Günlük burç yorumları: 3 Ocak

Koç Burcu

Ay’ın Oğlak burcundaki ilerleyişi devam ediyor.  Yeni yılın ilk iş gününe biraz keyifle başlamaya ne dersiniz? Hayatın içindeki ufak anların tadını çıkarmaya ve gün içinde kendinize keyif alanları yaratmaya özen gösterin. Belki de bu yıl bunun için daha çok çaba harcamalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Oğlak burcundaki Ay, etrafınızı saran güzelliklerin farkına varmanıza yardımcı oluyor. Bu sabah işleri biraz ağırdan almaya ne dersiniz? Bir yandan da iş hayatınıza odaklanmak iyi olabilir. Belki de iş hayatında sahip olduklarınızın farkına varmanın tam zamanıdır. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

İkizler Burcu

Ay ve Venüs arasındaki uyum sayesinde güne güzel bir başlangıç yapıyorsunuz. Bu pozitif başlangıcı devam ettirmek sizin elinizde. Çevrenizdekilere olumlu gözlerle bakmaya odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yengeç Burcu

Oğlak burcundaki Ay, Pluto ile güzel bir açı yakalıyor. Yakın ilişkilerinizde derin duygular yaşayabilirsiniz. Bu sabah sevdiğiniz kişilere biraz daha fazla vakit ayırmaya ne dersiniz? Bu hem size hem de onlara iyi gelecektir. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Yeni yıl kutlamalarını geride bırakıp işinize ve sorumluluklarınıza hızlı bir dönüş yapıyorsunuz. Günün ilk saatleri biraz koşturmacalı geçse de öğleden sonra bu yoğun temponuzun karşılığını alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Başak Burcu

Son zamanlarda başkalarının beklentilerine boyun eğebilecek bir ruh halinde değilsiniz. Kendi isteklerinizi önceliklendirmenin, başkaları için değil kendiniz için yaşamanın yanlış bir tarafı yok. Yeter ki bu konuda ölçüyü kaçırmayın. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Terazi Burcu

Biraz işleri yavaşlatmaya, kendi isteklerinize kulak vermeye ne dersiniz? Ay’ın Oğlak burcunda devam eden ilerleyişi, sizi etkilemeye devam ediyor. İçinizden gelen yaratıcılığı dışarı vurmanın zamanı gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Akrep Burcu

Oğlak burcundaki Ay, Pluto ile güzel bir açı yakalıyor. Yakın zamanda size verilen bir görev varsa, bunu tamamlamak için harika bir zaman! Organizasyon becerileriniz oldukça güçlü. 

Uplifers önerisi:  Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Yay Burcu

Oğlak burcundaki Ay, size sakinlik ve huzur getiriyor. Günlük işleriniz ve sorumluluklarınızı yerine getirmek için yeterince zamanınız olduğundan emin olun. Hepsinin üstesinden gelebilirsiniz. Bu huzurlu bakış açısı size kendinizi çok iyi hissettiriyor. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Oğlak Burcu

Burcunuzdaki Ay, size kararlılık ve güç veriyor. Ancak bu gücü, çevrenizdekiler üzerinde bir baskıya dönüştürmediğinizden emin olmalısınız. Bazen insan etrafındaki kişilere verdiği enerjinin fakında olmayabiliyor. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Kova Burcu

Çevrenizdekileri ne kadar sevseniz bile bazen onlardan uzakta durup biraz yalnız kalmayı istemekte yanlış bir şey yok. Kendinize bu özgürlüğü tanımak, daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Balık Burcu

Eğer karşınızdaki kişi, sizin hayata karşı bakış açınızla uzlaşamıyorsa, bu konuda zorlamak çok iyi olmayabilir. Sosyal medyada böyle kişilerle karşılaşıyorsanız, onlarla aranızda sınırlar koymaktan çekinmeyin. Orası sizin kendi alanınız, istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  “FoMO” sözcüğü Oxford İngilizce sözlüğüne bile girmişti. Sözcüğün açılımı “fear of missing out” yani fırsatları kaçırma korkusu. Her ne kadar bu kavram yeni sözlüklere girmiş olsa da aslında hepimizin belleğinde çok eskilerden beri var olan bir duygu. “Sosyal medyanın pekiştirdiği ‘fırsatları kaçırma korkusu’ndan kurtulmanın yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!