Yeni yılda yeni başlangıçlara birlikte adım atmak isteyen çiftler için “yeni yıl hedefleri listesi”

Yeni yılın tüm heyecanıyla yaklaştığı şu günlerde herkesi yeni hedefler belirleme heyecanı sarmış durumda. Yeni bir aşk, yeni bir iş, sağlık, para, mutluluk derken uzayıp giden listelerin tek bir amacı var: Eski sayfaları kapatıp yeni yılı bembeyaz bir sayfayla karşılamak. Genelde yeni yıla başlamadan önce yapılan bu listelerde yazan hedefleri gerçekleştirmek konusunda yüzde yüz başarıya ulaşamasak da, hedeflerimizin farkında olmak ve geleceğimizle ilgili planlar yapmak bile başlı başına mutluluk verici.

Bu yazımızda sizler için, klasikleşen bireysel yeni yıl hedefleri yerine partnerinizle birlikte ‘biz’ olarak ilişkinizi daha da güçlendirmek ve mutluluğunuzu artırmak adına birlikte gerçekleştirebileceğiniz yeni yıl hedef önerileri hazırladık. İlişkinizle ilgili bireysel hedefler belirlemektense çift olarak birlikte hedefler belirlemek sorumluluk duygunuzu harekete geçireceği için, çok daha başarılı sonuçlanacağını söyleyebiliriz. Şimdi partnerinizle birlikte kalem ve kağıtlarınızı elinize alın ve sizler için hazırladığımız ilham verici önerilerden yola çıkarak 2018 için birlikte hedeflerinizi oluşturmaya başlayın.

Çift olarak alacağınız kararlar, hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Telefonlarınızdan uzaklaşın ve daha fazla ‘an’da kalın

İlk bakışta çok kolay bir hedef gibi görünse de bu hedefin uygulamada sizi en çok zorlayacak hedef olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse hepimiz haberleşme, eğlence ya da iş amaçlı telefonlarımıza bağımlı halde yaşıyoruz. Telefonumuzu evde unuttuğumuz bir kaç saat bile stres seviyemizin hissedilebilir şekilde artmasına neden olabiliyor. Farkında olmadan tuvalete, mutfağa hatta yatağa bile elimize yapışmışçasına bırakamadığımız telefonumuzla gidiyoruz. Partnerimizle birlikteyken de farkında olmadan zamanımızın çoğunu kafamız telefonlarımıza gömülü halde geçiriyoruz. Bu nedenle kolay olmasa da yeni bir yıla başlarken her gün belirlediğiniz ortak bir zaman aralığında telefonlarınızı sessiz moda alarak yalnızca birbirinizin yüzüne baktığınız, yalnızca birbiriniz için orada bulunduğunuz zaman dilimleri yaratın.

İlginizi çekebilir: Sanal dünyadan uzaklaşıp her şeyin fişini çekmek mümkün mü?

2. Birlikte bir gönüllülük projesinde yer alın

Yeni yıla başlarken kendinizle birlikte zor durumda olan kişilere ya da tüylü dostlarınıza da yeni bir başlangıç hediye etmek güzel bir fikir olabilir. Partnerinizle birlikte bir sosyal sorumluluk hareketi başlatabilir ya da var olan sosyal sorumluluk projelerine katılarak yardımınıza ihtiyacı olan kişilere, hayvanlara ya da oluşumlara destek verebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İyiliğin iyileştirici gücü iyilik hareketi başlatın

3. Cinsellik ve duygusal paylaşımlarınız için ayırdığınız zamanı önceliklendirin

İlişkinin başlarında cinselliğe zaman ayırmak ve bu zamana öncelik vermek oldukça kolay olsa da, ilişki ilerledikçe ve monotonlaştıkça hayatınızda partnerinize ayırdığınız zamanın öncelik sırası gittikçe listenin alt sıralarına kaymaya başlar. Yeni yılda cinsellik ve duygusal paylaşımlarınıza öncelik vermeye çalışın. Birbirinizi bu konuda harekete geçirmek için bir sıra belirleyin, hatta gerekirse takviminize işleyin.

İlginizi çekebilir: Ne kadar seks çok seks?

Yeni yılda cinsellik ve duygusal paylaşımlarınıza öncelik vermeye çalışın.

4. Yatak odanızda yeni deneyimlere yer verin

Cinselliğe ve duygusal paylaşımlara ayırdığınız zamanı önceliklendirme kararı almışken, yeni ve farklı deneyimlere yer vermeyi de unutmayın. Yatak odasının her köşesini değerlendirerek birlikte yeni pozisyonlar deneyebilir ya da tantrik cinsellik gibi farklı deneyimlerle cinsel birlikteliğinizi farklı bir boyuta ulaştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tantrik cinsellik nedir? Prensipleri ve yeni başlayacak olanlara uygulama önerileri

5. Duygularınızı paylaşmak konusunda daha cömert ve dürüst olun

Duygularınızı olduğu gibi ve dürüstçe paylaşmak bazen sizi fazlasıyla zorluyor olabilir. Duygu paylaşımı sizin şeffaflaştığınız, kendi bedeninizde ve ruhunuzda sizin dışınızda kimsenin bilmediği bir kutuyu başka bir bedene ve ruha açtığınız için sizi daha korunmasız ve kırılgan hissettirebilir. Ancak böylesine derin paylaşımlar yaptığınız her an sizi birbirinize bir adım daha yaklaştıracaktır. Yeni bir yılın başlangıcı aranıza ördüğünüz buzdan duvarları yavaş yavaş eriterek, birbirinizle ilgili duygularınızı dürüstçe paylaşmaya başlamanız için harika bir başlangıç olabilir.

İlginizi çekebilir: Duyguları tanımanın ve ifade edebilmenin önemi

6. Birbirinize olan minnettarlığınızı gösterin

Herkes birlikte olduğu kişi tarafından takdir edildiğini hissetmek ister. Yaptıklarınızı sürekli eleştiren, hiçbir şeyden memnun olmayan biriyle uzun süreli bir ilişki yürütebilmeniz eğer mazoşist değilseniz neredeyse imkansızdır. Bu nedenle yeni yılda birbirinize olan minnetinizin ve teşekkürünüzün sembolü olarak küçük ya da büyük sürprizlere daha sık yer verin.

İlginizi çekebilir: Hayatınıza huzur getiren şükretme biçimleri

7. Birbirinize daha sık ‘Seni seviyorum’ deyin

Birlikte olduğunuz her an, her gün, aklınıza her geldiğinde sevginizi partnerinizle paylaşmaktan çekinmeyin.

İlginizi çekebilir: Seni seviyorum demenin 20 romantik yolu

Sadece hafta sonu için bile olsa birlikte yeni şeyler keşfetmek ilişkinize renk getirecek ve heyecan katacak.

8. Her ay yeni bir yer keşfedin

Birlikte olduğunuz kişi aynı zamanda yanında en rahat hissettiğiniz, birlikte zaman geçirmekten zevk aldığınız, en yakın arkadaşınız kadar size yakın olan insandır. Birlikte güzel zaman geçiriyor olmanın avantajıyla bu yıl birlikte her ay için hiç görmediğiniz yeni bir yeri keşfetmek için plan yapın. Sadece hafta sonu için bile olsa birlikte yeni şeyler keşfetmek ilişkinize renk getirecek ve heyecan katacaktır. Gittiğiniz yerlerde yeni restoranlar deneyin, yeni bir beceri kazanın. Dünyanızı birlikte genişletin.

İlginizi çekebilir: 2018 seyahat rehberi: Her ay için farklı bir keşif

9. Daha fazla iltifat edin, daha az eleştirin

Bir ilişkiyi hiç dinmeyen eleştiri yağmurundan daha fazla yıpratacak çok az şey vardır. Yeni yılda birbirinizi eleştirilerinizin hedefi haline getirmek yerine birbirinizin olumlu yönlerini öne çıkaracak ve takdir edecek iltifatlarda bulunun.

İlginizi çekebilir: İnsanlara iltifat etmeniz için 5 geçerli sebep

10. Geçmişe sünger çekin

Yeni bir yılın başlangıcı, hayatınızda bembeyaz bir sayfa açarak yeni başlangıçlar yapmak için eşi bulunmaz bir fırsat. Geçmişteki sıkıntılarınızı, problemlerinizi, yaşadığınız olumsuzlukları, kötü alışkanlıklarınızı geride bırakarak partnerinizle birlikte her şeye sıfırdan başlamayı deneyin. Eğer çözümlemekte zorlandığınız problemleriniz varsa bir uzmana danışabilirsiniz.  

İlginizi çekebilir: Geçmişi affedin, olumsuz duyguları serbest bırakın

 

Kaynaklar:
Elite Daily
Bollywood Shaadis
Notable Life

İlginizi çekebilir: Sevgi duygusunu bastırarak ilişkiyi sonlandıracak kadar tehlikeli 5 davranış

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!