Günlük burç yorumları: 6 Şubat

Koç

Bugün coşkunuzu koruyun ve her görevin üstesinden zevkle gelmeyi deneyin. Geçmiş yatırımlarınız size mükemmel karlar sağlayacak. Ayrıca partnerinize daha fazla ilgi göstermek ve onunla zaman geçirmek için de ideal bir zaman. Duygularınızı bastırmayın ve kendinizi özgürce ifade edin.

Uplifers önerisi: İnsanı insan yapan duygularıdır ve duygularını ifade edemeyen bir insan oyunun hep dışındadır. Oysa genel olarak insanlar kendilerini, duygularını özgürce ifade ederken çekinirler. Eğer siz de kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız muhtemelen karnınıza tam anlamıyla nefes gitmiyordur. Bunun için nefes egzersizlerini çalışabilir ve diyafram nefesine yönelik çalışmaları her gün uygulayabilirsiniz. “Kendinizi kolayca ifade etmek için: Nefes egzersizlerinin gücü

Boğa

Mesleğinizle ilgili konularda, gereksiz riskler almak yerine sizin için işe yarayan şeylere bağlı kalın. Kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız yapabilirsiniz, ancak şimdilik bunun için minik ve dengeli adımlarla konfor alanınızın dışına çıkın. Başka bir ifadeyle tüm yumurtaları, tek sepete koymayın. Bugün ayrıca hassas konulardaki açık sözlülüğünüz, partnerinizin hoşuna gitmeyebilir, bu da romantik ilişkinize biraz gerginlik getirebilir.

Uplifers önerisi: Konfor alanı, insanın kendisini içinde güvende hissettiği, stres ve riskin en az olduğu görünmez yaşam alanı olarak tanımlanabilir. Kendimizi rahat hissettiğimiz bu alandan çıkmak bize pek çok katkı sağlıyor aslında. Ancak bu alandan dışarı çıktığımızda bazı zorluklar da bizi bekliyor tabii. “Konfor alanınızın dışında rahat hissetmek için neler yapabilirsiniz?

İkizler

Bugün, hızlı karar verme yeteneğiniz başarınız açısından büyük önem taşıyor. İş hayatındaki merdivenleri tırmanmak için pek çok fırsat kendini gösterebilir. Hem özel hayatınız hem de iş hayatınız çok fazla zamanı ve dikkat gerektirebilir, bu yüzden ikisi arasında bir denge yakalamaya çalışın. Daha da önemlisi, lütfen zekanıza güvenin.

Uplifers önerisi: Kendinizi arkadaşlarınızın gezi fotoğraflarına imrenirken mi buluyorsunuz? Ya da ailenizden ve arkadaşlarınızdan onlara vakit ayırmadığınıza dair şikâyetler mi gelmeye başladı? Tatilde bile aklınız işinizde ve bilgisayarınız yanınızda mı? Eğer bunlardan en az birini yaşıyorsanız işiniz ve özel yaşamınız arasında denge kurmanın vakti gelmiş demektir. “İş ve özel yaşam dengesi için hayat kurtaran 9 ipucu

 Yengeç

Kişisel ve profesyonel yaşamınızda bulunduğunuz yerden memnun olduğunuz için keyifli hissedebilirsiniz. Bugün üstleriniz, kendi çalışma saatlerinizi belirlemenize izin verebilir. Bu zamanı, profesyonel yaşamınızda size yardımcı olacak yeni beceriler edinmek için kullanın. Ayrıca genel sağlığınızı korumak için iyi beslenmeye de özen gösterin.

Uplifers önerisi: Bedenimiz yediklerimiz sayesinde enerji üretiyor ve yeni hücreler bu gıdaların yapıtaşları ile oluşturuluyor. O yüzden aslında bedenimiz, yediklerimiz demek oluyor. Biz ne kadar sağlıklı, doğal, ihtiyacımıza yönelik beslenirsek, vücudumuz da o kadar sağlıkla içerideki işleri devam ettiriyor. “Bedenine iyi bakmak: Beslenme düzeninden günlük bakıma, her gün yenilenmek

Aslan

Bugün, taahhüt ettiğiniz şeylere dikkat edin. Mevcut mesleğiniz, becerilerinizi geliştirmeniz için en iyi yer, bu nedenle şu anda onu bırakmayın ve doğru fırsatı bekleyin. Her ne pahasına olursa olsun finansal risk almaktan kaçının. Evdeki huzur ve refahınıza gelince, tam da umduğunuz gibi olacak. Eğer kendinizi çıkmazda hissederseniz sevdiklerinizden tavsiye almayı unutmayın.

Uplifers önerisi: Hayatta her şeye yetmemiz mümkün değil. Hepimiz zaman zaman yardım ihtiyaç duyuyoruz. Ancak birçoğumuz bunu nasıl isteyeceğimizi bilmiyoruz ve bu yüzden çevremizdekilerden yardım istemiyoruz. Bu da hepimiz için hayatı daha zorlu hale getiriyor. “Karşınızdakinden etkili bir şekilde yardım istemenin yolları

Başak

Umudunuzu kaybetmeyin çünkü bu, hayalini kurduğunuz ödülleri alma ihtimalinizin en yüksek olduğu gün. Çok fazla gecikmeden sizi mesleğinizde ileriye taşıyacak bir plan yapın. Yakın bir arkadaş ya da aile bireyi ile konuşurken ses tonunuzu çok iyi ayarlayın. Partneriniz açık sözlülüğünüzden hoşlanmayabileceğinden, kelimelerinizi dikkatli seçin.

Uplifers önerisi: Bir düşünün; en son hangi kelimeleri sarf ettiniz? Hayatınızın rutinliğinden şikayet mi ediyordunuz? Bir komşunuzla güzel bir sabah kahvesi ve muhteşem bir sohbet mi paylaşıyordunuz? Bir arkadaşınıza telefonda tavsiye mi vermekteydiniz? “Kelimeleri kullanma kılavuzu: Kelimeleriniz sizi yansıtır!

Terazi

Bugün, bazı soruların cevap bulmasını isteyebilirsiniz. Mevcut rolünüzde başarılı olsanız da ilerlemeniz oldukça yavaş. Sizi daha fazla ilerlemekten alıkoyan şeyin ne olduğunu düşünün. Benzer şekilde, partnerinizi tartışmalı bir konuda sizin gibi bakmaya zorlamak, sizi boyun eğmez biri olarak gösterebilir. Açık fikirli kalın ve başkalarının gelişmesine yardımcı olun.

Uplifers önerisi: Kişilik ve karakter kavramlarının nasıl oluştuğu ve nelerden etkilendiği tam olarak çözülememiş olsa da, psikoloji alanında yapılan her yeni araştırma bu bilinmeyenleri çözmeye bir adım daha yaklaşıyor. Örneğin bir tanesine göre, kişiliğimiz dünya görüşümüzü düşündüğümüzden çok daha fazla etkiliyor. Dünya görüşü derken yaşam felsefesinden değil, bildiğiniz görme kabiliyetinden bahsediyoruz. Evet yanlış okumadınız, açık fikirlilik ve yaratıcılık gibi karakter özelliklerinin, dünyayı görme şeklimizi değiştirdiği bilimsel bir gerçek. “Yaratıcılık ve açık fikirlilik, görme kabiliyetimizi etkiliyor

Akrep

Bugün mevcut dertlerin büyümesine izin vermeyin; hızlı harekete geçin. Sorunun tekrarlamasını önlemek için ona neyin neden olduğunu belirlemek önemlidir. Dikkatle görevlerinize odaklanın ve son teslim tarihlerine sıkı sıkıya bağlı kalın. Ayrıca partnerinizin bir iş gezisine çıkması gerekiyorsa anlayışlı olun ve endişelenmemeye çalışın. Mutlu bir mizaç takının.

Uplifers önerisi: Hayat bizi zorladığında, negatif düşüncelere yakınlaşmak kolay olabilir. Üstelik olumlu düşünme alışkanlığı, beynimizin çok kolayca yapabildiği bir şey değil. Ona ulaşmak için biraz çaba harcamak gerekiyor. “Olumluya odaklanmak mümkün: 3 adımda olumlu düşünme alışkanlığı

Yay

Kariyeriniz bir dönüm noktasında ama sonunda uzmanlığınız ve bilginiz kazanacak. İş yerinde terfi alma ve daha fazla sorumluluk alma şansınız var. Eğer kendini güvensiz hissediyorsa partnerinizi rahatlatmalısınız. Farkında olmadan kaygı yaşamasına neden olmuş olabilirsiniz. Ayrıca sağlığınız da bir parça zayıflayabilir; bu nedenle kendinize ekstra özen gösterin.

Uplifers önerisi: İyi bir yaşam aslında temelde sağlıklı bir yaşam demektir. Mutluluğu çoğu zaman soyut yerlerde arasak da, her ne kadar klişe olsa da “Her şeyin başı sağlık”. Sağlıklı bir yaşam için çok büyük fedakarlıklar yapmanıza gerek yok üstelik. “Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı alışkanlıklar edinin

Oğlak

Zamanınızı ve enerjinizi, yaşam standardınızı yükseltmek için gelirinizi artırmaya harcayın. Mali varlıklarınızı periyodik olarak değerlendirmeniz önemli. Mevcut gelir seviyenizden memnun değilseniz, onu artırmanın yollarını bulabilirsiniz. Ayrıca partnerinizle uzun vadeli hayalleriniz hakkında konuşmak için de mükemmel bir zaman.

Uplifers önerisi: Zaman zaman uzak hedeflerin peşine düşebilir, bir anda yüzlerce adım atılabilecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Her an mucizelere gebe olsa da gerçeküstü beklentiler zorlayıcı olabilir. Belki de minik bebek adımlarıyla hayallere yol almak, daha işlevseldir. “Bu yıl hayallerine doğru bebek adımlarıyla ilerlemeye ne dersin?

Kova

Zor görevlerin üstesinden gelebileceğinize inanın. İş yerinde sunulan senaryonun zorluğu ne olursa olsun, uzmanlığınız ve emeğiniz sayesinde başarılı olabilirsiniz. Partnerinize sevginizi ifade etmeye devam etmeden önce kendi duygularınızla barışın. Sakinliğinizi ve zekanızı korumak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Uplifers önerisi: Bu dünya defalarca reddedildikleri halde asla pes etmeyen başarı örnekleriyle dolu. Peki bu insanlar hedeflerine ulaşmayı başarıyorlar? Onları kendilerine inanmayan insanlardan ayıran en önemli özellik öz güvenleri. “Başarının en önemli anahtarı: Her zaman kendine inan

Balık

Kendinizi değişimi kabul etmeye, hatta kucaklamaya hazırlayın. Yönlendirme yeteneğinize güvenmediğiniz sürece, işyerinde yeni bir proje başlatmak iyi bir fikir olmayabilir. Görevleri tamamlamak için acele etmeyin; bunu yapmak performansınızı olumsuz etkileyebilir. Bugün ayrıca partnerinizin duygularına dikkat edin ve her zaman ona önceliğiniz olduğunu hissettirin. Stresinizi daha iyi yönetmek için meditasyona da bir şans verebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Meditasyon, duyularımızın sık sık köreldiği stresli bir dünyada rahatlama ve yüksek farkındalık için bize zaman sunar. Araştırmalara göre meditasyon geçici stres rahatlamasından çok daha fazla potansiyele sahip. Peki nereden başlamalı? “Hangi meditasyon türü sana göre: 7 meditasyon stili

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!