Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

“Herhangi bir eylem, çoğunlukla, eylemsizlikten daha iyidir; özellikle uzun bir süredir mutsuz bir duruma saplanıp kalmışsanız. Eğer o eylem bir hataysa, en azından bir şey öğrenirsiniz, ki bu durumda o artık bir hata olmaz. Eğer öylece saplanıp kalırsanız, hiçbir şey öğrenemezsiniz.” –Eckhart Tolle

Siz hayatla ilgili planlar yaparken, hayatın sizin için bambaşka planları olduğunu idrak ettiğiniz zamanlardan geçtiniz mi hiç ? Geçenlerde, bundan tam 10 sene önce paylaştığım bir sosyal medya gönderisine denk geldim. O zamanki bilincimle “Kaderin seni güldürmüyorsa, espriyi anlamadın demektir.” yazmışım. Tam 10 sene önce… Şimdiki bilincimle bu sözün ne demek olduğunu çok daha iyi idrak ediyorum.

Pek çoğumuzun ömrü kaderimizi bile sorgulamadan geçip gidiyor. Kendinize hiç sordunuz mu ?

Ben kimim ?
Ne yapmak için burdayım?
Bu dünyaya ne verebilirim ?

Sizlerden ricam bu soruyu cevaplarken mesleğinize, okuduğunuz okula, bir anne ya da baba oluşunuza, kısacası etiketlerinize sığınmadan cevap vermeniz. Salt varlığınızla, bedeniniz ve ruhunuzla, sahi siz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz? 5 sene önceki size kıyasla neler düşünüyor, neler konuşuyorsunuz? Geldiğiniz bilinç düzeyinden memnun musunuz? Yoksa senelerdir aynı kısır döngülerin içinde yaşamınızı sürdürmeye mi çalışıyorsunuz?

İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz  varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. Geriye dönüp bakınca iki ayrı dünyam olduğunu görüyorum. ”İyi ki”lerim çok… Derslerim de öyle… Ruhumuza dönmenin belki de en iyi tarafı bakış açılarımızın değişmesi. Hayatımda pek çok “mucize” dediğim karşılaşmalar yaşadım. Bir kelebeğin kozasından çıkması misali, beni esaret altında tutan duygularımdan arındıkça, sanki daha çok “ben” olmaya başladım.

Yaşamdaki amacınızı bulmak

Hayat amacınızı bulmanın kolay olmadığını söylerler. Lütfen kendinize sorun; neyi yaparken zaman sizin için akıp gidiyor? “Benim bir hobim bile yok!” diyenlerinizi duyar gibiyim. Peki; çocukken en çok keyif aldığınız şeyler nelerdi? Bunların hepsi yaşam amacınızı bulmanız yolunda büyük birer ipucu… Sonrası ise sadece cesaret!

Her zaman söylediğim gibi; bilinçaltınızı değiştirin, dünyanız değişsin. Çünkü ancak o zaman gerçek gücünüzü keşfedip yola çıkabilecek cesaretiniz olacak. Seçerseniz Thetahealing bu alanda en hızlı ve en etkili yöntemlerden bir tanesi. Sizler de Thetahealing yöntemiyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve eğitimlerin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir; her türlü sorunuz için benimle Instagram hesabımdan ve [email protected] mail adresim üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiyle kalın,

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam