Bolluk ve bereketi hayatınızın parçası yapmanız için 5 ipucu

Danışanlarımın en çok soru sorduğu konu bu: ‘Bolluk ve bereketi hayatıma nasıl çekerim?’

Hatta birkaç yıl önce katıldığım TV programını izleyen ve daha önce hiç tanımadığım insanlar bile beni bulup, konuyla ilgili sorular sorabiliyor. Bu yazıda Uplifers okuyucularına bu bilgileri aktarırken bir yandan da bu sorulara da topluca cevap vermiş olacağım.

Öncelikle kavrayıp sindirmemiz gereken bilgi şu: Bolluk ve bereket zihinsel bir durumdur. Bolluk bilincini kazandığınız anda yaşamanızda sadece paranın değil, arkadaşların, bilgilerin, paylaşımların ve sevginin de ne kadar bol olduğuna şahit olabilirsiniz. Çünkü bolluk ve bereket hem maddi hem manevi zenginlik demektir.

Peki, zihinsel durumu bolluk bereket enerjisine nasıl uyumlarız? İşte size 5 kıymetli ipucu:

1.  Almayı Öğrenin

“Ben vermeyi çok severim ama almak beni rahatsız eder” diyen insanlardansanız şunu bilmenizi isterim: Bolluk enerjisi sizi ziyaret etmeyecek. Bolluk enerjisi vermek için var, almak istemeyene niye gitsin! Siz istenmediğiniz yere gider misiniz?

Vermek iyidir, ve eğer almasını da biliyorsanız bu durum bolluğu çekmenizi destekleyecektir. O yüzden almanın da vermek kadar doğal olduğunu bilin. Bir yandan aldıklarınızı hak ettiğinizi bilmeli, hatta tüm benliğinizde bunu hissetmelisiniz.

2- Para şahane bir şeydir!

Bu topraklarda yetişirken parayla ilgili çok sağlıksız fikirlere kapılabiliyor insan. 80’lerin banker furyası, 90’ların içi boşaltılan bankaları, milleti kazıklayarak zengin olan tüccar tiplemeleri…vs. E zaten kendimizi bildiğimizden bu yana kirli para hayatın içinde.

Bir dakika! “Kirli para” mı dedim? Hayır, bunu unutalım. Kirli para yoktur, kirli insan vardır. Bazı insanlar her zengini “Kim bilir bu parayı ne canlar yakarak kazandı” diye yaftalamaya bayılıyor.

İyi haber şu: Para nötr bir enerjidir. Onun iyi mi kötü mü algılanacağı sadece size bağlıdır. Gani gani parayı tertemiz bir şekilde de kazanabilir ya da paranızı doğru kullanarak zengin olabilirsiniz. Benzerin benzeri çektiği evrende “Ben iyiyim, para kötü” diye düşünüyorsanız para size gelmez! Bu düşüncenizi değiştirmelisiniz.

3- Sözlerinize dikkat edin

kelimelerin gücü
Sözcüklerin gücü vardır, buna inanın

Power Coaching’in olarak her yıl etkinliklerine Türkiye’den katılımcıları götürdüğümüz Anthony Robbins’in (bu yılın programını bilmek isterseniz bana yazın: [email protected]) anlatılarının önemli bir bölümü seçtiğimiz sözcüklerle ilgilidir.

Sözcükler sihirlidir ve gerçekten çok güçlüdür. Şu cümlelerden bir veya birkaçını sık sık kuruyor musunuz:

1. Ben paraya hiç değer vermem

2. Zaten hep kaybederim

3. Parayla pulla aram yok

4. Gelirdim ama param yok be abi!

5. Para dediğin elimin kiri

Bu ve benzeri sözleriniz parayı ışık hızıyla sizden uzaklaştırır. Bilinçaltınızı bu sözlerle programladıysanız, bilinçaltı bu komutları gerçekleştirmek için sadık bir hizmetkâr gibi canla başla çalışacaktır. Zenginlik, bolluk ve bereket ile ilgili olarak bilinçaltınızı yeniden programlamak için bir profesyonelle (NLP’ye hâkim profesyonel koçlar kıymeti kendinden menkul falcılardan daha iyi sonuç verecektir) çalışmanızı öneririm.

O zamana kadar aşağıdaki olumlama örnekleri de yardımcı olacaktır:

1. Her geçen an para bana artarak geliyor.

2. Bolluk ve bereket içindeyim.

3. Yaşamımda her şey yeterli.

4. Ben bir para mıknatısıyım.

5. Gelen parayı severek alıyorum ve o daha da çok geliyor.

4- Koşulsuz istemeyi alışkanlık haline getirin

Nedense bir isteğimiz olduğunda bunu bazı koşullara bağlamak gibi tuhaf bir alışkanlığımız var. “Şu arabayı satsam da mobilyaları değiştirsem” ,“Muharrem Abi gelse de şu işim bir hallolsa”, “Şu işleri bitirsem de tatile gitsem” gibi bir koşula bağlı cümleleri çok sık kullanıyoruz.

2013 yılının ağustos ayında Datça’ya yazlığa gidiyorduk ve eşim Yeliz Rüzgar, oradan Yunan Adaları’na geçmek istiyordu. Ben de “Zaman bulursak, para ayırırsak” gibi bir sürü koşul sıralamıştı. Yeliz’in yaratım gücü çok yüksektir. Beni susturup “Sen pasaportunu al yanına” dedi ve yüksek sesle niyetini koydu: “Bu tatilde Yunan Adalarını da göreceğiz, Yaradan’ın izniyle oldu bile!”. Datça’ya vardığımızda bana çok kızmıştı zira klasik bir sorumsuz Türk erkeği olarak pasaportumu almayı unutmuştum. Buna rağmen tekneleriyle Palamutbükü’ne gelen bir arkadaşımızın davetini kıramayarak, pasaportsuz ve neredeyse bedelsiz bir biçimde 4 tane Yunan adasını çatır çatır dolaşmışlığımız vardır, Allah sizi inandırsın!

Yani dostlar, diyeceğim o ki isteklerimiz bize birçok farklı yoldan gelebilir, tek bir yola dikkat ve enerjiyi vermek diğer yolları tıkar. Diğer yolları tıkamaya çalışmayın.

5. Yaşamınızda boşluklar yaratın

Neden biliyor musunuz?

eski eşyalar
Eşyalarınızı yenilemek için önce eski eşyalarınızı atmalısınız

Çünkü, evren boşluk sevmez ve mutlaka doldurur. Mesela eviniz tıka basa eşya doluysa ve eşyaları yenilemek istiyorsanız paranızın olmasını beklemeyin. Eşyaları daha en başından atın gitsin! Tabi yaşamınız için gerekenleri de atmayın. Göreceksiniz; kısa bir süre sonra hiç beklemediğiniz bir şekilde yeni eşyalar gelecek. Mesela; elbiseleri mi yenilemek niyetiniz? Eskileri fakirlere verin. Hem fakir insanlar sevinsin, hem de size yeni kıyafetler gelsin

Yaşamınızda yeterince bolluk ve bereket yoksa bunun için yer açıp açmadığınıza bakın. Yaşamda yer açın ki, yenilik ve bolluk yaşamınıza gelsin. Bunun için önce evde kullanmadığınız eşyalarla, eskimiş elbiselerle, uzun suredir birikmiş ıvır zıvırla başlayın.

Bakın; eminim aranızda birkaç şüpheci vardır. Mantık aramayı bırakın, evren mantıklı bir biçimde çalışmaz. Hadise enerji boyutunda ve her şey enerji (E=mc2), o yüzden eskilerinizi atın ve hayatı boşaltın! Siz eskiyi bıraktıkça yeni enerji oraları doldurmaya gelecek, bana güvenin!

Haftaya bir bu konuyla ilgili bir 5’lik daha paylaşacağım.  O zamana kadar; etrafınızdan bol bol aldığınız, paraya bayıldığınız, olumlamaları sabah akşam yaptığınız (bir şey kaybetmezsiniz), koşulsuz istediğiniz ve dolaptaki eskileri fakirlere verdiğiniz şahane bir hafta geçirin.

Bu konuya veya herhangi başka bir şeye dair soracaklarınız olursa bana bu adresten ulaşabilirsiniz: [email protected]

Haftaya görüşmek üzere:)

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Hayatınızı değiştirebilecek kadar güçlü olan özlü sözler

Daha huzurlu ve sakin bir yaşama kavuşmanıza yardımcı olabilecek 5 öneri

Şükretmenin hiç beklenmedik faydaları

V. Tolga Hancı
Doğma büyüme İstanbul'lu Tolga, 20 yıllık reklamcılık kariyerini danışmanlığa, ve oradan da koçluk ve eğitmenliğe dönüştürmüş bir yüksek performans stratejisti. Çalıştığı kişi ve kurumların; ... Devam