Kek tarifleri

Islak kek, havuçlu kek, kakaolu kek, kolay kekler… Kek tariflerini internette bulabilmek artık çok kolay. Misafiriniz geldiğinde ya da gün içinde atıştırmak için çabuk ve pratik kek tarifleri yardımıyla dakikalar içinde lezzetli kekler pişirebilirsiniz. Ancak her şey gibi, keki de ne miktarda tüketeceğinizin bilincinde olmanız gerekiyor. Kek, şekerli ve unlu bir mamül olduğu için aşırı tüketilmesi obezite, şeker bağımlılığı gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle, sağlıklı, pratik ve kolay kek tariflerimize göz atmadan önce ”Şeker Bağımlılığı” üzerine hazırlamış olduğumuz yazıya göz atmanızı öneriyoruz.

şeker bağımlılığı

Islak kek, kakaolu kek, havuçlu kek, kurabiyeler ve pastalar aynı zamanda gluten içerdikleri için de sağlık için tehlike oluşturabilirler. Bu nedenle sağlıklı kek tariflerine alternatif olarak, glutensiz beslenme önerilerimizi de inceleyebilirsiniz.

mısır ekmeği tarifi

Gelelim kek tariflerine! Uplifers olarak her hafta sağlıklı yaşamı benimseyen okuyucularımız için sağlıklı kek tarifleri ve sağlıklı yemek tarifleri paylaşıyoruz. Sağlıklı kekler, kurabiyler ve hamur işleri için aşağıdaki içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Kek tarifleri

Unsuz kek tarifi:

ballı kek tarifi

Biscotti tarifi:

biscotti tarifi

Focaccia tarifi:

foccacia tarifi

Kurabiye tarifi:

kurabiye tarifi

Mısır ekmeği tarifi:

mısır ekmeği tarifi

Diğer sağlıklı kek tarifleri, pratik kek tarifleri, ıslak kek tarifleri, kakaolu kek tarifleri, unsuz kek tarifleri için Uplifers‘ın Live up kategorisindeki Sağlıklı Beslenme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.