Günlük burç yorumları: 6 Aralık

Koç Burcu

Sevgili Koçlar, bugünlerde hayatınızda daha çok denge ve uyuma ihtiyacınız var. Evrenle uyum içinde hissetmek, güven ve aidiyet duygusunu beraberinde getirir. Bunlar da sizi güçlü kılar ve başarıya ulaştırır. Bugün, dengenizi yeniden bulmak için bazı adımlar atmanız iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Doğada her şey kendi içinde bir denge ve uyum içindedir. Kendi hayatlarımızda da dengeyi bulmak bizim elimizde. Kalbinizin sesine kulak vermeyi unutmayın. “Hayatınızın terazisi “sizsiniz”

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar, bugünlerde adeta tartışmadan besleniyorsunuz. Birileriyle güç savaşı içine girmiş olabilirsiniz ancak öfkenizi kontrol altına alıp sakinleştiğinizde olayları daha net görmeye başlayacaksınız. Unutmayın, siz istedikten sonra tüm sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Sadece öfkenizi yönetmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Uplifers önerisi: Tıpkı diğer tüm duygular gibi öfke de normal bir duygu. Ancak sağlıklı bir şekilde ifade edilmeyen öfke duygusu size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir noktaya ulaştıysa duruma el atmanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

İkizler Burcu

Geçmişte biri söylediği veya yaptığı bir şeyle sizi derinden yaralamış ve kalbiniz kırılmış. Her şeyden önce kendi iyiliğiniz için artık bu kişiyi affetmeyi düşünebilirsiniz. Affettikten sonra kendinizi çok daha hafiflemiş ve özgür hissedecekseniz.

Uplifers önerisi: Affedemediğimiz ne varsa bir yük gibi sırtımızda taşırız. Bu nedenle affetmek her şeyden önce karşımızdaki kişi için değil, kendimiz için yaptığımız bir şeydir. “Kendi iyiliğiniz için affetmek: Affetmek bize neden iyi gelir?

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler, en son ne zaman küçük bir anın tadını doyasıya çıkardınız? “Küçük” olarak adlandırdığımız o anlar, aslında içlerinde ne büyük mutluluklar barındırır. Bugünü, size sunulan tüm küçük ama etkisi büyük mutlulukları fark etmeye ayırın. Böylelikle hayatınızda daha fazla neşeye yer açabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bugün ve her gün daha mutlu hissetmek için, bu mutluluk dolu küçük anların hangilerini kutlamak istersiniz? “Hayatın her anı kutlamaya değer: Kendisi küçük etkisi büyük mutluluk anları

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar, bugün kendinizi çok önemli olmayan bir görüş ayrılığına bağlı olarak bir çatışmanın içinde bulabilirsiniz. Sabit fikirli davranmak yerine karşı tarafın görüşüne kulak vermeniz hem uzlaşmanızı hem de konuyu daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmanızı sağlayacak. Unutmayın, her zaman siz haklı olamazsınız.

Uplifers önerisi: Haklı olmanın tek seçenek olmadığını kabul etmek; farklı fikirlerle beslenmemize olanak sağlar ve daha huzurlu bir yaşamın kapılarını aralar. “‘Hep ben (mi) haklıyım’: Her durumda kendi bildiğimizi doğru sanmamızın nedenleri

Başak Burcu

Sevgili Başaklar, bu aralar her konuda fazla kontrolcü davranıyor olabilirsiniz. Bunun altında mükemmeliyetçi kişiliğinizin payı olabilir. Etrafınızdakilere güvenmiyor gibisiniz ancak onlar size her anlamda destek vermeye hazır. Her şeyi kontrol altında tutmaya çalışmak sizi çok yoruyor, belki de etrafınızdakilere güvenmenin ve kendinizi biraz olsun rahatlatmanın zamanı gelmiştir.

Uplifers önerisi: Hayatta her zaman her şeyi kontrol edemeyiz, öyle değil mi? Akışa teslim olmak size de iyi gelecek. “Kontrol hastalığı nedir, bu alışkanlıktan nasıl kurtulunur?

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler, bugün grup çalışmalarına katılabilir veya topluluk içinde bir konuşma gerçekleştirebilirsiniz. Harika fikirler ortaya koyacağınız bir gün! Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak söz konusu olduğunda utangaç davranmayın.

Uplifers önerisi: “Simply Speaking! The No-Sweat Way to Prepare and Deliver Presentations” kitabının yazarı David Greenberg, topluluk önünde konuşma gerginliğinin üstesinden gelmek için 9 tüyo veriyor. “Topluluk önünde konuşma yapmadan önce gerginliğinizi gidermenin 9 püf noktası

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler, hayatınızla ilgili yeni bir gelişme gündeme gelebilir. Bu gelişmeyle birlikte yüksek beklentiler içine girmeniz mümkün. Her şeyin beklentileriniz doğrultusunda ilerlemesini isteyeceksiniz ancak hesaplamadığınız bazı konular gündeme gelebilir. Ne olursa olsun bu yeni dönemin tadını çıkarın.

Uplifers önerisi: Beklentilerimizden arınmaya başladığımızda, olanın içindeki güzellikleri keşfetmeye başlayabiliriz. “Mutluluğun formülü çok açık: Sıfır beklenti, maksimum mutluluk

Yay Burcu

Sevgili Yaylar, bir kural size uymuyorsa onu takip etmek için bir neden de görmezsiniz. Bu yönünüz sizi esnek ve maceracı kılıyor. Ancak bugünlerde gündeme gelen bir konuyla ilgili kurallara uymanız ve daha dikkatli davranmanız gerekebilir. Dikkat eksikliğiniz yüzünden önemli bir kuralı atlamamak için odağınızı koruyun.

Uplifers önerisi: Yaşam koçu Laura Rolands ve klinik psikolog Ari Tuckman’ın verdiği tüyolar dikkatinizi toplamanıza yardımcı olabilir. “Dikkat bozukluğu ile başa çıkmayı kolaylaştıracak tüyolar”

Oğlak Burcu

Uzun zamandır gündemde olan bir konu sonuçlanmak üzere ve bununla ilgili olarak gergin hissediyor olabilirsiniz. Zihninizdeki olumsuz düşünceleri yönetmekte zorlanıyorsunuz ve bu durum sadece daha kaygılı hissetmenize neden oluyor. Endişelenmeyin, sonuç ne olursa olsun siz üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz.

Uplifers önerisi: Zihnimiz hiç durmadan düşünceler üretmeye ve evrimsel olarak da negatif düşünmeye meyilli. Ancak basit yöntemlerle bu durumla başa çıkmak mümkün. “6 basit yöntemle olumsuz düşüncelerle baş edebilirsiniz

Kova Burcu

Sevgili Kovalar, şanslı gününüzdesiniz. Bugün önünüze pek çok fırsat çıkabilir ve sunulan fırsatların içinde seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey, gerçekten ne istediğinize karar vermek.

Uplifers önerisi: Uzmanlar, en doğru kararların kalp ve zihnin birleşiminden doğduğunu öne sürüyorlar. İşte karar verme sürecinizi ve doğru karar vermenizi kolaylaştıracak teknikler… “Karar verme süreci: Doğru kararlar almanıza yardımcı olacak öneriler

Balık Burcu

Sevgili Balıklar, uzun süredir arka plana attığınız ve yok saydığınız bir sorun var ve siz bu sorunla yüzleşmekten çekiniyorsunuz. Bir sorunu görmezden gelmek ve ortada hiçbir sorun yokmuş gibi davranmak, sorun olduğu gerçeğini değiştirmez. Bugün bu sorunla yüzleşmek ve çözüme ulaştırmak için ilk adımı atmanızda fayda var.

Uplifers önerisi: Üstünü örtmeye, yok saymaya çalıştığımız her sorun daha da güçlenerek tekrar gün yüzüne çıkar. En iyisi bir an önce sorunun varlığını kabul etmek ve çözmek için adımlar atmak. “Var olan problemleri görmezden gelmenin psikolojik etkileri ve çözüm önerileri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!