Günlük burç yorumları: 12 Şubat

Koç Burcu

Şu sıralar profesyonel anlamda başarı kazanabilecek birileri varsa, o da siz Koç burçları olabilir. Bazen başarılı olmanın en önemli kriteri sınırlarınızı bilmekten, neler yapıp neler yapamayacağınızı kestirmekten geçer. Belki de başarılı olmak için zannettiğinizden daha kısa bir yol vardır. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Boğa Burcu

Aradığınız cevapları çok kolay bulursanız, büyülü bir şekilde problemleri çok çabuk çözerseniz hayatınızda büyük bir konfor elde edebilirsiniz ancak gelişme kaydedemezsiniz. Şu sıralar zor bir dönemden geçiyor olabilirsiniz ancak tüm bu zorluklar size yeni deneyimler kazandırıyor. Bu yüzden siz öğrendiklerinize odaklanın. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

İkizler Burcu

Bir problemi daha iyi kavramak istiyorsanız, biraz geri adım atıp büyük resmi görmeye çalışmalısınız. Aradaki mesafe, sorunu daha iyi keşfetmenize yardımcı olur. Şu sıralar böyle bir durum yaşıyorsanız, naifliği bir kenara bırakmayı öğrenmeli ve durumları nasıl kontrol edebileceğini üzerine düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yengeç Burcu

Hayatınızdaki bir kişi, bazı konularda sürekli bahaneler sunduğu için artık sizin tarafınızdan inandırıcılığını yitirmiş olabilir. tekrar hayal kırıklığına uğramak istemediğiniz için ona inanmıyor olabilirsiniz. Ancak son bir şans vermek, en azından sunduğu bahanenin gerçekçi olup olmadığını gözlemlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Enerjiniz ve heyecanınız oldukça yüksek. Bu da size yeni adımlar atmak için motivasyon veriyor. Ancak yeni bir adım atmadan önce, bekleyen işlerinizi düşünmek ve onları tamamlamak daha iyi olabilir. Böylelikle ileride stres kaynağına dönüşebilecek şeyleri bertaraf etmiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Başak Burcu

Size yardım etmek isteyen bir kişinin, aslında başka amaçları olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durum çok rahatsız edici olabilir ve hemen ilişkinizi bitirmek isteyebilirsiniz. Ancak bir de madalyonun öbür tarafından bakıldığında, yapılması gereken bir işin tamamlanması sizin için daha önemli olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Terazi Burcu

İşler yolundayken gülümsemek herkes için kolaydır, peki ya işler istediğiniz gibi gitmediğinde? Şu sıralar zor bir dönem geçiriyor ve gülmek için tek bir sebep bile bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda duygularınızı yazarak ifade etmek iyi gelebilir. Elinize bir kağıt kalem alıp denemekten zarar gelmez! 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Akrep Burcu

Bugün her ne yapıyorsanız yapın ancak yaratıcılığınızı serbest bırakın. Aslında zihninizi biraz rahatlatmak istiyorsanız, bu sizin gizli çözümünüz olabilir. Hayal gücünüzü özgür bırakmak, özgüveninizi de artırır. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Yay Burcu

Sizin için önemli olan bir kişinin sizinle veya yaptığınız bir çalışmayla ilgili sert eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Bazen de kendinize karşı çok sert davranabilirsiniz. Tüm bu koşulların sizi umutsuz, heyecansız bir insana dönüştürmesine izin vermeyin ve hayallerinizi sınırlandırmayın. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Oğlak Burcu

Kontrollü olmayı seviyorsunuz ancak bugün spontane gelişen şeylere karşı biraz daha olumlu olabilirsiniz. Başarılı olmak için kontrollü ilerlemek gerektiğini düşünüyorsunuz yanılıyorsunuz. Bazen de beklenmedik durumlara kendinizi bırakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Kova Burcu

Canı sıkılan bir kişi, aynı zamanda can sıkıcıdır. Oysa siz gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi, keşfetmeyi seven birisiniz. Sizin bu keşfetme duygunuzu destekleyecek bir şeye ihtiyacınız olabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Balık Burcu

İnsanlar genelde içe kapanık veya dışa dönüktür. Siz ise her ikisinden özellikler taşıyorsunuz. Bu özelliklerden faydalanmak istiyorsanız, öncelikle zihninizi, sonrasında da alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Önce ihtiyaçlarınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!