Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yeni iş kuran girişimcilerin hayatını kurtaracak 7 öneri

Girişimci olmak ve hayallerinizi gerçeğe çevirmek için ilk adımları atmak oldukça heyecan verici bir süreçtir. Ancak bu keyifli süreç zaman zaman önemsiz detaylar nedeniyle stres yaşatabilir ve motivasyonunuzu negatif etkileyebilir. Bilmediğiniz bir alanı keşfetmek, stratejilerinizi doğru hesaplamak ve bazı lüzumsuz teferruatlar stres kaynağı olabilir. Hayallerinize ket vurmadan yolunuza devam edebilmeniz ve yeni bir girişimci olarak hayatınızı çok daha kolay hale getirebilmeniz için içeriğimizde neler mi bulacaksınız? Coworking ve mentor seçiminin önemi, sanal ofis gibi işinizi kolaylaştıracak kavramlar ve elbette motivasyonunuzu yüksek tutacak öneriler!

Kolektif House

1. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan kaçının

Nasıl ki hepimizin hayatta tercihleri ve ilerlediği yol farklıysa, girişimciler için de benzer bir durum söz konusu. Bu yüzden kendinizi başka girişimciler ve onların başarılarıyla kıyaslamamalısınız. Tek yapmanız gereken kendi girişiminize odaklanmak ve kendinizin en iyi versiyonu olabilmek. İşiniz konusunda inatçı olup doğru şekilde odaklanabildiğinizde kazanan siz olacaksınız.

İlginizi çekebilir: Başarıya ulaşmak isteyen girişimcilere yol gösterecek 11 altın öğüt

2. Kötümser kişilerin sözlerine kulak vermeyin

Bir girişimci olarak sizi daha iyi noktalara taşıyacak püf noktalarından biri oldukça basit: Pozitif olmak! Her ne kadar kulağa kolay gelse de, stres seviyelerini azaltmak ve bu zaman zaman zorlayıcı olabilen süreçte pozitif kalabilmek oldukça zor. Özellikle etrafınızda size kötümser bir şekilde negatif görüşlerini paylaşan kişiler varsa! Başarılı bir girişimci olmak için bu karakterdeki kişilerin sözlerini kulak arkası etmeniz ve kendinize güvenebileceğiniz bir mentor bulmanız en iyisi.

İlginizi çekebilir: 6 ünlü isimden gerçekten mutlu olacağınız bir işi yapmanın formülü

3. Yeni gelişmelere kolay uyum sağlamaya çalışın

Pek çok başarılı lider inovasyondan cennetten çıkma bir kavram gibi bahsediyor. Yeni gelişmeleri takip etmek ve bunlara hızlıca uyum sağlamak, karşılaştığınız sorunlara yeni ve teknolojik çözümler geliştirmenize katkı sağlar. Bu yüzden girişiminizin her geçen gün büyümesi için size yardımcı olabilecek fırsatlara ve teknolojilere her zaman açık olmalı ve kolay adapte olabilmelisiniz.

Kolektif House

4. Bağlantılarınızı güçlendirmeye devam edin

Girişimcilik yolunda doğru stratejiler ve kararlar alabilmek için doğru tavsiyelere ihtiyacınız var. Bu süreçte karşınıza girişiminizle ilgili ‘akıl veren’ pek çok kişi çıkabilir ancak en doğru tavsiyeye ulaşmak için bağlantılarınızı kuvvetlendirmeye devam etmeli ve mentorluk fırsatları yaratmalısınız. Böylece tecrübeli kişilerden yeni şeyler öğrenerek başarıya giden yolda emin adımlar atabileceksiniz.

İlginizi çekebilir: İşin uzmanlarından girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak tavsiyeler

5. Zaman zaman bağlantısız kalmaya çalışın

Kendinizi bir odaya kapatmak ve gece gündüz çalışmak kolaydır. Ancak dönem dönem bağlantısız kalmayı öğrenebilmek çok çalışmak kadar büyük önem taşır. Çünkü aynı anda birçok detayı düşünmek zorunda kalan beyninizin dinlenmeye ihtiyacı var. Bağlantısız kalmak size gün içinde karşılaştığınız problemleri çözebilmek için yeni bir bakış açısı sağlar.

İlginizi çekebilir: Meditasyon varyasyonları ve gong ile ses banyosu Uplifers deneyimi

6. Eğlenmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi ihmal etmeyin

Çok çalışmayı sürdürürken eğlenmeyi ve hayatın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin. Girişiminizin kültürünü oluştururken de eğlenceyi DNA’sına katmayı ihmal etmeyin. Çünkü eğlenmek bulaşıcıdır ve doğru müşterileri, doğru ekibi ve doğru fırsatları kazanmanıza yardım eder.

İlginizi çekebilir: Girişimcilerin hem zihnini hem ruhunu besleyen etkinlik önerileri

7. Sanal ofislerden yararlanın

Girişiminizi ayağa kaldırmak için maddi manevi zorlukları omuzlandığınız bu süreçte bütçenizi aşmamanız büyük önem taşır. Ancak prestijli bir şirket adresi göstermek de girişiminizi tanıtmaya çalıştığınız bu süreçte olumlu katkı sağlar. Sanal ofis hizmetlerinden yararlanarak hem yeni bir ofis açmanın külfetinden kurtulabilir hem de girişiminiz için faydalı olabilecek yeni bağlantılar edinebilirsiniz. Kolektif House sanal ofis hizmetinden yararlanarak Kolektif House’u iş adresi olarak gösterebilir, posta ve kargolarınızı emanet edebilir, fiziksel bir ofisiniz olmadan telefonlarınıza şirketiniz adına cevap verecek sekreterlik hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca ortak çalışma alanlarını kullanarak bağlantılarınızı da genişletebilirsiniz.

 

Sanal ofis konseptini keşfetmek ve Hazır ofis Kolektif House’la tanışmak için web sitelerini ziyaret edebilir, Instagram ve YouTube hesaplarından Kolektif House’u takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: 6 ünlü isimden gerçekten mutlu olacağınız bir işi yapmanın formülü

Kaynaklar:
Entrepreneur
Forbes
Huffington Post

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!