Kontrol edemediğiniz şeylere hayatınızda yer vermeyin

Zamanı geldiğinde hayatınızda bazı şeylerin son bulacağını kabullenmek çok önemli bir gereklilik olabilir. Defteri kapatmak olarak niteleyebileceğimiz bu durum sizin hayata karşı daha da güçlü durmanızı sağlayabilir.

Kontrol edemediğiniz şeylere hayatınızda yer vermeyin
Geçmişte yaşananları geride bırakmak sizi başarıya götürebilir

Aslında her şey gerçeği kabul etmekle alakalıdır: Bitmiş olayları değiştiremezsiniz, ancak yaşadığınız zamanda yapacağınız değişiklikler hayatınıza etki edebilir.

Tabii ki olup bitiş olayları unutma sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bunu ancak zamana yayarak başarabilirsiniz. Burada önemli olan, bu yolculukta neleri öğrendiğiniz. Uplifers olarak, geçmişte olanları unutmanın size sağlayacağı faydaları derledik.

1. Hayatınızdaki en önemli güç, değiştirebileceğiniz ve değiştiremeyeceğiniz şeylerin farkına varmaktır.

2. Birçok insan hayatın şuan yaşandığı gerçeğini kabul etmeyerek mutsuzluğun içerisine kendisini hapsediyor.

3. Eğer neler olabileceğine ya da nelerin olması gerektiğine çok kafa yorarsanız, aslında o şeyin gerçekten ne olduğu gerçeğini kavrayamayabilirsiniz.

4. Kaygılarınızda kaybolduğunuzda, bunları gerçeklerle karıştırabilirsiniz. Aslında kaygılarınızın sizin ürettiğiniz düşünceler olduğunu unutabilirsiniz. Mindfulness bu konuda size yardımcı olabilir.

5. Hiçbir şeyi elde etmek kolay değildir. Ancak elde ettikleriniz için her zaman minnettar olmanız bir o kadar anı yaşamanızı ve hayattan keyif almanızı sağlayabilir.

6. Daha ileriye gitmenin sırrı, enerjinizi ve zamanınızı geçmişte kalanlara değil de, yeni olabilecek olaylara harcamanızdır.

Kontrol edemediğiniz şeylere hayatınızda yer vermeyin
Enerjinizi yaşadığınız ana odaklamanız daha başarılı olmanızı sağlayabilir

7. Birçok zaman fırtınayı durdurmak imkansızdır. Böyle zamanlarda kendinizi sakinleştirip, fırtınanın geçmesini beklemek en akıllıca düşünce olabilir.

8. Genellikle geçmiş olayları geride bırakmak, daha berrak bir zihne kavuşmanızı sağlayabilir.

9. Anlık olarak, yeni bir şeyler üretmenize ya da daha ileriye gitmenize engel olacak hiçbir engel yoktur aslında.

10. Hayatta gerçekleşen her olayı anlamlandırmaya çalışmayı bıraktığınız gün, aslında hayatı en iyi anladığınız gün olacaktır. Ayrıca, hayatta özgürlüğü ve barışı da geçmişteki olayları unuttuğunu ve önünüze baktığınız zaman bulabileceksiniz.

Kaynak:
Marcandangel

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Anı yaşamak: Geçmişteki hatalardan ve gelecek kurgularından kurtularak anda yaşayabilmenin önemi

Geçmişinizle kavga edip galip gelmek neden mümkün değil?

Şimdiki benlik ve gelecekteki benlik savaşı

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!