Günlük burç yorumları: 1 Aralık

Koç Burcu

Son bir kaç aydır çok yoğun çalışıyor olabilirsiniz. İşinizde gösterdiğiniz bu disiplin ve çalışkanlık, başarıyı beraberinde getiriyor. Bu sayede çevrenizdekilerin de takdirini kazanıyorsunuz. Motivasyonunuzu yüksek tutmaya devam edin, bu sizi daha ileri noktalara taşıyacaktır. 

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir.¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Boğa Burcu

Harcamalarınız konusunda biraz dikkatli davranmak iyi olabilir. Beğendiğiniz bir şeyi satın almadan önce kendinize şu soruyu sorun: Bu ürün bana ne kazandırabilir. Eğer bu soruya mantıklı bir yanıt bulamıyorsanız, o alışverişten vazgeçmek sizi pişmanlıklardan korur. 

Uplifers önerisi:  Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

İkizler Burcu

Havada aşk kokusu var! Bir ilişkiniz varsa, evliliği düşünmeye başlayabilirsiniz. Eğer bekarsanız, yeni biriyle tanışabilir, romantik bir yemek yiyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yeni tanıştığınız biriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kendisine yönelteceğiniz basit ve eğlenceli sorularla geçmişi ve karakteri hakkında fikir edinebilirsiniz. ¨Karşınızdakini daha iyi tanımanıza yardımcı olacak eğlenceli sorular¨

Yengeç Burcu

Yaratıcılığınız ve kendinizi ifade gücünüz oldukça yüksek. Yeni projelerinizle iş yerinde ön plana çıkabilirsiniz. Yöneticilerinizin dikkatini bu şekilde çekmek, sene sonunda performan değerlendirmesinde size olumlu sonuçlar getirebilir. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Aslan Burcu

Ciddi konuları bir kenara bırakıp biraz eğlenmek, size keyif veren şeylerle vakit geçirmek iyi olabilir. Yeni bir ilişkiye yelken açabilir, arkadaşlarınızla vakit geçirebilir veya hiç gitmediğiniz bir yere kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Başak Burcu

Rüyalar hayatınızı etkileyebilir mi? Şu sıralar bu soruya vereceğiniz yanıt kesinlikle evet! Değişik rüyalar görebilirsiniz ve bu rüyalar gün içinde olaylara bakış açınızı değiştirebilir. Düşüncelerinizden çok sezgilerinizle hareket edebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir.¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨ 

Terazi Burcu

Bir süredir türlü zorluklarla mücadele etmiş olabilirsiniz. Ancak gökyüzündeki taşınma, bu zorlukların geride kaldığını gösteriyor. Arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmek, keyifli aktivitelere zaman ayırmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Akrep Burcu

Özel hayatınızda bazı tartışmalar yaşayabilirsiniz. Partneriniz sorumluluk almadığınız için şikayetçi olabilir. Karşı tarafı dinlemeye çalışırsanız, gerilim büyümeden çözüme ulaşabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Yay Burcu

Biraz kendinize vakit ayırmaya ne dersiniz? İşten kalan zamanınızda biraz yalnız kalmak, size keyif veren şeylerle oyalanmak, dinlenmek, belki masaja gidip kendinizi biraz şımartmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Oğlak Burcu

İş hayatınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatları değerlendirmeden önce biraz detaylıca düşünmeye ne dersiniz? Güvendiğiniz kişilerden fikir almak, artı ve eksileri masaya yatırmak sizi ayakları yere basan planlar yapmaya yönlendirecektir. 

Uplifers önerisi:  Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Kova Burcu

Kariyerinizde yükselmeler yaşayacağınız bir döneme girebilirsiniz. Yaratıcılığınızı, özgüveninizle birleştirerek ön plana çıkabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey, önünüzdeki işe odaklanmak olacaktır. 

Uplifers önerisi:  Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

Balık Burcu

İş hayatınızda çok yoğun bir döneme giriyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda özel hayatınızı ihmal etmeniz söz konusu olabilir. Sevdiklerinizi incitmemek ve kendinizi onlardan mahrum bırakmamak için özel hayatınızla iş hayatınız arasında bir denge kurmalısınız. 

Uplifers önerisi:  Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, “iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur” diyor Nigel Marsh.¨İş-yaşam dengesini sağlamanın yolları¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!