Günlük burç yorumları: 23 Aralık

Koç Burcu

Aslan burcundaki Ay, egonuzu ortaya çıkarabilir. Büyük sözler söylemekten çekinmekte fayda var. Geçmişte yaşadığınız olumsuz bir deneyim, yeniden aklınıza gelebilir. Bunu hatırlamak sizi üzmemeli çünkü yaşadığınız olumsuzluğun üstesinden gelmek için belki de yeniden hatırlamanız ve üzerine düşünmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Boğa Burcu

Bir konuda karar verme aşamasındaysanız, bu kararı nasıl verdiğinizi gözden geçirmelisiniz. Bir şeyi sadece daha kolay olduğu için mi tercih ediyorsunuz? Bugün kolay bulduğunuz şey, acaba 10 yıl sonra da sizde aynı hissi uyandıracak mı? 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

İkizler Burcu

Birçok insan huzurun daha konforlu bir hayatta gizli olduğunu düşünür. Eğer iç huzuru yakalamak istiyorsanız, içinde bulunduğunuz şartlardan bağımsız olarak düşünmelisiniz. Huzur, sizi saran dünyanın içinde iyi olma halidir. Eğer mutlu ve huzurluysanız, geri kalan hiçbir şeyin önemi yoktur. 

Uplifers önerisi:  İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik.İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Yengeç Burcu

Bazen çevrenizdekiler söyledikleriyle veya eylemleriyle size kendinizi kötü hissettirebilir, sizde stres yaratabilir. Böyle zamanlarda, sebebi her ne olursa olsun ölçülü tepkiler vermelisiniz. Kendinizi çok sıkışmış hissettiğinizde, aklınıza bunu getirin. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Burcunuza giriş yapan Ay, gün içinde gelgitler yaşamanıza, bazen çok mutlu olup bazen de çok üzgün hissetmenize neden olabilir. Hayal ettiğiniz bir şey için artık şansınızı kaybettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak umudunuzu her zaman korumakta fayda var. Hayallerinizi gerçekleştirme gücüne her zaman sahipsiniz. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız, motivasyonunuzu toplamalısınız. 

Uplifers önerisi:  Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Başak Burcu

Yakın zamanda bazı hayal kırıklıkları ve sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Ancak bunlar geride kaldı. Şu an içinde bulunduğunuz pozitif enerjinin kıymetini bilmelisiniz. Artık toparlanma, etrafınızdaki güzelliklerin farkına varma ve ileriye bakmanın zamanı geldi. 

Uplifers önerisi:  “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim.Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Terazi Burcu

Yaşadığınız bir problemi, bir süreliğine erteleyebilirsiniz ancak görmezden gelmek size hiçbir şey kazandırmaz. Bunun yerine kendinize bir zaman belirleyin ve o zaman geldiğinde gerçekçi bir şekilde yaşadığınız probleme çözümler getirin. Böylelikle hem üzerinizdeki stresi azaltmış hem de probleminizin çözümü için önemli bir adım atmış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar.Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Akrep Burcu

Kendimize koyduğumuz hedefler bazen bizi sınırlayabilir ve bu sınırlamalar yüzünden karşımıza çıkan bazı fırsatları gözden kaçırabiliriz. Kendinizi sınırladığınızı düşünüyor musunuz? Hedeflerinize bir de bu açıdan bakıp yeniliklere açık olmayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor.Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Yay Burcu

Bazı insanlar başka şeylerle o kadar meşgul olurlar ki çevrelerinde olup biten güzelliklerin farkına varmazlar. Birisine yaptığınız iyilik karşısında böyle bir tepki alırsanız kendinizi üzmeyin. Bazen insanlar farkında olmayabilir ancak evren mutlaka fark edip sizi ödüllendirecektir. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran…İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Oğlak Burcu

Bir kararla veya fikirle ilgili başkalarının onayını mı almak istiyorsunuz? İnanın beş farklı kişiye sorsanız, beş farklı yanıt alırsınız. Ancak önemli olan sizin ne düşündüğünüz? Bu karar size kendinizi nasıl hissettiriyor? Sizi endişelendiriyor mu? Sizi heyecanlandırıyor mu? Bu tür sorular sorarak kendinizi daha iyi anlamaya çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı.Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Kova Burcu

Olaylara karşı analitik bir bakış açınız olduğu için çevrenizdekiler sizin pek de duygusal olmadığınızı düşünüyor olabilir. Oysa elbette sizin de duygularınız var. Acaba duygularınızı paylaşmaktan çekiniyor olabilir misiniz? Belki bunun üzerine gitmek size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Balık Burcu

Hayatınıza giren bir kişiyle ilgili daha önceden duyduklarınızla, bu kişiyi tanıdığınızda hissettikleriniz aynı olmayabilir. İçgüdüleri kuvvetli bir Balık burcu olarak kendi hislerinize güvenin ve bırakın sezgileriniz size rehberlik etsin. 

Uplifers önerisi:  İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun.İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!