Can yeleği içimizdedir: İyilik devrimine katılın

Can yeleği içimizdedir: İyilik devrimi
Can yeleği içimizdedir: İyilik devrimi

İyilik, dışarıdan bakıldığında başkalarına yardım etmek amaçlı gibi görünen, ancak gerçekte kişinin kendi ruhuna yardım etmek ve maneviyatını beslemek amacıyla yaptığı bir eylemdir. Her birey zaman zaman iyi bir insan olduğunu hissetmek ister. İyilik yapabilen ve başkalarının hayatında küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler meydana getirebilen kişiler kendilerini daha işe yarar ve mutlu hissederler.

“Life vest inside” (can yeleği içimizdedir) adlı oluşum, yaşadığımız dünyayı daha yaşanılabilir kılmak için iyilik yapmanın ve insanları iyilik yapmaya teşvik etmenin en önemli unsurlar olduğunu düşünüyor. Oluşum, insanların içlerindeki potansiyeli ve dünyayı değiştirmek için yapabileceklerini fark etmelerini sağlayarak zincirleme bir iyilik aksiyonu yaratmaya çalışıyor.

Oluşumun “can yeleği içimizdedir” adını almasının sebebi ise yaşamı bir deniz gibi görmesi ve bu denizde hayatta kalabilmek için içimizdeki can yeleğini, yani iyiliği ortaya çıkarmamız gerektiğini savunuyor olması. Yani bu oluşuma destek veren bireyler, iyilik yeleğinin insanlığı “batmaktan” kurtardığının üzerini çizerek tüm dünyayı iyilik yapmaya davet ediyor.

“Life vest inside” oluşumu, iyilik olgusuna dikkat çekmek ve her iyiliğin bir yenisine gebe olduğunu vurgulamak için oldukça etkileyici bir de kısa film hazırlamış. “İyilik bumerang gibidir; mutlaka size geri döner.” Videoyu izledikten sonra iyilik yapmak için bir bahane arıyor olacaksınız.

Life Vest Inside – Kindness Boomerang – "One Day"

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!