Günlük burç yorumları: 28 Aralık

Koç Burcu

Günün ilk saatlerinde Terazi burcunda yaşanan gezegenler çarpışması nedeniyle yoğun bir dönem olabilir. Size verilen bir görevi yerine getirmek için kendi üzerinizde çok fazla baskı kuruyor olabilirsiniz. Bazen işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. Böyle zamanlarda paniğe kapılmak yerine sizden istenenin ne olduğunu yeniden hatırlayıp sakin kalmaya çalışmalısınız. Günün ilerleyen saatlerinde bunu başarmanız mümkün.

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil.Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Boğa Burcu

Günün ilk saatlerinde ailenizle ilgili olarak can sıkıcı bir konu karşınıza çıkabilir. Bunun neden tekrar tekrar yaşandığını düşünmek iyi olabilir. Ufak değişiklikler yaparak büyük bir değişim sağlamak mümkün. Belki biraz olaylara başkasının bakış açısından bakarak farklılık yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.”Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Terazi burcundaki Venüs’ün geri yönlü hareketi, estetik konularda bazı talihsizliklere neden olabilir. Yakın zamanda bu konuda yaşadığınız bir tartışmanın aslında daha derin temelleri olabilir. Biraz geçmişi düşünmek, daha önce yaşanan tartışmaları hatırlamak, olayın bütününü görmek için işe yarayabilir. Bunu görebilirseniz, çözüme ulaşmanız daha kolay olacaktır. 

Uplifers önerisi:  Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir.Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Yengeç Burcu

Özel hayatınızla ilgili sizi rahatsız eden bir konuda konuşmayı, düşünmeyi, tartışmayı reddediyor olabilirsiniz. Oysa kendinize karşı dürüst olduğunuzda, korkularınızın yersiz olduğunu fark edebilirsiniz. Cesaretinizi toplayın ve kaçtığınız konularla yüzleşip üstesinden gelmeyi deneyin. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Aslan Burcu

Hayal ettiğiniz işe sahip olamamış, hayal ettiğiniz hayatı yaşamıyor olabilirsiniz. Bu liste uzayıp gider. Peki böyle bir liste yapmanın kime ne faydası olur? Senenin son günlerinde kendinizi biraz pesimist hissedebilirsiniz ancak kendinize başka bir açıdan bakmayı, aslında ne kadar değerli olduğunuzu görmeyi deneyin. Neyse ki günün ikinci yarısında bu ruh halinden kurtuluyorsunuz.

Uplifers önerisi:  Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz?Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Başak Burcu

Etrafınızdaki kişiler, bu sabah biraz gergin olabilir. Onlara bulaşmak yerine, sorunlarını kendilerinin halletmelerine izin vermelisiniz. Bazen konuşmak değil, akışına bırakmak daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır.Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Terazi Burcu

Hayatınızda sizi zorlayan bir konuda elinizden gelen her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız, geri kalanı biraz akışına bırakmalısınız. Bu sabah hayat sizi biraz zorlayabilir. Pozitif düşünmeye çalışın. Umut; pozitif duyguları açığa çıkarır ve bir şeyi beklerken daha mutlu ve iyi olmanıza yardımcı olur. Kendinizi iyi hissetmek için pek çok nedeniniz var, sadece bunları görmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder.Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Akrep Burcu

Bu sabah güne biraz zorluklar içinde başlamış olabilirsiniz. Eğer kafanızın içinde sürekli olabilecek en kötü senaryolar dolaşıyorsa, biraz derin nefes alıp konudan uzaklaşmaya çalışabilirsiniz. Kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler.Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Yay Burcu

Kendinizi ne kadar önemsiyorsunuz? Başkalarının değil sizin kendinize verdiğiniz önemi düşünmek iyi olabilir. Bugün biraz kendinize vakit ayırmak, başarılarınızı, hayattaki becerilerinizi, kendi değerinizi fark etmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Oğlak Burcu

Çok yoğun bir gün geçirebilirsiniz. Ancak mesai bittiğinde, gerçekten bittiğine emin olmalısınız. Özel hayatınızla iş hayatınız arasındaki sınırları korumakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu konuda biraz daha fazla çaba harcamalısınız.  

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Kova Burcu

Size verilen bir görevi mükemmel bir şekilde yerine getirmeye çalışıyorsunuz ancak zaman sınırlaması size izin vermiyor olabilir. En sıradan işler bile, bugün aniden bir karmaşaya dönüşebilir. Böyle zamanlarda kendinizi dramaya kaptırmak yerine elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir.Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Balık Burcu

Bugün kendinizi biraz pesimist hissedebilir ve gelecek yıla dair umutsuz olabilirsiniz. Oysa etrafınızı saran dünyevi şeylere değil, ruhunuzda neler olup bittiğine odaklanmalısınız. Hayatınızda nelerin gerçekleşmesini istiyorsunuz? Neler için hayal kuruyorsunuz? Bunları düşünüp, gerçekçi bir plan yapmak size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım.Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!