir, özellikle küçük alanlarda canlı renklerle kadifenin vurucu etkisini artırabilirsiniz.

Konfor ve gösteriş bir arada: Kadife yatak başlığı

Yatak odanızda ekstra rahatlık, konfor ve sıcaklık mı istiyorsunuz? Aradığınız şey kadife bir yatak başlığı olabilir. Kadife yatak başlığı, odanızın havasını bir anda değiştirirken, keyifli, rahat ve huzurlu, ancak bir o kadar da dikkat çekici bir etki yaratacaktır. Yatak başlığınızı kadife yastıklarla kombinleyebilir, tüylü yatak örtüleriyle konfor ve sıcaklığı katlayabilirsiniz. Dilerseniz ayak ucu pufları ve kadife örtülerle de bütünlüklü bir hava yakalayabilirsiniz.

Dramatik görünüm: Kadife perdeler

Kadife perdeler, dramatik bir dekorasyon stilinin en mükemmel tamamlayıcılarından biridir. Bu dramatik görünümün nedeni kadife perdelerin ağır ve kalın hissi. Duvarla kontrast renklerde tercih ederek daha gösterişli görünmelerini sağlayabilir, abartıdan uzaklaşmak için drapeli değil de düz olanları tercih edebilirsiniz. Perdelerinizi asarken kumaşın yönünü elinizi yukarıdan aşağı indirdiğinizde yumuşak ve kaygan olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Keyifli bir kış bahçesi oluşturmanın püf noktaları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!