Başak Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri

Başak

Zodyak’ın 12 burcundan altıncısı olan Başak burcunun döngüsü her yılın 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Başak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Başak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir. İşte, Başak burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Başak burcunun özellikleri (23 Ağustos – 22 Eylül)  

 • Sembolü: Bakire kadın
 • Elementi: Toprak
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Merkür (iletişim gezegeni)
 • Renk: Gri, bej, açık sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Uğurlu sayılar: 5, 14
 • Uğurlu taşları: Akik, Kehribar, Jasper, Turmalin, Yeşim
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Mide, bel, sindirim sistemi
 • Olumlu özellikleri: Adanmış, becerikli, yardımsever, çalışkan, hazırcevap, pratik
 • Olumsuz özellikleri: Vaaz verme meraklısı, kendi kendine zarar verme, kendine acıma, şekilci, eleştirel
 • En sevdiği şeyler: Bilgisayarlar, dergiler, uzun banyolar, konserler, çocukluk arkadaşları, hayvanlar, sağlıklı yemekler, kitaplar, doğa, temizlik
 • Nefret ettiği şeyler: Tembel ya da kaba insanlar, evden ayrılmak, yardım istemek
 • Gizli tutkuları: Kahraman olmak
 • Güçlü yanları: Sadık, analitik, nazik, çalışkan, pratik olmaları
 • Zayıf yanları: Utangaç, endişeli, aşırı yargılayıcı olmaları

Başak burcunun kişisel özellikleri

Başak Burcu Hediye Önerileri için tıklayın.

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Başak burcu dört değişken burçtan biridir (diğerleri İkizler, Yay ve Balık’tır). Değişken burçlar mevsimleri sona erdiren burçlardır ve her mevsimden dersler almışlardır. Her şeyin bir sonu olduğunu bilirler ve görevleri herkesi mevsim değişimine uyum sağlamalarına yardımcı olmaktır. Diğer burçlardan daha bilgedirler. Diğer burçlara göre değişime daha kolay ayak uydurabilirler; pek çok duruma uyum sağlamak için bukalemun gibi renk değiştirirler. Ayrıca Zodyak’ın düzeltmenidirler: Kardinaller bir plan öne sürer, sabitler planı eyleme döker, değişkenler ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Başak burcu toprak elementiyle yönetilen üç burçtan biridir. Diğer toprak burçları ise Boğa ve Oğlaktır. Başak burcu Zodyak’taki ikinci toprak burcu olduğu için Boğa’nın işi bıraktığı yerden devralır ve hızlıca kusursuz inşa bir planı yaparak Boğa’nın attığı sağlam temeller üzerinde yükselir. Başak burcu gezegen döngüsü sırasında ayrıntılar içinde ilahi olanı çabucak tespit eder, santim santim eksiksiz bir plan hazırlar ve hedeflerimizi yerine getiririz. Başak enerjisi bizi yeni bir çalışma rutini denemeye ya da o güne kadar benimsediğimiz sistemi yenilemeye teşvik eder. Ayrıca insanları gelecek konusunda endişeli (hatta evhamlı) hale getirebilir. Başak burcu gezegen geçişleri sırasında “ya öyle olursa”lara takılıp kalabiliriz.

Başak’ın Boğa ve Oğlak’ın arasında bir toprak burcu olması onu güçlü ama muhafazakâr bir kişi olmaya iter. Gündelik hayatında düzenli ve pratiktir. Hayatları alt üst olduğu zaman bile düzenli bir hayat sürdürürler, hedefleri ve hayallerine bağlı kalırlar. Telafi edilmesi mümkün olmayan bir ayrıntıyı kaçırdıklarından sürekli endişe ettikleri için ayrıntılar içinde kaybolabilir, aşırı eleştirel olabilir ve diğer insanların pek önemsemediği meselelere kafa yorabilirler.

Başak burcu, verimlilik bilincine sahip olmamıza ve fiziksel gerçekliklerimizi kavramamıza yardımcı olur. Öte yandan bizi mükemmeliyetçiliğe sürükler: Başak burcu gezegen geçişi sırasında kendimizi en ince detaylarına kadar işlenmiş binlerce karar vermek isteyip de bir adım atamazken bulabiliriz. Başak burcu seçiciliğinin ve yüksek standartlarının faydalı yönleri olsa da ilişkilerimizi mahvedebilir de.

Başakların insanlık bilinci yüksektir; bu da onları Zodyak’ın en duyarlı burçlarından biri kılar. Hayata olan sistemli yaklaşımları hiçbir şeyin şansa bırakılmamasını sağlar. Her ne kadar çoğunlukla şefkatli olsalar da kalpleri dış dünyaya kapalı olabilir. Başak burcu çoğu zaman yanlış anlaşılan bir burçtur; kendilerini ifade etme yeteneğinden yoksun oldukları için değil, duyguları akla aykırı olduğu zaman bu duyguları doğru kabul etmedikleri için.

İlginizi çekebilir: Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Başak burcu kadınının özellikleri

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu kadınıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Başak Burcu Kadını Özellikleri: Başak Kadınını Yakından Tanıyın

Başak burcu kadını – Aşk

Bir Başak kadını size kalbini verdiğinde sonsuza kadar öyle kalmasını ister. Onun için günümüzün sevgililik anlayışı epey zordur; kısa süreli takılmalar, tek gecelik ilişkiler, Başak kadının geleneksel aşk arayışıyla çelişir.

Başak burcu kadını – Cinsellik

Pek çok insanın sandığının aksine Başak kadınının, ağırbaşlı ve ciddi görüntülerinin ardında yüksek bir libido saklıdır. Öte yandan birlikte oldukları insan için gerçekten önemli olduklarını hissetmek istediklerinden, çok fazla insanla cinsel birliktelik yaşamazlar.

Başak burcu kadını – İlişkiler

Başak kadını zekâ, detaycılık, sağduyu ve bağlılık karışımı bir şeydir; oldukça zeki, mütevazı ve becerikli olurlar. Kayıtsız gibi göründükleri için Başak kadınını etkilemeye çalışmak ilk başta gözünüzü korkutabilir ama mesafeli olmaktan ziyade, yeni bir ilişkiye başlarken pratik, gerçekçi ve dikkatlidirler.

Başak burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Başak kadını beyin ve güzelliğin kombinasyonudur. Organizasyon becerileri yüksektir. Laf değil icraat insanıdırlar. Merkür tarafından yönetildikleri için son derece yaratıcı bir mizaca sahiptirler. Öte yandan toprak burcu oldukları için de bir şey yaratırken gerçekten ışıldarlar.

Başak burcu kadınına ne hediye alınır?

Sağlık ve zindelik Başak kadının en önemli özelliklerindendir; bu nedenle vücut bakımı ve alternatif tıpla ilgili hediyeleri severler. Masaj, akupunktur seansı hediye etmeniz oldukça hoşlarına gidecektir. Ayrıca kitaplar, el yapımı mücevherler ve sanat gereçleri de Başak kadını için şahane hediyelerdir.

İlginizi çekebilir: Burcunuza göre karakterinize en uygun kozmetik ürünü hangisi?

Başak burcu erkeğinin özellikleri

Başak burcu erkeği – Aşk

Âşık bir Başak erkeği Zodyak’ın havyarı, trüf mantarıdır; yani siz daha ziyade patates, hamburger, cips insanıysanız Başak erkeği sizin için iyi bir eş olmayabilir. Başak erkeğinin diğer insanlarla uyumu, partnerlerinin tüm sevgilerini onlara verme yeteneklerine bağlıdır. Bu sayede kendilerini güvende hisseder ve kırılgan, şefkatli yüreklerini karşılarındaki insana açabilirler. Nadiren sevgi gösterinde bulunsalar da samimi bir ilişki duygusal yanlarının güzelliğini ortaya çıkarır. Eğlence amaçlı, gelip geçici ilişkilerden ziyade uzun süreli ilişkileri tercih ederler.

Başak burcu erkeği – Cinsellik

Başak erkekleri cinsel açıdan sürprizlerle doludur. Zaman zaman biraz gergin olabilseler de bu durum içlerindeki tutkuyu dışarı çıkarıncaya kadar sürer. Lakin kabuğundan çıkması için epey uğraşmanız gerekebilir. Başak erkeği bir kadını iyi tanımıyorsa ve onun hakkında şüpheleri varsa o kadınla cinsel ilişkiye girmeme ihtimali yüksektir.

Başak burcu erkeği – İlişkiler

Başak erkekleri oldukça bilge ve zekidir, sorun çözmeyi severler. İlişkilerinde akıl hocası rolünü üstlenirler, bu nedenle de nadiren eşitlikçi bir ilişki olur. Dolayısıyla ilişkide kişisel sınırlara dikkat edilmeli ve bir denge bulunmalıdır.

Başak burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Merkür tarafından yönetilen Başak erkeği sürekli bilgi toplamak ve beyninin içindekileri düzenlemenin bir yolunu bulmakla meşguldür. Dünyayı kendi koşullarına uydurmayı sever ve etrafında huzurlu, düzenli, derli toplu bir alan yaratmaya çalışırlar. Zihnini meşgul edecek bir iş olmadığı zaman çabucak evhamlı birisine dönüşürler. Kendi sorumluluklarını üstlenmeyi ve başkalarına yardımcı olmayı severler ama hiçbir karşılık görmedikleri durumda da gücenirler.

Başak erkeğine ne hediye alınır?

Başak erkeği, zor beğenen kişiliklerine hitap eden ve dış görünüşleriyle ilgili hediyeleri severler. Bu yüzden işlenmiş kemik taraklar, monogram kol düğmeleri güzel bir hediye olacaktır. Ismarlama giysiler, deri ciltli defterler, el yapımı mücevherler, antika bir mühür yüzüğü gibi hediyeler de hoşlarına gidecektir.

Uplifers olarak Başak burçları için Amazon’da oluşturduğumuz koleksiyonu incelemek için tıklayın.

Başak burcu erkeğiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Başak Burcu Erkeği Özellikleri: Başak Erkeğini Yakından Tanıyın

Başak burcunun burç uyumu

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcunun en iyi romantik partnerleri Boğa, Yengeç ve Oğlak’tır.

 • Boğa – Başak uyumu: Boğa da Başak da içe dönük olmaya meyilli burçlardır ve sık sık dışarı çıkıp sosyalleşmek yerine evlerine kapanmayı severler. Başak’ın detaycılığı Boğa’nın güvenlik ihtiyacını karşılar. Her ne kadar her ikisinin de sabırlı olmaları gerekse de sonunda rahatlatıcı, uyumlu bir ilişki olacaktır.
 • Yengeç – Başak uyumu: Her ne kadar bu iki burç pek çok farklılığa sahip olsa da birbirleri için biçilmiş kaftan gibidirler. Başak’ın hemen her konudaki pratikliği Yengeç’in doğal duygusal derinliği ve güvenlik ihtiyacını tamamlar. Her ikisi de sakin ve dengeli bir ilişki için gerekli olan farklı bir şeyi getirirler ilişkilerine. Yengeç de Başak da son derece duyarlı kişilikler oldukları için ilişkileri ilgi ve şefkat dolu bir ilişki olacaktır.
 • Oğlak – Başak uyumu: Başak’la Oğlak bir elmanın iki yarısı gibidir. İkisi de entelektüelliğe ve muhafazakâr bir yaşama önem veren çalışkan, gayretli insanlardır. Bir çift olarak sosyal hayata bakış açıları da benzerdir; her ikisi de etraflarındaki insanların niceliğinden çok niteliğine önem verirler. İlişkinin önemli meselelerinin hepsinde uzlaşacakları için uzun süreli bir birliktelikleri olacaktır.

Başak, İkizler, Terazi ve Koç burçları ile anlaşmakta zorlanabilir: 

 • İkizler – Başak uyumu: Bu iki burç birbirlerine kötülük etmeye fazlasıyla eğilimlidir. İkizler, Başak’ın inanılmaz derecede donuk ve sıkıcı olduğunu düşünürken Başak da İkizler’in yaramaz ve uçarı olduğunu düşünecektir. Başak’ın katılığı İkizler’in hercailiğiyle çatışacak, bu da İkizler’in başka arayışlara girmesine sebep olacaktır.
 • Terazi – Başak uyumu: Başak burcunun eleştirel ve talepkâr olma eğilimi, eğlence düşkünü ve rahat tavırları olan Terazi için can sıkıcı olacaktır. Terazi’nin uçarılığı ve iradesizliği, mükemmeliyet odaklı Başak’ın aklına yatmayacaktır. Cinsel açıdan da bir uyum yakalamaları zordur. Kısacası aralarındaki ilişki bir türlü dengenin bulunamadığı son derece karmaşık bir ilişki olacaktır.
 • Koç – Başak uyumu: Her ne kadar bu ilişki iki tarafın da bir miktar fedakârlığıyla iyi bir ilişki olabilecekse de ikisi de temelde epey dik başlı ve inatçıdır. Koç burcu her konuda lider olmayı, sözünü dinletmeyi isterken Başak burcu sorunlarını kendi bildiği yoldan halletmeyi sever. Cinsellik açısından da Koç, Başak’ın bilmece gibi karmaşık olduğunu düşünecek ve hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Başak-Başak ve Başak-Balık birliktelikleri ise belirsizlikler taşır.

 • Başak – Başak uyumu: İki Başak birlikteyken iyi bir ilişki söz konusu olabilse de her ikisinin de birbirlerinin sorunlarını kendi yöntemleriyle halletme ihtiyaçlarına özen göstermeleri gerekmektedir. Bu ilişkinin anahtar kelimesi tavizdir; eğer ikisi de taviz vermeyi öğrenebilirse başarılı olma ihtimali yüksek bir ilişki yaşarlar.
 • Balık – Başak uyumu: Bu ilişki iyi de olabilir kötü de. Bir yandan Başak’ın hayata pratik yaklaşımı hayalperest Balık’ın ayaklarının yere basmasını sağlayabilir. Balık’ın hayal gücü de Başak’ın dünyasına yepyeni bir boyut kazandırabilir. Diğer yandan da Başak’ın mükemmeliyetçiliği ve kılı kırk yarma huyu, Balık’ın partnerinden sınırsız ideallerini gerçekleştirme beklentisiyle ters düşebilir. Yine de her ikisi de birbirlerini tamamlamayı becerebilirseler iyi bir ilişki olabilir.

Başak – Koç uyumu

Hayatın her alanında hızlı hareket etmek isteyen Koç burcu, ilişkide de bu yaklaşımını sürdürür. Koç’un bu davranışları, sakin iletişimden hoşlanan Başak’la arasında anlık tartışmalar ve büyük sorunlar oluşmasına yol açabilir. Eğer bu ikili dramalardan uzak bir iletişim tarzı benimseyebilirlerse, ilişkilerini sürdürebilirler.

Başak – Boğa uyumu

Başak burcu için belki de en uyumlu eşler Boğa burcu olanlardır. Her ikisi de ilişkiyi sürdürebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparken, partnerlerini her alanda önceliklendirirler. Diğer yandan beraber bir şeyler üretmek ve eğlenmek konusunda da oldukça iyilerdir. Başak, Boğa’nın zekası ve fikirlerinden etkilenirken, Boğa da Başak’ın yaklaşımlarından motive olacaktır.

Başak – İkizler uyumu

Başak ve İkizler burçları oldukça iyi anlaşırlar. Merkür gezegeni tarafından yönetilen bu ikili, iletişim ihtiyaçlarını birbirleri ile karşılayabilirler. İkizler burcu her konuda konuşmaktan keyif alırken, Başak biraz daha sakin durabilir. Başak’ın analitik ve sakin yaklaşımı ile İkizler’in heyecanlı duruşu, sağlıklı bir iletişim kurulduğu sürece birbirini dengeleyecektir.

Başak – Yengeç uyumu

Başak ve Yengeç, bir araya gelmesi en kolay çiftlerden biridir. Başak, her zamanki gibi içe dönük tavrını korurken; Yengeç, ilişkideki iletişim ihtiyacını karşılayacak şekilde duygularını ve düşüncelerini paylaşır. Diğer yandan Yengeç’in vizyonu, Başak’a ilham verecektir.

Başak – Aslan uyumu

Bu iki komşu burç bir araya geldiğinde, aşkın kıvılcımları havada uçuşabilir. Her ne kadar Aslan dışarıdan hareketli ve dramatik görünüyor olsa da, ilişkilerde oldukça sadık ve cömerttir. Aslan’ın bencil olmayan doğası, verici Başak için önemli olacaktır. İlişkide karşılaşabilecekleri tek zorluk, daimi ilgi isteyen Aslan’ın gördüğü ilgiye karşılık vermemesi durumunda yaşanabilir. Eğer birbirlerini hak ettikleri ilgi, sevgi ve saygıyı gösterirlerse, uzun süreli bir ilişki onları bekler.

Başak – Başak uyumu

İki Başak bir araya geldiğinde, son derece seçici olabilirler. Analitik zihinleri, her durumu kavramaya ve net bir bakış açısıyla çözmeye zorlar. Yani karar vermeden önce her durumu analiz etmeleri gerekir. Güzel haber; birbirlerine karşı son derece sabırlı olurlar.

Başak – Terazi uyumu

Başak ve Terazi bir araya geldiğinde, maddi konularda oldukça kuvvetli bir bağ kurarlar. Başak, Terazi’nin profesyonel ve mali bakış açısından ilham alırken; kendisi de gelirleri artırma konusunda farklı stratejiler oluşturacaktır. Aynı fikirde olmadıkları zamanlarda, Terazi’nin savunmacı tavrı, ikilinin arasının açılmasına neden olabilir.

Başak – Akrep uyumu

Başak ve Akrep, birbirlerini çok kısa süre içerisinde ve oldukça yakından tanırlar. Her ikisi de her zamna mutlak gerçeğin peşinde olduklarından, iyi birer dedektif olmakla tanınırlar. Başak, Akrep’in tutkulu doğasına mantık katarken, Akrep de Başak’ın içindeki arzuları ortaya çıkarır. Birbirlerinin ruhlarını görebildikleri için ömür boyu arkadaş ya da ateşli aşıklar olabilirler.

Başak – Yay uyumu

Başak ve Yay arasındaki çekim her zaman çok yüksektir. Dikkat edilmesi gereken nokta, Yay burcunun ilişkilerdeki uçarı doğasıdır. Ateş burcu olan Yay maceracı ve duyguları konusunda aşırı heveslidir. Çoğu zaman, açıkça düşünmeden akıllarından geçeni söylerler ve gerçekte hissetmedikleri duyguları dile getirmeleri kaosa yol açabilir. Ne var ki Başak burcu, hissettiklerini gerçekten hissettiği anda söyler. Uzun vadeli bir ilişkidense, heyecan dozu yüksek hızlı bir ilişki kurma olasılıkları yüksektir.

Başak – Oğlak uyumu

Başak ve Oğlak bir araya geldiğinde, yalnızca eğlenmekle kalmaz, hayata karşı tutkularını da paylaşabilirler. Gülmeyi unutmadıkları sürece, birbirlerinin yaşamlarına renk ve hareket katabilirler. Her ikisi de çalışmaktan büyük keyif alır; tabii eğlenmekten de. Birbirlerini risk almaya ve konfor alanlarından çıkmaya zorlarlar; böylelikle sürekli gelişime ve değişime açık, dinamik bir ilişkileri olacaktır.

Başak – Kova uyumu

Hayat hakkında son derece meraklı bu ikilinin, konuşacakları çok fazla şey vardır. Fikir alışverişi yapmak, iletişimlerinin temelinde yer alır. Ancak konu birbirlerinin ihtiyaçlarına karşılık vermeye geldiği zaman, Kova’nın inatçı yaklaşımı Başak’ı zorlayabilir. Özgürlükçü Kova ve köklenmek isteyen Başak, orta noktada buluşmakta zorlansa da, asgari müşterekte anlaştıklarında dahi ilişkilerinin potansiyeli vardır.

Başak – Balık uyumu

Başak ve Balık ilişkisi, adeta zıtlıkların birbirini çekmeyebileceğinin sözlük tanımı gibidir. Başak pratik fikirlidir; bilgiyi mantığına ve gerçeklere göre işler. Balık ise hayallerde ve rüyalarda yaşamayı sever. Birbirlerini anlayabilmek için fazladan çaba göstermeleri gerekir, bu da ilişkinin temelleri sağlama alınana kadar yorucu bir sürecin onları beklediği anlamına gelir. Ancak iyi geçinmek için bilinçli bir çaba harcarlarsa iyi bir arkadaşlık kurabilirler.

Başak burcuna uygun meslekler

Başak burcu insanları pratik, analitik ve çalışkandır; herhangi bir sorunun çözümü için ne yapılması gerektiğini bilirler. Bu nedenler iyi bir organizasyon gerektiren, sorun çözmeye dayalı işlerde başarılı olacaklardır. “Memur, marangoz, yazar, peyzaj mimarı, hemşire, psikolog, kitapçı, ekonomist, eleştirmen, müfettiş, şifacı” gibi meslekler Başak burcu için uygun mesleklerdir.

İlgili yazı: Yıldızlar aslında hangi işi yapmamız gerektiğini söylüyorlar

Başak burcu ünlüler

 • Beyoncé,
 • Michael Jackson,
 • Richard Gere,
 • Bernie Sanders,
 • Cameron Diaz,
 • Kobe Bryant,
 • Pink,
 • Sean Connery,
 • Mary Shelley,
 • Leo Tolstoy,
 • Agatha Christie,
 • Stephen King,
 • Tom Ford

Başak burcunun değerli taşları

Astroloji ve kristaller arasındaki güçlü bağlantıyı daha önce fark etmiş veya bu bağlantıdan yararlanmış olabilirsiniz. Eğer henüz keşfetmediyseniz burcunuza en uygun değerli taşları bulup bunları yaşamınızın uygun alanlarında kullanmaya başlayabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalarla sık sık karşılaşan Başak burçları için enerjilerini dengeleyecek taşların başında amazonit geliyor. Daha fazlası için: Zodyak ve kristaller: Başak burcu ve değerli taşları

Başak burcunun bilinmeyen yönleri

Hemen hemen hepimizin burçlar hakkında bildiği birtakım genel geçer bilgiler var. Yukarıda tüm bahsettiklerimiz de bunlara dahil. Ancak, hepsi bu kadarla sınırlı değil. Örneğin, yaptıkları eleştirilerle ünlenen Başak burçları her zaman sivri dilli değiller; esprili de olabiliyorlar. Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.

Başak burcu tartışmalarda nasıl davranır?

Söz konusu ikili ilişkiler olduğunda hepimiz doğru iletişim kurmaya gayret ederiz, ancak buna rağmen bazen tartışmalar kaçınmaz olabilir. Ve tartışmalar esnasında nasıl davrandığımız, çatışmalara nasıl karşılık verdiğimiz, burcumuza göre değişiklik gösterebilir. Gerçek düşüncelerini genellikle saklayan Başak burçları ile tartışmak bu nedenle zor olabilir: Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

Başak burcuna özel hobi önerileri

Boş zamanlarımızı nasıl değerlendirdiğimiz, nelerden keyif aldığımız ve yaşamlarımızı daha anlamlı kılmak için neler yaptığımız konusunda büyük ipuçları taşıyor. Burçlarımız da bu konuda yönlendirici etkiye sahip olabiliyor. Detayları önemseyen, inceliklere önem veren Başak burçları için sakin, huzurlu aktiviteler oldukça önemli: Hangi burç evde nasıl zaman geçirmeli?

Başak burcuna özel mantralar

Hayat inişlerle ve çıkışlarla dolu, upuzun bir yolculuk ve bu yolculukta bizi biz yapan özelliklerimizin farkında olmak yolculuğu daha keyifli yapmanın yanı sıra kolaylaştırmanın da anahtarı. Burçlara özel mantralar da burcumuzun özelliklerine uyan cümlelerle içsel enerjimizi dengelemenin en güçlü yolu. Her zaman mükemmeli hedefleyen ve ona ulaşamadığında vazgeçmeye meyilli olan Başak burçlarına yardımcı olacak mantralar: Burçlara göre mantralar: Burç özelliklerine uygun mantralarla enerjinizi dengeleyin

Başak burcuna özel seyahat planı

Tatilleri kim sevmez değil mi? Bazen yolculuğun kendisi bazense gidilecek yerin büyüsü, seyahatlerin çekiciliğini artırır. Ancak, kabul etmekte fayda var ki herkesin tatil anlayışı aynı olmadığı gibi keyif aldığı aktiviteler de farklıdır. Kişiliğimizi şekillendiren burç özelliklerimizin de tatil seçimlerimizde önemi büyüktür. Huzurlu ortamları seven, meditasyon yapmayı seven Başak burçları için sakinleştirici etkisi olan bir seyahat planı en ideal seçenek olabilir. Daha detaylı bir keşif için hemen tıklayın.

Başak burcuna özel yaratıcı aktiviteler

Eğer yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyor ama size neyin uygun olup olmadığını bilmiyorsanız burcunuzun yönlendirmelerini dikkate alabilirsiniz. Ne istediklerini çok iyi bilen ve mükemmeli hedefleyen Başak burçları ne ile uğraşırlarsa uğraşsınlar en iyi sonuçları alabilirler, en yaratıcı olabileceği aktiviteleri keşfetmek için tıklayın.

Başak burcuna özel sabah rutini

Güne nasıl başladığımız, güne nasıl devam ettiğimiz konusunda büyük etki sahibi. Ancak, çoğu zaman bunu gözden kaçırabiliyoruz. Burcumuzun özelliklerinden ilham alarak sabahlarımızı çok daha verimli hale getirebilir, tüm günümüzü iyileştirebiliriz. Önceliklerini belirlemekten, isteklerini, planlarını yazarak netleştirmekten keyif alan Başak burçları için en uygun sabah rutinini tıklayın ve hemen keşfedin.

Başak burcuna özel akşam rutini

Şüphesiz ki uzun ve yorucu bir günden sonra keyifle dinlenmek ve rahatlamış hissetmek, herkesin en büyük arzusu. Bunu henüz kendiniz için nasıl yapacağınızı bulamadıysanız, burcunuza en uygun akşam rutinini daha keşfetmemişsiniz demektir. Plan yapmaktan, takvimlerini netleştirmekten mutluluk duyan ve her şeyi en ince detayıyla organize eden Başak burçlarının gün sonunda ve ertesi günün sabahında kendilerini iyi hissetmeye devam edebilmeleri için en ideal akşam rutinini hemen keşfetmek için tıklayın.

Başak burcuna özel egzersiz türleri

Egzersiz yapmanın gerekliliği ve önemi yaşamın her alanında karşımıza çıkıyor olsa da bu zorunluluk hissini keyifli bir aktivite düşüncesi ile değiştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Rutinleri ve istikrarı seven Başak burçları için en keyifli ve en verimli egzersiz türünü keşfetmek için tıklayın.

Başak burcuna özel evden çalışma önerileri

Evden çalışmanın pek çok avantaj sağladığı bir gerçek, ancak zaman zaman çeşitli zorlukları da olabiliyor. Plan yapmayı ve alıştıkları düzeni korumayı seven Başak burçlarının evden çalışırken de rutinlerini oluşturmaları çok önemli. Başak burcuna özel evden çalışırken verimliliği artırma ipuçları için hemen tıklayın.

Eğer astronomik mutluluklar için astrolojik öneriler almak istiyorsanız, Uplifers’ın günlük burç yorumlarını takip edebilirsiniz.