Butik Oteller


 


A’jia Hotel

5’i özel balkonlu 10 deluxe odası, 3’ü asma katlı 6 deluxe odası ile toplam 16 odada hizmet veren Aija Hotel, eşsiz boğaz manzarasıyla büyülüyor. Ayrıca burası, İstanbul’un en iyi düğün organizasyonlarının yapıldığı 3 destinasyondan biri.

 

 Mete Üsküdarlı, Çubuklu Cad. No.27 Kanlıca / İstanbul , Tel: 0216 413 9300, www.aijahotel.com

 

Lavanda Butik Hotel

Şehir temposundan biraz uzakta, (İstanbul’a yalnızca 45 dk. uzaklıkta), özellikle muhteşem doğası, odaların şıklığı ve ev konforunu yansıtması ve yemeklerin adeta Michellin kalitesinde olmasından ötürü, Lavanda Butik otel son zamanların en popüler  otellerinin başında geliyor. Özellikle Bali’den gelen masaj ekibinin sunduklarından mutlaka faydalanmanızı öneriyoruz.

Ulupelit Köyü, Seçkin Sk. No.2 Şile – İstanbul, 0216 736 56 40-41,  www.lavandaotel.com

 

Aya Nikola Otel / Büyükada

Kiliselerin çevrelediği, Büyükada iskelesinden 30 dakika, faytonlaysa 15 dakika mesafede bulunan Aya Nikola Otel, denize sıfır konumu, ahşap şezlonglarında deniz keyfi ve tabi ki bu manzara eşliğinde akşam yemeği için görülmeye değer.

 

Aya Nikola mevki, Yılmaztürk Cad. No. 156 Büyükada / İstanbul, www.ayanikolabutikhotel.com/

 

Beyaz Ev

Ağva sahile yürüme mesafesinde yer alan, bu 6 odalı sevimli butik otel, nehir aktivitelerinin tadını çıkarabileceğiniz olanaklar sunuyor. Mönünün spesiyalitesi olan, özel baharatlarla marine edilmiş et yemekleri ve ev yapımı mezelerde mutlaka  tadılması gereken lezzetler.

 

Rengin Tekin&Aslı Eren, Yakuplu Cad.  No.256 Ağva Şile / İstanbul,  www.agvabeyazev.com

 

Saklıköy Country Hotel – Beykoz / İstanbul

Beykoz, İshaklı Köyü Ovası’nda, 70 dönümlük arazide yer alan Saklıköy Country Hotel, geçtiğimiz sene, İtalya’dan The Majestic Five  Continents Award For Quality And Excellence ödülüne layık görülmüş. Burada, 10.000’den fazla bitkinin yer alıyor özellikle kahvaltıları oldukça meşhur.

 

Bayramköprü mevkii 6/a İshaklı Köyü, Beykoz, İstanbul, www.saklikoy.com

 

Çakırkeyif Otel

Gidenlerin adından sıkça bahsettiği, tam anlamıyla adını yansıtan bu otelde, gerçekten çakırkeyif oluyormuşsunuz. Bungalov tarzında olan Çakırkeyif otel, özellikle etli yemekleri, 10’dan fazla çeşit mezeleri ve birbirinden farkı peynirleriyle ön plana çıkıyor.

 

Sabahattin – Hikmet Çakır, Cumhuriyet Mah. Atatürk Cad. No 84 Kavaklı – Silivri / İstanbul, 0(212) 744 81 35

 

Zeliş Çiftliği

Sapanca Gölünün tamamına hakim olabileceğiniz manzara imkanını sunan Zeliş’in Çiftliği hafta sonu gidebilecek yerlerin listesinde mutlaka olmalı. Özellikle çiftliğin sahibesi Zeliş Hanımın ellerinden çıkan nefis ev yemeklerini tatmanızı şiddetle öneriyoruz.

 

Zeliha İrez, Köklüyol Mevkii Kurtköy Köyü Sapanca / Sakarya, 0 (264) 592 05 85, www.zelisciftligi.com

 

Villa Fe

Hafta sonu kaçamağı yapılabilecek , adeta bir malikaneyi andıran görünümü ve  mimarisiyle dikkat çeken Villa Fe, İstanbul çevresinde tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri.

 

Ferhan Kolverdi, Ferko Fidanlık Yolu Mah. Elbasan Köyü Çatalca / Istanbul, 0 (533) 931 52 14, www.villafe.com

 

Nazlıhan Butik Otel/ Assos

1890’larda meşe palamudu deposu olarak kullanılan Nazlıhan Otel’in binası, 1990’lı yılların başında tarihi dokusu bozulmadan otel olarak restore edilmiş ve 2005 yaz sezonunda yeni bir renovasyondan daha geçirilmiş. Assos Antik Limanı’nda yer alan Nazlıhan Butik Otel’in banyolarında Türk Çini Sanatı motifleri sergileniyor.

İskele Mevkii Behramkale Koyu, Antik Liman Ayvacık 17860 Assos

 

 

Polina House

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan bu ünlü Polak Köyü, hafta sonu konaklamaları için ideal yerlerden biri. Burada bulunan otel, motel, pansiyon gibi işletmeler genelde tarihi Polonezköy evlerinin restore edilmesiyle ortaya çıkmış. Sizlere önerdiğimiz Polina House’da yöresel mutfağı ve trekking, jogging ve doğa sporları aktiviteleriyle ön plana çıkıyor.

Tadeusz OHATSKİ, Cumhuriyet Cad. No:26 Polonezköy İstanbul,  0 (216) 432 31 53