Günlük burç yorumları: 2 Şubat

Koç Burcu

Sağlığınızı en iyi haline getirmek için çok mu uğraşıyorsunuz? Eğer gündeminiz buysa, sonunda çabalarınızın meyve verdiğini fark edebilirsiniz. Kendinizi özellikle zinde ve güçlü hissediyorsunuz. Enerjiniz arttığı için egzersize daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Endişelenmeyin, bunu yapabilecek disipline sahipsiniz. Enerjiniz yerindeyken ondan en iyi şekilde yararlanın. Strese girmeden sınırlarınızı zorlayın.

Uplifers önerisi: Yaşamımızı daha sağlıklı hale getirmek ve daha iyi hissetmek için sporu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz şart. Bir görev ya da ceza olarak görmeden kendimiz için, bedenimiz için, evde de olsak spor yapmaya devam etmek veya başlamak için kolayca takip edebileceğimiz online programlardan destek alabiliriz. “Evde spor yapmanızı kolaylaştıracak online egzersiz videoları ve mobil uygulamalar

Boğa Burcu

Uzun süreli ilişkiniz nihayet beklediğiniz bağlılık noktasına ulaşabilir. Partnerinizden aniden yoğun duygular ve sevgi sözleri işitebilirsiniz. Birlikte bir gelecekten söz edilse de bununla ilgili somut kararlar almak için erken. Bu canınızı sıkmasın, aksine anda kalın ve yükselen aşkınızın tadını çıkarın.

Uplifers önerisi: Hemen hemen hepimiz, çok nadir anlar dışında, hayatımızın çoğunu zihnimizin içinde yaşıyoruz. Zihnimiz yerinde duramayan, kolay kolay kontrol edilemeyen bir yapıya sahip. Biz dünyayı olduğu gibi görmeyiz, biz dünyayı zihnimiz o gün nasıl bir haldeyse o şekilde görürüz. Dünyayı bir gün güzel, bir başka gün kötü olarak algılamamızın nedeni zihnimiz… Zihnimizin peşinden gitmek çok kolay çünkü ne de olsa o çok iyi bir hikaye anlatıcısı. “Zihninin peşinden gitmekten vazgeç: Anda kalabilmek için ipuçları

İkizler Burcu

Mali konularla ilgili bir toplantı yapmanız gerekebilir. Ama merak etmeyin, iyi geçecek ve istediğinizi alacaksınız. Konu iş olduğunda iletişim serbestçe akabilir ve kolayca anlaşmaya varılabilir. Herkesin kendine özgü bir gündemi olduğunu unutmayın. Gizli tutulması gereken konuları başkalarıyla tartışmaktan kaçının.

Uplifers önerisi: Yoğun iş temposunda yapılacaklar listemizdeki işlerin sonu gelmiyor. Yetiştirilmesi gereken işlerle dolu olan yaşamlarımızda var olan stres faktörleri, ciddi problemlere yol açabilen psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları da beraberinde getiriyor. Ancak tüm bu koşuşturmacanın içinde, yaşam stilinizde yapacağınız birkaç küçük değişiklikle, hayatınızı daha sade bir hale getirmeniz mümkün. “Daha huzurlu bir iş hayatı için öneriler

Yengeç Burcu

Eğer yazmayı seviyorsanız -bu kendinizi özgür bırakıp birkaç sayfa bir şeyler karalamak bile olsa- oturup duygularınızı kelimelere dökmek için harika bir gün. Bugün hayal gücünüz özellikle canlı, ifadeniz net ve anlaşılır. Yazmanız gereken bir tez veya makale varsa, üzerinde saatler harcayabilir, hayal ettiğiniz noktaya getirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bir çocuk gibi merakla güne uyanmak, sorgulamak ne kadar kıymetli ise bunu yazıya döküp kendinizle ufak paylaşımlarda bulunmak, kendinize yazılar yazmak da aslında hem kendinize verdiğiniz bir ödül hem de yaratıcılığınızı destekliyor. İçerideki sesi kullanmaya başladığınızda onu daha çok işitme olasılığınız artıyor. “Yazarak kendinizle temas kurun: Her gün yazmak insana neler katar?

Aslan Burcu

Parayla ilgili ertelediğiniz birtakım evrak işleri mi var? Eğer öyleyse, onları aradan çıkarmak için harika bir gün. Zihniniz bugün özellikle daha keskin ve konsantrasyonunuz da iyi durumda. Dolayısıyla gündeminizdeki işlerde hata yapma ihtimaliniz daha az. Sabahın ilk saatlerini maddi konulara ayırmayı unutmayın.

Uplifers önerisi: Kimi insanlar parayı çok kolay kazanırken kimisinin ne yaparsa yapsın zorlukla kazandığını ve elinde tutamadığını görürsünüz. Genelde bu tür durumların yeterli çaba ve doğru kararların eksikliğinden kaynaklandığı kabul edilse de düşünce şeklimiz ve paraya dair yaklaşım tarzımız, finansal gerçeğimizin büyük kısmını elinde tutar. “Parayla olan ilişkinizin adını koydunuz mu?

Başak Burcu

Aklınız hala dün gece yarım bıraktığınız kitapta mı? Cevabınız evetse, bugün evde kalmak, biraz bitki çayı demlemek ve güzel bir kitapla koltuğa kıvrılmak için harika bir zaman. Okuduğunuz şey bir romansa, emin olun daha fazla zevk alacaksınız. Yok kurgusal değilse, bilgiyi hızla özümseyecek ve daha fazlasını aklınızda tutabileceksiniz.

Uplifers önerisi: “Okumak ruhun ilacıdır” der bir Japon atasözü. Nitelikli bir roman ya da kurgu dışı bile olsa nitelikli bir kitap, iyileştirme gücüne sahiptir. Günümüzde ülkemizde yoğun olarak uygulandığını söyleyemesek de bu yönteme biblioterapi, okuma terapisi, kütüphane terapisi ya da edebiyat terapisi gibi isimler verilmiştir. “Biblioterapinin şifalı gücü: Okumak iyileştirir mi?

Terazi Burcu

Sezgileriniz ve hayal gücünüz, sağduyunuzla birleşerek bugün hemen hemen her şeyi başarmanızı sağlayabilir. Sanatla ilgileniyorsanız, ilhamınızın son derece bol olduğu bir gün. Bir kalem veya fırça darbesiyle hayalinizdekini gerçeğe dönüştürmeniz çok kolay olabilir. Tek sorun, hangisini yapacağınıza karar vermeniz. Kendinizi soyutlamanız ve işinize konsantre olmanızda fayda var.

Uplifers önerisi: Hepimiz zaman zaman dikkatimizi toplayacak, odaklanmamızı sağlayacak, yaptığımız işe tüm ilgimizi, konsantrasyonumuzu aktarmamıza destek olacak araçlara ihtiyaç duyabiliyoruz. Bilime göre, bunun için de müziğin büyülü dünyasından faydalanabiliriz. “Daha iyi hissetmek, rahatlamak ve odaklanmak için dinleyebileceğiniz şarkılar

Akrep Burcu

Gündeminizde arkadaşlarla ciddi konuşmalar, manevi meseleler ve inançlar, hayatın daha acil olan dünyevi detayları var. Bugün üzerine tartıştığınız her şey, halihazırda değerlendirdiğiniz meseleleri sorunsuz şekilde halletmenizi sağlayacak yeni fikirleri su yüzüne çıkarabilir. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla harika bir akşam yemeği organize etmeye ne dersiniz?

Uplifers önerisi: Arkadaşlarımız, seçilmiş ailemizdir. Onlar hayatımızın farklı dönemlerinde, farklı boşlukları doldurarak yolculuğumuza eşlik ederler. Öyle ki 2018 tarihli bir araştırmada, yakın arkadaşlarımızla benzer beyin dalgalarına sahip olduğumuz ortaya çıkmış! Peki, arkadaşlıklar hayatımızda neden bu kadar önemli? “Arkadaşlarınıza bilimsel verilerle sarılın: Arkadaşlığın 10 olumlu etkisi

Yay Burcu

Bugün etrafınızda çok sayıda insan varsa bilin ki çok uyumlu bir gün sizi bekliyor. Duyarlılığınız normalden daha yüksek, bu nedenle başkalarını daha iyi anlayabilecek ve aynı zamanda anlaşılabileceksiniz. Hatta kalbinizde mutluluk ve neşe yaratacak ilişkilerinize bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Dünya üzerindeki en sosyal varlık insan. Grup halinde yaşadığımızda gelişiyoruz. Sevgi duygusu ile bağ kurma ya da diğerleri ile fiziksel ve duygusal kontak kurma ihtiyacımız bizi insan yapan şeylerden biri. Bunları yaptığımızda bizi ödüllendiren bir yapısal mekanizmaya sahibiz. Olumlu duyguları paylaştığımızda oksitosin salgılıyoruz. Gün içinde en iyi hissedilen zamanlar sosyal ilişki kurduğumuz zamanlar. Örneğin insanlarla bir aradayken yalnız olduğumuz zamana kıyasla 30 kat fazla gülüyoruz! “Mutlu olmak için sosyal ilişkilerini besle

Oğlak Burcu

Bugün zihniniz özellikle daha keskin. Bu nedenle öğrenmek size kolay geliyor. Aynı şekilde sezgileriniz ve konsantrasyonunuz da iyi durumda. Bir sanat projesini okumak veya üzerinde çalışmak için harika bir gün. Düşünmek için biraz yalnız kalmayı deneyin. Bunu yapmak size çok derin bir düzeyde yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi: Kendinize mutlaka zaman ayırın. O anlarda yanınıza ne annenizi, ne kocanızı, ne çocuğunuzu alın. Kendiniz, sadece kendinizle olun. Ne yapacağınız size kalmış. Evinizin penceresinden sadece sokağınızı, gökyüzünü bile izlemek bunun içinde. Müzik dinlemek, tek başınıza yemeğe gitmek, kitap okumak, resim yapmak, sergiye gitmek… Her ne ise sizin ruhunuzu besleyecek şey. “Kendinize zaman ayırıp daha çok yalnız kalın

Kova Burcu

Bugün, finansın pratik yönlerine odaklanmak her zamankinden daha kolay olacak. Daha keskin bir zihin, gelişmiş sezginizle birleşerek parayla ilgili her konuda karar verirken size özel bir avantaj sağlayacak. Fırsatınız varken bundan en iyi şekilde yararlanın. Ayrıca bu gece, sevdiğiniz insanlarla bağlantı kurun.

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? Harcama davranışlarımızı şekillendiren kişisel ve çevresel faktörler neler? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Balık Burcu

Eğer işinizle ilgili bir seminere katılmayı düşünüyorsanız iş partnerinizle birlikte bunu yapabilirsiniz. Düşünceleriniz özellikle net olduğundan ve konsantre olmayı normalden daha kolay bulduğunuzdan, bunu yapmak için uygun bir zaman. Daha sonra partnerinizle yapacağınız ufuk açıcı tartışmalarsa pastanın üzerindeki krema! Birlikte dünyayı kasıp kavurabileceğinizi hissedeceksiniz.

Uplifers önerisi: Çalışan herkes için geçerli bir istatistik varsa o da yıl boyunca çalışma arkadaşlarıyla eşlerinden, sevgililerinden, ailelerinden ve evcil hayvanlarından daha çok zaman geçirdikleridir! Haftada ortalama 40 saat çalıştığınızı düşünürsek, çalışma arkadaşlarınızla yıl boyunca harcadığınız zaman 2000 saatin üzerinde demektir. Birlikte bu kadar zaman geçirdiğiniz insanlarla pozitif ilişkiler kurmaksa iş hayatında ilk ve en önemli kurallarındandır! “12 adımda daha iyi bir ekip arkadaşı olmanın yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!