Başak Burcu Kadını Özellikleri: Başak Kadınını Yakından Tanıyın

Başak burcu kadını, zekanın ve güzelliğin eşsiz bir birleşimidir. Örgütsel becerilere ve gelişmiş bir iş ahlakına sahiptir. Tüm bunlar onun girdiği her ortamda eylemleriyle parlamasını ve fark edilmesini sağlar. Elinin değdiği her işi halletme yetisine sahip başak kadını, entelektüel bir zihin ve derin bir yaratıcılığın sembolü olan Merkür tarafından yönetilir. Başlangıçta utangaç ve sıkıcı bir kişiliği olduğunu düşündürse de aslında son derece çılgındır. Bir başak kadınına birden fazla iş verirken çekinmeyin, çünkü o hepsini harfi harfine yönetecek ve ortalığın karışmasına asla izin vermeyecektir. Başak burcunu yakından tanımak için Başak Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri yazımıza göz atabilir; Başak kadını özellikleri hakkında daha fazlasını keşfetmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Boğa Burcu Kadını Genel Özellikler

Detaycı ve hırslı bir yapıya sahip olan Başak kadınları pes etmek nedir bilmeyen kadınlardır. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek ve keşfetmek isterler. Düşünce tarzı olarak idealist olan Başak kadınları kişilik olaraksa çok nazik ve hassastır.

Belki hastalık seviyesinde değerlendirilebilecek bir titizlik anlayışına sahiptirler. Tıpkı Yengeç kadınları gibi Başak kadınları da evlerine ve ev hayatına çok düşkündür. Aileleriyle vakit geçirmek onlar için çok önemlidir. Arkadaş çevreleri oldukça zengin olan Başak kadınları onlarla vakit geçirmekten de çok hoşlanırlar.

Çalışmayı çok seven Başak kadınları bu konuda asla şikayet etmezler. Çok azimlidirler. İstedikleri ve  arzuladıkları şeylere kavuşmak için durmadan çalışırlar. Pratik zekalı insanlar oldukları için karşılarına çıkan sorunlara kısa sürede çözüm üretebilirler. Mükemmeliyetçi oluşları, hayatlarını kontrol etme isteği yaratır.

Her ne kadar öz güvenli görünseler de alıngan yapıları olduğu için çok çabuk incinir ve kırılabilirler. Eğer bir kişi kalplerini kırdıysa kolay kolay affedemezler.

Grup: Toprak
Gezegen: Merkür
Renk: Açık sarı, açık mavi, turkuvaz
Uğurlu Taş: Mavi safir, mavi necef, mavi kristal, zebercet
Şanslı Sayı: 5
Şanslı Gün: Çarşamba

Başak burcu fiziksel özellikleri olarak genellikle, çok çekici görünümlüdür. En dikkat çeken yanları yüzleridir. Güzel saçları da vardır. Gözleri parlak ve belirgindir. Zarif görünümlüdürler.

En ünlü Başak kadınları: Bergüzar Korel, Blake Lively, Lea Michele, Beyonce, Cameron Diaz.

Başak Burcu Kadını Cinsellik

Birçok kişi başak burcu kadınının ciddi ve ağırbaşlı tavırlarının ardında şehvet ve yüksek bir libido sakladığını bilmez. Tek gecelik ilişkiler ona göre değildir. Bu yüzden nadiren farklı insanlarla cinsel deneyime sahip olur. Bir başak kadını, kendisini önemli hissetmeli ve tüm benliğini tek bir kişiye vermelidir. Başak burcu kadını cinsellik konsunda kendine bazı kısıtlamalar ve ahlaki sınırlar koyabilir. Yine de değişime ihtiyaç duyduğunda tüm bunların üstesinden gelecektir.

Başak Burcu Kadını Aşk

Bir başak kadınının aşkı, şiir gibidir. Bu son derece romantik toprak burcu, birine kalbine verdiğinde sonsuza dek onda kalmasını ister. Flört oyunları oynamak onun için zordur, çünkü gündelik flörtler ya da tek gecelik ilişkiler onun hayata bakışınıza uymaz. Başak burcu kadını, patneri konusunda genelde oldukça seçicidir. Kendisi için mükemmel insanı bulana dek yalnız kalmayı tercih edebilir. Peki başak kadını için yeterince mükemmel birisi var mı? Sanmıyoruz. Detaylarda boğulan bu insan bazen kendisinden beklenenin aksine ondan çok farklı karakterlerden etkilenebilir.

Başak Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

Başak burcu kadını fiziksel özellikleri nedeniyle genel olarak sofistike bir görünüme sahiptir. Gösterişli değildir ama kesinlikle kalabalıklar içinde bile insanlarda iyi izlenim bırakır. Sıklıkla ortamanın biraz üstünde bir boyu vardır ve ince yapılıdır. Başak kadını durgun ifadesi, sivri çenesi, düz burnu ve soluk teni ile dikkat çeker. Gözleri zekasını yansıtacak şekilde ışıl ışıldır. Daima fiziksel görünümüne dikkat eder, çünkü onunla gurur duyar. Başak burcu kadını yavaş yaşlanır ve her yaşta olduğundan daha genç görünür.

İlginizi çekebilir: Zodyak ve kristaller: Başak burcu ve değerli taşları (23 Ağustos-22 Eylül)

Başak Burcu Kadınının Diğer Burçlar İle Uyumu

Başak kadını oldukça seçicidir demiştik. Aslında insanlarla iyi ilişkiler kurmakta ustadır ancak onları en ince ayrıntısına kadar incelediği için eğer uygun görmezse hayatına almaz. Onun için güven yavaş ve istikrarlı bir şekilde inşa edilmelidir. Bir başak kadınının özel muamelesini hak edecek birisi karşısına çıkarsa onu yaşamındaki her şeye ortak edecektir. Başak burcu kadınının diğer burçlarla uyumunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Başak Burcu Kadını Koç Burcu Erkeği

Başak kadını ile koç erkeği, iyi bir ilişkileri olsa bile zıtlıkların uyumu olarak açıklanabilir. Başak burcu kadını karar almakta oldukça yavaştır, koç erkeği ise sabırsızdır ve acele etmekten hoşlanır. Birliktelikleri için başak kadınının işleri biraz hızlandırmayı öğrenmesi gerekir. Ama genelde itaat etmeyi sevmez ve kontrol elinde olsun ister. Bu yüzden ilişkileri dönem dönem iyi, dönem dönemse karmaşık bir hal alabilir.

Başak Burcu Kadını Boğa Burcu Erkeği

Başak kadını ile boğa erkeği arasında iyi bir uyum vardır. Her ikisi de toprak grubudur ve yalnızca birbirlerine ait olmak ister. Onlar arkadaşlarıyla eğlenmek yerine genelde evde baş başa oturmayı tercih edecektir. Ne çok spontane ne de çok maceracı bir yaşamları olur. Birlikte çok çalışır ve çok başarılı olurlar. Tüm benzerlikleri göz önüne alındığında muhtemelen uzun süreli harika bir ilişkileri olacağı söylenebilir.

Başak Burcu Kadını İkizler Burcu Erkeği

Başak kadını ile ikizler erkeği birlikteliğinde fırtına hiç eksik olmaz. Bu iki insan birbirinin görüş ve duygularına saygı duymayı öğrenmelidir. İkizler erkeği entrikayı ve akıl oyunlarını sever ancak başak kadını bunların zaman kaybı olduğunu düşünür. İkizler erkeği dışarı çıkıp başkalarıyla flört etmek ister, başak kadını ise neden tek başına onun için yeterli olmadığını bir türlü anlayamaz. Uzun soluklu bir ilişkileri olabilmesi için başak kadınının kendinden çok fazla ödün vermesi gerekir. Bu da ona mutluluk getirmeyecektir.

Başak Burcu Kadını Yengeç Burcu Erkeği

Başak kadını ile yengeç erkeği, toprak ve su grubu oldukları için sıklıkla iyi anlaşırlar. Bununla birlikte yengeç erkeği duygusal ve karamsardır. Bu durum başak kadınını çıldırtabilir. Yengeç erkeği ise onu soğuk ve bağımsız biri olarak görebilir. Eğer birbirlerine karşı sabırlı ve anlayışlı olabilirlerse ikisi de sadık, çalışkan ve sezgisel oldukları için birlikte mutlu olabilirler.

Başak Burcu Kadını Aslan Burcu Erkeği

Başak kadını ile aslan erkeği için iki ihtimal vardır: Ya çok iyi anlaşacaklar ya da birbirlerinden tamamen uzaklaşacaklar. Aslan erkeği, başak kadınını fazla hassas bulabilir. Macera ve ilgiyi sevdiği için başak kadını ona biraz sıkıcı gelecektir. Öte yandan başak kadını, ilgi odağı olmaya ihtiyaç duymadığı için bu alanı tamamen aslan erkeğine bırakır, bu da aslan erkeğine iyi gelir. Her ikisi de sadık ve özverilidir, eğer uzlaşabilirlerse gerçek bir aşk uyumu yakalayabilirler.

Başak Burcu Kadını Başak Burcu Erkeği

Başak kadını ile başak erkeği, birbirlerini çok iyi tanıdıkları için iyi anlaşırlar. Ama aralarındaki benzerlikler, bazen iyi bir şeye sebep olmayabilir. İkisi de inatçı ve mükemmeliyetçidir, bu yüzden basit bir tartışma bile saatlerce sürebilir. Ama günün sonunda hayattan aynı şeyi isterler. Sorunlarını çözmeyi başardıkları takdirde birlikte uzun ve mutlu bir yaşamın tadını çıkarabilirler.

Başak Burcu Kadını Terazi Burcu Erkeği

Terazi erkeği flörtöz ve girişken, başak kadını sessiz ve çekingen. Başak kadını ile terazi erkeği ilişkisinde terazi erkeği muhtemelen ilk adımı atan kişi olacaktır. Başak kadını bir şeye karar verdiyse ona sonuna kadar bağlı kalabilir, terazi erkeği ise kararsızdır ve konunun tüm yönlerini tartmak ister. Ayrıca o başak kadınına göre zevkleri için çok fazla para harcıyordur. Eğer cüzdanının kontrolünü ona verirse daha iyi anlaşabilirler.

Başak Burcu Kadını Akrep Burcu Erkeği

Başak kadını ile akrep erkeği anlaşması zor bir ikilidir. Başak kadını sakin ve sessizken akrep erkeği maceracı ve yoğundur. Eğer akrep erkeği biraz yavaşlamayı öğrenirse bazen iyi anlaşmaları mümkündür. Ayrıca başak kadını kontrolü ona vermek zorunda kalabilir, yine de iyi olmaları için kendinden ödün vermesi başak kadınının hoşuna gitmeyecektir.

Başak Burcu Kadını Yay Burcu Erkeği

Yine zor bir ikili! Yay erkeği ilişkilerinde heyecan ve çeşitlilik ister, başak kadını tutarlılığı ve rutini sevdiği için ona istediğini veremeyebilir. Ayrıca o, yay erkeğinin birden fazla çıkar peşinde koşma özgürlüğü istemesinden kolayca bıkabilir. Başak kadını ile yay erkeği ilişkisinin uzun vadeli olması için karşılıklı çok çaba göstermeleri gerekir.

Başak Burcu Kadını Oğlak Burcu Erkeği

Başak kadını ile oğlak erkeği birlikteliği yavaş ilerlerse de her ikisi de bu konuda rahattır. Onların ilişkisi sürprizsiz ve sakin olacaktır. Başkalarına sıkıcı gelse de başak kadını ile oğlak erkeği oyunsuz ve ciddi bir ilişki yaşamaktan son derece mutlu olabilirler.

Başak Burcu Kadını Kova Burcu Erkeği

Başak kadını ile kova erkeği farklı yönlere koşan iki ayrı insandır. Ortada buluşmaları için ise taraflardan birinin kendisini serbest bırakması gerekir. Başak kadını sıklıkla bunu yapmaktan hoşlanmaz ancak biraz eğlenmek isterse birlikte güzel zaman geçirmeleri mümkündür.

Başak Burcu Kadını Balık Burcu Erkeği

Başak kadını ile balık erkeği harika bir eşleşme olabilir. İkisi de yalnızlığı ve huzuru sever. Sezgiseldir ve birbirleriyle iyi iletişim kurabilirler. Ancak balık erkeği başak kadınına kıyasla arkadaşlarıyla eğlenmeyi daha çok sever. Bu tutumu başak kadınının onu sorumsuz bulmasına neden olabilir.

İlginizi çekebilir: Başak Burcu Erkeği Özellikleri: Başak Erkeğini Yakından Tanıyın

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!