Yeni yıl ışıltısı: Metalik objeleri dekorasyonunuzda kullanma yolları

Evinizde, ofisinizde yılbaşı ışıltısını yakalamak istiyorsanız, yapmanız gereken şey metalik objeler kullanmak. Yılbaşı için aldığınız kırmızı ve yeşil renkli objelerin arasında gümüş, altın ve bronz renkli metalik objeleri yerleştirebilirsiniz. Ancak metalik objeleri dikkatli seçmekte ve dikkatli kullanmakta fayda var; aşırıya kaçarsanız veya iyi seçimler yapmazsanız kötü bir görüntüye neden olabilirsiniz. İşte yeni yıl ışıltısı için metalik objeleri dekorasyonda kullanma yolları:

1. Ağaç süslemek için kullanabilirsiniz.

Yeni yıl dekorasyonu deninle ilk akla gelen ağaç süslemesidir. İster çam ağacı ister başka bir bitkiyi süslerken metal objeler kullanabilirsiniz. Eğer farklı metalik renkler kullanacaksanız, öncelikle tek bir metalik renkteki objeleri yerleştirin, ardından ikinci rengi ekleyin. Metalik objelerle süslenmiş ağacınız, ışıl ışıl parlayacak…

2. Metalik objeleri bir araya toplayabilirsiniz.

Elinizdeki metalik renkli objeleri bir araya getirip, başlı başına bir dekorasyon objesine dönüştürebilirsiniz. Metal topları, mumları aynalı bir tepsinin üzerine yerleştirebilirsiniz. Böylelikle metalin aynadaki yansımasından da yararlanabilirsiniz.

3. Yıldızlarla aydınlatın.

Yeni yıla yıldızların ışıltısıyla girmek istiyorsanız, kendi yıldızınızı kendiniz parlatmaya ne dersiniz? Gümüş, altın veya bronz renkli bir kalemle boyayacağınız yıldızları, evinizin belli bir köşesine asmak iyi bir fikir olabilir.

4. Kozalaklarla mevsim ruhunu yakalayın.

Yakınınızdaki bir çam ağacının altından toplayacağınız kozalakları, metalik renklerle boyayarak dekorasyon objesine dönüştürebilirsiniz. Boyaların kuruduğundan emin olduğunuzda, kozalakları serbest biçimde veya hepsini cam bir vazonun içine koyarak dekorasyonunuzla bütünleştirebilirsiniz.

5. Kendi kapı süsünüzü yapın.

Elinizdeki metalik objeleri, kapı süsüne dönüştürebilirsiniz. Hakla şeklindeki kapı süslerinin ışıltısı, evinizin girişine bambaşka bir hava katabilir.

6. Rafyalarla ışıltıyı her yere taşıyın.

Metalik objeleriniz size yeterli gelmediyse rafyalardan yararlanabilirsiniz. Uygun eşyalarınızın etrafını metalik renklerdeki rafyalarla sarıp, evinize ışıltı katabilirsiniz. Mutfaktaki kavanozlar, salonda sehpanın üzerindeki ufak objeler, vazolar rafyaları kullanabileceğiniz başlıca alanlar.

Daha fazla yılbaşı dekorasyon önerisi için Evde yeni yıl ruhu: Yılbaşı dekorasyonu için ilham veren öneriler yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!