Günlük burç yorumları: 22 Haziran

Koç Burcu

Hedefinize ulaşmanın daha kısa bir yolu olduğunu keşfedebilirsiniz. Ancak bu kısa yolu kullanmak, sizi diğer uzun yolculuktaki birçok deneyimden mahrum bırakır. O yüzden tercihinizi yapmadan önce iyice düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Boğa Burcu

Çok büyük hayranlık beslediğiniz ve saygı duyduğunuz bir kişiyi etkilemek isteyip de bunu başaramamaktan korkuyor olabilirsiniz. Oysa enerjinizi gereksiz korkularla uğraşmak yerine, başarıya ulaşmak için harcamalısınız. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

İkizler Burcu

Başarıya ulaşmak için nelere ihtiyacınız var? Belki de önemli bir şeyin gerçekleşmesini bekliyor olabilirsiniz. Oysa başarılı olmak için koşullar sıralamak yerine, bu koşulları ortadan kaldırma çabası içinde olmalısınız. Hayatta yeterince engel varken, siz kendi önünüze yeni engeller koymamalısınız. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Yengeç Burcu

Yakın zamana kadar hayalini kurduğunuz bir şeyin hiç gerçekleşmeyeceğini düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Ancak birtakım gelişmeler bu umutsuz havayı tamamen tersine çevirebilir. Belki hala zorluklarla dolu bir yol gibi gözükse de artık hayalinizi gerçekleştirmenin bir yolu olabilir. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Aslan Burcu

Sizden yardım isteyen birini geri çevirmek, sizin doğanıza tamamen aykırı. Ancak herkesin her talebine de olumlu yanıt veremezsiniz. Eğer kafanıza yatmayan, aklınızı kurcalayan bir talep aldıysanız, bunu reddetmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Başak Burcu

Hayatınızla ilgili neyin en iyi olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz. Eğer verdiğiniz kararlardan eminseniz, sizinle aynı fikirde olmayan kişileri elbette dinlemelisiniz ancak söylediklerini yapmak zorunda değilsiniz. Kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz. İçinizden gelen sese güvenin.  

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Terazi Burcu

Yakın olduğunuz bir kişi, size bir konu hakkındaki fikrinizi sorabilir. Siz her ne kadar objektif olduğunuzu düşünseniz de kendinizi bir tartışmanın içinde bulabilirsiniz. Böyle durumlarda yapılacak en iyi şey, tartışmadan mümkün olduğunca uzak durmaktır. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Akrep Burcu

Fırtınalar köprüleri yıkabilir ancak bu bir daha karşıya geçemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Hayatta her zaman başka seçenekler vardır. Bazen fırsatlar elinizden kayıp gidebilir. Bunu dünyanın sonu olarak görmek yerine yeni seçeneklere odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yay Burcu

Hedeflerini çok fazla ciddiye alan ve o hedefe ulaşmak için muazzam bir çaba gösteren birisiniz. Ancak bazen bu çabalar sonuçsuzluğa doğru gider ve bu noktada hedeften vazgeçmek gerekir. Siz de benzer bir karar alabilirsiniz. Bunu bir başarısızlık olarak görmek yerine, yol yakınken dönme vizyonunu sergilediğiniz için kendinizi takdir etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Oğlak Burcu

Her şeyi en ince detayına kadar düşünen, inceleyen biri olabilirsiniz. Ancak bazen bu kadar düşünecek vaktiniz olmayabilir. Bazı durumlar hemen harekete geçmenizi gerekli kılabilir. Böyle zamanlarda içgüdülerinize kulak verin, onlar sizi doğruya götürecektir. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Kova Burcu

Son günlerde iletişim gücünüz öne çıkıyor. Bunu iyi değerlendirmelisiniz. Eğer önemli bir konuşma yapmanız gerekiyorsa düşüncelerinizi toparlayın ve gülümseyen bir yüz ifadesiyle fikirlerinizi anlatmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler olabilir. Ancak bu konuda duygusal tepkiler vermek yerine biraz durun, düşünün ve kendinizi sakinleştirmeye çalışın. Eğer sakinleşmeden duygularınızı ifade etme yolunu seçerseniz, pişman olacağınız şeyler yapma ihtimaliniz çok yüksek. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!