Partnerinizin orgazm taklidi yaptığının 5 göstergesi

Orgazm Takliti Yapanları Nasıl Anlarız?
Orgazm taklidini nasıl anlarız?

Cinsel ilişkinin bireylerde yarattığı haz duygusu, mutluluk ve rahatlama tartışılamaz. Ancak konu orgazma geldiğinde partnerinizin ve sizin yaşadığınız mutluluğun orgazm olup olmadığını kestirebilmek bir hayli güç.

Yakın bir zamanda ‘’Archieve of Sexual Behavior’’ dergisinde yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre cinsel ilişki sırasında orgazm yaşadığını belirten kadınların oranı yalnızca %25. Ancak partnerinin mutluluğunu ve cinsel ilişkisinin kalitesini arttırmak isteyen kadınların %80’i ilişki sırasında orgazm taklidi yaptığını belirtiyor.

Peki, partnerinizin orgazm taklidi yaptığını anlayabilmeniz mümkün mü?

Her duygunun ve hissin vücutta yarattığı bir sinyal vardır ve bu sinyalleri gözlemleyerek karşınızdaki bireyin hissettiklerinin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Aynı durum orgazm için de geçerli. Partnerinizi biraz dikkatli inceleyerek orgazm taklidi yapıp yapmadığını anlayabilmeniz mümkün.

Gözler

Davranış: Size kendinden emin bir şekilde bakıyorsa.

Gerçekte olan: Bu bakışlarla sizin dikkatinizi çekmeye ve ilişkiden daha fazla zevk almanızı sağlamaya çalışıyor olabilir. Partnerinizin bu davranışına çok ilgi göstermeyin ve bir süreliğine tepkisiz kalın. Eğer partneriniz gerçekten zevk alıyorsa, sizin ne tepki gösterdiğinizi önemsemeyecektir. Fakat orgazm taklidi yapıyorsa, bir süre sonra tepkisizliğiniz karşısında davranışını değiştirecek ve sizi heyecanlandırmaya yönelik başka yollar deneyecektir.

Bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

O size bakarken dikkatini başka yerlere çekmeye çalışın.

Vajina

Davranış: Partneriniz zevk aldığını göstermek ilginç sesler çıkarabilir ve hızlanmanızı isteyebilir.

Gerçekte olan: Sizden acele etmenizi ve hızlanmanızı bekliyor. Eğer gerçekten kendinde değilse, sizden böyle bir davranış beklemez ve kendi kendine hareket ederek yaşadığı deneyimden zevk almaya çalışır. Bu sırada vajina duvarındaki genişlemeyi de hissedebilirsiniz.

Bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Partnerinizin istediği gibi hareket ederek ona, zevk almasının sizin değil onun elinde olduğunu gösterebilir ve onu da aktif rol almaya davet edebilirsiniz.

Vücut

Davranış: Partneriniz yoga yapar gibi şekilden şekle giriyorsa ve vücuduyla sizi tahrik etmeye çalışıyorsa.

Gerçekte olan:  Orgazm sırasında kaslar normalden çok daha fazla kasılmış durumdadır ve orgazm olmuş bir kadının dikkat ve denge gerektiren hareketler yapabilmesi oldukça zordur.

Bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Vücudunuzu partnerinize yaklaştırın. Yalnızca biraz rahatlamaya ve ilgiye ihtiyacı var. Siz ona istediğini verdiğinizde ilişkiden gerçekten zevk almaya başlayacaktır.

Ağız

Davranış: Partneriniz ilişki sırasında size tahrik edici sözler söylüyor ve çığlık atıyorsa.

Gerçekte olan: Orgazm taklidinin bir numaralı göstergesi sözlü olarak partneri tahrik etme çabalarıdır. Size mükemmel olduğunuzu ve hayatının erkeği olduğunu söyleyebilir ancak gerçekten bahsettiği mükemmellikte olsaydınız, o an bunları söyleyebilecek kadar kendinde olamazdı. Gerçek bir orgazmda çıkan sesler anlamsızdır ve genelde çığlık değil fısıltı şeklindedir.

Bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Porno filmlerin etkisiyle orgazm taklidi yapan kadınların en çok başvurduğu yöntem olan çığlık atma davranışını engellemenin en kolay yolu, partnerinizle yapabildiğiniz en alçak ses tonuyla konuşmak olacaktır.

Kalp

Davranış: İlişkiyi sonlandırdığınızda partneriniz mükemmel bir deneyim yaşadığını, hatta normalde yaşadığının üç katı büyüklüğünde bir orgazm yaşadığını söylüyor; hemen ardından telefonunu kontrol ediyor ya da banyoya yöneliyorsa.

Gerçekte olan: Mükemmel bir deneyim değildi. Gerçek orgazm yaşandığında kalp normalin iki katı hızda kan pompalar, deri gerilir, dudaklar ve göğüsler gerginleşir ve nefes alışverişiniz iki katına çıkar. Bu nedenle orgazm yaşandıktan sonra vücut en az bir kaç dakika dinlenme ihtiyacı duyar.

Bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Partnerinizin vücudunda zevk aldığını bildiğiniz noktalara dokunun ve yavaş yavaş kalp atışlarının nasıl yükseldiğini birlikte keşfedin. Bunu gördükten sonra orgazm taklidi yapmasına gerek olmadığını anlayacaktır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!