Yengeç Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri

Yengeç

Zodyak’ın 12 burcundan dördüncü burç olan Yengeç burcunun döngüsü her yılın 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Yengeç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yengeç burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir. İşte, Yengeç burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Yengeç burcunun özellikleri (21 Haziran – 30 Temmuz)

 • Sembolü: Yengeç
 • Elementi: Su
 • Niteliği: Kardinal (öncü)
 • Yönetici gezegeni: Ay (duyguları ve ruhsal durumları yöneten gök cismi)
 • Renk: Beyaz
 • Gün: Pazartesi, Perşembe
 • Uğurlu sayılar: 2, 3
 • Uğurlu taşları: Akuamarin, Ay taşı, Kuvars kristali, Safir Taşı, Zümrüt
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Göğüs, mide
 • Olumlu özellikleri: Yardımsever, sabırlı, merhametli, anaç, romantik, yaratıcı
 • Olumsuz özellikleri: Dedikoducu, burnu havada, ketum, aşırı duyarlı, fazla rekabetçi
 • En sevdiği şeyler: Gurme yemekler, salon sporları, ev partileri, çocuklar, müze ve sanat galeriler, evde yapılan hobiler, denize girmek, sevdiklerine yardım etmek
 • Nefret ettiği şeyler: Pejmürde giysiler, uluorta konuşmak, acele ettirilmek, yabancı insanlar, özel hayatını anlatmak
 • Gizli tutkuları: Arkadaşlarına ve ailelerine göz kulak olmak
 • Güçlü yanları: Sebatkâr, hayal gücü yüksek, sadık, duygusal, sempatik, ikna gücü yüksek olmaları
 • Zayıf yanları: Bunalımlı, kötümser, şüpheci, manipülatif olmaları

Yengeç burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Yengeç burcu dört kardinal burçtan biridir. Bu burçlar mevsimleri başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar özgün olmayı severler ve yaptıkları her şeyde birinci olmayı isterler. Akım belirleyicidirler; arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatır.

Yengeç burcu, tıpkı Akrep ve Balık gibi su elementine bağlıdır. Zodyak’ın ilk su burcu olduğu için, duygu denizinin ve yaratıcı suların akmasını sağlayan bir nehir gibidir. Yengeç burcu insanları etrafındaki herkesin mutlu olmasını ister. Yengeç gezegen döngüsü etkisi altındayken ailemizle ve sevdiklerimizle vakit geçirme ihtiyacı hissederiz.

Duyguları ve kalpleri tarafından yönetilen Yengeçler kalabalığa karışmakta güçlük çekerler. Yengeç burcu Dünya’ya en yakın, duygularımızı en çok etkileyen, iç benliğimizi yöneten, derin arzularımızı ve duygusal isteklerimizi ortaya çıkaran bir gök cismi olan Ay tarafından yönetilir; Ay döngüsünün fazları Yengeçlerin içsel gizemlerini derinleştirir ve onların kontrolü dışında, kısa süreli duygusal örüntüler yaratır. Hayatlarının ileriki dönemlerinde ruhsal çalkantılar nedeniyle sabırsızlık, sevgisizlik, bencillik, kendine acıma veya manipülasyon gibi huylar ortaya çıkabilir. Öte yandan hayatlarından memnun oldukları dönemlerde başkalarına yardım etmeyi, çatışmadan kaçınmayı severler.

Yengeç enerjisi, tıpkı bir yengeç kıskacı gibi, iş güvenliğinden aile üyelerine kadar rahatlığa dört elle sarılmamıza sebep olur. Ayrıca tıpkı yengecin evini sırtında taşıması gibi, Yengeç burcu insanları da nereye giderseler gitsinler kendilerine güvenli ve rahat bir ortam yaratmaya çalışırlar. Değişim, kök salmayı seven bu burcu huzursuz eder.
Yengeç burcu gezegen geçişi sırasında kendimizi duygusal ve nostaljik hissedebiliriz. Duygular ve sezgiler mantığın ve zekânın önüne geçer. Bu dönemler kendimizi ve sevdiklerimizi beslememiz gereken dönemlerdir. Yengeç enerjisi ruhun gıdasıdır ve bir kez bu gıdanın tadına baktığınızda sakinleşmiş, doymuş hissedersiniz.

İlginizi çekebilir: Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Yengeç burcu kadınının özellikleri

Yengeç burcu

Yengeç burcu kadınıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Yengeç Burcu Kadını Özellikleri: Yengeç Kadınını Yakından Tanıyın

Yengeç burcu kadını – Aşk

Gerçekten âşık olan Yengeç kadınları, bir girdaba kapılarak sizi geri kalan dünyanın ortadan kaybolduğu gizli bir bölgeye götürürler. İlk başta harika gibi görünse de bu tür ilişkiler çoğu zaman sembiyotik, bağımlı ilişkilere evrilir. Bu burcun kadınları doğuştan başkalarını mutlu etmeye isteklidir ve size yaptıkları şeylerin takdir edilmesini isterler. Zaman zaman sergiledikleri melodramların haricinde, Yengeç kadınıyla aşk yaşamak son derece doyurucu bir deneyim olabilir.

Yengeç burcu kadını – Cinsellik

Yengeç kadını için cinsellik son derece içten ve kuşatıcıdır. Bir kez onun sevgisiyle sarmalandığınızda asla bırakmak istemezsiniz.

Yengeç burcu kadını – İlişkiler

Yengeç kadınları ilişkilerinde, sevdiklerine karşı sevgi dolu ve tutkulu olma eğilimindedirler. Bir kez bağlandıklarında yalnızca bir kişiyle derin bir bağ kurmak isterler. Bir Yengeç kadını aşkı bulduğu zaman arkadaşlar ve diğer ilişkiler bir kenara atılır; bu ilişkileri görmezden gelmek de sıklıkla Yengeç tükenmesiyle sonuçlanır.

Yengeç burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Yengeç kadınının kendini en mutlu hissettiği yer evidir; ev onun için rahatlama ve tazelenme kaynağıdır. Dinlenebileceği ve güzel yemekler yiyebileceği sessiz bir ortam arayışında olan Yengeç kadını kalabalık sokaklardan, gürültücü komşulardan hoşlanmaz ve genel olarak su kenarında yaşamayı ister.

Yengeç burcu kadınına ne hediye alınır?

Yengeç burcu kadını için en güzel hediye, en sevdiği markayı ve giyim tarzını bir kenara not edip bedenine uygun bir giysi almaktır. Antik mücevherler de nostaljik bir karakteri olan Yengeç kadınları için güzel bir seçimdir. Aileden birinden yadigar bir mücevher de şahane bir hediye olacaktır.

Uplifers olarak Yengeç burçları için Trendyol’da oluşturduğumuz koleksiyonu incelemek için tıklayın.

Yengeç burcu kadınıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Yengeç Burcu Kadını Özellikleri: Yengeç Kadınını Yakından Tanıyın

Yengeç burcu erkeğinin özellikleri

Yengeç burcu erkeği – Aşk

Yengeç erkekleri âşık oldukları zaman adanmış bir sevgili olurlar. Size olan hayranlığını abartılı tavırlarla gösteren, aşk mektupları yazan beyaz atlı prens gibi çıkagelirler. Bir kez karşılıklı saygıya dayalı bir ilişki oturtabildiğinde, sevgilileriyle olan bağları heyecanlı olmaktan ziyade samimi bir hale gelir. Yengeç erkekleri inanılmaz derecede sahiplenici ve kıskançtır. Sahip olduklarının ellerinden kaçıp gitmesinden korkarlar.

Yengeç burcu erkeği – Cinsellik

Size akşam yemeği hazırlamak, film gecesi yapmak gibi aktiviteler yatak odasındaki aktivitelerden daha sık hale gelebilir; dolayısıyla cinsel kimyanın sık sık canlandırılması, ilişkinin hareketli tutulması gerekir.

Yengeç burcu erkeği – İlişkiler

Yengeç erkekleri ana kuzusu olma eğilimindedir; buna hazırlıklı olun. Öte yandan ailenizle tanıştırmaya en uygun adaydır: Akşam yemeğini yerken tüm görgü kurallarını eksiksizce sergiler; aperitifler geldiğinde çoktan annenizi de babanızı da sizin şimdiye kadar birlikte olduğunuz kişiler arasından en iyisi olduğuna ikna etmiş olacaktır.

Yengeç burcu erkeğiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri: Yengeç Erkeğini Yakından Tanıyın

Yengeç burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Yengeç erkekleri tam bir ev kuşudur; kişisel alanlarına derinden bağlıdırlar ve büyük bir kanepenin üzerinde gevşemeyi severler. Eve geldiğinde eşofmanlarını çekip rahatlamaktan ve yan gelip yatmaktan zevk alırlar.

Yengeç erkeğine ne hediye alınır?

Yengeç erkekleri eski ve sıra dışı şeylere bayılır, bilhassa sahip oldukları şeyin başkalarında olmadığını biliyorsalar çok mutlu olurlar. Ay tarafından yönetilen Yengeç erkekleri genelde feminen tabiatlarıyla daha içli dışlıdırlar; dolayısıyla güzel kıyafetler ve aksesuarlar alabilirsiniz. Çoğu zaman el yapımı gümüş yüzükler gibi mücevherlerden hoşlanırlar. Lavanta gibi çiçeksi ya da şekerli kokulardan oluşan kokular da hoşlarına gidecektir. Burçlara göre hediye seçimi: Hangi burca ne hediye alınır?

Uplifers olarak Yengeç burçları için Amazon’da oluşturduğumuz koleksiyonu incelemek için tıklayın.

Yengeç burcu erkeğiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri: Yengeç Erkeğini Yakından Tanıyın

Yengeç burcunun burç uyumu

Yengeç burcu hakkında bilinmesi gerekenler

Yengeç burcunun en iyi anlaştığı burçlar, Boğa, Akrep ve Balık’tır.

 • Boğa – Yengeç uyumu: Boğa ve Yengeç burçları, hayatlarındaki pek çok noktada güvende olma ve süreklilik ihtiyacını paylaşırlar. Farklılıklara sahip olsalar da bu farklılıklar faydalıdır; birinin güçlü yanı diğerinin zayıf yanını besler. Her ikisi de duygusaldır ve sevdiklerine karşı dikkatlidir; bu da ilişkilerini uzun ömürlü kılar.
 • Akrep – Yengeç uyumu: Akrep burcu Zodyak’ın diğer burçları için huysuz bir sevgili olabilir ama bu durum Yengeç burcu için geçerli değildir. Yengeç’in sahiplenici mizacı Akrep’in güvende hissetmesine, arzulandığını düşünmesine yardımcı olurken Akrep’in tutkuları utangaç, içe dönük Yengeç’i kabuğundan daha sık çıkmaya teşvik eder. İkisinin de kişilikleri birbirlerini güvende hissetmelerini, sevildiklerini düşünmeleri sağlar.

İkizler, Kova ve Terazi, Yengeç’in romantik ilişkilerde anlaşmakta zorlanacağı burçlardır. 

 • Kova – Yengeç uyumu: Kova burçlarının eğlenceyi ve çeşitliliği seven tabiatları huzur, güvenlik ve sığınak arayışı içinde olan Yengeç burçlarının tabiatlarıyla çatışır. Yengeç’in geleneksel, muhafazakâr hayat anlayışları Kova’nın alışılmadık ve rahat yaklaşımlarıyla uyuşmaz. Ayrıca Kovalar, Yengeç’in hayatî ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar mesafelidirler; Yengeçlerin bunalımlı hali de Kovaların canını sıkar.
 • Terazi – Yengeç uyumu: Her ne kadar bu ikilinin başarılı olma ihtimalleri olsa da her ikisi de son derece farklı oldukları için bu ihtimal oldukça düşüktür. Yengeç duygularından, hislerinden ibaretken Terazi hayata daha entelektüel açıdan yaklaşır; bu da onların farklı dillerden konuşmasına neden olur. Terazi’nin sosyalleşme isteği Yengeç’in içe dönük eğilimleriyle çatışırken Yengeç’in bunalımlı hali, dramadan nefret eden Teraziler için asap bozucu olabilir.
 • İkizler – Yengeç uyumu: Yengeç ve İkizler’in duygusal düzeyde iyi bir bağlantı kurabilmeleri mümkün olsa da başarılı bir ilişki sürdüremeyecek kadar birbirilerinden farklıdırlar. Yengeç içe dönüktür ve neredeyse her zaman keşiş gibi yaşar; İkizler ise sosyalleşmeye doymaz, çoğu zaman etrafında insanlar olsun ister. Ayrıca Yengeçler güvenliği ve huzuru tercih ederken İkizler çeşitlilikten hoşlanır ve öngörülemezlerdir. Er ya da geç, İkizler huysuzlanacak ve daha iyi olanaklar aramaya başlayacaktır.

Yengeç, Oğlak ve Başak ile Yengeç birlikteliklerinin nasıl sonuçlanacağı bir gizemden ibarettir. 

 • Yengeç – Yengeç uyumu: İki Yengeç birbirlerine fazlasıyla bağlanma eğilimindedirler ve birlikteyken aradıkları güvenliğe, huzura ve sükûnete sahip olurlar. Lakin iş duygusallığa geldiğinde de birbirlerine çok benzerler; bu da kavga etme eğilimlerini kontrol etmeyi öğrenmedikleri takdirde çalkantılara zemin hazırlar. Sürekli geçmişi deşmek, eskiden yapılmış olan hataları gündeme getirmek yerine affetmeyi ve unutmayı öğrenmelidirler.
 • Yengeç – Oğlak uyumu: Oğlak’ın partnerine bağlılığı, güvenliğe ve para kazanmaya önem vermesi Yengeç’in ilişkide güvende hissetmesini sağlayabilir. Oğlaklar, Yengeçlerin parayı idare etme yeteneklerini ve geleneklere bağlılıklarını takdir ederler. Lakin pek çok Oğlak, Yengeçlerin duygusal ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar soğuktur; Yengeçlerin bunalımlı halleri de Oğlakların sınırlarını zorlar. Kendilerini karşılarındakinin yerine koymayı ve karşılarındaki kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi öğrenirseler başarılı olabilirler.
 • Başak – Yengeç uyumu: Başak – Yengeç birlikteliğiyle ilgili en güzel şey, sevdiklerine göz kulak olma yeteneğinin yoğunluğudur. Her ikisi de sevdiği kişilerle ilgilenmekten zevk alır; bu nedenle birliktelikleri sevgi dolu bir birliktelik olacaktır. Başak daha pratik, Yengeç ise daha duygusal bir bakış açısına sahip olsa da aralarında harika bir iletişim olacaktır.

Yengeç – Koç uyumu

Yengeç ve Koç, ilişkiler açısından iyi bir ikilidir; çünkü birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Yengeç, sorumluluklar konusunda sakin davranırken, Koç işleri en iyi şekilde halletmeyi başarır. Koç, Yengeç’e nasıl daha atak olunacağını öğretirken, Yengeç de Koç’un karşısına çıkan her fırsatı değerlendirmek zorunda olmadığını göstermeye çalışır. Romantik olarak, duyguları davranışlarıyla harmanlamayı başaran bu ikili, uzun süreli bir ilişki yaşayabilir. Birbirlerini korur, savunur ve birlikte savaşmaktan kaçınmazlar.

Yengeç – Boğa uyumu

Hem Yengeç hem de Boğa ilişkilerde bağlılığa önem verir. Nostalji tutkuları ve duygusallıkları onları birleştirir ve bir araya geldiklerinde uzun süreli bir ilişki kurmaları kaçınılmazdır. İşler zorlaştığında, Boğa, şövalye ruhuyla Yengeç’i korurken, Yengeç’in sarsılmaz sadakati Koç’u kendisine bağlayacaktır.

Yengeç – İkizler uyumu

Birbirine komşu iki burç olan yengeç ve İkizler, ilişkiler konusunda da yan yana durabilirler. Yengeç, İkizler’e ihtiyaç duyduğu sevgi ve desteği verirken, İkizler de bu ilişkiye neşe, mutluluk ve kahkaha dolu anlar katacaktır. İlişki odaklı bu iki burç, hangi sorunla karşılaşırlarsa karşılaşsınlar, çözme eğiliminde olacaktır.

Yengeç – Yengeç uyumu

İki Yengeç bir araya geldiğinde, duygusal açıdan güvenlik ihtiyaçları artabilir. İlişkinin gidişatı, bu ikilinin birbirlerine ne kadar önem verdiklerine göre değişir. Romantik ilişkilerde ya da arkadaşlık ilişkilerinde derin bir bağ kurabilirler; ancak son derece hassas ve sezgisel oldukları için yaşadıkları sorunların büyümesi de söz konusu olabilir.

Yengeç – Aslan uyumu

Yengeç ve Aslan, gökyüzünde yan yana duruyor olsalar da, kurdukları bağ o kadar da yakın olmayabilir. Yengeç, Aslan’ı çok agresif bulurken, Aslan da Yengeç’in duygularının denizinde yüzüyor olmasından hoşlanmaz. Bu ilişkinin yürüyebilmesi için her ikisinin de keyif aldıkları ortak noktaları ve birlikte yapmaktan hoşlandıkları aktiviteleri bulmaları gerekir.

Yengeç – Başak uyumu

Toprak ve su burçları bir araya geldiklerinde, yeterince dikkatli olmazlarsa, ortalık çamurla kaplanabilir. Yengeç’in son derece duygusal olması, mantık insanı olan Başak’ı tüketebilir ve ilişkinin duygusal yükünün altında ezilmesine neden olabilir. Bu durumun tersine dönebilmesi için, işleri zamana bırakmak ve dikkatli olmak gerekebilir.

Yengeç – Terazi uyumu

Aksiyon odaklı bu iki burç bir araya geldiğinde, ilişkiye verebilecekleri her şeyi vermekten kaçınmazlar. Yengeç, ilişkilerin peşini asla bırakmaz; sağlıksız olsa bile. En az Yengeç kadar verici olan Terazi de, Yengeç’in bu yaklaşımına teslim olacaktır. Sakin kalabildikleri sürece, ilişkilerini sürdürebilirler.

Yengeç – Akrep uyumu

Akrep burcu zaman zaman oldukça baskın olabilir; ancak bu Yengeç’le anlaşamayacağı anlamına gelmez. İlişkinin başlarında birbirlerine fiziksel olarak bağlanan bu ikili, bu süreçten keyif aldıkları sürece, ayrılmaları zor olacaktır. Birlikte dış mekan aktiviteleri yapmaktan keyif alabilirler.

Yengeç – Yay uyumu

İlk bakışta garip bir ikili gibi görünse de, Yengeç ve Yay’ın çok fazla ortak noktası vardır. Hayatı, akışta yaşamaktan keyif alan bu iki burç, bir yerde sabit kalmaktansa, beraber uzun seyahatlere çıkmaktan keyif alabilirler. Her ikisi de yemek yemeye düşkündür ve yeni lezzetler denemeyi severler. Yengeç, başlangıçta duygularını açıklıkla paylaşmaktan çekinse de, Yay onu motive edecektir.

Yengeç – Oğlak uyumu

Yengeç ve Oğlak tam anlamıyla zıt iki burçtur; ve bu kez zıtlıklar birbirini çekmeyebilir. Oğlak, Yengeç’in duygusal denizinde boğulmaktan korkabilir. Diğer yandan Oğlak’ın işkolik olması, Yengeç’in hayatın ve ilişkilerinin tadını çıkarmasını zorlaştırabilir. Ortak bir duygusal paydada buluşmaları ve birbirlerini anlamaları oldukça zor olacaktır. Ancak ortak paydaları bulmaları durumunda sağlıklı bir ilişki kurmaları mümkündür.

Yengeç – Kova uyumu

Yengeç ve Kova’nın romantik uyumu oldukça zayıftır. Kova, çok duygusal değildir ve duygularını ifade ederken biraz mesafeli olabilir. Yengeç ise bunun tam tersidir; duyguları söz konusu olduğunda konuşmaktan çekinmez. Bir aradayken birbirlerinin duygusal ihtiyaçlarını anlamakta zorlanabilirler. Yengeç, ağlanacak bir omuz ararken, Kova birlikte eğleneceği bir arkadaş ister.

Yengeç – Balık uyumu

Yengeç için en iyi romantik partnerlerden biri Balık burcudur. Balık, Yengeç’in ilişkinin iplerini eline almasına izin verirken; Yengeç’in naif yöneticiliği Balık’ın bu ilişkide tutunmasını sağlar. İkili, duygular-üstü derin bir bağ kurar; birlikte eğlenmekten ve seyahat etmekten keyif aldıkları gibi, evde zaman geçirmekten de hoşlanırlar. Duygusal anlarda birbirleri için ‘ağlanacak omuz’ olmaktan da çekinmezler.

Yengeç burcuna uygun meslekler

Bir iş yapılması gerektiğinde Yengeç burcu kollarını sıvar ve o işi layıkıyla yerine getirir. Yalnız bırakıldıkları takdirde yapacakları işi daha kolay yaparlar. Merhamet duygusu yüksek, anaç bir burç olduğu için “psikolog, yazar, koleksiyoner, küratör, tarihçi, anaokulu öğretmeni, çevreci, mimar, müzisyen, çocuk bakıcısı, can kurtaran, aile planlamacısı, hemşire, diyetisyen, doktor, sanat tarihçisi olabilirler.”

İlginizi çekebilir: Yıldızlar aslında hangi işi yapmamız gerektiğini söylüyorlar

Yengeç burcu ünlüler

 • Meryl Streep,
 • Tom Cruise,
 • Selena Gomez,
 • Khloe Kardashian,
 • Kourtney Kardashian,
 • Robin Williams,
 • Lana Del Rey,
 • Lindsay Lohan,
 • Courtney Love,
 • Pamela Anderson,
 • George W. Bush,
 • Franz Kafka,
 • Pablo Neruda,
 • Ernest Hemingway

Eğer astronomik mutluluklar için astrolojik öneriler almak istiyorsanız, Uplifers’ın günlük burç yorumlarını takip edebilirsiniz.

Yengeç burcunun değerli taşları

Astroloji ve kristaller arasındaki güçlü bağlantıyı daha önce fark etmiş veya bu bağlantıdan yararlanmış olabilirsiniz. Eğer henüz keşfetmediyseniz burcunuza en uygun değerli taşları bulup bunları yaşamınızın uygun alanlarında kullanmaya başlayabilirsiniz. Duygusal, sevmeyi/sevilmeyi seven ve yıldızı düşük bir burç olan Yengeç için en değerli taşların başında endişeli ruh halinden uzaklaştıran ay taşı geliyor. Daha fazlası için: Zodyak ve kristaller: Yengeç burcu ve değerli taşları

Yengeç burcunun bilinmeyen yönleri

Hemen hemen hepimizin burçlar hakkında bildiği birtakım genel geçer bilgiler var. Yukarıda tüm bahsettiklerimiz de bunlara dahil. Ancak, hepsi bu kadarla sınırlı değil. Örneğin, Yengeç burçları rahatına düşkün ve tembellik etmeyi sevmeleri ile tanınsa da aslında yaratıcı ve lider ruhlu olabiliyorlar. Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.

Yengeç burcu tartışmalarda nasıl davranır?

Söz konusu ikili ilişkiler olduğunda hepimiz doğru iletişim kurmaya gayret ederiz, ancak buna rağmen bazen tartışmalar kaçınmaz olabilir. Ve tartışmalar esnasında nasıl davrandığımız, çatışmalara nasıl karşılık verdiğimiz, burcumuza göre değişiklik gösterebilir. Yengeç burcu, çatışmalardan hoşlanmadığı için ortamdan uzaklaşmak ilk tercihi olabilir: Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

Yengeç burcuna özel hobi önerileri

Boş zamanlarımızı nasıl değerlendirdiğimiz, nelerden keyif aldığımız ve yaşamlarımızı daha anlamlı kılmak için neler yaptığımız konusunda büyük ipuçları taşıyor. Burçlarımız da bu konuda yönlendirici etkiye sahip olabiliyor. Sanatsal etkinliklerle kendini ifade etmeyi seven Yengeç burçlarına özel hobi önerileri için: Hangi burç evde nasıl zaman geçirmeli?

Yengeç burcuna özel mantralar

Hayat inişlerle ve çıkışlarla dolu, upuzun bir yolculuk ve bu yolculukta bizi biz yapan özelliklerimizin farkında olmak yolculuğu daha keyifli yapmanın yanı sıra kolaylaştırmanın da anahtarı. Burçlara özel mantralar da burcumuzun özelliklerine uyan cümlelerle içsel enerjimizi dengelemenin en güçlü yolu. Genellikle duygularının seline kapılan Yengeç burçlarının daha mutlu olması için mantığı ile duygularını dengelemesi şart. İşte bu konuda Yengeçlere yardımcı olacak mantralar: Burçlara göre mantralar: Burç özelliklerine uygun mantralarla enerjinizi dengeleyin

Yengeç burcuna özel seyahat planı

Tatilleri kim sevmez değil mi? Bazen yolculuğun kendisi bazense gidilecek yerin büyüsü, seyahatlerin çekiciliğini artırır. Ancak, kabul etmekte fayda var ki herkesin tatil anlayışı aynı olmadığı gibi keyif aldığı aktiviteler de farklıdır. Kişiliğimizi şekillendiren burç özelliklerimizin de tatil seçimlerimizde önemi büyüktür. ‘Su’lu aktiviteleri çok seven, yeni yerlerde dalış yapmaktan hoşlanan Yengeç burçlarına özel en iyi seyahat planı için hemen tıklayın.

Yengeç burcuna özel yaratıcı aktiviteler

Eğer yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyor ama size neyin uygun olup olmadığını bilmiyorsanız burcunuzun yönlendirmelerini dikkate alabilirsiniz. Sanattan keyif alan ve sık sık yoğun stres ile mücadele eden Yengeç burçlarının en yaratıcı olabileceği aktiviteleri keşfetmek için tıklayın.

Yengeç burcuna özel sabah rutini

Güne nasıl başladığımız, güne nasıl devam ettiğimiz konusunda büyük etki sahibi. Ancak, çoğu zaman bunu gözden kaçırabiliyoruz. Burcumuzun özelliklerinden ilham alarak sabahlarımızı çok daha verimli hale getirebilir, tüm günümüzü iyileştirebiliriz. Hayvanlarla ve bitkilerle, kısacası farklı canlılarla bağlantı kurmaktan motive olan Yengeç burçları için en uygun sabah rutinini tıklayın ve hemen keşfedin.

Yengeç burcuna özel akşam rutini

Şüphesiz ki uzun ve yorucu bir günden sonra keyifle dinlenmek ve rahatlamış hissetmek, herkesin en büyük arzusu. Bunu henüz kendiniz için nasıl yapacağınızı bulamadıysanız, burcunuza en uygun akşam rutinini daha keşfetmemişsiniz demektir. Evcimen bir yapısı olan Yengeç burçlarının gün sonunda ve ertesi günün sabahında kendilerini iyi hissetmeye devam edebilmeleri için en ideal akşam rutinini hemen keşfetmek için tıklayın.

Yengeç burcuna özel egzersiz türleri

Egzersiz yapmanın gerekliliği ve önemi yaşamın her alanında karşımıza çıkıyor olsa da bu zorunluluk hissini keyifli bir aktivite düşüncesi ile değiştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Hareketli ama sakinleştirici, koruyucu ama eğlenceli aktiviteleri seven Yengeç burçları için en keyifli ve en verimli egzersiz türünü keşfetmek için tıklayın.

Yengeç burcuna özel evden çalışma önerileri

Evden çalışmanın pek çok avantaj sağladığı bir gerçek, ancak zaman zaman çeşitli zorlukları da olabiliyor. Kendi ile kalmayı seven, motivasyonunu sakinlikten sağlayan ve tek başına iş halletmekten hoşlanan Yengeç burcuna özel evden çalışırken verimliliği artırma ipuçları için hemen tıklayın.