“Mükemmel vücutlar” dünyasındaki gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısınız?

Mükemmel vücutlar
Gerçek Vücut Problemi

Her gün önünden geçtiğimiz mağazaların camekanlarının ardında gördüğümüz, mükemmel kıyafetleri taşıyan mükemmel bedenler… Televizyonlarda, moda şovlarında boy gösteren; her biri birbirinden zayıf ve uzun kusursuz vücutlar

Moda dünyasındaki insanların ne kadar gerçek ya da ne kadar içimizden olduklarını daha önce hiç sorgulamış mıydınız? Her gün önünden geçtiğiniz ya da alışveriş yaptığınız mağazalarda gördüğünüz cansız mankenlerin vücutlarına sahip kaç insan var hayatınızda?

İçinde yaşadığımız tüketim toplumu, özellikle moda dünyası, farklılıkları ve engelliliği ne yazık ki görmezden geliyor. Birazdan izleyeceğiniz video, engelli ve farklı olan insanlara dikkat çekmek amacıyla hazırlanmış olan bir projenin sürecini anlatıyor.

Yapılan projede, moda tasarımcılarının ve kıyafet üreticilerinin giyim ürünlerini oluştururken hiç bir zaman dikkate almadığı, ancak sıfır beden mankenlerden daha fazla hayatımızın içinde olan engelli insanların ölçülerinde cansız mankenler hazırlanıyor. Sonrasında ise vitrinlerdeki klasik modellerle özel dizayn edilmiş olan cansız mankenler yer değiştiriyor. Videoyu izlediğinizde bu konudaki farkındalığınızın ne kadar az olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

İşte moda dünyasının gerçekliğe attığı küçük bir adımın yarattığı büyük değişim;

Toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlayan diğer yaratıcı ve etkileyici içeriklerimize de göz atabilirsiniz;

Özgürlüğün son kullanma tarihi: 30 yaşını geçtiyseniz ve hala yalnızsanız, bu videoda kendinizi bulacaksınız

Üçüncü dünya insanlarının birinci dünya problemleriyle ilgili söyleyecekleri şeyler var!

Bu videoyu izledikten sonra uzun bir süre cep telefonunuza dokunmak istemeyeceksiniz

Cesur ve sevgi dolu bir kocanın, göğüs kanseri teşhisi koyulan karısı için hazırlamış olduğu etkileyici sürpriz

“En iyi sigara karşıtı kampanya” ödüllü bu videoyu izledikten sonra sigarayla olan ilişkinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!