Günlük burç yorumları: 19 Ocak

Koç Burcu

Aslan burcundaki Ay ile Neptün arasındaki etkileşim sizi de etkiliyor. Hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler varsa, daha iyisini umut etmekten asla vazgeçmeyin ve kendinize olan inancınızı koruyun. Bu umut ve inanç, hayallerinizi gerçekleştirmek için size motivasyon gücü verecektir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Boğa Burcu

Aslan burcundaki Ay, enerjinizi yükseltiyor. Bir süredir hayalini kurduğunuz şeye ulaşabilmek için bir teklif alabilirsiniz. Ancak bu teklif, sizin arzu etmediğiniz unsurlar da barındırabilir. Harekete geçmeden önce iyice düşünmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

İkizler Burcu

Kendi isteklerinizi ve kendi hayatınızı önemsemeniz gerekiyor. Etrafınızda sizi umutsuzluğa sevk eden, ruh halinizi düşüren insanlar varsa onlardan biraz uzaklaşmak, yalnız kalmak, sevdiğiniz şeylerle vakit geçirmek size iyi gelebilir. Böylelikle gelecek hakkında düşünmek için fırsat bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Yengeç Burcu

Aslan burcundaki Ay’ın etkisiyle sizin için hareketli bir gün olabilir. Bir süredir ilerleme kaydedemediğinizi düşünüyorsanız, yapacağınız ufak bir değişiklik başarının anahtarı olabilir. Aklınızdan geçeni denemekten çekinmeyin. Dış görünüşünüze biraz yatırım yapmak iyi fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Aslan Burcu

Bir süredir ev ve iş hayatınızla fazlasıyla meşgul olmuş olabilirsiniz. Bir hedefinize ulaşmak için harekete geçmeye hazırsanız, motivasyonunuzu ve hedefinizi yüksek tutun. Unutmayın ki siz hedefinizi ne kadar yüksek tutarsanız, elde edeceğiniz başarı da o kadar yüksek olur. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Başak Burcu

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hepimizin iletişim kurma yöntemleri farklılaştı, eski yöntemleri unutmaya başladık. Ancak bugün eski yöntemlere başvurmak, istediğiniz şeyi mesajla veya mail ile iletmek yerine karşınızdaki kişinin gözlerine bakarak anlatmak daha iyi olabilir. Duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Terazi Burcu

Bugün sosyalleşmek, dışarı çıkmak için harika bir gün olabilir. Jüpiter, size şans getirebilir. Yaşadığınız sorunlar karşısında uzmanlara danışın, araştırmalar yapın, başka insanların tecrübelerini dinleyin ancak kendi içgüdülerinizi de hafife almayın. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Akrep Burcu

Bugün enerjiniz çok yüksek. Böyle zamanların kıymetini bilmek ve en verimli şekilde değerlendirmek için uzun zamandır istediğiniz bir şeyi gerçekleştirmeye başlamak iyi bir fikir olabilir. Zamanlamanın sizin için doğru olmadığını düşünüyorsanız, en azından bir adım atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yay Burcu

Ay ve Neptün arasındaki dengesiz etkileşim size de yansıyor. Bugünlerde sizin için en önemli şey; iletişim. Hepimiz bazen tahminlerde bulunuyoruz ve bazen bu tahminlerimiz bizleri bir şeyi gerçekten tanımaya çalışmaktan alıkoyuyor. Bugün buna izin vermeyin ve bir kişiyle iletişim kurmak istiyorsanız geri durmayın. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Oğlak Burcu

Hayatınızda attığınız güçlü ve büyük adımlarla ilgili başkalarının sorularına maruz kalabilirsiniz. Bazen bu büyük adımlarla ilgili şüphelerimiz olduğunda, gelen sorular daha da can sıkıcı olabilir. Ancak kendinize olan inancınızı korumaya devam edin. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Kova Burcu

İş hayatınızla ilgili hareketli bir gün sizi bekliyor. Bazen çevreden gelen yorumları idare etmesi zor olabilir. Böyle zamanlarda yaratıcılığınızı ve enerjinizi korumak adına insanlardan biraz uzaklaşmak, bir köşeye çekilmek ve yaptığınız işe odaklanmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Balık Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik sizi de etkisi altına almış durumda. Hayatınızda düzeltmek istediğiniz bir şey varsa, bugün harekete geçmenin tam sırası. Ancak düzeltmek istediğiniz şey ne ise, onu iyice gözlemleyip, almanız gereken dersleri zihninize not etmeyi unutmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!