Girişimcilerin hem zihnini hem ruhunu besleyen etkinlik önerileri

Günümüzde çalışma alanları artık yalnızca “iş bitirme” değil, “iş geliştirme, paylaşım ve yaratıcılık” odaklı. İçerisinde çalışanlara ve genç girişimcilere pek çok destekleyici öğe barındıran ortak çalışma alanlarının önem verdiği unsurlardan biri de üyeleri için düzenledikleri kafa açıcı etkinlikler.

“İşimi bitirip bir an önce eve gideyim” algısını kırmaya ve iş hayatının kaçılacak bir şey değil, yaşanacak ve ilham alınacak bir şey olduğu algısını bir adım öteye taşımak isteyen yenilikçi ortak çalışma alanı Kolektif House, üyelerinin mutluluğunu, yaratıcılığını, öğrenme, fikir geliştirme ve sosyalleşme ihtiyacını ön planda tutuyor ve bu alanda birbirinde eğlenceli etkinlikler düzenliyor.

Kolektif House; kahkaha, sohbet, paylaşım ve tabi ki “kafa açıcı” etkinlikleriyle girişimcilerin hem zihnini hem ruhunu besleyen etkinlikleriyle sizinle buluşmaya devam ediyor.

Hızlı, meraklı, çok sesli ve renkli bir konuşma serisi: Kolektif Two Sides
Kolektif Two Sides

Bir konu başlığının tek yönlü ele almanın bir Kolektifliye yakışmayacağına inanan Kolektif House, bu fikirle birlikte yola çıkarak her ay yeni bir konuyu, iki farklı yaklaşımla ve birbirine zıt varsayımla dinlemek ve incelemek için “Kolektif Two Sides” isimli konuşma serisi düzenliyor. Eğer sizin de yepyeni bir fikriniz varsa ve onu gün geçtikçe daha da beslemek ve geliştirmek istiyorsanız çeşitli bilgilerin, faydalı tartışmaların ve tavsiyelerin harmanlandığı bu konuşma serisi size ilham vermek için var!

26 Ekim’de Kolektif House Levent’te yapılacak olan Kolektif Two Sides bu ay, 4129GREY’in Creative Group Head’i Ahmet Terzioğlu’yla beraber “Samimiyet, hikayeleri daha bulaşıcı yapar mı?” sorusunu irdeleyecek. İster verecek bir cevabınız olsun, ister olmasın, bu etkinlikte yeni bakış açıları kazanmak isteyen herkese yer var!

Daha hızlı büyümek için: Kolektif Up
Kolektif Up

Bünyesinde barındırdığı girişimlere daha hızlı büyümeleri için destek vermeyi amaçlayan Kolektif House dinamik bir eğitim serisiyle karşınızda. Her ay işinin ehli, birbirinden başarılı konuşmacıları ağırlayan “Kolektif Up” workshop serisi, birbirinden farklı konu başlıklarını en ince ayrıntısına kadar inceleyerek, katılımcıların o konuyla ilgili gerçek anlamda fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Hem eğlenceli hem öğretici olan Kolektif Up 31 Ekim’de, SHERPA’nın kurucusu ve aynı zamanda Work Up mentoru olan Yakup Bayrak’la UX hakkında bilinmeyenleri incelemeyi amaçlıyor.

Hayatı gezerek anlamlandıranların tercihi: Kolektif Diaries
Kolektif Diaries

Mark Twain’in “Öğrenmek istiyorsan, seyahat etmelisin” sözüyle yola çıkan Kolektif House, hayatı gezerek anlamlandıran, deneyimlemenin, empati kurabilmenin gücüne inanan insanlar için ilham verici bir seri düzenliyor; Kolektif Diaries. Hayallerinin peşinden özgürce gidenlerin tutku dolu hikayelerine yer verilen seri, “sunum, soru cevap, networking” olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Kolektif Diaries geçtiğimiz ay bünyesinde, okulu bırakıp hayatını dünyayı dolaşmaya adayan Barkın Laçin Özdemir’i ve ilham verici hikayelerini ağırladı.

Nefes al, yavaşla ve deşarj ol: Kolektif After Work
Kolektif After Work

“İş çıkışı kendini bir an önce eve atma psikolojisinden çık” diyen Kolektif House, gün içinde farkında olmadan biriken stresin atılması ve eve rahatlamış bir şekilde dönülebilmesi için Kolektif After Work isimli, bahar festivallerini aratmayan bir konseptle enerjik ve rahatlatıcı etkinlik serisiyle karşınıza çıkıyor. Canlı müzik performansı, ağız sulandıran lezzetler ve içeceklerle birlikte Kolektiflilerin güler yüzleri bir araya gelince ortaya keyifli bir atmosfer çıkıyor ve eve adeta “pamuk gibi” dönüyorsunuz. Bir sonraki Kolektif After Work’te stresi birlikte def etmeye ne dersiniz?

İlham dozu yüksek konuşmalarla yeni bakış açılarına doğru: Kolektif Talk Show
Kolektif Talks / Kolektif Talk Show

Farklı meslek dallarından başarılı insanların, farklı konu başlıklarını yaratıcı, espirili ve samimi bir dille ele aldığı “Kolektif Talks” serisiyle Kolektif House, birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanıyor ve bu bağlamda yeni sezonda Kolektif Talks serisini bir adım öteye taşıyor.

Bugüne kadar Cem Yılmaz, Nil Karaibrahimgil, Erdil Yaşaroğlu, İlker Kaleli, Can Bonomo ve Mirgün Cabas gibi işini tutkuyla yapan tanıdık simaları ağırlayan Kolektif Talks serisi, yeni yılla birlikte yerini, daha çok konuğun ağırlanacağı, daha hızlı, daha sesli, ilham dozu daha yüksek bir formata, Kolektif Talk Show’a bırakıyor.

Siz de alanlarında özgün düşünceleriyle ve attıkları cesur adımlarla fark yaratan isimlerin farklı bakış açılarına şahit olmak, yeni düşünce şekilleri geliştirmek ve öğrenirken gülümsemek istiyorsanız Kasım 2017’de başlayacak olan Kolektif Talk Show serisi için takipte kalın!

Sesin şifasıyla ve meditasyonla stresten arınmak için: Soundala Therapy
Soundala Therapy

Öğrendik, paylaştık, eğlendik… Şimdi sıra deneyimlemede!

Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Ses Şifası ve Meditasyonu etkinliğiyle Kolektif House, zihni rahatlatırken, bedeni de rahatlatmak gerektiğine inanıyor. Soundala Therapy’nin tatlı kurucusu Rida Kıraşı tarafından gerçekleştirilen Ses Şifası ve Meditasyonu; Gong, Himalaya Çanakları, davul, Aqua Drum, zil ve flüt gibi çeşitli enstrümanların yaydığı ses titreşimlerini kullanarak bilincin farklı boyutlarını deneyimleyi amaçlayan meditatif bir terapi yöntemi.

Yaptığımız işi her ne kadar severek yapıyor olsak da, ister istemez stresle yüklenen bedenimizi ve zihnimizi rahatlatmak için alan yaratmamız gerekiyor. Siz de yoğun geçen bir iş günü sonrası yüklerinizden kurtulmak ve hafiflemek istiyorsanız 17 Ekim Salı günü Soundala Therapy’i mutlaka deneyimleyin!

İçinizdeki çocuğu çıkarmak için: Kolektiflilere özel üye etkinlikleri
Kolektif üye etkinlikleri / Beerpong

Bazen günün sonunda kafamızı boşaltmak, biraz olsun gülümsemek ve eğlenmek için kendimize izin vermeliyiz. Kolektif House, kaç yaşında olursanız olun, içinizdeki çocuğu yaşatmanız gerektiğine inanıyor ve bu bağlamda birbirinden sürpriz etkinliklerle karşınıza çıkıyor.

Kolektif House’un lezzet ustası Petra’yla ortak düzenlediği kahve ve atıştırmalık tadımı, içki workshop’ları, yoga, Komember yemekleri, beerpong geceleri ve boardgamenight’larıyla üyelerine olabilecek en eğlenceli şekilde rahatlamayı vadediyor.

Yeni nesil ortak çalışma alanı Kolektif House, başarıyı, yeni fikirleri ve sosyal yaşamı desteklediği bu etkinliklerle sizi rutinlerinizden biraz olsun çıkmaya ve gelişmeye davet ediyor. Kolektif House’un yaratıcı gelişmeleri ve etkinlikleri hakkında fikir sahibi olmak ve takipe kalmak istiyorsanız web sitelerini ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Formda kalmak isteyen çalışanlar için ortak çalışma alanlarının faydaları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!