Formda kalmak isteyen çalışanlar için ortak çalışma alanlarının faydaları

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün şekil değiştiren çalışma koşulları, iş hayatını bir yaşam tarzı haline getirmeye devam ediyor. İnsanlar artık iş hayatını ve iş yerini hayatlarının bir parçası olarak kabul ediyor, dolayısıyla çalışma alanlarında yakalanan konfor ve izlenen politika, ofis hayatını çalışanlar için oldukça verimli bir hale getirmeye odaklanıyor. “Bir an önce işten çıkıp eve gitme” algısı değişiyor ve ofis, zaman geçirilmesi keyifli yerler haline dönüşüyor. Ortak çalışma alanları, iş hayatını çok daha sosyal, eğlenceli, yaratıcı, ilham dolu ve enerjik bir hale getiriyor.

Diğer yandan çalışırken spor yapmaya, fit kalmaya vakit bulamamaktan şikayet edenler için ortak çalışma alanları adeta bir cennet. Çalışanların fiziksel sağlığını her şeyden önemli tutan, fiziksel sağlığın iş motivasyonunu artıracağına inanan ve bu anlamda çalışmalar yapan bu alanlar, çalışanların üretirken fit kalmalarına destek oluyor.

Ortak çalışma alanları, iş hayatını çok daha sosyal, eğlenceli, yaratıcı, ilham dolu ve enerjik bir hale getiriyor.

Başarıyla yarattığı ortak çalışma alanı Kolektif House, bu sistemi en ileri seviyeye taşımaya hızla devam ediyor. İşte Kolektif House’un çalışanlara ve işverenlere ilham veren aktiviteleri.

Esnek beden, esnek zihin için: Her Pazartesi yoga!

Bedenin ve zihnin esnemesi ve ruhun beslenmesine yardımcı olan yoga, pilates gibi egzersizler her anlamda rahatlamaya yardımcı olduklarından, ofis çalışanları tarafından en çok tercih edilen egzersizlerden. Her çalışanın hayatına dahil etmesi gereken bu egzersizler yalnızca bedeni fit tutmakla kalmıyor, aynı zamanda kişiye yeni bakış açıları, düşünce sisteminde esneklik, yaratıcılık gibi iş hayatında önemli olan faktörler de kazandırıyor. Kolektif House, her bir üyesi için ücretsiz düzenlediği yoga saatleriyle çalışanlarını en rahat kıyafetleriyle, ofislerinden çıkıp dinlenmeye, rahatlamaya ve daha enerjik hissetmeye davet ediyor. Kolektif House’un Pazartesi günleri düzenlediği 1 saatlik yoga seansıyla Kolektifliler, hep güler yüzlü, hep hayat dolu.

Tazelenmek ve yenilenmek için: 15 dakikalık ofis yogası
Kolektif House ofis yogası sayesinde çalışanlarına “istediğiniz zaman rahatlamak, tazelenmek, iyi hissetmek sizin elinizde ve bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey 15 dakika ve güzel insanlar” mesajını veriyor.

Gergin ve yoğun bir iş günü geçiriyorsunuz, sağlam ve dinlendirici bir araya ve gücünüzü yeniden toplamaya ihtiyacınız var. Derken birden “5 dakika içinde ortak alanda ofis yogası var herkesi bekliyoruz!” diye tatlı bir haber alıyorsunuz… Ve ortak alanda sizi yoga yapmaya hazır muhteşem insanlar ve birbirinden hevesli iki yoga eğitmeni bekliyor. 15 dakika boyunca iş kıyafetlerinizle yapabileceğiniz, kan akışınızı hızlandıran, iş stresiyle kasılan kaslarınızı birer birer gevşeten ve nefes alışverişinizi düzenleyen harika bir ofis yogası pratiğinden sonra kendinizi çok daha dinç, tazelenmiş ve çalışmaya hazır hissediyorsunuz!

Kolektif House bu akıllıca hizmeti sayesinde çalışanlarına “istediğiniz zaman rahatlamak, tazelenmek, iyi hissetmek sizin elinizde ve bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey 15 dakika ve güzel insanlar” mesajını veriyor.

Hafif ve besleyici lezzetler: Glutensiz ve şekersiz 5 çayı atıştırmalıkları

Birçok insan çalışmaya odaklandığı anlarda yemek yemeği dahi unutabiliyor. Bu durum gün sonuna, performansta düşüklüğe, halsizliğe ve verimsiz çalışmaya yol açabiliyor. Düzenli beslenmek, başarılı bir iş hayatının ayrılmaz bir parçası. Eğer zihninizin güçlü olmasını ve günün her anında verimli çalışabilmeyi istiyorsanız hem öğünlerinize hem de ara öğünlerinize mümkün olduğunca dikkat etmenizde fayda var. Ortak çalışma alanları bu alanda oldukça destekleyici olabiliyor. Kolektif House akşamüstü saatlerinde üyelerine adeta bir anne şefkatiyle yaklaşıyor ve çalışma alanlarına sessizce MelsLove Cookies’den gelen atıştırma tabakları bırakıyor. Üstelik bu atıştırmalıkların en güzel yanı şekersiz ve glutensiz olmaları.

Aktif bir yaşam için: Üyelere özel indirimler

Gelelim ekranların başında geçen günlerin arasında bedeni en az zihin kadar aktif tutmaya… Teknoloji ilerledikçe birçok insanın “ekmek teknesi” dizüstü bilgisayarları oldu. Bu her ne kadar gezgin yaşamayı daha mümkün hale getiriyor olsa da, bilgisayar başında yapılan işler, gün içindeki hareketi azaltıyor. Kolektif House anlaşmalı olduğu birçok yerle, üyelerine hareket etmeleri gerektiğini hatırlatırken, bunu onlar için çok daha uygun fiyatlı bir hale getiriyor.

Kolektifliler Hillside City Club, Cihangir Yoga, Urban Riders gibi en çok tercih edilen salonlara %20 indirimle üye olma imkanına sahip olurken, besleyici ara öğün ve öğün olarak tüketilebiliyor. Yani bir Kolektifliyseniz sağlıklı yaşamak sizin için çok daha kolay!

Sağlıklı beslenmeyi desteklemek için: En sağlıklı alternatifler
Kolektif House’un anlaşmalı olduğu ve çalışma alanının içinde yer alan Petra Coffee Roastery üyeler için gün boyunca birbirinden lezzetli, taze ve sağlıklı ara öğünler hazırlıyor.

En az yapılan egzersizler kadar, midenize girenler de ne kadar fit yaşadığınızı belirliyor. Ancak birçok kişi sağlıklı beslenmenin kolay bir alternatif olmadığını düşünüyor. Bu noktada Kolektif House üyeleri için işleri daha kolay bir hale getirmeyi başarıyor.

Kolektif House Levent üyelerini, yoğun çalışan kişiler için hazırlanan sağlıklı menülere sahip Sahrap, Hub, Melez, Juico, Ofise Paket gibi restoranlarla indirimli bir şekilde buluşturuyor. Üstelik Kolektif House’un anlaşmalı olduğu ve çalışma alanının içinde yer alan Petra Coffee Roastery üyeler için gün boyunca birbirinden lezzetli, taze ve sağlıklı ara öğünler hazırlıyor.

Başarılı bir iş hayatı, sağlıklı alışkanlıklara ihtiyaç duyar. Zihniniz ve bedeniniz ne kadar sağlıklıysa yaptığınız iş de öyledir. Kolektif House, çalışmaktan keyif duyan ve bu sırada hayatını en güzel haliyle yaşamak isteyen herkesi sıcak çatısı altına davet ediyor. Bu yeni döneme girerken siz de sizi aileniz kadar düşünen bu ailenin bir parçası olmak isterseniz detayı bilgiye Kolektif House’un web sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Verimli toplantılar için altın değerinde 7 öneri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!