Burçlar ve romantik ilişkilerde sorun yaratan özellikleri

Romantik ilişkiler, hayatımızı güzelleştiren en güzel detaylardan biri olsa da bir o kadar da zorlayıcı yanları olabiliyor. Şüphesiz ki her ilişkinin dinamiği farklı, partnerlerin birbiriyle uyumu, aynı dili konuşup konuşamamaları, bakış açıları gibi tüm değişkenler çok önemli. Ancak, bir konu daha var ki; o da burçların toksik özellikleri. Evet, her burç romantik ilişkilerde büyük bir soruna dönüşebilecek bazı karakteristik özellikler barındırabiliyor. Hazırsanız, işte burçlar ve romantik ilişkilerde sorun yaratan özellikleri:

‘Patlamaya hazır bomba’: Koç ve agresif tavırları

Koçlar ve saman alevi gibi birden parlayan agresif tavırları! Aşkın, tutkunun burcu olmasına rağmen, asabi tutumları nedeniyle romantik ilişkilerine zarar verebilen Koç burçları, öfkelerinin esiri olabilir. Ne istediğini bilen ve peşinden gitmekte bir an bile tereddüt etmeyen Koç burçları bunu aşklarına tutkuyla sarılmak için kullandıklarında ortaya harika şeyler çıksa da, saldırgan tutumları onlara çok şey kaybettirebilir. Savaş ve saldırganlık gezegeni olan Mars tarafından yönetilen Koç burcu, öfkesinin esiri olduğunda onunla uzlaşmak imkansız bir hal alabilir, bu da partnerleri açısından oldukça yıpratıcıdır.

İlginizi çekebilir: Koç burcunun özellikleri

‘Dediğim dedik’: Boğa ve keskin inatçılığı

Adeta aşk’a ‘aşık’ olan Boğalar, tutkulu partnerler olsalar da ilişkilerini zora sokan bir özellikleri var; inatçılıkları! İlişkilerine önem veren, her zaman saygı, sevgi ve güven ortamı yaratmayı hedefleyen, düzenli ilişkilerin insanı olan Boğa burçları yavaş ve istikrarlı adımlarıyla güçlü bir bağ kurulması için ellerinden geleni yapar. Ancak, bir türlü törpüleyemediği inatçılıkları yüzünden bazen onlara ulaşmak imkansızdır ve bu, ilişkilerini fazlasıyla zora sokabilir.

İlginizi çekebilir: Boğa burcunun özellikleri

‘Şıpsevdi’: İkizler ve sıkılgan halleri

Yavaş ve istikrarlı adımlarla ilerleyen Boğa burçlarının aksine, İkizler burçlar için her şey çok hızlı olmalıdır, hatta öyle hızlı ki hemen geçip bitecek kadar. En iyi geçen bir randevudan bile bir anda sıkılabilen İkizler burçları için ne yazık ki romantik ilişkilerin vadesi pek uzun değil. Hatta ilişkilere dair mottoları ‘sıradaki!’ olabilir. Dolayısıyla, bu çabuk sıkılan hal ve tavırları yüzünden partnerleri tarafından sadakatsiz olarak değerlendirilebilirler ve bu da ilişkilerine büyük zarar verebilir.

İlginizi çekebilir: İkizler burcunun özellikleri

‘Duygusal rollercoaster’: Yengeç ve ani ruh değişimleri

Yengeç burçlarının çok hassas yapıda oldukları, bilinen bir gerçek. Bu hassas tavırları, onları anlayışlı, yakınlık kurmayı bilen, sevdiklerine değer veren biri yapsa da bir yandan da aşırı duygusal olmalarına neden olabilir. Ve bu duygusal tutumları, onları bir ruh halinden başka bir ruh haline sürükleyebilir -çoğu zaman olduğu gibi-. Sürekli mod değiştiren Yengeç burçlarının partnerleri de bu duruma ayak uydurmakta zorluk yaşadığı için ilişkileri büyük bir sınavdan geçmek zorunda kalabilir.

İlginizi çekebilir: Yengeç burcunun özellikleri

‘Yürüyen ego’: Aslan ve başrolü kaptırmayan tavırları

Aslan burcu demenin ego demekle eş değer olduğunu kişi bilir. Çoğu zaman lider rolünü üstlenen, büyük düşünen, şıklıktan, şatafattan hoşlanan Aslanlar ile ilişkilerin en zorlayıcı yanı; egoları. Gözde olmak, ilgi çekmek her ne kadar güzel olsa da, partnerini sürekli gölgede bırakan ve başrolü kaptırmamak için çok uğraşan Aslanlar, partneriyle çatışmaya girebilir.

İlginizi çekebilir: Aslan burcunun özellikleri

‘Eleştiri makinesi’: Başak ve mikro geri bildirimleri

Başak burçlarının ne kadar titiz ve detaycı oldukları malum ama ilişkilerde bunlar pek de iyi özellikler değil. Her şeyi tüm yönleriyle ele alıp çözüm bulmaya ve daha iyisini yapmaya odaklanan Başak burçlarının mikro yönetim tutkuları, yani en ince konularda bile eleştiri yapmaktan kaçınmamaları, partnerlerini fazlaca yorabilir. Bu da ilişkilerinin ilerlemesini engelleyebilir. Mikro yönetim sevdaları, Başak burçlarının ilişkilerinde en büyük dert olabilir.

İlginizi çekebilir: Başak burcunun özellikleri

‘Kendini adayan ve unutan’: Terazi ve kendini umursamazlığı

Bağlanmak, Terazi burçlarının göbek adı olabilir. Çünkü, kendilerini birilerine, bir şeylere adamaya dünden razıdırlar. Ve bunu o kadar sık ve yoğun yaparlar ki başkalarının ihtiyaçlarına koşarken kendilerini sürekli göz ardı ederler. Ancak, mutlu bir ilişkinin dengeli bir dinamiği olması gerekir, Terazi’nin sürekli verici tavırları ise dengeleri bozar ve ilişkilerinin gidişatını olumsuz etkileyebilir.

İlginizi çekebilir: Terazi burcunun özellikleri

‘Gözünden sakınan’: Akrep ve kıskançlığı

Sevildiğini hissetmek, kıskanıldığını görmek, hemen hemen herkesin bir romantik ilişkiden en büyük beklentileri olabilir. Elbette ki her şeyde olduğu gibi kıskançlık da dozunda olduğunda güzel hissettirebilir, ancak Akrep burçlarınınki kıskançlığın çok ötesinde. Öyle ki, adeta bir sahiplenme isteği… Bu sahiplenici tutumlar ve kıskanç tavırlar Akrep ile birlikte olan partneri için çekilmez olabilir, bu da aralarındaki bağın zarar görmesine zemin hazırlayabilir. Kim, bu kadar yorucu ve çekilmez bir kıskançlık dalgasının içinde boğulmak ister ki…

İlginizi çekebilir: Akrep burcunun özellikleri

‘Durmadan kaçan’: Yay ve bağlanma korkusu

Zodyak’ın en maceracı, en özgür ruhlu, en kafasına buyruk burcu: Yay! E bu kadar bağımsızlık düşkünü olmanın da birtakım götürüleri var… İlişkilerinde bağ kurmaya hazır olmayan, bağlanmaktansa kaçmayı tercih eden, özgürlüğüne en ufak bir müdahaleyi bile kabul etmeyen Yay burçlarının partnerleri için hayat çok zor bir hal alabilir… Sonuçta, sürekli gitmek isteyen birini nasıl tutabilirler ki…

İlginizi çekebilir: Yay burcunun özellikleri

‘Hırs küpü’: Oğlak ve bitmek tükenmeyen azmi

Ah Oğlak burçları… Hırsın her zaman ve her yerde işe yarayan bir karakter özelliği olmadığını en sık unutan burç… Başarı peşinde koşan, hırsına sıkı sıkıya tutunan ve azimle istediğini elde etmek için uğraşan Oğlak burçlarının bu çabası, romantik ilişkilerde pek de iyi sonuçlar vermeyebilir. Çünkü, hiçbir partner aşkın önüne geçmiş bir hırsı kabul etmek istemeyecektir…

İlginizi çekebilir: Oğlak burcunun özellikleri

‘Mesafe sever’: Kova ve soğuk tavırları

Şüphesiz ki mesafe, her zaman iyidir, ilişkileri korumaya, sınırları belirlemeye yardımcı olur. Ancak, Kova burçlarınınki biraz fazla… Soğuk tavırları ile kendini bir köşeye çeken ve kendisine ulaşılmasını zorlaştıran Kovaların partnerleri bekledikleri yakınlığı göremediklerinde ilişkilerinde sorunlar meydana gelebilir. Biraz buzları eritmek gerek…

İlginizi çekebilir: Kova burcunun özellikleri

Pembe gözlüklü: Balık ve hayaller alemi

Dünyaya pembe gözlüklerin ardından bakmanın iyi olan ve güzel hissettiren tarafları var elbette ki; sonuçta bardağın hep boş tarafına odaklanmak olmaz; ancak Balık burçları bu durumu biraz abartıyor olabilir. Zodyak’ın en hayalperest burcu Balık, bu özelliğinden dolayı gerçekleri göz ardı edebilir veya onları kendi filtresinden geçirip işleyebilir. Bu da romantik ilişkilerinde işlerin bazen sarpa sarmasına neden olabilir.

İlginizi çekebilir: Balık burcunun özellikleri

Bu yazıda, hiçbir burç incitilmemiş, kimse zan altında bırakılmamıştır 🙂 Ne de olsa ‘doğru insanı’ bulduktan sonra, Zodyak da aradan çekilir, öyle değil mi? Ama siz yine de partnerinizin veya olası bir romantik ilişkiye başlayacağınız kişinin burcuna göre kırmızı bayrağı neymiş bir öğrenin, deriz…

İlginizi çekebilir: Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

Kaynak: mindbodygreen

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!