Orgazm olamayanlar için vücudunuzu orgazma hazırlayacak 6 öneri

Şimdiye kadar hiç orgazm olduğunuzu hatırlamıyorsanız endişelenmeyin, sizin gibi olan birçok insan var. İstatistikler, sayıları yüzde 10 ile 20 oranında değişen kadınların ve yüzde 2 oranında erkeklerin orgazm olmadığını gösteriyor. Kadınlarda bu oranın daha yüksek olmasının nedenleri ise utanma, hayal kırıklığı, kızgınlık gibi hisler veya kendiyle cinsel olarak bağ kuramama şeklinde açıklanıyor. Bazı kadınların cinsel ilişki sırasında orgazm olamazken mastürbasyonla orgazm olabilmesi de bunu destekliyor. Ancak cinsel ilişki sırasında orgazm olamama gerginlik ve yetersizlik hissine neden oluyor.

İyi haber, vücudunuz bunu rahatlıkla öğrenebilecek kapasiteye sahip. İşte vücudunuzu orgazma hazırlayacak 6 öneri:

1. Yediklerinize dikkat edin

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın hem libido hem de hormonlarınızı etkilediği bir gerçek. Genel bir bakış açısıyla sınırlı şeker tüketimi, yeterli protein ve sağlıklı yağ içeren bir beslenme biçimi, hormonlarınızı orgazm için ideal seviyede tutmanızı sağlar. Paleo diyeti yapmak da iyi bir çözüm olabilir.

Anti-depresanlar, doğum kontrol hapları veya başka ilaçlar da libidonuzu düşürüp hormon dengenizi değiştiriyor olabilir. Aldığınız ilaçları belki de muadilleriyle değiştirmek için doktorunuza danışabilirsiniz.

orgazm 1
Cinsel ilişki sırasında orgazm olamama gerginlik ve yetersizlik hissine neden oluyor.

2. Vücut çalışın

Kadınlarda orgazm sorunu dendiğinde kas sıkışmaları ve yapısal düzensizlikler de bunun suçlusu olabiliyor. Aslında oldukça basit; orgazm olmak için genital bölgeyle beyin arasındaki nöronların serbest akışının sağlanması gerekir.

Özellikle yoga, bu tür sıkışmaları açmanın ve orgazm enerjisiyle vücut arasındaki bağlantıyı kurmanın harika bir yolu. Yoga yapamıyorsanız, evde basit strecthing çalışmaları da yapabilirsiniz.

3. Kendi kendinize bir çeşit stresten kurtulma rutini edinin

Stres vücudun kortizol üretmesine neden olur. Kortizol da seksüel uyarılmayı sağlayacak tüm mutluluk hormonlarını baskılar. Özellikle de orgazm olmanızı sağlayan kasları etkiler. Kendinizi stresten arındırmaya çalışın, güven kurun ve duygusal açıdan o ana bağlanın.

4. Uyarılma döngünüzü öğrenin

Fiziksel kasılma ve hormonal konular bir yana, orgazm büyük ölçüde beyinle ilgilidir, hatta tam olarak beynin uyarılma mekanizmasıyla. Maalesef birçoğumuzdaki duygusal ve fisiksel özellikler bu uyarılmayı orgazma götüren yolu engeller. Ancak beynin nöroplastik yapısı sayesinde vücudumuz ve nöron bağlarımız yeniden eğitilebilir. Bunun için uyarılmanızı sağlayan şeylerin neler olduğunu düşünün ve bununla ilgili bir metafor bulun. Metaforu bulduktan sonra en az iki kez bununla egzersiz yapın.

orgazm 2
Beynin nöroplastik yapısı sayesinde vücudumuz ve nöron bağlarımız yeniden eğitilebilir.

5. Mastürbasyon

Haftada en az üç defa, bir çeşit kişisel keşif diyetine girin. Öncelikle sadece nasıl hissettiğinize odaklanın, aklınıza ne tür düşünceler geldiğini fark edin. Sonrasında bu şekilde uyarılmış olarak ne kadar uzun süre kalabileceğinizi deneyimleyin ve bunu yaparken vücudunuzda olanlara dikkat edin. Son olarak da bir önceki maddede keşfettiğiniz metaforunuzla çalışın.

6. Dışarıdan yardım alın

Kendi kendinizi keşfetmenin zor olduğunu düşünüyorsanız size cinsellik konusunda eğitimler verebilecek bir uzmana danışın.

Tüm bunların yanı sıra, vücudunuzun ne yapması gerektiğini çok iyi bildiğini unutmayın, siz sadece ona pratik yapması için yardımcı olun.

Kaynak:

MindBodyGreen

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!