Kova Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri

Kova

Zodyak’ın 12 burcundan on birincisi olan Kova burcunun döngüsü her yılın 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Kova burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Kova burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir. İşte, Kova burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Kova burcunun özellikleri (20 Ocak – 18 Şubat)

 • Sembolü: Kova
 • Elementi: Hava
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Uranüs (özgünlüğün gezegeni)
 • Renk: Turuncu, gece mavisi, yeşil
 • Gün: Pazar
 • Uğurlu sayılar: 4, 7, 11,22, 29
 • Uğurlu taşları: Yeşim, Obsidyen, Zirkon, Akuamarin, Ametist
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Ayak bilekleri
 • Olumlu özellikleri: Bağımsız, özgün, insani, açık fikirli, adil, mantıklı
 • Olumsuz özellikleri: Tavizsiz, gösterişçi, söz tutmama
 • En sevdiği şeyler: Arkadaşlarıyla eğlenmek, yardım etmek, entelektüel ortamlar, bilim-kurgu, bağımsız filmler
 • Nefret ettiği şeyler: Sınırlar, kırıcı sözler, yalnızlık, sıkıcı insanlar, karşıt görüşlü insanlar, adaletsizlik, ilgi manyağı insanlar
 • Gizli tutkuları: Tamamen özgür olmak
 • Güçlü yanları: Özgün fikirler üretebilmek, hızlı öğrenmek, yeniliklere açık olmak
 • Zayıf yanları: Hevesinin çabuk kırılması, alıngan olmak, mesafeli olmak

Kova burcunun kişisel özellikleri

Kova Burcu Hediye Önerileri için tıklayın.

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Kova burcu dört sabit burçtan biridir; diğer dört sabit burç ise Boğa, Aslan ve Akrep’tir. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonra da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bunları somut bir şeye dönüştürürler.

Zodyak’ta hava grubuna ait üçüncü burç olan Kova burcu tıpkı diğer hava grubu burçları İkizler ve Terazi gibi oldukça zihinseldirler. Eğer zihinsel uyarım yoksa sıkılırlar ve motivasyonları düşer. Kova burcu üçüncü hava burcu olduğu için İkizler’in neşe rüzgarları ile Terazi’nin sevgi kelebeği havasını herkes için insancıl bir havaya dönüştürür.

Kovalar utangaç ve sessiz, diğer yandan eksantrik ve enerjik olabilirler. Ancak her durumda başkalarına yardım etmeyi severler ve olayları önyargısız bir biçimde değerlendirebilirler. Bu durum onları problemleri kolaylıkla çözebilen insanlar yapar. Kova burcu insanları kendilerini çevreleyen enerjiye ve kalabalıklara kolayca uyum sağlayabilmelerine rağmen ender olarak yalnız kalma ihtiyacı da hisseder. Kovalar dünyaya olasılıklarla dolu bir yer olarak bakar.

Kova burcu vizyonerliğini yönetici gezegeni Uranüs’ten alır. Yine Uranüs etkisiyle zaman zaman ürkek veya saldırgan olabilirler. Geleceği öngörebilir ve bundan beş yıl sonra ne yapmak istediklerini bilirler. Uranüs ayrıca onlara hızlı ve kolay dönüşüm becerisi de vermiştir. Bu sebeple “düşünür, ilerici ve hümanist” olarak bilinirler. Kova burcundaki insanlar topluluk içinde kendilerini iyi hisseder. Bu sayede çeşitli zihinsel çatışmalara girebilir, yeni şeylerden haberdar olabilirler. Kova burçları için en büyük zorluk kısıtlanma fikridir. Yalnız kendisi için değil herkes için özgürlük ve eşitlik isterler. Kovalar zaman zaman soğuk ve duyarsız olarak algılansalar da bu aslında haddinden önce başlayan yakınlıklara karşı bir savunma mekanizmasıdır. Başkalarına güvenmeyi ve duygularını samimi bir şekilde ifade etmeyi öğrenmelidirler.

Kova enerjisi yenilikçi ve öncüdür. Deneysel elektronik müzikten toplum odaklı yaşamaya kadar bu burcun keşfetmeyeceği hiçbir şey yoktur. Grupları ve takımları yöneten bir burç olarak insanları toplumsal bir mesele ya da politik bir ajanda etrafında bir araya getirmek Kova burcunun özel ilgi alanıdır. Kova enerjisi keskin ve hatta bazen tuhaf bir enerjidir. Ütopik dünyalar hayal etmemizi sağlar; bilim kurgunun ve icatların burcudur. Kova etkisi bir yandan bizi asileştirebilir ve gerçeklikten uzaklaştırabilirken diğer yandan da başka zamanlarda göremediğimiz olasılıkları görmemize yardımcı olur. Ayrıca duygularımızı ifade etme konusunda gönülsüz olabiliriz – Kova enerjisi rasyonel akıl yürütmeyi ve duygulara soğukkanlı bir yaklaşımı tercih eder.

İlginizi çekebilir: Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Kova burcu kadınının özellikleri

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

 Kova burcu kadınıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Kova Burcu Kadını Özellikleri: Kova Kadınını Yakından Tanıyın

Kova burcu kadını – Aşk

Kova kadınlarının soğuk bir cazibesi vardır; tıpkı uzaktaki bir yıldızın soğuk ve cılız parıltısı gibi. Yanınızda otururken bile ruhları sizden binlerce ışık yılı uzaklıkta olabilir. Sıcakkanlı, duygusal sevgililer olamaz değillerdir. Ama gerçekten âşık oldukları şey zihinsel bir ilişkidir; önemli olan şu anda ilişkilerinde ne hissettikleri değil, gelecekteki planlarıdır.

Kova burcu kadını – Cinsellik

Söz konusu cinsellik olduğunda Kova kadını nadiren sıradan bir seksi tercih eder. Başkalarını utandırabilecek pek çok şeyi yapmaktan keyif alır ve yeni şeyler denemekten çekinmezler. Dolayısıyla partnerlerinden de aynı şeyi beklerler; bu nedenle partnerinin de açık fikirli olması gerekmektedir.

Kova burcu kadını – İlişkiler

Kova kadınlarının ilişkilerinde kişisel alana sahip olmaları, kendi hayatıyla ilgili kararları kendilerinin verebiliyor olmaları önemlidir. Son derece bağımsız olan Kova kadınları uzun süre boyunca aynı yere çakılı kalmaktan hoşlanmazlar. Bu burcun kadınları için iletişim önemlidir. Ayrıca çoğu Kova kadını kendini “sapyoseksüel” olarak görür, dolayısıyla güçlü bir zekayı çekici bulurlar.

Kova burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Kova kadını herhangi bir toplumsal standarda uymaz. Sınırlarda yaşamayı sever ve her zaman çizgi dışı düşünür. Toplumsal adalet ve toplumsal değişim gibi konulara ilgi duyan Kova kadınları yoksulluk, dünya sağlığı, eşit haklar gibi konulara katkıda bulunmayı ister: Bu nedenle bir Kova kadınını protestolarda, imza kampanyalarında, mitinglerde vs. görmeniz olasıdır.

Kova burcu kadınına ne hediye alınır?

Kova kadınları, aldığınız hediye daha önce görmedikleri bir şey olduğu müddetçe ne alırsanız alın beğenir. Hemen hemen her şehirde bulunan bir zincir mağazadan hediye kartı vermek, ona önemsenmiyormuş gibi hissettirebilir. Dolayısıyla Kova kadınına tıpkı onun gibi benzersiz ve sıra dışı bir şey almanız gerekmektedir. Nadir bulunan kristaller ya da taşlar güzel bir seçenek olabilir.

İlginizi çekebilir: Burcunuza göre karakterinize en uygun kozmetik ürünü hangisi?

Kova burcu erkeğinin özellikleri

Kova burcu erkeği – Aşk

Kova erkekleri çoğu zaman tuhaf bir espri anlayışına sahiptir; bu espri anlayışını flört ettikleri kişileri baştan çıkarmak için kullanırlar ve aynı anda birkaç kişiyle flört edebilirler. Müzmin bekarlıkları ile nam salmış Kova erkeklerinin tuhaf yanlarıyla başa çıkmak uzun vadede zor olabilir.

Kova burcu erkeği – Cinsellik

Bunaltılmadığı müddetçe Kova erkeği sekse, romansa ya da aşka iş ciddiyetiyle yaklaşır. Cinselliğe yönelik yaklaşımı mesafeli ve komik olabilir – katı yürekliliği ve ardında kırık kalpler bırakmasıyla meşhurdur. Erotizm, Kova erkeği için deneysel bir alandır; oyunlar oynamayı, fantezileri canlandırmayı ya da en yeni seks oyuncaklarını kullanarak sekse bilimsel bir yaklaşım getirmeyi sever.

Kova burcu erkeği – İlişkiler

Kova erkekleri toplumun standartlarına ve beklentilerine uymayı reddeden özgün insanlardır. Bu özgünlükleri kıyafet, meslek ya da siyasal bakış açısı seçimlerinde görülebilir ama daha ziyade eş seçimlerinde ortaya çıkar. Her daim kendilerinden daha sıra dışı insanlarla birlikte olmayı isterler.

Kova burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Kova burcu erkeği pek çok insan tarafından merak edilen ama çok az insan tarafından gerçekten anlaşılan insanlardır. Bunun sebebi büyük ölçüde Kova erkeklerinin çoğu zaman ya zamanının çok ötesinde olmaları ya da çoğu insanın duymaya hazır olmadığı radikal fikirlere sahip olmalarıdır. Çoğu zaman toplumdan dışlanmış hissederler. Kendileri gibi düşünen, onlar gibi ileriyi gören insanların yanındayken mutlu olurlar.

Kova burcu erkeğine ne hediye alınır?

Kova erkeğinin tuhaf şeyleri biriktirmek gibi bir alışkanlığı vardır. Güzel bir tıraş makinesi gibi bir hediye de onu mutlu edebilir ama eski zamanlardan kalma görünümlü bir teleskop, antika gözlük gibi sıra dışı şeyler daha çok hoşuna gidecektir. Ayrıca entelektüelliğe önem veren Kova erkekleri için kitaplar, dergiler, çizgi romanlar da güzel bir seçenek olabilir. Burçlara göre hediye seçimi: Hangi burca ne hediye alınır?

Uplifers olarak Kova burçları için Amazon’da oluşturduğumuz koleksiyonu incelemek için tıklayın.

 Kova burcu erkeğiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Kova Burcu Erkeği Özellikleri: Kova Erkeğini Yakından Tanıyın

Kova burcunun burç uyumu

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcunun en iyi anlaştığı burçlar Yay, Terazi ve İkizler’dir:

Yay – Kova uyumu

Yay burcu da Kova burcu da macerayı, çeşitliliği ve öngörülemezliği seven neşeli, enerjik ve canlı burçlardır. Ayrıca her ikisi de büyük düşünür ve dünyayı tüm insanlık için daha iyi bir yer haline getirme fikrini severler. Topluma ve insanlar arası etkileşime duydukları sevgi sosyal hayatlarının zengin olmasını sağlayacaktır. Aralarındaki ilişki uzun süreli ve eğlenceli bir ilişki olacaktır.

Terazi – Kova uyumu

İkisi de hava burcu olduğu için etraflarında insanların olmasını sever ve aktif bir sosyal hayata ihtiyaç duyarlar. Ayrıca entelektüel açıdan da aralarında güçlü bir bağ olacaktır. Eğer Kova, Terazi’nin başkalarını mutlu etme ihtiyacını zayıflık olarak görmeyip anlayabilirse, ilişkileri uyumlu bir evlilikle sonlanabilir.

İkizler – Kova uyumu

Kova da İkizler de eğlenceye düşkün, sosyal yönü kuvvetli bireylerdir; muhabbet etmeyi, fikir alışverişini ve her türden çeşitliliği severler. İlişkileri o kadar ilginç ve büyüleyicidir ki sürekli konuşma ihtiyacı hissederler. Cinsel hayatları da son derece tatmin edici ve tutkuludur; ikisi de birbirini çekici bulacaktır. İlişkilerinde kıskançlık ya da garez olmadığı müddetçe uyumlu bir birliktelikleri olacaktır.

Kova burcu, Başak, Balık ve Akrep burçları ile anlaşmakta zorluk yaşayabilir:

Başak – Kova uyumu

Her ikisi de rasyonel burçlar olsa da hayata yaklaşımları o kadar farklıdır ki birbirleriyle çatışırlar. Başak burçlarının kılı kırk yaran, kötümser tarafları iyimser ve arkadaş canlısı Kova’nın canını sıkacaktır. Kova’nın sürekli insanlarla etkileşim halinde olma ihtiyacı da bir toprak burcu olarak eve kapanıp kalmaya meyilli olan Başak’ın hoşuna gitmeyecektir.

Balık – Kova uyumu

İlk başta bu ikisi birbirlerinin büyüleyici fikirlerine kapılıp gitseler de eninde sonunda Balık, özgürlüğüne düşkün, uçarı Kova’nın gözüne fazla ilgi meraklısı görünecektir. Kısa süre sonra Kova, Balık’ın yüce idealleri ve bağımlı olmaya meyli nedeniyle bunalacaktır. Balık ise Kova’nın mesafeli yaklaşımı nedeniyle sevilmediğini, beğenilmediğini düşünecektir. Son olarak bu ikisi birbirlerini aşağıya çekecek ve ilişkileri uzun vadede başarılı olamayacaktır.

Akrep – Kova uyumu

Kova’nın kendi bireyselliğinden en ufacık bir ödün verme konusundaki isteksizliği talepkâr Akrep’in canını sıkacaktır. Akrep’in bunalımlı halleri, kıskançlığı ve sahipleniciliği de Kova’nın kapana kısılmış hissetmesine sebep olacaktır. Ayrıca bir çift olarak sosyal hayatlarının ne ölçüde olması gerektiği konusunda da sıkıntı yaşayacaklardır: Kova sürekli parti verip etrafında insanların olmasını isterken Akrep yalnız kalmayı tercih edecektir. Kısacası, bu birliktelik pek çok açıdan tatmin edicilikten uzaktır.

Kova-Kova ve Aslan-Kova ilişkisi ise belirsizdir:

Kova – Kova uyumu

Kova – Kova birlikteliği harika bir ilişki olma potansiyeline sahiptir. Her ikisi de kabullenici, yenilikçi, sosyal yanı güçlü ve değişkendir. Cinsel hayatları tatmin edici, sosyal hayatları zengin olacaktır ve birlikte pek çok macera yaşayacaklardır. Bununla beraber her ikisinin de bireyselliklerini uçlara götürme ve bir çift olarak aidiyetlerine özen göstermeyi ihmal etme tehlikesine dikkat etmelidirler. Ayrıca ikisinin de bağlılığın ille de boğucu, negatif bir kavram olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir.

Aslan – Kova uyumu

Kova’nın yenilikçi fikirleri ve doğal ışıltısı Aslan’ı büyülerken Aslan’ın sanatsal tutkusu Kova’nın hoşuna gidecektir. Gelgelelim Kova, Aslan’ın ilgi—alâka beklentisini karşılayamayacak kadar mesafeli olabilecekken Aslan’ın ölçüsüzlüğü ve bencilliği insancıl Kova’nın canını sıkabilir. Birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya dikkat ederlerse aralarındaki ilişkinin iyiye gitme ihtimali vardır lakin her ikisinin de bunun için uğraşması gerekmektedir.

Kova burcunun diğer burçlarla olan uyumu şöyledir:

Yengeç – Kova uyumu

Kova ve Yengeç birlikteliği, biraz dengesiz olabilir. Yengeç, evcimen bir burç iken Kova daha dışa dönük ve bağımsızdır. Yengeç’in duygusal ve sezgisel yönü ile Kova’nın rasyonel ve mantığı savunan yönü zaman zaman çelişebilir. İkisi de birbirine sabır ve anlayışla yaklaşırsa sıra dışı ve güvenilir bir bağ kurabilirler.

Oğlak – Kova uyumu

Oğlak ve Kova ikilisi de tıpkı Yengeç ile Kova gibi dengesizlikler barındırabilir. İkisinin de hedef odaklı olması, aynı yönde ilerlemelerini kolaylaştırabilir ancak Oğlak’ın gelenekselci yaklaşımı ile Kova’nın özgür ve bağımsız ruhu uyuşmakta zorlanabilir. Oğlak, Kova’yı kısıtlamazsa ve Kova, daha fazla sorumluluk alırsa dengeyi kurabilirler.

Balık – Kova uyumu

Balık ve Kova, birlikteliği zor olan burç ikililerindendir. Balık’ın hayalperestliği, Kova’nın mantıksal yaklaşımları birbiriyle çelişebilir. Balık, duygularını ön planda tutup ilgi beklerken, Kova’nın özgürlük isteği ikisini yıpratabilir. Eğer ikisi de büyük bir empati gücü ile yaklaşırsa ancak öyle dengeyi bulabilirler ama bu da çok uzun sürmeyebilir.

Kova – Kova uyumu

Aynı burç ikililerinin uyumu genellikle belirsizdir. Kova ve Kova uyumu da böyledir. Özgür ve maceracı yönleri, hayatı dolu dolu yaşama anlamında birbirlerini beslemelerine ve yepyeni deneyimler elde etmelerine yardımcı olabilir. Ancak, bu bağımsızlık arzusu ilişkilerine gereken önemi vermelerine engel olabilir ve bu anlamda güçlü bir bağ kurmakta zorlanabilirler.

İkizler – Kova uyumu

Kova’nın en iyi anlaştığı burçlardan biri olan İkizler ile harika bir ilişkisi olabilir. İkisi de yeniliklere açıktır ve farklı deneyimler ararlar, sosyal yönden birbirlerini besleyebilir, ihtiyaçlarına cevap verebilirler. İkisi de konuşkandır ve bu nedenle iletişimleri güçlü olur. Açık fikirli olmaları sayesinde her zaman ortak paydada buluşabilirler.

Yay – Kova uyumu

Harika bir uyumu yakalama ihtimali yüksek olan iki burç; Kova ve Yay’dır. İkisi de özgür ruhludur, macera severler, keşifler yapmaya bayılırlar. Sosyal yönden eğlenceli bir birliktelikleri olabilir ve mizahın gücüyle birbirlerini sıkça güldürürler. Eğlenceli, tatmin dolu ve neşeli bir ilişki yaşayabilirler. Çatışabilecekleri tek nokta, Kova’nın sabit fikirliliği, Yay’ın ise açık fikirli olmasıdır.

Boğa – Kova uyumu

Boğa ve Kova burçlarını birbirine anlayışla yaklaşabilirse, dengeyi yakalayabilirler. Zorlu ama aynı zamanda harekete geçirici bir birliktelikleri olabilir. Boğa biraz inatçıdır ve dünyaya sadece kendi merceği ile bakar, bu nedenle Kova ile uyuşmakta zorlanabilir. Kova da Boğa’nın aksine evde kalmayı sevmez, dışarıda olmayı ister. Bu zıtlıkları, onlar için çatışmalı da olabilir, zıtlıklardan uyum da doğabilir. İkisinin de empati ile yaklaşması çok önemlidir.

Akrep – Kova uyumu

Kova’nın uyuşmakta zorlanacağı ve dengeli bir birliktelik kurmasının en zor olduğu burçlardan biri Akrep’tir. Akrep, inatçı ve idealisttir, her şeye muhalif olabilir. Ayrıca, Akrep’in kıskanç halleri Kova’yı sıkışmış hissettirebilir ve onun özgür ruhunu zedeleyebilir. Dolayısıyla ortada buluşmaları çok zordur.

Koç – Kova uyumu

Kova ve Koç genellikle farklı özelliklere sahip iki burç olsalar da aralarında enerjik bir uyum olabilir, dostane bir bağ kurabilirler. Her ikisi de özgür ruhludur ve yeniliklere açıktır bu nedenle birbirlerinden pek çok şey öğrenebilirler. Ama ikisinin de istedikleri konusunda kararlı olması, bazen anlaşmalarını zora sokabilir. Anlayış ve saygı ile harika bir bağ kurulabilir.

Aslan – Kova uyumu

Kova burcu mesafeli, soğukkanlı, ilerici ve platonik fikirli olabilir, rasyonel düşünceyi duygulardan daha ön planda tutabilir, Aslan ise sıcak hayallerle, romantizm ateşini canlı tutmak isteyebilir. Dolayısıyla anlaşmaları zor olacaktır. İkisinin de rekabetçi olması, zaman zaman güçlüklere neden olabilir. Eğer, birbirlerinin benzersiz özelliklerini takdir etmeyi öğrenirlerse ve saygı göstermek için ekstra çaba harcarlarsa, uyumu yakalayabilirler, ancak bu düşük bir ihtimaldir.

Başak – Kova uyumu

Başak ve Kova, uyumu yakalamakta zorlanabilir. Başak burcunun detaycı tavrı, ince eleyip sık dokuyan yaklaşımı Kova’yı rahatsız edebilir. İş birliği yapabilmeleri için birbirlerini anlamaları ve farklılıklarına saygı göstermeleri gerekir ancak bu ikisi için de çok bunaltıcı ve yorucu olabilir, dolayısıyla uyumun yakalanması zordur.

Terazi – Kova uyumu

Terazi ve Kova arasında doğal bir uyum vardır. İkisi de adil ve dengeli olmayı sever, bu nedenle sık sık sorunlarını dile getirip çözmek için çaba harcarlar. İkisi de arkadaş canlısıdır ve sosyal olmaları ilişkilerini de renklendirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, birbirlerinin tutkularını da kucaklarlar ve aşk ve haz dolu bir birliktelik yaşayabilirler.

Kova burcuna uygun meslekler

Kovalar hayal güçlerini işlerinde kullanmaya yatkın burçlardır. Hayal gücünün gelişimine olanak tanıyan meslekler Kovalar için uygundur. Ayrıca insanlığa faydası olan ve zeka gerektiren işler yapmayı da severler. Bu nedenle “Kovalar uzay bilimci, astronot, yoga eğitmeni, fotoğrafçı, pilot, astrolog, uçak mühendisi, elektrikçi, mucit, radyolog, sosyal medya uzmanı, terzi, teknik ressam olduklarında daha mutlu olabilirler.”

İlginizi çekebilir: Yıldızlar aslında hangi işi yapmamız gerektiğini söylüyorlar

Kova burcu ünlüler

 • Oprah Winfrey,
 • Jennifer Aniston,
 • Bob Marley,
 • Justin Timberlake,
 • Alicia Keys,
 • Michael Jordan,
 • Ellen DeGeneres,
 • Shakira,
 • John Travolta,
 • Abraham Lincoln,
 • Franklin D. Roosevelt,
 • Ronald Reagan,
 • Virginia Woolf,
 • Charles Dickens

Eğer astronomik mutluluklar için astrolojik öneriler almak istiyorsanız, Uplifers’ın günlük burç yorumlarını takip edebilirsiniz.

Kova burcunun değerli taşları

Astroloji ve kristaller arasındaki güçlü bağlantıyı daha önce fark etmiş veya bu bağlantıdan yararlanmış olabilirsiniz. Eğer henüz keşfetmediyseniz burcunuza en uygun değerli taşları bulup bunları yaşamınızın uygun alanlarında kullanmaya başlayabilirsiniz. Sağduyulu yapısı ve yardımsever ruhu ile ön plana çıkan Kova burçları için enerjilerini dengeleyecek taşların başında akuamarin geliyor. Daha fazlası için: Zodyak ve kristaller: Kova burcu ve değerli taşları

Kova burcunun bilinmeyen yönleri

Hemen hemen hepimizin burçlar hakkında bildiği birtakım genel geçer bilgiler var. Yukarıda tüm bahsettiklerimiz de bunlara dahil. Ancak, hepsi bu kadarla sınırlı değil. Örneğin, genellikle isyan bayraklarını hızla çekmeleriyle tanınan Kova burçları, aynı zamanda verdikleri sözleri de tutma konusunda bir o kadar hızlı olabilirler. Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.

Kova burcu tartışmalarda nasıl davranır?

Söz konusu ikili ilişkiler olduğunda hepimiz doğru iletişim kurmaya gayret ederiz, ancak buna rağmen bazen tartışmalar kaçınmaz olabilir. Ve tartışmalar esnasında nasıl davrandığımız, çatışmalara nasıl karşılık verdiğimiz, burcumuza göre değişiklik gösterebilir. Bir Kova burcu ile tartışırken de çatışmaları çözmenin en pratik yolu, konuyu sıcağı sıcağına konuşmaktır: Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

Kova burcuna özel hobi önerileri

Boş zamanlarımızı nasıl değerlendirdiğimiz, nelerden keyif aldığımız ve yaşamlarımızı daha anlamlı kılmak için neler yaptığımız konusunda büyük ipuçları taşıyor. Burçlarımız da bu konuda yönlendirici etkiye sahip olabiliyor. Yeni bir şeyler denemekten ve kendilerine meydan okumaktan hoşlanan Kova burçları için en ideal hobileri hemen keşfedebilirsiniz: Hangi burç evde nasıl zaman geçirmeli?

Kova burcuna özel mantralar

Hayat inişlerle ve çıkışlarla dolu, upuzun bir yolculuk ve bu yolculukta bizi biz yapan özelliklerimizin farkında olmak yolculuğu daha keyifli yapmanın yanı sıra kolaylaştırmanın da anahtarı. Burçlara özel mantralar da burcumuzun özelliklerine uyan cümlelerle içsel enerjimizi dengelemenin en güçlü yolu. Tam bir takım oyuncusu olan Kova burçları, herkesle iyi anlaşmak için güçlü yönlerini geride planda tutabilir. Onlara güçlü yönlerini hatırlatmaya yardımcı olacak mantralar için tıklayın: Burçlara göre mantralar: Burç özelliklerine uygun mantralarla enerjinizi dengeleyin

Kova burcuna özel seyahat planı

Tatilleri kim sevmez değil mi? Bazen yolculuğun kendisi bazense gidilecek yerin büyüsü, seyahatlerin çekiciliğini artırır. Ancak, kabul etmekte fayda var ki herkesin tatil anlayışı aynı olmadığı gibi keyif aldığı aktiviteler de farklıdır. Kişiliğimizi şekillendiren burç özelliklerimizin de tatil seçimlerimizde önemi büyüktür. Bağımsız ruhlu Kova burçları için standartların ötesinde bir tatil, en iyi seyahat planı olabilir. Daha detaylı bir keşif için hemen tıklayın.

Kova burcuna özel yaratıcı aktiviteler

Eğer yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyor ama size neyin uygun olup olmadığını bilmiyorsanız burcunuzun yönlendirmelerini dikkate alabilirsiniz. El yazısı konusunda oldukça iddialı olan Kova burçları için en yaratıcı aktiviteyi hemen keşfedebilirsiniz: Burcunuza göre en yaratıcı olabileceğiniz aktivite hangisi?

Kova burcuna özel sabah rutini

Güne nasıl başladığımız, güne nasıl devam ettiğimiz konusunda büyük etki sahibi. Ancak, çoğu zaman bunu gözden kaçırabiliyoruz. Burcumuzun özelliklerinden ilham alarak sabahlarımızı çok daha verimli hale getirebilir, tüm günümüzü iyileştirebiliriz. Her zaman düşünen, zihinlerini çok çalıştıran Kova burçları, bedenlerinin geri kalan kısmını ihmal edebilir. Dolayısıyla, bol esneme hareketli bir sabah rutini onlar için en iyisi olabilir. Kova burçları için en uygun sabah rutinini tıklayın ve hemen keşfedin.

Kova burcuna özel akşam rutini

Şüphesiz ki uzun ve yorucu bir günden sonra keyifle dinlenmek ve rahatlamış hissetmek, herkesin en büyük arzusu. Bunu henüz kendiniz için nasıl yapacağınızı bulamadıysanız, burcunuza en uygun akşam rutinini daha keşfetmemişsiniz demektir. Sürekli düşünen Kova burçlarını günlük hayatın stresinden uzaklaştıracak en ideal akşam rutinini tıklayarak keşfedebilirsiniz.

Kova burcuna özel egzersiz türleri

Egzersiz yapmanın gerekliliği ve önemi yaşamın her alanında karşımıza çıkıyor olsa da bu zorunluluk hissini keyifli bir aktivite düşüncesi ile değiştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Yaşamın her alanında heyecan arayan, meraklı ve farklı bir şeyler denemeye istekli olan Kova burçları için en keyifli ve en verimli egzersiz türünü keşfetmek için tıklayın.

Kova burcuna özel evden çalışma önerileri

Evden çalışmanın pek çok avantaj sağladığı bir gerçek, ancak zaman zaman çeşitli zorlukları da olabiliyor. Adaptasyonu yüksek olan Kova burçlarının en iyi performansına ulaşabilmesi için evden çalışırken ben zamanına dikkat etmeleri önemli. Kova burçlarına özel evden çalışırken verimliliği artırma ipuçları için hemen tıklayın.