Günlük burç yorumları: 2 Şubat

Koç Burcu

İnsan bir konuda başarılı olmak için heyecan duyduğunda, bunun bir an önce gerçekleşmesini ister. Oysa başarıya ulaşmak, aynı zamanda sabır ve zaman ister. Başarıya yavaş adımlarla ulaşmak, kişiye daha fazla deneyim kazanma ve gözlem yapma şansı da tanır. Eğer siz de benzer bir süreçten geçiyorsanız, biraz yavaşlamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Boğa Burcu

Hayatta bir konuda başarıya ulaşmak için en önemli adımın, son adım olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir konuda başarıya ulaşmak için en önemli adım; ilk adımdır, yani başlamak. Siz de benzer bir süreçte olabilirsiniz. Kendiniz için en doğru zamanı belirleyin ve cesaretinizi toplayıp başlangıç yapın!  

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

İkizler Burcu

Bilmediğiniz şey, sizi incitemez! Aslında bu söz çok doğru ancak bazen bizi incitse de bazı şeyleri bilmemiz, kabul etmemiz gerekir. Benzer bir durumdaysanız, yaşananları bir an önce kabul etmeyi başarabilirseniz, geride bırakmanız ve ileriye bakmanız mümkün olur. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Yengeç Burcu

Hayatta bir şeylere yetişemediğinizden, hedeflerinize ulaşamamaktan, amacınızı gerçekleştirememekten endişe duyuyor olabilirsiniz. Oysa kaçırdığınız fırsatları düşünmek yerine, karşınıza çıkan yeni fırsatlara odaklanmalısınız. Farkına vardığınız sürece, birçok şeyi gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Hepimizin kendine has tuhaflıkları, başkalarına garip gelen yönleri var. Bugün tanışacağınız bir kişi, değişik yönleriyle sizi çok şaşırtabilir. Ancak bu, birlikte verimli bir şekilde çalışamayacağınız anlamına gelmiyor. Üstelik sizden farklı olan kişilerden, değişik şeyler öğrenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni biriyle tanıştığınızda, karşınızdaki insanla ilgili bir fikir edinmeniz 1 saniyeden bile kısa bir zaman alıyor. Bu kadar kısa sürede oluşan ilk izlenimin sonradan değişmesi oldukça zor; fakat karşınızdaki kişiye doğru bir izlenim vermenize yardımcı olacak uygulamalara bu noktada başvurabilirsiniz. “Karşınızdaki insanı etkileme sanatı: Doğru ilk izlenim bırakma yöntemleri

Başak Burcu

Bir süre önce yaptığınız planlar, artık geçerliliğini yitirmiş olabilir. Üzerinde çalıştığınız şeyin geçersiz olması size kendinizi kötü hissettirebilir. Ancak işe yaramayacak bir şey üzerine çalışmak yerine, çalışmalarınızın karşılığını alabileceğiniz planlar yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Terazi Burcu

Mutluluğunuzu bazı dış unsurlarla ilişkilendirmiş olabilirsiniz. Oysa mutluluk, insanın yüreğindeki huzurda saklıdır. Böylelikle nereye giderseniz gidin, yüreğinizdeki mutluluğu da yanınızda götürmüş olursunuz. Bu yüzden kendinizi mutlu edecek, huzurunuzu artıracak şeylerle vakit geçirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Akrep Burcu

Eğer istediğiniz şeye ulaşmak için çok büyük gelişmeler yaşanmasını bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. Ufacık bir değişiklik, büyük değişimler getirir. Bugün yaşanacak ufak bir değişiklik, ileride çok daha güzel gelişmeler ortaya koyabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Yay Burcu

Karşı karşıya kaldığınız bir problemin çok büyük olduğunu düşünebilir ve çözüme ulaşmak için çok fazla bilgiye ihtiyacınız olduğuna inanabilirsiniz. Oysa belki de işler sandığınız kadar karmaşık olmayabilir. Bazen bakış açınızı değiştirmek, çözüm konusunda bambaşka yollar keşfetmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Oğlak Burcu

Bazı şeylere ulaşamayacağınızı düşündüğünüz için hayalini bile kurmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak hayat sürprizlerle dolu ve her şey sizin sandığınız gibi ilerlemeyebiliyor. Adım atmaktan çekindiğiniz, cesaret edemediğiniz bir konuda çok olumlu bir gelişme yaşanabilir ve sizi bambaşka hayallere götürebilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Kova Burcu

Bir şeyi çok istiyorsunuz ancak hayal kırıklığı yaşama korkusu yüzünden adım atmaya cesaret edemiyor musunuz? Siz yine de dilek tutmaktan vazgeçmeyin! Bazen sandığınızdan daha az ürkütücü bir yol beliriverir ve siz de hayalinize kavuşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Balık Burcu

Birileri sizi belli bir konuda zorluyor olabilir. Tartışma çıkmaması için bunun farkında değilmiş gibi davranıyor olabilirsiniz. Ancak bu zorlamaya karşılık vermek, sizin için tamamen bir zamanlama meselesi olabilir. Kendinizi sakinleştirin ve düşüncelerinizi sakince ifade etmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!