Balık Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri

Balık

Zodyak’ın 12 burcundan on ikincisi olan Balık burcunun döngüsü her yılın 19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Balık burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Balık burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir. İşte, Balık burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Balık burcunun özellikleri (19 Şubat – 20 Mart)

 • Sembolü: Balık
 • Elementi: Su
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Neptün (hayal gücünün gezegeni), Jüpiter (şans ve ilerlemenin gezegeni)
 • Renk: Leylak, mor, eflatun, su yeşili
 • Gün: Perşembe
 • Uğurlu sayılar: 3, 9
 • Uğurlu taşları: Akuamarin, Ay taşı, Ametist, Kuvars, Pembe Kuvars
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Ayaklar
 • Olumlu özellikleri: Romantik, yardımsever, bilge, rahatlatıcı, yaratıcı
 • Olumsuz özellikleri: Saflık, kendine acıma, gerçeklikten kopukluk, kendine zarar verme, bağımlı
 • En sevdiği şeyler: Yalnız kalmak, uyumak, müzik dinlemek, şarkı söylemek, yazmak, aşık olmak, görsel medya, yüzmek, spiritüalizm, yürümek, burnunun dikine gitmek, içindeki karanlığı bastırmaya çalışmak, ağlamak.
 • Nefret ettiği şeyler: Gerçeklik, gün ışığı, kötü tasarım, gürültülü müzik, ukalalık, eleştirilmek, her türlü gaddarlık, geçmişe takılıp kalmak, derdini anlatamamak ve anlaşılamamak, kale alınmamak, ruhsal ve fiziksel olarak kısıtlanmak
 • Gizli tutkuları: Koşulsuz aşkı bulmak
 • Güçlü yanları: Şefkatli, sanatçı ruhlu, sezgisel, nazik, bilge
 • Zayıf yanları: Korkak, çabuk güvenen, hüzünlü olması, gerçeklikten uzak olması, kendini feda etmesi

Balık burcunun kişisel özellikleri

Balık Burcu Hediye Önerileri için tıklayın.

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Balık burcu dört değişken burçtan biridir (diğerleri İkizler, Yay ve Başak’tır). Değişken burçlar mevsimleri sona erdiren burçlardır ve her mevsimden dersler almışlardır. Her şeyin bir sonu olduğunu bilirler ve görevleri herkesi mevsim değişimine uyum sağlamalarına yardımcı olmaktır. Diğer burçlardan daha bilgedirler. Diğer burçlara göre değişime daha kolay ayak uydurabilirler; pek çok duruma uyum sağlamak için bukalemun gibi renk değiştirirler. Ayrıca Zodyak’ın düzeltmenidirler: Kardinaller bir plan öne sürer, sabitler planı eyleme döker, değişkenler ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Balık burcu su elementine bağlı üç Zodyak burcundan biridir (diğerleri Yengeç ve Akrep’tir). Balık burcu üçüncü ve sonuncu su burcu olduğu için Yengeç’in duygu dalgalarını ve Akrep’in tazyikli sularını duyguların okyanusuna akıtır. Balık enerjisi aktif hale geldiğinde derinlere dalmaya hazır olun; Balık enerjisi şefkatimizi uyandırır, kalplerimizi acı çeken insanlara açmamızı sağlar. Balık burcu gezegen döngüsü sırasında bu enerjinin farkında olsak da olmasak da etrafımızdaki insanlarla sezgisel olarak bağlantı kurabiliriz. Ayrıca kendimizi yaratıcı yollarla ifade edebiliriz: Müzik, film, görsel sanatlar ve dans; tüm bunlar Balık’ın uzmanlık alanıdır.

Balık’ın yönetici gezegeni Neptün’dür. Bu nedenle Balıklar diğer burçlara göre daha sezgiseldir ve daha fazla sanatsal yeteneğe sahiptir. Balık burcu insanları cömert, şefkatli, son derece vefalı ve ilgilidir. Yaşam döngüsüne dair sezgisel bir kavrayışları vardır ve bu sayede diğer canlılarla duygusal bir ilişki kurabilirler. Balık burçları bilgelikleriyle bilinirler lakin Uranüs’ün etkisi altındayken bazen dikkat çekmek için şehit rolünü üstlenebilirler. Asla eleştirel olmayan Balık burçları her zaman bağışlayıcıdır. Zodyak burçlarının en hoşgörülüsü olarak bilinirler.

Balık burcu illüzyonların, gölgelerin ardında bir görünüp bir kaybolmaların burcudur. Tıpkı Yunan mitolojisindeki Sirenler gibi, Balık burcu da sizi kendi derin sularına çeker ve sonra da duygular okyanusunda boğulmaya bırakabilir. Şefkatli Balık burcu empatiktir, iletişim halinde olduğu herkesin duygularını kavrar ve yansıtır. Zodyak’ın en bilge burcudurlar: En sonuncu burç oldukları için kendilerinden önce gelen her burcun enerjisini deneyimlemişlerdir. Balık enerjisi son derece derindir, asla yüzeye çıkmaz. Esasen bu burç bilinçaltını yönetir ve rüyalarımıza, hayallerimize, iyileşmemiş yaralarımıza hükmeder. Balık burcu gezegen geçişi sırasında kendimize sınırlar çizmek zorunda kalabiliriz; ayrıca şehit rolünü oynamaktan, bağımlı ilişkilerden kaçınmamız gerekebilir.

İlginizi çekebilir: Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Balık burcu kadınının özellikleri

Balık burcu (19 Şubat - 20 Mart)

 Balık burcu kadınıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Balık Burcu Kadını Özellikleri: Balık Kadınını Yakından Tanıyın

Balık burcu kadını – Aşk

Aşka âşık olurlar, karşılarındaki kişi genelde teferruat gibidir; tabii bu yaşamlarının ilk zamanlarında olur. Tecrübe sahibi oldukça, dinginleşir, olgunlaşırlar. Karşısındakileri şefkatleriyle şımartabilirler fakat onların şımartabilmesi şımarmanız anlamına gelmesin, garip hareketlerle onları üzerseniz bir süre sonra yürekleri daralır ve tek kuyruk darbesiyle sizi terk ederler; aniden hayatınızdan çıkıverirler. Sevgilileriyle dost olmayı çok severler. Ayrıca Balık burcu kadınları psikolojik ya da duygusal sorunları olan partnerlere kapılmalarıyla meşhurdur.

Balık burcu kadını – Cinsellik

Seks bu mistik deniz kızları için spiritüel ve transandantal bir deneyimdir. Kahin özellikleri sayesinde Balık kadını ne istediğinizi sizden daha önce bilir ve karşısındaki kişiye zevk vermekten hoşlanır.

Balık burcu kadını – İlişkiler

Kişisel ilişkilerinde özverilidirler fakat zaman zaman inzivaya çekilip kendilerini yenilemeleri gerekir. Bu yenilenme hem onlara hem de sevdiklerine iyi gelecektir. Karşısındaki kişiden gelen güzel şeyleri almayı da öğrenmesi gereken bu özverili, cömert kadınlar için karşılıklılık alengirli bir şeydir. Bir su burcu olarak, kendine zaman ayırmadan başkasına kalbinin içindeki her şeyi dökmeye eğilimlidir.

Balık burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Balık burcunun kendi kendilerini ve etrafı iyileştirebilme güçleri vardır. Empatların azımsanmayacak bir kısmı bu burçtan çıkar. Güçlü yanlarının görünürlüğe kavuşabilmesi ve güçlenebilmesi için Balık kadınının kendi kendini küçümseyerek göz ardı etmek yerine, kendini keşfetmesi gerekir. Karşılarındaki kimseyi, olayı kolaylıkla okuyup çözebilirler. Ağlamak onlar için çok olağan bir eylemdir, bu yüzden de adları sulu göze çıkmıştır. Balık burcu konuşmak yerine sizi dinlemeyi tercih eder. Biraz ketumdurlar, kendi dertlerinden çok söz etmezler ama sizi dinlerler ve konuşamadıkları için de sık sık ağlarlar.

Balık burcu kadınına ne hediye alınır?

Balık kadınları, yanına kendi yazdığınız bir şiiri iliştirdiğiniz bir demet çiçek gibi romantik hediyelere bayılırlar. Güzel olan her şeyi beğenirler. El üfleme cam prespapyeler, mücevher tonlarında vazolar, heykeller, rüzgâr çanları kalplerini fethedecektir. Ayrıca kendi sanat eserlerini yaratabilecekleri kaliteli sanat malzemeleri de güzel bir seçenek olabilir.

İlginizi çekebilir: Burcunuza göre karakterinize en uygun kozmetik ürünü hangisi?

Balık burcu erkeğinin özellikleri

Balık burcu erkeği – Aşk

Balık burcu kadınına göre daha sakindirler, duygularını daha az belli ederler ama bu onları duygusuz yapmaz, sadece derinde yaşarlar. Daldan dala konuyorlarmış gibi görünseler de aradıkları şey anlaşabilecekleri ve güvenebilecekleri kişiyi bulmaktır her insan gibi, sadece yöntemleri biraz zorlayıcı görünebilir.

Balık burcu erkeği – Cinsellik

Tıpkı kadınları gibi cinsellikte sınır tanımazlar; sakinden başlayıp kademe kademe ilerleyen geniş perspektifli bir cinsellik anlayışları vardır. Romans, aşk ve seks arasında bir ayrım yapmazlar ve seksi, sevgilerini ifade etmenin bir yolu olarak görürler.

Balık burcu erkeği – İlişkiler

Dengesizliği nedeniyle Balık erkekleri sıklıkla incinir ve hislerinin incindiğini hemen belli ederler. Hislerine karşılık bulamadıkları zaman Balık burcu erkekleri için ilişkinin kurbanıymış gibi hissetmek çok kolaydır.

Balık burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Neptün tarafından yönetilen bu hayalperestler, duygusal olarak da, spiritüel olarak da, entelektüel olarak da derinlere dalmayı severler ve asla sığ sularla yetinmezler. Havadan sudan konuşmak hoşlarına gitmez; ilk kez gittikleri bir buluşmada bile size kendinizle ilgili sorular sorup bu konu hakkında saatlerce konuşabilir.

Balık burcu erkeğine ne hediye alınır?

Doğal ve değerli taşlardan yapılma mücevherler hoşlarına gidebilir çünkü Balık burcu erkekleri çoğunlukla içlerindeki feminen tarafları keşfetmekten çekinmezler. Güzel kokmayı sevdikleri için parfüm sıkmaktan, çeşitli yağlar kullanmaktan hoşlanırlar. Pek çok Balık burcu erkeği kişisel temizlikleri konusunda titiz oldukları için kokulu banyo ve vücut ürünleri, suya bayılan bu burç için epey güzel bir seçenek olabilir.

Uplifers olarak Balık burçları için Amazon’da oluşturduğumuz koleksiyonu incelemek için tıklayın.

 Balık burcu erkeğiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Balık Burcu Erkeği Özellikleri: Balık Erkeğini Yakından Tanıyın

Balık burcunun burç uyumu

Balık burcu (19 Şubat - 20 Mart)

Balık burcunun en iyi anlaştığı burçlar; Akrep, Yengeç ve Oğlak’tır:

Akrep – Balık uyumu

Akrep ve Balık’ın ilişkinin başından itibaren karşılıklı güçlü bir çekim hissetme ihtimalleri yüksektir. Gerçekten de Akrep – Balık çiftlerinin ilk görüşte âşık olduklarını söylemeleri ender bir şey değildir. Akrep, ilişkinin yöneticisi olmak isterken Balık da korunmak ve ilgilenilmek ister, dolayısıyla kontrolü başkasına devretmekten mutluluk duyar. Her ikisi de derin duygulara sahip bireylerdir ve esrarlı, bilinmeyen, sıra dışı şeylere ilgi duyarlar.

Yengeç – Balık uyumu

Her ikisi de duygusal ve şefkatli burçlar olan Yengeç ve Balık burcunun ilişkisi sağlam bir zemin üzerinde yükselecektir. Yengeç’in korumacı eğilimi Balık’ın hoşuna gidecekken Balık’ın hayalperestliği de Yengeç’in hayatına ihtiyaç duyduğu romansı getirecektir. Her ikisinin de hayal gücü yüksektir ama farklı açılardan: Balık ortaya fikir sunma konusunda iyiyken Yengeç de bu fikirleri eyleme dökme konusunda iyidir. Bu birliktelik sonu evlilikle bitmesi muhtemel uyumlu bir ilişki olacaktır.

Oğlak – Balık uyumu

Bu ikisi gece ve gündüz kadar birbirlerinden farklı olsalar da farklılıkları birbirilerinin eksikliklerini harika bir şekilde telafi etme eğilimindedir. Ayakları yere sağlam basan Oğlak, hayalperest, aklı bir karış havada Balık’a gerekli şekilde rehberlik edecektir. Balık’ın sınırsız hayal gücü ise Oğlak’ın hayatına enfes bir mizah unsuru ve uçarılık katacaktır. Oğlak’ın sadece ilişkide değil, cinsel hayatta da kontrolü eline alması Balık’ın hoşuna gidecektir. Bu birliktelik, gerçekten enfes ve başarılı bir ilişki olma potansiyeline sahiptir.

Balık burcu, Terazi, İkizler ve Yay burçları ile anlaşmakta zorlanabilir:

Terazi – Balık uyumu

Balık ve Terazi başlangıçta birbirlerine güçlü bir çekim hissetme ihtimali bulunan burçlardır lakin er ya da geç aralarındaki ciddi farklılıklar sorunlara yol açmaya başlayacaktır. Balık’ın zaman zaman aşırı duygusal olma eğilimi Terazi’nin gerçekten canını sıkabilir ve pek çok tartışmaya yol açabilir. Terazi’nin sosyalleşme ihtiyacı da Balık’ın yalnız kalma ihtiyacıyla çatışabilir. Her iki burcun da yoldan çıkma eğilimi olduğu için sadakatsizlik gibi sorunlar da ortaya çıkabilir.

İkizler – Balık uyumu

İkizler’in uçarı ve çoğu zaman düşüncesiz yaklaşımı Balık’ın duygularını sayısız kez incitecekken Balık’ın aşırı duygusallığı da özgürlüğüne düşkün İkizler’i ciddi anlamda yıldıracaktır. Ayrıca her ikisi de ilişki iyi yürümediğinde sadakatsiz olma ihtimali yüksek olan burçlardır. Her ne kadar aralarında bir çekim olsa da uzun süreli bir ilişkileri olmayacaktır.

Yay – Balık uyumu

Duygusal Balık, bir ilişkide tatmin olabilmek için birlikte olacağı kişiden adanmışlık, romans ve sevgi bekler. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün Yay ise bunu sağlamaya elverişli değildir ve esasen böyle bir birliktelikte kişiliğini yitirmekten korkar. Yay’ın zarafetten yoksun oluşu er ya da geç Balık’ın kalbini kıracaktır. Ayrıca sosyal açıdan da iki insan ne kadar uyumsuz olabilecekse o kadar uyumsuzlardır. Yay, Balık’ın çekingenliğini sıkıcı bulacakken Balık da inzivaya çekilmeyi sevdiği için Yay’ın parti merakını tolere edemeyecektir.

Balık burcunun Balık ve Başak burçları ile olan uyumu ise belirsizdir:

Balık – Balık uyumu

Aynı burçtan eşleşmeler söz konusu olduğunda Balık – Balık eşleşmesi genelde en güzel olasılıklardan biridir. Her ikisi de birbirlerinin duygusal tatminini sağlayabilecek durumdadır ve birlikte, hayal güçlerini tetikleyen romantik zamanlar geçirirler. Gelgelelim bu ilişkide neredeyse hiç sağlam bir temel yoktur; pratik meselelerin çözümünde ve gerçeklikle bağlantı kurabilmek konusunda güçlükler yaşayabilirler.

Başak – Balık uyumu

Bir yandan Başak, Balık’a ihtiyaç duyduğu denge ve pratik unsurunu sağlayabilir ve Balık da Başak’a arada gevşemesi gerektiğini hatırlamasına yardımcı olabilir. Gelgelelim cinsel hayatları sıkıntılı olabilir çünkü Balık, pek çok Başak’ın veremeyeceği bir düzeyde romans ve tutku bekler. Ayrıca Başak, Balık partnerlerinin canlarını sıkmamak için aşırı pratik olmamaya özen göstermelidir.

Balık burcunun tüm burçlarla burç uyumu:

Yengeç – Balık uyumu

Yengeç ve Balık arasında doğal bir uyum vardır. Bu iki su burcu, her zaman sevgi ve anlayışla birbirini besler, duygusal ihtiyaçlarına cevap verirler. Aralarındaki güçlü iletişim, sağlam bir bağ kurmalarına destek olur. Sanat, duygu, yaratıcılık ve benzeri kavramlar bu iki burcun uzlaştığı alanlardır. İkisi de hassas oldukları için birbirini anlar ve ona göre davranır. Zaman zaman Balık, Yengeç’in otoriterliğinden hoşlanmayabilir, Yengeç de Balık’ı biraz fazla uçuk bulabilir ama her zaman aynı dili konuşmayı başardıkları için doğru bir düzen tutturabilirler.

Oğlak – Balık uyumu

Oğlak ve Balık uyumu, aslında farklılıkların uyumundan gelen bir birlikteliği anlatır. Biri su, diğeri toprak burcu olmasına rağmen, her zaman saygı ve anlayışla ortak dili konuşabilirler. Kolayca birbirlerine bağlanır ve zıtlıklarını uyuma çevirirler. Balık, hayalperestliğe ile ön plana çıkarken Oğlak’ın pragmatik ve istikrarları adımları ikisinin birbirini dengelemesi için harika bir uyumu ortaya çıkarır.

Balık – Balık uyumu

Hemen hemen her aynı burcun uyumunda olduğu gibi Balık ve Balık anlaşması da ortaya ilginç durumlar çıkarabilir. Çok iyi birlikteliği yakalayabilecekleri gibi büyük bir hüsran da doğabilir. Balık’ın hayalperest yanı, dünyadan, gerçeklerden uzak keyifli bir kaçamağın içerisinde yaşamalarını sağlayabilir. Öte yandan, aşırı duygusal yaklaşımları birbirlerini yıpratmalarına neden olabilir. Ancak, duygusal uyumu yakaladıkları sürece ve pratik adımlar atmayı başardıklarında harika bir eşleşme olabilir.

Kova – Balık uyumu

Kova ve Balık, genel bakışta farklı yaşam tarzlarına ve karakter özelliklerine sahip olan iki burçtur. Kova, bağımsız ve yenilikçi iken Balık, duygusal ve içe dönüktür. İkisi de birbirini anlamak ve farklılıklarını kabul etmek konusunda kararlı olursa büyük bir uyum yakalanabilir, aksi halde çatışmalarla dolu bir ilişki açığa çıkabilir.

İkizler – Balık uyumu

İkizler ve Balık burçlarının birleşimi ne yazık ki en uyumsuz ikililerden biri olabilir. Çünkü, ikisi de çok değişken ve kararsız burçlardır. Dolayısıyla dengede kalmakta, ilişkilerini bir düzene oturtmakta zorluk yaşayabilirler. İlişkileri de dahil olmak üzere hemen hemen her konuda karar vermekte zorlanırlar ve bu nedenle güçlü bir bağ kuramazlar. Balık, daha duygusal ve hayalperest yaklaşırken İkizler’in rasyonel olma çabası, işleri bozabilir.

Yay – Balık uyumu

Yay ve Balık, Zodyak’ın en gergin ikililerinden biri olabilir. Adeta iki ayrı uçta yaşayan bu iki burcun birleşiminden çok nadir uyumlu bir ilişki açığa çıkar. Yay, maceraya atılmayı seven, bağımsız, hareketli bir burç iken Balık, daha duygusal, sessiz ve kendi dünyasında yaşayan bir burçtur. Dolayısıyla birbirlerinin ihtiyaçlarını anlamaları ve bu ihtiyaçlara cevap vermeleri zordur.

Boğa – Balık uyumu

Boğa burcunun ilişki odaklı olması ve Balık’ın romantik yaklaşımın, ikisinin büyük bir uyum yakalamasını sağlayabilir. Ancak, Boğa burcu, Balık burcunun her zaman duygusal yaklaşımda olmasından dolayı hayal kırıklığı yaşayabilir. Yine de Boğa’nın sabrı ile sonunda denge kurulabilir.

Akrep – Balık uyumu

Akrep ve Balık, uyumlu bir birliktelik yakalayabilecek iki burçtur. İkisi de derin duygulara sahip, maneviyata önem veren ve romantizmi ön planda tutan burçlardır ve bu nedenle duygusal ve derin bir bağ kurabilirler. Tutkulu bir birlikteliğe dönüşme ihtimali olan Akrep ve Balık ikilisinin dengesi şaşırtabilecek tek şey, Akrep’in sürekli yoğun olması ve Balık’ın içe dönüklüğünü çok fazla ön plana çıkarması olabilir.

Koç – Balık uyumu

Koç ve Balık, zıt kutupların birleşmesinden dolayı bir uyum yakalayabilirler. Koç’un liderlik vasfı ve enerjik yapısı, Balık’ın duygusal ve içe dönük yönünü dengeleyebilir. Ancak, bu büyük bir çatışmaya da dönebilir. Karşılıklı anlayış ile uyumu yakalayabilirler. Koç, somut meselelerle uğraşmayı tercih ederken Balık, duygusal gündemlerle fazlaca ilgilenebilir ve eğer ikisi de birbirinin bakış açısını anlamaya açıksa birliktelikleri güçlenebilir.

Aslan – Balık uyumu

Balık ve Aslan arasındaki ilişki, zorlayıcı olabilir. Aslan, ilgi çekmeyi, tüm dikkati üzerinde toplamayı severken Balık daha alçakgönüllü ve çekimserdir. Ancak, karşılıklı anlayış ile barış içinde olabilirler. Eylem odaklı olan, hırslı ve azimli Aslan’ın çabası, duygusal ve çekinik Balık’ı sarıp sarmalarken ikisinin arasında zıtlıklardan oluşan bir uyum meydana gelebilir. Ayrıca, ikisinin de romantizme önem vermesi, uyumu kolaylaştırabilir.

Başak – Balık uyumu

Aralarındaki ilişki oldukça belirsiz olan iki burç Başak ve Balık’tır. Biri su, diğeri toprak burcudur. Zıtlıklarını dengelemeye istekli olurlarsa anlaşabilirler. Aksi halde uyumu yakalamaları zordur. Çünkü, Başak, ayakları yere basan, rasyonel planlar yaparken Balık’ın tutumu daha duygusal ve hayali kalır. Bu da anlaşmalarını zorlaştırabilir.

Terazi – Balık uyumu

Terazi ve Balık ikilisi, zorluklarla dolu bir birliktelik yaşayabilir. Bu ikilinin anlaşması çok zor olabilir. Terazi, daha sosyal ve mantığı doğrultusunda hareket ederken, Balık duygusal ve içe dönüktür. Terazi, sorumluluğu üstlenip, adım atmak için istekli iken Balık kaçmayı ve köşesine çekilmeyi tercih edebilir.

Balık burcuna uygun meslekler

Sezgisel ve çoğu zaman hayalperest olan Balık burcu yaratıcı yeteneklerinin öne çıktığı bir ortamda daha iyi hissedecektir. Hayırseverlik gerektiren işlerde de mutlu olur. Balık burcuna uygun meslekler şunlardır: “Sanatçı, hayır kurumu çalışanı, tasarımcı, balıkçı, balerin ya da balet, öykü anlatıcısı, medyum, sihirbaz, aktör, operet, barmen, seyahat danışmanı.”

İlginizi çekebilir: Yıldızlar aslında hangi işi yapmamız gerektiğini söylüyorlar

Balık burcu ünlüler

 • Albert Einstein,
 • Rihanna,
 • Justin Bieber,
 • George Washington,
 • Kesha,
 • Steve Jobs,
 • Kurt Cobain,
 • Eva Longoria,
 • Drew Barrymore,
 • Eva Mendes,
 • George Washington,
 • Victor Hugo,
 • Jack Kerouac

Eğer astronomik mutluluklar için astrolojik öneriler almak istiyorsanız, Uplifers’ın günlük burç yorumlarını takip edebilirsiniz.

Balık burcunun değerli taşları

Astroloji ve kristaller arasındaki güçlü bağlantıyı daha önce fark etmiş veya bu bağlantıdan yararlanmış olabilirsiniz. Eğer henüz keşfetmediyseniz burcunuza en uygun değerli taşları bulup bunları yaşamınızın uygun alanlarında kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilge, uyumlu ve sezgisel Balık burçlarının değerli taşlarının başında güçlü şifa ve arındırma özelliklerine sahip, pozitif enerji veren ametist geliyor. Daha fazlası için: Zodyak ve kristaller: Balık burcu ve değerli taşları

Balık burcunun bilinmeyen yönleri

Hemen hemen hepimizin burçlar hakkında bildiği birtakım genel geçer bilgiler var. Yukarıda tüm bahsettiklerimiz de bunlara dahil. Ancak, hepsi bu kadarla sınırlı değil. Örneğin, imkansız gibi görünen durumlarda bile karşı tarafı ikna etmeyi başaran burç Balık’tır. Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.

Balık burcu tartışmalarda nasıl davranır?

Söz konusu ikili ilişkiler olduğunda hepimiz doğru iletişim kurmaya gayret ederiz, ancak buna rağmen bazen tartışmalar kaçınmaz olabilir. Ve tartışmalar esnasında nasıl davrandığımız, çatışmalara nasıl karşılık verdiğimiz, burcumuza göre değişiklik gösterebilir. Örneğin söz konusu Balık burçları olduğunda, tartışmadan uzak durmak isterler. İşte daha fazlası: Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

Balık burcuna özel hobi önerileri

Boş zamanlarımızı nasıl değerlendirdiğimiz, nelerden keyif aldığımız ve yaşamlarımızı daha anlamlı kılmak için neler yaptığımız konusunda büyük ipuçları taşıyor. Burçlarımız da bu konuda yönlendirici etkiye sahip olabiliyor. Örneğin kendisiyle derin bir bağ kurmayı önceliklendiren Balık burçları, hobilerini de bu tarz aktiviteler arasından seçer. İşte Balık burcuna özel hobi önerileri: Burçlara göre hobi önerileri: Hangi burç evde nasıl zaman geçirmeli?

Balık burcuna özel mantralar

Hayat inişlerle ve çıkışlarla dolu, upuzun bir yolculuk ve bu yolculukta bizi biz yapan özelliklerimizin farkında olmak yolculuğu daha keyifli yapmanın yanı sıra kolaylaştırmanın da anahtarı. Burçlara özel mantralar da burcumuzun özelliklerine uyan cümlelerle içsel enerjimizi dengelemenin en güçlü yolu. Duygusal olarak son derece hassas olan Balık burçları için yaşamı dengeleyen mantraları keşfetmek için tıklayın.

Balık burcuna özel seyahat planı

Tatilleri kim sevmez değil mi? Bazen yolculuğun kendisi bazense gidilecek yerin büyüsü, seyahatlerin çekiciliğini artırır. Ancak, kabul etmekte fayda var ki herkesin tatil anlayışı aynı olmadığı gibi keyif aldığı aktiviteler de farklıdır. Kişiliğimizi şekillendiren burç özelliklerimizin de tatil seçimlerimizde önemi büyüktür. Seyahat planlarının da iç dünyalarında çıktığı yolculukları desteklemesinden yana olan Balıklar için en iyi seyahat rotaları sakinlik dolu olanlardır. Balık burcuna özel en iyi seyahat planı için hemen tıklayın.

Balık burcuna özel yaratıcı aktiviteler

Eğer yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyor ama size neyin uygun olup olmadığını bilmiyorsanız burcunuzun yönlendirmelerini dikkate alabilirsiniz. Hassas, duygusal ve bilge Balık burçlarının en yaratıcı olabileceği aktiviteleri keşfetmek için tıklayın.

Balık burcuna özel sabah rutini

Güne nasıl başladığımız, güne nasıl devam ettiğimiz konusunda büyük etki sahibi. Ancak, çoğu zaman bunu gözden kaçırabiliyoruz. Burcumuzun özelliklerinden ilham alarak sabahlarımızı çok daha verimli hale getirebilir, tüm günümüzü iyileştirebiliriz. En duygusal burç olan Balık burçları için en uygun sabah rutinini tıklayın ve hemen keşfedin.

Balık burcuna özel akşam rutini

Şüphesiz ki uzun ve yorucu bir günden sonra keyifle dinlenmek ve rahatlamış hissetmek, herkesin en büyük arzusu. Bunu henüz kendiniz için nasıl yapacağınızı bulamadıysanız, burcunuza en uygun akşam rutinini daha keşfetmemişsiniz demektir. Spiritüel yanı oldukça güçlü olan Balık burçları için en ideal akşam rutinini hemen keşfetmek için tıklayın.

Balık burcuna özel egzersiz türleri

Egzersiz yapmanın gerekliliği ve önemi yaşamın her alanında karşımıza çıkıyor olsa da bu zorunluluk hissini keyifli bir aktivite düşüncesi ile değiştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Hayalperest ve sezgisel Balık burçları için en keyifli ve en verimli egzersiz türünü keşfetmek için tıklayın.

Balık burcuna özel evden çalışma önerileri

Evden çalışmanın pek çok avantaj sağladığı bir gerçek, ancak zaman zaman çeşitli zorlukları da olabiliyor. Hele ki dikkatini toplamakta zorlanan bir Balık için  evden çalışmak daha da zorlu olabiliyor. Balık burcuna özel evden çalışırken verimliliği artırma ipuçları için hemen tıklayın.