Burçların ruh eşleri: Astrolojik ruh eşinizin kim olduğunu biliyor musunuz?

Bildiğiniz üzere burçlarımız bize kişiliğimiz, tercihlerimiz ve hatta kiminle en uyumlu olduğumuz hakkında çok şey söyleyebilir. Peki hiç astrolojik ruh eşinizi merak ettiniz mi? Aşkı ararken genellikle karanlıkta dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Neyse ki astroloji bu konuda da imdadımıza yetişiyor ve burçlarının en iyi eşleşmelerini bize detaylıca açıklıyor.

Astrolojik ruh eşi nedir?

Astrologlara göre, iki farklı burcu ruh eşi yapan şeyleri anlamanın birkaç yolu var. Örneğin, genellikle karşıt burçlar (Koç ve Terazi, Boğa ve Akrep gibi) birbirlerini tamamlayan bir yin-yang dengesi yakalayabilir. Veya İkizler ve Başak, Merkür tarafından yönetildiği için Merkür niteliklerini paylaşırlar. Ayrıca Venüs burcumuz da sevgiye olan bakış açımızı büyük ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle söz konusu romantizm olduğunda, uyumlu Venüs burçlarına sahip olmak, uyumlu Güneş burçlarına sahip olmak kadar önemli olabilir. Yani astrolojik aşk dilinizi anlamak için sadece Güneş burçlarına bakarsanız, karakterlerinizi görürsünüz ama sevgiyi ille de böyle ele almanız gerekmez.

Ruh eşinin her zaman romantik olmak zorunda olmadığını ve hatta sonsuza kadar sürmediğini de unutmayın. Sonuçta ruh eşi dediğimiz kişi arkadaştan aileye, öğretmene ve hatta akıl hocasına kadar herkes olabilir. Söz konusu ilişki geçici olsa bile bir şekilde ruhunuzun misyonuna hizmet edecektir.

Son olarak, biriyle astrolojik uyumunuzu tam olarak anlamak istiyorsanız her iki doğum haritasını da karşılaştırmak (sinastri veya ilişki astrolojisi), ilişkinizi anlamanın en hızlı yoludur. İşte 12 burcun olası ruh eşleri. Hem Güneş hem de Venüs burcunuzu okumanız gerektiğini unutmayın!

1. Koç burcunun ruh eşi: Terazi, Akrep, Yay

Koç burcu aksiyon ve tutku gezegeni Mars tarafından yönetilen ateşli, harekete geçen bir burçtur. Bu yüzden tamamlayıcı enerjileri nedeniyle tam zıttı olan Terazi burcu ile iyi bir çift olabilir. Mars tarafından yönetildiği için Akrep ile de aralarında bir bağ hissedebilirler. Modern astrolojide Akrep’in Pluto tarafından yönetildiği düşünülse de, eski hükümdarı Mars’tır, bu nedenle bu ikisi yüksek enerji seviyelerini ve cinsel dürtülerini paylaşırlar.

Son olarak Koç’un Mars’tan gelen yoğun tutkusu, bolluk gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay burcuyla da iyi bir şekilde eşleşebilir. Harekete geçmek ve birlikte gelişmek için birbirlerini zorlayabilirler.

2. Boğa burcunun ruh eşi: Akrep, Terazi, Yengeç

Boğa burcu güzellik ve zevk gezegeni Venüs tarafından yönetilen, istikrarlı ama bazen inatçı bir kişiliğe sahiptir. Bu burcun zıttı Akrep’tir ve ikisi de son derece sadık olduğu için iyi bir uyum yakalayabilirler, ayrıca Boğa topraklanırken Akrep hayatın derinliklerini araştırmak ister.

Venüs tarafından yönetilen Boğa, yine Venüs tarafından yönetilen Terazi ile de bir ruh uyumu hissedecektir. Çünkü her ikisi de basit zevkler, duygusallık ve romantik ifadelerdeki güzelliği takdir ederler.

Son olarak bir Boğa’nın ruh eşiyle en çok yapmak istediği şey, tahmin edeceğiniz gibi evinde rahat ve konforlu olmaktır. Ve bunu Yengeç’ten daha iyi yapan bir burç yoktur. Bu ikili, ister kanepede yayılıyor ister en sevdikleri ev yapımı yemeğin tadını çıkarıyor olsunlar; evde birlikte geçirdikleri zamandan büyük keyif alırlar.

3. İkizler burcunun ruh eşi: Yay, Başak, Balık

İkizler burcu uyarlanabilir, zeki ve bilgili iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetiliyor. Bu nedenle, bu burcun ruh eşi olabilecek kişilerin diğer değişken burçlar arasından olması şaşırtıcı değil. Çünkü her zaman yetişebilecek birine ihtiyacı var. Bu yüzden İkizler’in karşıt burcu olan Yay, İkizler burcundaki muadili ile maceraya atılmakta ve keşfetmekte hiçbir sorun yaşamayacak.

Başak burcu da tıpkı İkizler gibi Merkür tarafından yönetildiği için bu iki burç da zekalarını, mizahlarını ve hızlı düşünce yapılarını paylaşabilirler, böylece çok güçlü bir zihinsel bağlantıya sahip olup harika sohbetlerin tadını çıkarabilirler.

Harika sohbetler demişken İkizler ve Balık burcunun da ruh eşi olabileceğini söyleyelim. Bu iki burç biraz tuhaf ve “dışarıda” olabilir ve özgür ruhlarını, soyut fikirleri kavramsallaştırma yeteneklerini paylaşabilirler.

4. Yengeç burcunun ruh eşi: Oğlak, Aslan, Boğa

Yengeç Ay’ın yönettiği hassas ve besleyici bir burçtur. Onun karşıt burcu olan Oğlak, Yengeç’in can attığı istikrar için harika bir topraklama dengesi sunabilir. Yengeç ve Boğa ilişkisinin tatmin edici olmasının da nedeni budur. Her iki burç da evde zaman geçirmekten ve kendi alanlarının basit lükslerinin tadını çıkarmaktan keyif alır.

Son olarak, Ay tarafından yönetilen Yengeç, Güneş tarafından yönetilen Aslan ile de güçlü bir bağ hissedebilir. Bu eşleşme, ilahi dişil (Yengeç) ve ilahi eril (Oğlak) özelliklerini dengeleyerek her ikisini de tamamlayabilir.

5. Aslan burcunun ruh eşi: Kova, Yengeç, Terazi

Aslan, Güneş tarafından yönetilen cesur ve gururlu bir burçtur. Karşıt burcu olan Kova ile birbirlerinin vizyonlarını ileriye taşımaya kesinlikle yardımcı olabilirler. Güneş tarafından yönetildiği için Ay tarafından yönetilen Yengeç’le de ruhsal bir bağ hissedebilir, bu da onların ilahi eril ve dişil kutupsallığını somutlaştırmalarına izin verir. Son olarak partnerine hayran olmak isteyen bir burç olan Aslan, Terazi ile de iyi eşleşir, çünkü ikisi de oldukça şefkatlidir.

6. Başak burcunun ruh eşi: Balık, İkizler, Akrep

Başak burcu Merkür tarafından yönetilen analitik ve adanmış bir burçtur. Zıt burcu ise Balık’tır ve bu ikili, mükemmellik için farklı şekillerde çabalayabilir ve birbirlerini büyümeye, gelişmeye teşvik edebilirler.

Ayrıca İkizler de Merkür tarafından yönetilen bir diğer burç olduğundan, bir İkizler ve Başak bir araya geldiğinde, bolca kahkaha ve teşvik edici sohbetler ortaya çıkabilir.

Analitik hüneriyle bilinen bir başka burç ise Akrep’tir ve bir Başak ile eşleştiğinde, bu ikisinin birlikte çözemeyeceği hiçbir şey yoktur.

7. Terazi burcunun ruh eşi: Koç, Boğa, Aslan

Terazi, Venüs tarafından yönetilen barışçıl ve ilişki odaklı bir burçtur. Karşıt burcu Koç’tur ve çok farklı olsalar da birbirlerini iyi tamamlarlar, birbirlerine denge bulma konusunda yardımcı olabilirler.

Venüs tarafından yönetilen Terazi, doğal olarak Boğa ile de uyumludur, çünkü her ikisi de estetiği, kültürü, rahat olmayı ve ister basit ister abartılı olsun, hayatın zevklerinden keyif almayı takdir ederler.

Terazi çok ileriye dönük bir burç olduğu için sevgi ve şefkat dolu bir ilişkiye giden yolda Aslan’a verdiği ve ondan aldığı hayranlık ve ilgiyi sevebilir.

8. Akrep burcunun ruh eşi: Boğa, Koç, Başak

Akrep yoğun ve derindir, modern astrolojide Pluto ve antik astrolojide Mars tarafından yönetilir. Zıt burcu Boğa’dır ve bu ikisi birbirlerine denge, dönüşüm ve her ikisinin de güvende hissetmek için ihtiyaç duyduğu sadakati sunar.

Günümüzde Akrep’in teknik olarak Pluto tarafından yönetildiği kabul edilse de, eski hükümdarı Mars’ın bu burcun enerjisi üzerinde hala güçlü bir etkisi vardır, bu da onu yine Mars tarafından yönetilen bir burç olan Koç burcu için doğal bir ruh eşi yapar.

Son olarak Başak, Akrep’in yoğun merakını paylaşır, her ikisi de olayları derinlemesine anlama konusunda güçlü bir yeteneğe sahiptir, bu nedenle bu ikili de birbirlerinde birçok çekici özellik bulabilir.

9. Yay burcunun ruh eşi: İkizler, Koç, Balık

Yay maceracı ve doğaldır, şans gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. Karşıt burcu olan İkizler, Yay’ın ateşli enerjisine ayak uydurabilen birkaç kişiden biridir, bu da ikisini mükemmel ruh eşleri yapar.

Benzer şekilde, Koç da Yay’a ayak uydurabilir. Jüpiter tarafından yönetilen bir burç ile Mars tarafından yönetilen bir burcu birlikte gördüğünüzde, bu ikisinin birlikte neler başaracağını tahmin dahi edemezsiniz.

Son olarak, Jüpiter’den bahsetmişken, Balık aslında eski astrolojide Jüpiter tarafından yönetiliyordu. Bu yüzden astrologlar Yay ve Balık’ın bir şeyleri birlikte tezahür ettirme konusunda güçlü bir yeteneğe sahip olduklarını söylüyor.

10. Oğlak burcunun ruh eşi: Yengeç, Kova, Aslan

Oğlak çalışkan ve yapı odaklıdır, disiplin ve sorumluluk gezegeni Satürn tarafından yönetilir. Zıt burcu Yengeç’tir, bu ikilinin birlikteliği, yapı ve güvenlik ihtiyacını rahatlık ve şefkatle dengelemeye yardımcı olur.

Benzer şekilde Kova da eski astrolojide Satürn tarafından yönetiliyordu, bu nedenle şu anda Uranüs tarafından yönetildiği düşünülse de Oğlak ve Kova bir araya geldiklerinde ciddi ilerleme kaydedebilirler.

Oğlak hakkında bilinen bir şey varsa, o da güçlü bir birliktelik istediğidir, bu nedenle Aslan da bu azimli ve statü odaklı burç için mükemmel bir ruh eşi olabilir.

11. Kova burcunun ruh eşi: Aslan, Balık, Oğlak

Kova oldukça insancıldır, yenilik gezegeni Uranüs tarafından yönetilir. Zıt burcu Aslan ile eşleştiğinde, güçlü ileri hareket için ateşli tutkuyu yaratabilir.

Arıca Balık ile bağlantı kurduğunda, eterik titreşimler güçlü olacaktır. Çünkü ikisi de ruhsal genişleme arar ve bu ikilinin birlikte ortaya çıkarıp keşfedemeyeceği hiçbir şey yoktur.

Antik astrolojide, Kova burcu aslında günümüzde Oğlak burcunu yöneten Satürn tarafından yönetiliyordu. Bu yüzden bazı Satürn niteliklerini paylaşan bu ikili, çok çalışmanın ve çalışkanlığın önemini anlayabilir.

12. Balık burcunun ruh eşi: Başak, Yay, Kova, İkizler

Son olarak Balık, Neptün tarafından yönetilen hayalperest bir burçtur. Karşıt burcu Başak’tır ve bu ikili görünüşte zıt enerjileri ve motivasyonları dengelemek için iyi bir çift olabilir.

Ayrıca Yay da eski astrolojide Balık burcunu yöneten gezegen olan Jüpiter tarafından yönetilir. Bu nedenle, Balık ile birlikte büyük tezahür sihrini gerçekleştirebilir.

İkizler ve Kova burçları ise Balık burcunun fantastik fikirlerine ayak uydurabilir ve onu eğlendirebilir, bu da ilişkilerini ve ruhsal birlikteliklerini daha da güçlendirecektir.

İlginizi çekebilir: Enerji ve cinselliği yönlendiren Mars burcu ne anlama gelir?

Kaynaklar: wikihow, mindbodygreen

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!