Yaşam enerjimiz Prana nedir: Prananıza iyi bakabilmeniz için 3 püf nokta

“Prananın tezahürüyle suskun olan ruh konuşur.”
Arthur E. Powell

Günlük hayatımızda bize çok olağan gelen nefes alma eylemi, aslında ruhumuz için çok daha fazlası. Kalbimizin atmasıyla birlikte her nefes alış verişimiz bizi hayatta tutan, bedenimize ve ruhumuza canlılık veren en önemli eylem. Evreni ve insanı inşa eden tüm bu canlılığı oluşturan şey ise tüm kadim öğretilerde “prana” olarak adlandırılıyor. Gelin, şimdi Arthur E. Powell’in çok sevilen Eterik Beden kitabının rehberliğinde bu kavrama daha da yakından bakalım.

1. Prana, eterik bedenimizi nasıl etkiler?

Prana her nefes alışverişimizde eterik bedenimizin genişliğini etkiler. “Nefes Almanın Bilimi” kitabında “prana halesinin” vücudun çevresindeki doğal uzunluğunun nefes alma sırasında 10 parmak ve nefes verme sırasındaysa 12 parmak olduğu belirtilmiştir. Diğer zamanlarda eterik bedenin büyüklüğü şu şekilde belirtilir: Yemek yerken ve konuşmada 18; yürürken 24; koşarken 42; partnerle birlikte yaşamda 65; uykuda 100 parmaktır. Mutluluk, neşe ve dinginlik hayatınızda yoğunlaştıkça çok daha sağlam ve geniş bir pranaya sahip olabilirsiniz.

2. Mikroplar bedenimizden nasıl uzaklaştırılır?

Bedenimizi çevreleyen prana halesinin hatları sağlam ve düz kaldığı sürece, vücut mikroplar gibi kötü fiziksel etkilerden korunmuş gibi görünür. Mikroplar gerçekte pranik kuvvetin dışarı atmasıyla püskürtülür ve uzaklaştırılır. Ancak zayıflık, aşırı yorgunluk, fiziksel bir yara, ruhsal bunalım veya düzensiz bir yaşamın getirdiği ekstrem koşullar nedeniyle, vücuttaki atıkları veya hasarı onarmak için alışılmadık derecede büyük miktarda prana gerekir ve sonuç olarak sağlık aurasının hatları gevşer, düzensiz ve karşık hale gelir, savunma sistemi zayıflar ve bu durumda mikropların vücuda girişi nispeten kolaydır.

3. Doğada olmak bize neden iyi gelir?

Pek çok ağaç, özellikle de çam ve okaliptüs, kendilerinin ihtiyaç duymadığı gül rengi prana yüklü atomları almayıp dışarı verirler. Bu nedenle, bu tür ağaçlara yakın olmak sinirleri hassaslaşmış insanlar için son derece faydalıdır.

Diyeceğim o ki, siz siz olun kendi yaşam enerjinize sahip çıkın, prananıza çok çok iyi bakın. Yaşam enerjinizi ve canlılığınızı yükseltme yolunda size çokça hizmet edecek olan Thetahealing ve Jean Adrienne Arınma Sistemi yöntemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve seminerlerin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir, hediye çalışmalarımdan ve grup seanslarımdan faydalanabilmek için Instagram hesabımı takip edebilir ve her türlü sorunuzu [email protected] e-posta adresim üzerinden bana iletebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye dek… Sevgiyle kalın…

Kaynak:
Eterik Beden (Arthur E. Powell)

İlginizi çekebilir: Uyanış sürecinizi hızlandıracak 5 önemli adım

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam