Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Astroloji, artık birçok konuda bize yol gösterir oldu. Hangi parfümü seçmemiz gerektiğinden, yapmamız gereken sporlara, evimizde ya da kıyafetlerimizde hangi renkleri kullanabileceğimize kadar birçok şeyi astroloji rehberliğinde yapabiliyoruz. Buna seyahatlerimiz de dahil. Bu yüzden burcunuza göre hangi yerlere seyahat etmenin sizin için daha ilginç ve keyifli olabileceğini araştırdık. İşte burçlara göre seyahat rehberi:

İlginizi çekebilir: Yıldızlar aslında hangi işi yapmamız gerektiğini söylüyorlar

Koç

Koç burcu enerjik, özgür ve cesur yapılarıyla ön plana çıkar. Fiziksel zorluklara meydan okuyan yapıları onları dağcılık gibi ekstrem sporlara yatkın kılıyor. Koç burçları için seyahatler ¨macera¨ dolu, sürekli hareket halinde olmalıdır.

Kaliforniya, Yosemite Ulusal Parkı, tırmanış veya dağ yürüyüşü gibi aktiviteler için ideal. 

Karadeniz, Bulgaristan sınırı, Kuzey Kore’ye rehberli bir tur veya Myanmar tapınaklarına bir gezi gibi alternatifler tam Koç’lara göre.

Boğa

Boğa Burcu sıcakkanlı ve sevgi dolu kişileri temsil eder. Bu kişiler kendilerine vakit ayırmayı severler ve bunun için tatilden daha iyi bir yol yoktur. Yemek-içme, yeşilliklerin  arasında sevdikleriyle vakit geçirmeye bayılırlar. Onlar için ideal tatil romantizm ve sakinliğin iç içe geçtiği yerlerdir.

İspanya Endülüs topraklarının incisi Granada tam Boğa burçlarına göre. Kraliyet bahçeleri, leziz tapas barları, Alhambra’nın zevkli tasarımı, …

Spa tatilleri ve şarap evi turları da tam onlara göre.

burçlara göre seyahat rehberi

İkizler

Sosyal canavar İkizleri için ideal tatil keşiflerle dolu ve yerel halkla iç içe olmalıdır. Çok hızlı adapte olup çok hızlı değişim arayan bu burç için ideal yerler farklılıklarla dolu büyük şehirleridir.

Berlin, Roma gibi tarih ve modern hayatın iç içe olduğu yerler veya Meksika gibi baştan ayağa egzotik ülkeler ilgilerini çekecektir.

Yengeç

Aileci burç Yengeç için aile ve arkadaşlarla yapılan tatiller idealdir. Yakınlarıyla özel bir anı paylaşmak en sevdikleri şeydir. Aynı zamanda tatillerinde sanatsal ve hayalci yanlarını beslemeyi severler.

Enerjik sokakları ve zevkli yapılarıyla Portekiz, Lizbon, yengeçlerin hem arkadaşlarıyla eğlenebileceği hem de ilham alabileceği yerlerden.

İtalya’da yeme-içme temalı bir tatil, aile ile kaliteli vakit geçirmek için birebir. Bunun için İtalya’nın güzel gölleri düşünülebilir.

Aslan

Aslan Burçları, ateşli enerjilerine ayak uydurabilecek yerleri severler. Eğlenmek en büyük öncelikleridir, şehirler sadece birer arka plandır.

New York, Los Angeles veya Chicago; Güney Fransa ve İbiza Aslan’lar için birebirdir.

İlginizi çekebilir: Hem Çin hem de Batı astrolojisine göre evinizde kullanmanız gereken renkler

Başak

Tatillerini en ince ayrıntısına kadar planlayan burç Başak’tır. En iyiyi tecrübe etmek isterler ve tatillerini de buna göre planlarlar. Tabii bunda aralıksız çalışma eğilimlerinden dolayı sahip oldukları nadir boş zamanı heba etmeme dürtüsü neden olmaktadır.

İtalya ve Fransa’da, tarih, gastronomi, sanat ve sakinliğin birleştiği yerler, her şeyden biraz tatmak için güzel olacaktır.

İş yoğunluğundan uzaklaşıp dinlenmek için ise İsviçre Alplerinde, yeşillikler içinde bir tatil düşünülebilir.

Terazi

Sakinlik ve romantizm tam Terazi’lere göre bir birleşimdir. Aynı zamanda yerel kültürle tanışabileceği birkaç dükkan, restoran ve kültürel aktivite alanlarına yakın olmak isteyeceklerdir.

Meksika’da bir yoga merkezinde ya da, deniz ve Avustralya kültürünün birleştiği Sidney’de bir tatil mükemmel tercihler arasındadır.

Akrep

Tutkulu ve cesur burç Akrep için aynı özellikleri taşıyan şehirlere odaklanılmalıdır. Doğanın zorlu koşullarıyla iç içe yerler de dikkatlerini çekecektir.

Onlar gibi tutkulu, cesur insanlarla dolu Brezilya neşe ve enerjilerini yerine getirecektir.

Afrika’nın egzotik yerlerini veya ilkel topraklarını keşfetmek, Akrep burcunun ilkel tutkularıyla özdeşleşecektir.

Yay

Meraklı ve enerjik Yay’lar için tatiller yenilik dolu olmalıdır. Bulundukları kültürden farklı noktalara seyahat etmek, yeni, farklı ve güncel olanı yakalamaları için idealdir.

Moğolistan, Meksika veya İzlanda gibi aykırı kültürler ilgilerini çekebilir.

Afrika’nın renkli ve doğayla iç içe bölgesi Madagaskar hem doğa hem de kültür açısından aradıkları yenilik ve enerjiyi onlara sağlayacaktır.

Oğlak

İçine kapanık burç Oğlak için aile ve eğlenceyi birleştirmek her zaman ilk tercihleridir. Aynı zamanda düşüncelerini toparlayacakları ve çok dağılmayan gezi planları onlara göredir.

Kanada gibi hem ailecek gezilmesi hoş doğal güzellikleri olan, hem de düşüncelerini toparlayacağı sakinlikte bir kültür tam aradıkları yerdir.

Kova

Kova Burçları sıkılmayı sevmez. Maceracı ve bağımsızdırlar, bilinmedik yerlerde olmak isterler. Sevdikleri bir yeri tekrar ziyaret etmeyi ve bambaşka yerlerini keşfetmeyi severler.

Brezilya Iguazu Şelalesi, Bolivya tuz gölü, Finlandiya kutup ışıkları gibi hayatta bir kez tecrübe edilebilecek yerler Kova burçları için paha biçilemezdir.

Madrid ve Londra gibi tarihi yerler ve buralarda yapılacak müze gezileri de Kova burçlarını cezbeder.

Balık

Balık burcu bildikleri her şeyden uzak olmak isterler. Onlara ilham verecek, yenilikle dolu ve biraz da gerçek üstü güzellikte görünen yerleri gezmeye meyillidirler.

Marakkeş gibi bambaşka mimariye ve kültüre sahip bir şehir veya Fiji adalarında cennetten kopma bir tatil Balık’ları baştan çıkarmaya yeter.

İlginizi çekebilir: Yoga + Astroloji = Yogastroloji

 

Kaynak:

travelandleisure.com

mydomaine.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!