Günlük burç yorumları: 22 Aralık

Koç Burcu

Gökyüzündeki kozmik hareketlilik, size bambaşka bir enerji veriyor. Yaşayacağınız bir farkındalık sayesinde bakış açınız tümden değişebilir. Bu farkındalığın nasıl oluştuğunun bir önemi yok, önemli olan size ne tür mesajlar verdiği. Biraz zaman ayırıp düşünmek, bunu sindirmek iyi olabilir. Böylelikle kendinizle ilgili bir şeyi daha farklı bir şekilde anlamlandırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor.Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Boğa Burcu

Bugün karşınıza çıkan bir fırsatın sizin için uygun olmadığını düşünebilirsiniz. Oysa ufak bir çabayla bunu uygun hale getirebilirsiniz. Programınızda yapacağınız birkaç ufak değişiklik sayesinde karşınıza çıkan bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

İkizler Burcu

Birden fazla ruh halini, aynı anda hissedeceğiniz bir gün olabilir. Hiç ummadığınız bir anda, beklenmedik bir şey keşfedebilirsiniz. Önyargılarınızın sizi engellemesine ve karşınıza çıkan bu yeni şeye dirençle yaklaşmanıza izin vermemelisiniz. Gözlerinizi ve zihninizi yeniliklere açık tutun. Bazı fırsatlar, bambaşka yeni kapılar da açabilir. 

Uplifers önerisi:  Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi?Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

Birileri sizi eleştirdiğinde veya size karşı çıktığında, hemen reaksiyon göstermeye meyilli oluyorsunuz. Oysa bazen olaylar sizin ilk anda düşündüğünüz gibi olmayabilir. Böyle zamanlarda duygularınızla hareket etmek yerine biraz düşünüp mantığınızı kullanmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz.Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Aslan Burcu

Gün içinde git-geller yaşayacağınız durumlar olabilir. Bir yakınınızın biraz canı sıkkın olabilir. Bu negatif ruh halinin sizi ele geçirmesine izin vermek yerine, siz pozitif düşüncelerinizle karşınızdaki kişiyi etkileyebilir ve onun da ruh halini değiştirebilirsiniz. İyimserlik bulaşıcıdır! 

Uplifers önerisi:  Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Başak Burcu

Çevrenizdeki bir kişinin stresi yüzünden siz de kendinizi stresli ve baskı altındaymış gibi hissedebilirsiniz. Dilerseniz yardım teklifinde bulunabilirsiniz ancak başkalarının stresini üzerinize alarak kendinize yük etmemelisiniz. Böyle zamanlarda kendinize, kendi hayatınıza, evinize odaklanmak iyi bir kaçış yolu olabilir. 

Uplifers önerisi:  Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir.Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Terazi Burcu

Enerjiniz çok yüksek, etrafınıza pozitif bir hava yayıyorsunuz, herkesin gözü sizin üzerinizde. Bu atmosferin tadını çıkarmalısınız. Eğer gerçekleştirmek istediğiniz bir fikir varsa, bugün harekete geçmek için harika bir gün. Kararlı olun ve fikirlerinizin peşinden gidin. 

Uplifers önerisi:  Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı.Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Akrep Burcu

Son dönemde tahmininizden biraz daha fazla harcama yapmış olabilirsiniz. Bu da sizi parasal konularla ilgili tetikte olmaya itiyor. Endişelenmeyin. Temkinli davrandığınız sürece kontrolü elinizde tutabilirsiniz. Karşınıza çıkan yeni fırsatlarla da kazancınızı artırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Para biriktirmenin gittikçe zorlaştığı, gelir-gider dengesinin yaşam standartlarımızı her geçen gün daha da zorladığı, tasarruf etmenin en zor, ancak belki de en gerekli olduğu zamanlardan geçiyoruz. “Kakeibo: Japon bütçe ve tasarruf sanatı

Yay Burcu

Eğer etrafınızda sizi zorlayan birisi varsa, onun bu davranışının altında yatan nedenleri anlamaya çalışın. Böylelikle yaptığı davranış sizi daha az yaralayacak ve daha az rahatsız edecektir. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Oğlak Burcu

Hepimiz bazen bir şeylerden kaçmak isteriz. Siz de kendinizi benzer bir durumda bulabilirsiniz. Böyle zamanlarda teselliyi işte, çalışmakta bulanlardansınız. Uzun zamandır bekleyen işlerinizi halledebilir, kafanızı dağıtmak için sorumluluklarınızı bekletmeden yerine getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:   İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik.İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Kova Burcu

Hepimiz kendimizi zaman zaman yalnız hissediyoruz. Üstelik son dönemde herkes biraz daha evine, kendi hayatına dönmek zorunda kaldı. Böyle zamanlarda sevdiklerinizle bir araya gelemeseniz bile bir telefon görüşmesi yapmak, biraz dertleşmek kendinizi daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil.Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Balık Burcu

Bir arkadaşınıza yardım etmek için elinizdeki tüm işi gücü bırakabilir ve arkadaşınızın yanına gidebilirsiniz. Bu durum sizi biraz zorlasa da dostluğunuza verdiğiniz kıymetin arkadaşınız tarafından da bilinmesi ve takdir edilmesi sizi mutlu etmeye yetecek. 

Uplifers önerisi:  Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!