Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Karakterimizi şekillendiren burçlarımız, aynı zamanda beklentilerimizi de etkiliyor; buna seyahatlerimiz de dahil. Nasıl bir yaz tatilinin bize iyi geleceğini aslında burcumuz belirliyor olabilir. Yalnız-kalabalık; sakin-macera dolu; popüler rotalar ya da henüz keşfedilmemiş noktalar… Gelin, tatil tercihlerimizi burcumuza uygun olarak yapıp yapmadığımızı bulalım. İşte burçlara göre ideal yaz tatili planları:

Koç: ‘Ateşteyim, ateşte, ateşte…’

Koç, maceracı bir ateş burcudur ve risk almak onların kanında vardır. Cesaret edemeyecekleri şey yok denilebilir. O nedenle maceracı ruhlarını besleyecek, adrenalin deposu aktivitelerden oluşan bir yaz tatili onlar için idealdir. Akdeniz’de kitesurfing, Ege’de dalış ya da Afrika’da safari gibi çılgın planlar onların hayallerindeki yaz tatili olabilir.

Boğa: ‘Bugün ne yesek?’

Boğa burçları damak tatlarıyla ve yemeğe olan düşkünleriyle tanınır. Bu nedenle başta dünya mutfağı olmak üzere farklı tatları deneyimleyebilecekleri lezzet durakları ile dolu bir seyahat rotası, onları en mutlu edecek yaz tatili olabilir. İtalya’da pizza, Fransa’da şarap, Ege’de meze, Antep’te baklava ve çok daha fazlası…

İkizler: ‘Siz bana bırakın, bende.’

İkizler, öğrenmekten, yeni bilgilerden, keşiflerden çok hoşlanır ve ince ince detaylara hakim olarak plan yapmaya bayılırlar. O yüzden nereye gitmek istediklerinden çok gitmeden önce yapılmış planlar onlar için daha önemlidir. Tüm rotalarını detaylıca araştırıp uzun bir seyahat rotası çıkarmak, yeni keşifler yapabilecekleri, mümkünse farklı ülkelerin güzelliklerini gezebilecekleri bir yaz tatili onları çok mutlu edebilir.

Yengeç: ‘Beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar.’

Su burcu olan yengeçler için en güzel yaz tatili bolca su içerendir. Keşfedilmemiş koyları bulmak, doyasıya dalış yapmak, dünyaca ünlü şelaleleri gezmek, kısaca deniz, okyanus, göl fark etmeksizin ‘sulu’ doğal güzelliklerde keyif yapabilecekleri bir tatil onlar için en keyiflisidir. Sharm el sheikh’te dalış ya da Karadeniz yağmurlarında gezinti, onları fazlasıyıla tatmin edebilir.

Aslan: ‘Abartmayın, o kadar da sıcak değil.’

Güneş tarafından yönetilen aslanlar için hava sıcaklıkları ne kadar yükselirse yükselsin moral bozamaz. Ağustosun ortasında çöl seyahati ilgilerini çekebilir. Kızgın kumların yakıcı etkisini hissedebilecekleri Akdeniz sahillerinde kendilerini çok iyi hissederler. Harika pozlar yakalayarak sosyal medya hesaplarında adeta şov yapabilecekleri her ortam onlar için uygun olabilir. Biraz da lüks olursa, tadından yenmez.

Başak: ‘Ohmmm…’

Ayrıntıcı kişilikleri ve her zaman çalışkan yapılarıyla tanınan, dikkatli başaklar için yaz tatili, rahatlamanın ve inzivaya çekilmenin zamanıdır. Sessizce meditasyon yapabilecekleri yoga kampları, doğayla terapi, manevi yönlerini güçlendirecek etkinliklerin bir arada olduğu iyi yaşam merkezleri, SPA’lar onları çok mutlu edebilir.

Terazi: ‘Sanatçı, bu eserinde farklı teknikleri kullanmış.’

Sanatsever ve farklı kültürlere ilgi duyan Teraziler için en ideal yaz tatili ince zevklerine karşılık bulabilecekleri sanat dostu ortamlarda bulunmaktır. Müzeleri, sergileri gezebilecekleri, heykelleri ziyaret edebilecekleri, ünlü mimari yapıları keşfedebilecekleri yerlerden oluşan bir rota, onlar için en ideal yaz tatili olabilir.

Akrep: ‘Şöyle bi’ dağa çıksak ya?’

Akrepler kendilerine olan yüksek güven duygularıyla tanınır ve meydan okumayı severler. Engellerin üstesinden gelmekte başarılıdırlar; bu yüzden biraz zorlayıcı bir seyahat onlar için çok keyif verici olabilir. Dağlık alanlar, engebeli araziler, görkemli kanyonlar ya da yamaçlar onlar için ilgi çekicidir.

Yay: ‘Hadi biraz çılgınlık yapalım’

Çılgınlıklarıyla tanınan Yay burçları için yeni keşiflerle dolu, kalabalık ve aksiyon tutkunlarını bir araya getiren rotalar, yaz tatili için idealdir. Bol müzikli sahil partileri, havuz kenarında köpük dansları, kanyonda rafting ya da tırmanış alanlarına sahip şehirleri ziyaret edebilecekleri uzun tatillerle en unutulmaz yazları yaşayabilirler.

Oğlak: ‘Bu tatil bize kaça patlar?’

Ekonomik olmayı seven oğlaklar için bütçe dostu planlar çok önemlidir. Onlar için en ideal yaz tatili, pratik ve ekonomik olandır. Ama bu eğlenceden kaçmak istedikleri anlamına gelmez. Doğayla iç içe bir kamp tatili ya da tek bir yerde uzun süre konaklamaktansa her gün yer değiştirebilecekleri gezginci bir tatil yazı keyifli hale getirebilir.

Kova: ‘Haydi, başka yere gidelim!’

Klasik anlamda bir yaz tatili kova burcu için sıkıcı olabilir; çünkü bağımsız ruhuna ters düşer. Dünyayı keşfedebilecekleri, farklı kültürleri, farklı insanları tanıyabilecekleri bir tatil kendilerini çok iyi hissetmelerini sağlar. Biraz masraflı olsa da dünyanın keşfedilmeye değer yanlarını görmek isterler. Uzak Doğu, ilgi çekici bir rota olabilir. Ne kadar sürprizlerle dolu yer varsa hepsi Kovalar’ın ilgisini çekebilir.

Balık: ‘Ben biraz kafamı dinleyeyim.’

Zaman zaman hayatın taleplerinden, koşturmasından, beklentilerinden ve özellikle de diğer burçlardan kaçmaya ihtiyaç duyan Balıklar için biraz yalnız kalabilecekleri, gürültü patırtıdan uzak rotalar; popülerden çok keşfedilmeyi bekleyen yerler ideal olabilir. Ormanın derinliklerine dalmak, sonsuz maviliklere uzanmak, manastırları ziyaret edip içine dönmek bir Balık’ı çok mutlu edebilir.

İlginizi çekebilir: Burçlara göre hobi önerileri: Hangi burç evde nasıl zaman geçirmeli?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!