Stres seviyeni azaltacak en etkili yöntemi keşfet

Yüksek stres çağımızın en yaygın ve en çözülmesi zor problemlerinden olarak görünüyor. Stres seviyesini azaltmaya yönelik bu zamana kadar yüzlerce yöntem bulundu ve nasıl uygulanacakları paylaşıldı. Hakkında kitaplar yazıldı, kurslar hazırlandı, seminerler verildi. Yenileri bulunmaya ve paylaşılmaya devam edilecek. Sen hangilerini okudun? Var mı altını çizdiğin cümleler? Seminerlerden not aldığın bilgiler? Daha önce duymadığın en güncel bilgiler ve yöntemler? Peki bu cümleler, öğrendiğin bilgiler ve yöntemler şu an hayatında yer ediyor mu? Öğrendiklerinin yüzde kaçını uyguluyorsun diye sorsam, bir düşün kabaca yüzde kaç dersin? %90, %40, %10, %2? %0?!

O zaman sana en etkili stres azaltma yöntemini söylüyorum, hazır mısın?: Uygulamak!

Teoride ne kadar yeni bilgi, ne kadar “şu kişide işe yarayan” yöntem öğrenirsen öğren; uygulayıp o yöntemleri kullanmadığın sürece bir işe yaramayacaklar. Her kullanmadığın bilgiyi öğrendiğin eğitim sonrasında, sanki yetmemiş gibi düşünerek yeni bilgiler peşinde eğitimden eğitime, içerikten içeriğe koşacaksın.

Tüketim kültüründe bu sana normal geliyor olabilir. Asıl normali kendine uyabilecek bir yöntemi keşfettiğinde uygulayarak bir süre denemek. Etkisini ancak denediğinde göreceksin. İşe yarıyorsa ne ala, ona sımsıkı sarıl ve uygulamaya devam et. Baktın etkisini düzenli denemene rağmen görmüyorsun, o zaman başka bir yöntemin peşine düş. İşte çoğu kişinin stresini bir türlü azaltamamasının nedeni bu. Eğitime gidip teknikleri öğrenmenin işe yarayacağını sanmaları. Asıl işe yarayan uygulamak!

Stres seviyen fazla ve nereden başlayacağını bilemiyorsan, öğrendiğin tekniklerin arasında kaybolduysan sana iyi gelebilecek bir yöntem sunuyorum:

Anda Yaşamayı İçselleştir Programı

Anda Yaşamayı İçselleştir Programı bütünsek sağlık odaklı pratikler sunar.

Zihin-beden-ruh sağlığını destekleyen:

  • Yoga, meditasyon ve nefes çalışmalarını,
  • Her ayın bonus konusuna dair pratikleri içerir.

Canlı yayın dersleri ve pratikleri, bir hafta boyunca tekrar etme şansı, grup paylaşımları eşliğinde bütünsel sağlığını destekleyici pratikler yaparak stres seviyeni azaltabilirsin.

Şubat ayında bonus konumuz: Romantik İlişkilerde Farkındalık

Bizlere ruh sağlığı uzmanları Amir Levine ve Rachel Heller’in yazdığı Bağlanma kitabı rehberlik edecek. Romantik ilişkilerdeki bağlanma stillerini öğrenecek, kendini pratiklerle keşfedecek ve romantik ilişkilerine dair farkındalığını artıracaksın. Birbirini tamamlayıcı farklı pratiklerle geçmişin yüklerinden ve geleceğin kaygılarından arınabilir; daha fazla anda yaşamaya başlayabilirsin!

Aylık Program:

Tarih Aralığı: 6 Şubat-2 Mart

Portal: Online / Zoom (Ders kayıtları e-mail atılacak olup, 1 hafta boyunca tekrar izlenebilecektir.)

Canlı Yayın Programı:

6 Şubat Pazartesi 20:00-21:00: Tanışma ve Giriş Sunumu

Her Çarşamba 08:00-09:15: Mindfulness Temelli Yoga

Her Perşembe 20:00-21:15: Mindfulness Meditasyonu ve Bonus Konu Sunumu / Pratikleri

Daha detaylı bilgi almak ve programa kayıt olmak için bana mesaj at:

Instagram: momentbysibel

E-mail: [email protected]

İlginizi çekebilir: Bizi etkileyen şarkıların sözleri mi melodisi mi?

Sibel Okan - moment by Sibel Mindful Yoga Eğitmeni
Merhaba ben Sibel. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Daha önce özel sektörde pazarlama alanında çalıştım. Mühendislik eğitiminin bana katmış olduğu analitik düşünce yapısı ... Devam