Enerji ve cinselliği yönlendiren Mars burcu ne anlama gelir?

Güneş burcunuzu ve yükselen burcunuzu muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak doğum haritanıza baktığınızda, tüm gezegenler önem taşır. Biz bu yazıda, Mars burcu ne anlama gelir, sorusunu yanıtlayacağız. Söz konusu Mars olduğunda, bu ateş kırmızısı gezegenin, harekete geçmeye nasıl yaklaştığınızla, sizi neyin motive ettiğiyle ve hatta sizi neyin harekete geçirdiğiyle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Mars’ın doğum haritanızda nerede olduğuna bağlı olarak kendi ilkel, ateşli tarafınız hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

Mars burcu Koç

Koç burcunun yönetici gezegeni Mars olduğu için Mars burcu Koç’ta en parlak noktasındadır. Eğer Mars burcunuz Koç ise süper aktif, rekabetçi ve muhtemelen fiziksel aktiviteye gerçekten değer veren birisiniz. Tüm bu fiziksel aktiviteler sizi aynı zamanda kazalara daha yatkın hale getirebilir; çünkü her zaman çok hızlı hareket ediyor olabilirsiniz.

Mars burcu Koç insanlar, kesinlikle güçlü bir enerjiye sahiptir. Cesur, bağımsız ve genelde aşırı başarılı insanlardır. Yüksek bir inisiyatif, dürtü ve coşkuyla birlikte aynı zamanda çok inatçı hatta bazen aşırı saldırgan olabilirler. Çünkü Mars çok saldırgan bir gezegendir.

Söz konusu cinsel yaşamları olduğunda, düşünmeden hareket edebilirler ve bir şey isterlerse, yüksek ihtimalle geri çevrilemezler.

Mars burcu Boğa

Mars burcu Boğa, Mars burcu Koç’tan çok farklıdır ancak bu ikisinin ortak özelliği kararlılıklarıdır. Mars burcu Boğa olan insanlar inanılmaz derecede sabırlıdır ve bir hedefe ulaşmak için nasıl sebat edileceğini bilirler. Pes etmezler, inatçılardır, yavaş ve istikrarlı bir yaklaşımları vardır. Ayrıca çok düşünceli ve metodik olup kalite için çabalarlar.

İnatçılık Boğa burcunun belirgin bir özelliğidir. Bu yüzden Mars’taki sabit burçlardan herhangi biri (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) daha inatçı olabilir. Doğal olarak Mars burcu Boğa olanlar da alışkanlıkları ve rutinleri konusunda inatçı olma eğilimindedir.

Konu cinselliğe gelince, bu insanlar Mars burcu Koç olanlar kadar dürtüsel olmayabilirler, ancak şehvetlidirler ve dürtülerine göre hareket ederken yavaş olmayı da severler.

Mars burcu İkizler

Mars’ın İkizler‘de olması, oldukça iyi sonuç veren bir yerleşimdir. Çünkü Mars da İkizler burcu da son derece aktiftir. Ancak bu aktivite, İkizler için genellikle zihinseldir; bu insanlar hızlı bir zekaya sahiplerdir ve ayakları üzerinde nasıl duracaklarını iyi bilirler. Bilgiyi hızlı bir şekilde kavrarlar ve genellikle enerjileri çok yüksektir, kolayca sıkılırlar ve biraz huzursuzdurlar.

Hatta aynı anda hem her yerde hem de hiçbir yerdeymiş gibi dağınık görünebilirler. Ama bu dağınık enerjiyi yönlendirebilirlerse, aslında çoklu görevlerde inanılmaz olabilirler. Pek çok ilgi alanları vardır, bu nedenle bu insanlar aynı zamanda çok yönlüdür ve her zaman diğerlerinden bir adım öndedirler.

Bir şeyleri çözmeyi, elleriyle çalışmayı ve zihinsel güçlerini esnetmeyi severler. Mars burcu İkizler insanlar fiziksel olarak biriyle yakınlık kurmadan önce zihinsel bir bağlantıya ihtiyaç duyarlar. Bu, onların cinsel yaşamları için de geçerlidir.

Mars burcu Yengeç

Yengeç burcu Mars’ta biraz rahatsızdır. Mars duyguları kullanmayı tercih etmez, duygu olmadan sadece eylemi kullanmayı ister ama Yengeç’teyken kullanmak zorundadır; çünkü Yengeç onu duyguları kullanmaya zorlar. Mars burcu Yengeç insanlar, bir projeye, bir fikre veya bir ilişkiye kendilerini kaptırabilirler, bu yüzden işler planladıkları gibi gitmediğinde hüsrana uğrarlar. Yine de Mars burcunun Yengeç olması kötü bir şey değildir. Bu insanlar aşkta ve aile ilişkilerinde doğal liderler ve genellikle mutfakta harika aşçılar olabilirler.

Cinsel yaşamları açısından ise Yengeç Mars’ı en çok etkileyen üç şey duygusal güvenlik, fiziksel veya finansal istikrar ve aile-ev hayatına öncelik verme olarak sayılabilir.

Mars burcu Aslan

Sabit ateş burcu Aslan, Mars’ın enerjisi ve tutkusuyla iyi geçinir. Mars burcu Aslan olan insanlar her yerde çok fazla güven, inisiyatif, motivasyon ve kararlılığa sahiptir. Muhtemelen büyük pozisyonlarda güçlü kariyerleri vardır; çünkü krallar ve kraliçeler olarak zirvede olan insanlar olmayı severler.

Muazzam bir irade ve şevkle ve doğal bir liderlik yeteneğiyle, insanları çok fazla zorlamaya dikkat etmeleri gerekir ancak dengelendiklerinde çok ilham verici, cömert ve sadık olabilirler. Mars Aslan’lar çok cömert ve çok yaratıcı insanlardır.

Tüm bu özellikleri, doğal olarak cinsel yaşamlarına da yansır. Mars burcu Aslan olan kişiler yanlarında onlarla birlikte hüküm sürebilecek birini isterler. Sevecen partnerler olsalar da aynı zamanda kendilerine tapacak birini beklerler.

Mars burcu Başak

Mars’ın Başak‘ta olduğunu duyduğunuzda tembellik yapan değil; süper verimli olan meşgul insanları düşünün. Çünkü Mars burcu Başak olan insanlar, tatil için önceden seyahat planları yapan, Cumartesi sabahı tüm ev işlerini bitiren ve genellikle yaptıkları her şeyde ayrıntılara büyük önem vererek sıkı çalışan tiplerdir.

İkizler’e benzer şekilde, Başak da çok zihinsel ve entelektüel bir gezegen olan Merkür tarafından yönetilir. Bu yüzden aynı dağınık, çılgın enerjinin bir kısmına sahip olabilir. Başak ayrıca endişe verici olma eğilimindedir, bu nedenle Mars’ın burada olması ayrıntılara fazla takılmaya, büyük resmi kaçırmaya ve rahatlamakta zorlanmaya yol açabilir.

Söz konusu cinsellik olduğunda da bu yerleşimin konforlu olduğunu söyleyemeyiz. Başak her şeyi analiz etmeye çalışır ve orada çok fazla duygu yoktur. Bu yüzden bu insanların rahatlamalarına izin verecek bir partnere ihtiyaçları vardır. Mars Başak’ların yapmaları gereken şey stresi bir kenara bırakmak, zihinlerinden çıkmak ve bedenlerine odaklanmaktır.

Mars burcu Terazi

Mars’ın Terazi‘de olması, Yengeç’tekine benzer şekilde yönettiği burcun zıttında olması demektir. Yani Mars Koç’u yönetir; Koç ve Terazi zodyak çarkında karşıtlardır.

Mars’ın burada biraz rahatsız olabilmesinin nedeni, Terazi’nin bencil olmadığı yerlerde işleri biraz bencilce yapmayı sevmesidir. Mars burcu Terazi olanlar için sosyalleşmek, insanlarla çalışmak, işbirliği ve uyum en önemli önceliklerdir. Bu amaçla, Mars’ın Terazi’de olması, insanların fazla uzlaşmacı olmalarına ve kendi istek ve ihtiyaçlarını ihmal etmelerine de neden olabilir.

Terazi zihinsel uyarım konusunda tutkuludur. Tartışmayı, sohbet etmeyi ve diğer insanlarla birlikte olmayı sever. Adaletsizlik onun tüylerini kabartmanın en kolay yoludur.

Cinsel yaşamları söz konusu olduğunda ise sevgilileriyle bir dostluk, flört ve yoldaşlık duygusu yakalamak isterler.

Mars burcu Akrep

Bugün Akrep Pluto tarafından yönetilmektedir, ancak Helenistik astroloji günlerinde, aslında Mars tarafından yönetiliyordu. Bununla birlikte, Mars Akrep’te kendini evinde hisseder.

Mars’ı Akrep’te olan insanlar acımasızdır; her türlü engelin üstesinden gelme, etrafından dolaşma, üstünden ve altından geçme yeteneğine sahiptir. Gerçekten güçlü bir dürtüleri vardır ama yine de sabitlerdir. Bu nedenle Mars ne zaman sabit bir burçta olsa, kişiyi oldukça inatçı hale getirme eğilimindedir. Bu, Akrep enerjisinin göstergesi olan şeyleri bırakmakta, kin tutmakta, intikamcı olmakta vb. zorluklar yaşamak gibi görünebilir. Ayrıca, dikkat edilmesi gereken bir şey olarak tükenmişlik noktasına kadar kendilerini zorlama eğilimleri vardır.

Eğer Mars burcu Akrep bir sevgiliniz varsa yoğunluk ve derinlik bekleyebilirsiniz. Çünkü bu, ruh düzeyinde bağlantılar isteyen bir yerleşimdir; burada yüzeysel bir şey yoktur.

Mars burcu Yay

Mars’ınız Yay‘daysa muhtemelen insanlığa dair güçlü felsefi inançlara sahip gerçekten eğlenceli bir insansınız. Bu insanlar sıkça felsefe hakkında konuşabilir veya sizi dışarıda bir geceye veya ani bir kaçamağa çekmeye çalışabilirler.

Çok idealist, iyimser bir tutumları vardır ancak bu her zaman gerçekçi olmayabilir. Mars burcu Yay olan insanlar genellikle risk alan kişilerdir ama aynı zamanda oldukça şanslı olma eğilimindelerdir. Bütün burçlar arasında Yay kesinlikle en şanslı olanıdır, bu nedenle risk almaktan çekinmez.

Yay burcundaki Mars çok yönlü, uyumlu, maceracı ve cesur olma eğilimindedir; fiziksel ve zihinsel meydan okumaları çok sever. Uygulamada zorlansa da harika fikirleri vardır.

Söz konusu cinsel yaşamı olduğunda, onun maceracı ruhunu ve fiziksel dayanıklılığını hatırlamak gerekir. Çünkü çok fazla enerjisi vardır ve çok fazla fiziksel bağlantıya ihtiyaç duyabilir.

Mars burcu Oğlak

Oğlak burcundaki Mars, harika bir yerleşimdir. Burası Mars’ın en sevdiği yerdir, çünkü Mars karanlıktan hoşlanır ve Oğlak burcunda gerçekten çok iyi durumdadır.

Mars burcu Oğlak olan insanlar yalnızca motive, hırslı ve doğrudan olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir kariyer statüsüne ve mali güvenceye sahip olma eğilimindedirler. Şu anda buna sahip olmasalar bile, başarıya doğru ilerlediklerinden emin olabilirsiniz. Bu insanlar çok hesaplı ve çalışkanlardır. Aynı zamanda sorumlu, disiplinli ve olgunlardır; bu yüzden mükemmel kurumsal çalışanlar ve girişimciler olabilirler.

Cinsel olarak, Mars burcu Oğlak olan kişiler ilişkileri konusunda gerçekten seçici olma eğilimindedirler. Kalplerinin etrafında çok yüksek duvarlar vardır. Seçici olmalarının nedeni ise hayatlarında yer alan insanların, olmak istedikleri kişi olmalarını etkileyeceğini tamamen anlamalarıdır.

Mars burcu Kova

Mars burcu Kova, inatçılık ve yüksek bilincin ilginç bir kombinasyonudur. Mars Kova’lar genellikle bağımsız ve kararlı insanlardır; muhtemelen onları sık sık “Ben kendim yaparım” derken görürsünüz.

Kova’lar grupları ve sosyal olmayı sever. Bu nedenle Mars burcu Kova olan kişiler, diğer insanların onlara yardım etmesine izin vermekte zorlanabilir, ancak aynı zamanda insanlara da ilgi duyarlar. Gününe bağlı olarak, yalnız kalmak veya bir grupta olmak isteyebilirler. Kendi başlarına şarj olurlar, ancak insancıl olmayı da severler.

Ayrıca güçlü zihinsel enerji ve alışılmadık, yaratıcı düşüncelere sahip olma eğilimindedirler. Konu cinsel hayatlarına gelince, bu insanların tuhaflıkları sevmeleri ve işler romantikleşmeden önce güçlü bir arkadaşlığa öncelik vermeleri beklenebilir.

Mars burcu Balık

Mars burcu Balık kişiler, şimdiye kadar tanışacağınız en şefkatli insanlar olabilirler. Enerjilerinin çoğunu diğer insanlara yardım etmeye veya bir amaca katkıda bulunmaya yönlendirirler. Onlardan ne isterseniz, sizin için yapacaklardır.

Dağınık olabilirler, hissettiklerinin akışına ayak uydurmayı tercih edebilirler, ancak sanat ve müzik gibi şeylere ilgi duyan çok fazla yaratıcı yeteneğe sahiptirler. Kalplerini, sezgilerini takip ederler ve büyük bir iç güçleri vardır. Yalnızca güçlerinden yararlanmaları, kendileri için sınırlar oluşturmaları ve bu gücü kanalize etmeleri gerekir.

Bu insanlar için duygular güçlüdür, bu nedenle duygusal bir bağ kurmak, Mars burcu Balık olan insanlar için cinsel olarak açılmanın anahtarıdır. Hiçbir şeyi zorlamadan doğal hissettiren, rüya gibi, yumuşak bir yaklaşımı tercih ederler.

Mars burcu ne anlama gelir; artık biliyorsunuz. Mars, işe yaklaşımınızdan cinselliğe ve kendi kişisel enerjinize kadar pek çok alanda nasıl hareket ettiğiniz konusunda size ipucu veren gezegendir. Mars burcunuzu ve haritanızdaki diğer gezegenlere göre oluşturduğu açıları anlamak, sizi neyin motive ettiği ve enerjinizi en iyi şekilde nasıl uygulayabileceğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarabilir. Siz de bunun için çevrimiçi Mars burcu hesaplama araçlarından yardım alabilirsiniz.

Kaynak: mindbodygreen

İlginizi çekebilir: Ay Burcu Hesaplama: Astrolojideki Parmak İzinizi Öğrenin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!