Limonlu suyun faydaları: Limonlu su içmek için 10 sağlıklı neden

Her gün limonlu su içmek, sağlığınızı baştan sona değiştirmenin en basit formüllerinden biri. Limonlu suyun faydaları sonsuz. Biz de Uplifers olarak limonlu suyun faydalarından bazılarını sıraladık:

1. Limonlu su lekeleri temizler.

Suyun kendisi böbrekler, karaciğer ve diğer organların düzgün çalışmasını sağlar. Böbrekler ve karaciğer, vücuttaki toksinlerin atıldığı organlar olduğu için, bu organların daha iyi çalışması toksinlerin daha kolay atılmasını ve bu sayede daha temiz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Limonun içindeki C vitamini ise bir anti-oksidan olduğu için cildinizin genç ve ışıltılı kalmasına yardımcı olur.

2. Limonlu su vücuttaki pH dengesini sağlar.

Limon doğal asidik bir meyve olmasına rağmen, vücutta alkali bir etkiye sahiptir. Bu da hastalıklara neden olan mikropların vücutta yaşamasını engeller.

3. Limonlu su bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bağışıklık sistemini oluşturan hücrelerin yüzde 70’i C vitamininden oluşur. Hasta olduğunuzda ise bağışıklık sistemindeki C vitamini hızlıca tükenir. Bu yüzden sağlıklıyken bile yeterince C vitamini almak son derece önemli.

4. Limonlu su kilo kaybına yardımcı olur.

Limonlu su içmek metabolizmayı ve sindirimi hızlandırır. Bunun yanı sıra kilo kaybının en önemli adımlarından biri olan açlık hissini bastırmaya yardımcı olur.

5. Limonlu alkolün olumsuz etkilerini uzaklaştırır.

Sadece akşamdan kalma durumunda değil, alkol almaya başlamadan önce biraz limonlu su içebilirsiniz. Alkol aldıktan sonraki gün ise özellikle limonlu sıcak su, midenizi yatıştırıp, vücutta detoks etkisi yaratan bir antiseptik görevi görür.

6. Limonlu su nefesinizi tazeler.

Özellikle sigara içenler ve kötü nefes kokusundan şikayet edenler için limonlu su bire bir.

7. Limonlu su beyin gücünü artırır.

Limonlu su içinde bolca potasyum barındırır. Düşük potasyum ise depresyon, anksiyete, unutkanlık ve bilinç bulanıklığına neden olur.

8. Limonlu su akciğer sağlığını korur.

Astım, enfeksiyon veya başka akciğer hastalıklarından şikayetçiyseniz limonlu su akciğer sağlığınızı korumanıza veya bu sorunları çözmenize yardımcı olabilir. Limonlu su, akciğer hastalıkları için gerçek bir deva.

9. Limonlu su bağırsak sağlığını korur.

Sindirim için son derece önemli olan su, bağırsaklardan sindirilmiş besinlerin geçişini kolaylaştırır. Limon ise mide rahatsızlıklarını giderir ve sindirimi kolaylaştırır.

10. Limonlu su sizi daha sağlıklı yapar.

Büyük resme baktığınızda aslında sağlığınız için en önemli şey, yeterince su içmek. Limon ise bu önemli görevin etkisini artıran güzel bir süsleme. Bu yüzden limonlu su, size hiçbir şey kaybettirmeyeceği gibi bir sürü sağlıklı fayda sağlar. Bunun için tek dikkat etmeniz gereken, limonlu suyu, doğal limonla birlikte hazırlamak, konsantre limon sularından uzak durmak…

İlginizi çekebilir: Bilimsel araştırmalara göre su içmenin faydaları

Kaynak:
Spirits Science and Metaphysics

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!