Günlük burç yorumları: 25 Şubat

Koç Burcu

Zihin, zannettiğinizden çok daha güçlü olabilir. Zihninizin, korkularınız veya endişelerinizle ilgili olarak kontrol dışına çıkmasına izin vermemelisiniz. Bunun en iyi yolu korkularınızla yüzleşmekten ve gerçekçi olmaktan geçiyor. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Boğa Burcu

Bir şeylerden kolay vazgeçen, bırakıp giden biri değilsiniz. Ancak bazen, bazı şeylerin bir çözümü yoktur, bu yüzden belli bir noktada bırakmanız, vazgeçmeniz gerekebilir. Siz de içinde bulunduğunuz durumla ilgili benzer bir noktaya gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

İkizler Burcu

Birden fazla işi aynı anda yapabilen, pes etmeyen, kolay yorulmayan birisiniz. Ancak bu durum bazen sizin için bile çok fazla olabilir. Son zamanlarda üzerinizde çok fazla yük almış olabilirsiniz. Belki size bu kadar sorumluluk yükleyen kişilere duygularınızdan, içinde bulunduğunuz durumdan bahsederseniz sizi anlayışlar karşılayabilirler. Söylemeden, sizi anlamalarını bekleyemezsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Yengeç Burcu

Her zaman başkaların karşı empati kuran birisiniz. Ancak şu sıralar içinde bulunduğunuz ve sizi rahatsız eden durum karşısında hiçbir şey söylemeden uzaklaşmayı tercih edebilirsiniz. Bu tavrınız karşı tarafı şaşırtabilir. Bazen de empati kurmak, karşınızdakine önemli bir ders vermek demektir. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Güvenilir, güçlü, hedef odaklı, tutkulu, çalışkan birisiniz. Ancak her zaman da böyle olamayabilirsiniz. Bazen hepimiz eksik veya yanlış şeyler yapabiliyoruz. Böyle zamanlarda kendinizi hırpalamak yerine, kendinize hata yapma payı da tanımanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Başak Burcu

Sizin de içinde bulunduğunuz bir ortamda, bir tartışma yaşanmış olabilir. Genel olarak tartışmaları çözmeye odaklı olabilirsiniz. Ancak bu tartışma sizinle ilgili mi öncelikle ona bakmalısınız. Eğer sizi doğrudan ilgilendirmiyorsa, bazen araya girmemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Terazi Burcu

Geçmişte sizin kıymetinizi bilmeyen bir kişi, artık sizin ne kadar çok çaba gösterdiğinizi, ne kadar çok iyilik yaptığınızı fark etmiş olabilir. Merak etmeyin, tüm bunlar için size hakkınızı teslim edecektir. Siz de geç gelen bu teşekkürü mutlulukla karşılayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Akrep Burcu

Bir uzman görüşü almak, bazen iyi olabileceği gibi bazen de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Eğer bir uzman görüşüne ihtiyacınız varsa, o konudaki içgüdülerinize ve kendi bilginize de ihtiyaç olduğunu unutmayın. Elinizdeki tüm bilgileri bir arada değerlendirdikten sonra karar verin. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Yay Burcu

Her ebeveyn, çocuğunu mutlu etmek, ona cesaret vermek ister. Ancak hayatta her zaman ebeveynlerimiz yanımızda olmayabilir. Bu yüzden kendi kendinizi mutlu etmeyi ve cesaretlendirmeyi öğrenmelisiniz. Belki şu sıralar buna biraz ağırlık vermek ve kendiniz için bir mutluluk rutini oluşturmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Oğlak Burcu

Bazen çekingenlikten bazen de olanı kaybetme korkusuyla birçoğumuz bize verilenle yetiniyoruz. Hayallerinizi yüksek tutun ve size verilenle yetinmek yerine daha iyisine ulaşmak için çabalayın. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Kova Burcu

Kendiniz için her zaman çıtayı yüksek bir noktaya koyuyorsunuz ancak başkalarına karşı her zaman böyle değilsiniz. Etrafınızdakiler bunu bir kibarlık olarak görse de bazen bu durum kibarlıktan değil, karşınızdaki kişinin daha azını becerebileceğini düşünmenizden kaynaklanıyor. Oysa onlar için de çıtayı yüksek tutup, daha iyi olmalarını sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Balık Burcu

Hayat her zaman adaletli olmuyor. Siz de benzer bir durumla karşı karşıya kalabilir, hak ettiğinizi alamadığınızı düşünebilirsiniz. Yine de vazgeçmek için çok erken. Hak ettiğinizi elde edememiş olmak, bunu hiçbir zaman elde edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bir şans verin. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!