Günlük burç yorumları: 7 Aralık

Koç Burcu

Burcunuzun yöneticisi olan Mars, vizyoner Jüpiter ile harika bir açı yakalıyor. Kendinizi ifade etme yeteneğinizi daha fazla ortaya çıkarmalı, isteklerinizi dile getirmelisiniz. Kendinize güvenin çünkü yapamayacağınız hiçbir şey yok. 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

Boğa Burcu

Gökyüzündeki değişim, sizin de hayatınızdaki odaklandığınız noktaların değişeceğinin habercisi. İlk başlarda bu değişim size kendinizi tuhaf hissettirebilir. Ancak direnmeyin, değişimin kendisini hissedin ve getirdiği enerjiyi kutlayın.

Uplifers önerisi:  Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

İkizler Burcu

Kalbinizi titreten duygular yaşıyorsanız, bunlara sırtınızı dönmeyin. Her ne hissediyorsanız, bu duyguyu tanımaya ve yaşamaya çalışın. Belki de hayatınızın en önemli anlarına tanıklık ediyor olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ortada herhangi bir sorun dahi yokken, ciddi bir durumla karşılaşılmasa da normal bir zamanda iletişimde yapılan ufak hatalar önemsiz bir konunun büyümesine, içinden çıkılmaz bir hale gelmesine, hatta ilişkinin tıkanmasına neden olabilir. “İletişim kurarken yaptığımız hata: Duygulara düşüncelerle cevap vermek

Yengeç Burcu

Biraz kabuğunuza çekilmek, kendinizi en çok huzurlu hissettiğiniz alanlara yönelmek size iyi gelebilir. Romantik hayatınızdaki tansiyonu yüksek günleri geride bırakmak ve sakinleşmek en çok ihtiyacınız olan şey. 

Uplifers önerisi: Şehir hayatından kaçmak, özellikle de pandemi döneminden sonra, İstanbul gibi metropollerde yaşayanların en büyük hayallerinden biri. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olmak, dalından topladığımız meyve ve sebzelerle sofralarımızı donatmak, keyifli akşam sohbetlerinden sonra erkenden uyumak ve gün doğumuyla uyanmak, daha yavaş, daha sakin, daha huzurlu bir yaşam… Peki şehri bırakıp sahil kasabasına, köye ya da taşraya yerleşmek neleri değiştiriyor? “Şehir hayatından kaçanların ilham veren öyküleri: Her şeyi bırakıp uzaklara gitmek nelere çözüm, nelere değil?

Aslan Burcu

Hayatınızdaki ilişkilere romantik bir pencereden bakmayı bırakıp, kendi ihtiyaçlarınız ve sınırlarınız penceresinden bakmalısınız. Böylelikle kendinizi suistimal ediliyormuş duygusundan kurtarabilir, daha rahat hissedeceğiniz bir atmosfer oluşturabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Başak Burcu

Uzun zamandır planladığınız şeyleri artık hayata geçirmenin zamanı geldi. Bu gelişme, sizin odak noktanızı da değiştirebilir ve kendinize yepyeni pencereler açmanıza vesile olabilir. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Terazi Burcu

Kendinizi her zamankinden biraz farklı hissediyorsanız şaşırmayın. Bazı duygusal meseleler, sizi sandığınızdan daha farklı bir noktaya taşıyabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü ihtiyacınız olan olumlu bakış açısını her zaman muhafaza edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Akrep Burcu

Bazen kendi potansiyelinizin test edildiğini hissedebilirsiniz. Bu durum her ne kadar sizi şaşırtsa ve zorlasa da gün sonunda sizin iyiliğiniz için olduğunu unutmayın. Kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yay Burcu

Burcunuzun yöneticisi, vizyoner Jüpiter, Mars ile güzel bir açı yakalıyor. Kendinizi bir anda istenmeyen konuşmaların ortasında bulma ihtimaliniz var. Bundan kaçınmak istiyorsanız, konuşarak değiş yazarak iletişim kurmaya özen gösterebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Oğlak Burcu

Ay, burcunuzdan çıkıyor ve Kova burcuna doğru ilerliyor. Gizli kalmış, ortaya çıkmamış yeteneklerinizi ön plana çıkarmak için doğru bir zaman olabilir. Geleceğiniz için yatırım yapmak sadece parayla yapabileceğiniz bir şey değil. Yeteneklerinizi de kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Kova Burcu

Tüm gözler sizin üzerinizde. Uzun zamandır planladığınız o büyük adımları atmanın, yeni bir yolculuğa çıkmanın, yeni yollar denemenin vakti geldi. Kendinize olan inancınıza sarılın. 

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşabilmek için, hayatınızın her alanında dengeyi yakalamaya özen gösterin. Programlı ve planlı olduğunuz sürece, kendiniz için de zaman ayırın. “Başarılı insanların farklı yaptığı 12 şey“

Balık Burcu

Bazı günler ortaya çıkmak yerine kendi kabuğunuza çekilmek daha iyi olabilir. Bugün de o günlerden biri! Biraz yalnız kalmak, kendinizle vakit geçirmek size daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi:  Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!