Günlük burç yorumları: 15 Ocak

Koç Burcu

Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız şeyin en zor kısmını geride bırakmış olabilirsiniz. Bundan sonrası çok daha keyifli geçecektir. Gösterdiğiniz çabanın ve emeklerinizin karşılığını alma vakti geldi, tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Boğa Burcu

Muhtemelen ilişkilerinizle ilgili sizi rahatsız eden bir konuda bir konuşma yapmanız gerekebilir. Ancak belki de bu konuşma için doğru zaman olmayabilir. Bir adım geri gidip olaylara daha geniş açıdan bakmak ve yeniden değerlendirme yapmak daha iti olabilir. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Parasal konularla veya ailevi meselelerle ilgili bir meselenin hemen konuşulmasını ve çözüme kavuşturulmasını istiyor olabilirsiniz. Ancak bazen zamana bırakmak daha iyi olabilir. Bu durum sizde strese neden olabilir ancak şunu unutmayın ki stresi yaratan, sizin aceleci yapınız. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Yengeç Burcu

Bugün kendinizi fazlasıyla duygusal hissedebilirsiniz. Böyle günlerde, özellikle drama seven insanlardan biraz uzak durmak iyi olabilir. Normal zamanda bu tür durumları idare edebilecek güçte olabilirsiniz ancak duygusal bir dönemden geçerken enerjinizi buna harcamamalısınız. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Aslan Burcu

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir hayalinizi gerçekleştirmek için tüm kapıların açıldığını düşünebilirsiniz. Her zamanki gibi harekete geçmeye hazırsınız. Adımlarınızı sakin ve özgüvenli bir şekilde atmak, başarıya ulaşabilmeniz için daha önemli. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Başak Burcu

Önemli bir projeyi gerçekleştirmek için yola çıktınız. Siz çok istekli olsanız da bazen önünüzdeki yol biraz bulutlu, sisli olabilir. Böyle zamanlarda içgüdülerinize güvenmeniz ve biraz da risk almanız gerekebilir. Önemli olan risk alırken akıllı davranmak ve sonuçlarını aşağı yukarı hesaplayabileceğiniz riskler almak. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Terazi Burcu

Bir süredir bekleyen işleri düzenlemek, karmakarışık olan çekmeceleri yeniden organize etmek, gerekli aramalar yapmak, bekleyen mailleri yanıtlamak için harika bir gün. Böylelikle geçmişten gelen her şeyi temizleyip yeni bir başlangıç yapabilir ve kendinize güzel bir program oluşturabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Tıpkı düzensiz bir evin yaşamak için ideal ortamı oluşturmadığı gibi, düzensiz bir gardırop kıyafetlerinizi bulmanızı zorlaştırabilir ya da düzensiz bir çalışma masası verimliliğinizi düşürebilir. Ancak huzurlu ve keyifli yaşam alanları yaratmak için vakit ayırdığınızda, yalnızca estetik duygularınıza değil, mutluluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz. “Hayatın her alanında minimalizm: Sadeleşmek için düzenlemeniz ve temizlemeniz gereken ilk 15 şey

Akrep Burcu

Bugün sizin için duygusal bir gün. Ancak bu duygusallıkla hareket etmek, pek iyi sonuçlar vermeyebilir. Önce biraz sakinleşmeye ve düşüncelerinizi toparlamaya odaklanın. Kendinize karşı sabırlı olun. Duygu ve düşüncelerinizi iyice sindirdiğinizi hissettikten sonra harekete geçmeniz daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yay Burcu

Bugün kendinizi biraz şımartmak iyi olabilir. Hoşunuza giden, sizi gülümseten şeylerle ilgilenebilirsiniz. Bir süredir hep başkalarına öncelik verip, sorumluluklarınızı yerine getirmekle meşguldünüz. Bugünü kendinize ayırın. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Oğlak Burcu

Her zaman sevilen ve takdir gören birisiniz. Ancak bugün enerjiniz çok daha yüksek, çevrenizdekilerin hayranlık dolu bakışlarını toplayabilirsiniz. Böyle zamanlarda önceliklerinizi yeniden belirlemek, talep edeceğiniz şeyleri sıralamak ve bunları talep etmek için doğru zaman! 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Kova Burcu

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir şeyi satın almaya hazırlanıyorsunuz. Ancak paranızı harcamadan önce iyice düşündüğünüzden, bunun karlı bir alışveriş olduğundan emin olmakta fayda var. Bazen satın alma isteği, mantığımızın önüne geçebiliyor. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Balık Burcu

Yeni bir başlangıç yapmak için çok heyecanlı olabilirsiniz. Ancak henüz planlama yapmadıysanız, bırakın zihniniz istediği gibi dolaşsın, hayal gücünüz kendini bulsun. Hayatınızda önemli bir atılım yapmak üzeresiniz. Büyük düşünün!

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!