6 ünlü isimden gerçekten mutlu olacağınız bir işi yapmanın formülü

Başarılı olmak için ihtiyacımız olan motivasyonu, alanında kendini kanıtlamış isimlerin ağzından çıkan cümlelerde bulabilmek mümkün. Sevdiğimiz ve işlerini yakından takip ettiğimiz 6 ünlü isim, Kolektif Talks için ilham verici sohbetlere katılarak başarıya ulaşmanızda ilham olacak hikayelerini paylaştı.

İlham verici hikayeleri ünlülerin kendilerinden dinlemek için videoları izleyebilir, söyleşilerini okumak için videoların altında yer alan bağlantılara tıklayarak KoMag‘i ziyaret edebilirsiniz. 

Gonca Vuslateri: “Sevdiğin işi yap, doğal ol, kendin ol.”

Sevilen oyuncu Gonca Vuslateri, uzun yıllar kendini geliştirmek için çabaladığını ve farklı yollar aradığını paylaşıyor. Ona göre hem mutlu hem de başarılı olmanın sırrı şöyle: “Fikrin ne olursa olsun, etrafını gözlemledikçe kafanda bir şeyler gelişmeye başlar. İnsanlar senin hakkında ne derse desin, yaptığın şey doğal ve sana ait olduğu sürece senden mutlusu olmaz.” Devamı:

Kolektif Talks | Gonca Vuslateri & Emre Karayel

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın: Gonca Vuslateri

Cem Yılmaz: “Üretmek için bir ünvanının olması illa da gerekmiyor.”

Cem Yılmaz’a göre başarılı olmak için, yapacağınız işin heyecanlı bir tüketicisi olarak başlamak gerekiyor. Çünkü artık parlak bir fikrin gömülü kalma şansı yok. Bunun yanı sıra işi severek yaptığın ve birlikte olmaktan keyif aldığın bir ekiple olmak da çok önemli. Cem Yılmaz, “Beraber çalışmaktan zevk aldığım insanlarla iş bitiminde hep “E neden ayrılıyoruz ki?” derken buldum kendimi.” diyor. Devamı:

Kolektif Talks | Cem Yılmaz

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın: Cem Yılmaz

Nil Karaibrahimgil: “Kendin olunca iyi iş çıkar, rengini belli et.”

Farklı duruşuyla her zaman kendi rengini belli eden ünlü müzisyen Nil Karaibrahimgil’e göre ne kadar saçma ve komik olursa olsun hayatta kendi istediğin şeyi yapmak çok önemli. “Rengini ortaya çıkardığın zaman, sadece kendine ait olan bir şeyi ortaya çıkardığında gerçekten sevilebiliyor, iyi bir şeye dönüşebiliyor.” diyen Karaibrahimgil işini yaparken iyi hissetmek isteyenlere de aynı şeyi öneriyor. Devamı:

Kolektif Talks | Nil Karaibrahimgil – Mutlu olduğu yeri keşfetme süreci

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın: Nil Karaibrahimgil

Nevzat Aydın: “Kendine lüksler yaratmak için farklı şeyler dene.”

yemeksepeti.com’un kurucusu ünlü girişimci Nevzat Aydın, projenizin değil önemli olanın girişimcinin kendisi olduğunu söylüyor. “İyi bir girişimciysen saçma sapan bir fikirden güzel bir dönüşüm sağlayabilirsin, fakat kötü bir girişimciysen bir projen iyi bile olsa başarılı olman mümkün değil.” diyen Aydın’a göre, inandığınız bir proje varsa, onu büyük bir tutkuyla hayata geçirip başarılı olmak için elinizden gelen her şeyi yapacağınıza karşınızdakileri inandırmanız çok önemli. Devamı:

Kolektif Explore | Nevzat Aydın

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın: Nevzat Aydın

İlker Kaleli: “Yeteneğini sevdiğinde kimliğine dönüşür.”

Başarılı oyuncu İlker Kaleli, üst üste başarısız olduğunu yine de sevdiği için yoluna devam ettiğini paylaşıyor. “İşler yolunda giderken işini sevdiğini düşünmek, söylemek kolay” diyen Kaleli, önemli olanın işler kötüye gittiğinde bile “yine de bunu yapacağım çünkü seviyorum” demek olduğunu söylüyor. Devamı:

Kolektif Talks | İlker Kaleli & Şahika Ercümen

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın: İlker Kaleli

Erdil Yaşaroğlu: “Çok sevin, saçmalamaktan korkmayın, aklınız ya da konu dağılsa da sonuç öyle çıkıyor.”

Yüzde yüz yetenekle doğmak diye bir şey yok” diyen ünlü çizer Erdil Yaşaroğlu, sevdiğiniz işi yapmanın ve bunun üzerinde çalışarak geliştirmenin çok önemli olduğunu belirtiyor. Yaşaroğlu’na göre işin en keyifli kısımlarından biri de saçmalamak: “Saçmalamak çok güzel bir süreç çünkü. Konu dağılabilir, herkesin aklına bambaşka şeyler gelebilir. Normal. Sonuçta onlar üst üste geldiği zaman iyi sonuçlar elde edebiliyorsun.” Devamı:

Kolektif Talks | Erdil Yaşaroğlu

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın: Erdil Yaşaroğlu

Ofis anlayışını baştan tasarlayan; hayalleri olan, işini sevdiği gibi yapan, bir arada üreten ve yetecek kadar tüketenlerin ofisi olan Kolektif House’ta yerinizi almak ve bu ailenin bir parçası olmak için siz de Kolektif House’u ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Paylaşımlı ofis Kolektif House’la tanışmak için web sitelerini ziyaret edebilir, Instagram ve YouTube hesaplarından Kolektif House’u takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Başarıya ulaşmak isteyen girişimcilere yol gösterecek 11 altın öğüt

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!