Üçüncü dünya insanlarının birinci dünya problemleriyle ilgili söyleyecekleri şeyler var!

üçüncü dünya
Fakir ülke İnsanlarının Bizlere Söyledikleri

Birinci dünya insanının bitmek tükenmek bilmeyen problemleri ne kadar da çok değil mi? Eğer gelişmiş bir ülkede yaşıyorsanız, muhtemelen birazdan izleyeceğiniz videodaki tüm problemler hayatınızın herhangi bir alanında bir şekilde var ve hayatınızı olumsuz yönde etkiliyor.

Hayatınızda var olan küçük aksaklıklar, bazen gerçekten size çok zor anlar yaşatıyor olabilir; fakat konuyu bakış açınızı biraz değiştirip incelediğinizde, arabanızın koltuklarının deri olmaması ya da aradığınız kazağın istediğiniz rengini bulamamanız dünyanın sonu değil!

İş, içmek için temiz su bulamamanıza geldiğinde ise hikâye tamamen değişiyor. “Gerçek problem”in ne demek olduğunu gösterebilmek ve dünyada yaşayan başka insanların “gerçek” dertlerine dikkat çekebilmek için; “Su Hayattır” isimli bir sivil toplum örgütü, geçen yıl muhteşem bir video hazırladı.

Video, “üçüncü dünya ülkesi” olarak adlandırılan ülkelerde yaşayan insanların, #BirinciDünyaProblemleri hashtagiyle yazılmış olan tweetleri okumasıyla oluşturulmuş.

Bu videoyu izledikten sonra eminiz problemlerinizi tekrar gözden geçirmek isteyeceksiniz;

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!