Uyanış sürecinizi hızlandıracak 5 önemli adım

“Bilincin uyanması, insanlık için bir sonraki adımdır.”
Eckhart Tolle

Hepimiz bu dünya düzleminde en iyi versiyonumuz olmak için varız. Bu yolculuk pek çok kutsal metinde “uyanış” olarak geçer. Uyanış ise kendi gücümüzü idrak etmekten ve farkındalıktan geçiyor. Peki, uyanış sürecimizi hızlandırmak ve bunu bilinenin aksine daha az sancılı bir hale getirmek mümkün mü?

İşte sizlere Tanrı ile Sohbet kitabının muazzam rehberliği eşliğinde uygulayabileceğiniz beş adım:

1. Sürecini paylaş

Yaşamına dokunduğun insanlarla uyanış yolundaki mücadelelerini ve başarılarını açıkça paylaş. Bu paylaşım seçimin, ilahiliği ifade etme iradeni inanılmaz bir biçimde güçlü kılacak, seni zincirlerinden kurtaracak ve diğerlerinin de kendi arzu ve becerileriyle özgürleşmesini sağlayacaktır.

2. Bir sebep yarat

Seçtiğin yoldaki zorluklar, onlara basit bir zaferden daha büyük anlamlar katmadıkça karşı karşıya kalmaya değer görünmeyebilir. Burada sorulması gereken soru, “Neden?”olmalıdır. Arkasından cevabını verebilirsin.

Yolun amaçsız değil. Deneyimini öğrenmek için büyüyen, zaten sahip olduğu farkındalık sadece kendine değil, Kollektifin Süper Bilinç İradesine hizmet eden, kendi bireysel gelişimi devam ederken başka bir türün evrimine katkıda bulunan her Ruh, uyanışıyla birlikte tırmandığı basamakları arkasından daha hızlı gelenlere bırakacaktır.

3. Şükret

Bu sana verilmiş en güçlü araçtır. Şükran özel bir enerjidir, sadece irade dışı olan bir tepki değildir. Kişi yaşamında kendini gösteren her şeye (gerçekten her şeye) karşı şükran duyduğunda, ortaya çıkan enerjiyi etkileyecek nitelikte bir enerji imzası oluşur. Bu (özellikle şaşırtıcı ve sihirli bir biçimde) bir kişinin tüm yaşamını değiştirebilir.

4. Bir varoluş durumu seç

Bunu düşüneceğin, söyleyeceğin ya da yapacağın her şeyden önce yap. Yaşam senin yaptıklarından çok, onları yaparken nasıl olduğunla ilgilidir. Buradaki en şaşırtıcı nokta, saf niyetle “varlıksallığın” bir tepkiden bir yaratıma dönüşmesidir. Artık bir deneyimin sonucunda ortaya çıkan şey değil, deneyimin içine kattığınız şeydir.

5. Ruhunla hareket et

Yaşamınızdaki olaylara -bir hastalık, bir hayal kırıklığı ya da mutlu bir sürpriz olabilir- çoğu zaman zihnin mantık merkezinden tepki veriyorsunuz. Zihninizde deneyime ilişkin tutulan bilgileri analiz ediyorsunuz ve tepkileriniz de buradan doğuyor.

Ruhunuzun merkezinde bilgelikten cevap verme yeteneğini geliştirebilirsiniz. Deneyimle ilgili bilgi burada sınırsızdır, geniştir, zihin tarafından değerlendirilmeyebilecek düşünceleri ve anlayışları ele alır.

Ruh, bildiğiniz her şeyin halihazırda bir bütün olduğu, dışarıya ifade edilmeyi beklediği yerdir. Dolayısıyla bir şeyle yüzleştiğinizde -“iyi haber” ya da “kötü haber” adını verdiğiniz herhangi bir şeyle- bir an için durun. Zihninize, aklınızı kaybetmişçesine hareket etme izni verin. Sonra düşünmeden çıkan tepkilerinizin, ruhunuzun bilgeliğini ve farkındalığını doğal bir biçimde ifade etmesini gözlemleyin.

İlk zamanlar “bilinçli zihininizle” kendinizi gözlemlemeyi gerektiren bu adımlar, zamanla içinizden gelen doğal tepkilere dönüşecek. Ruhunuz zaten her şeyi biliyor, sadece tekrar hatırlamaya ihtiyacı var.

O halde gelin, gerçekte kim olduğunuzu hatırlamanıza izin verin. Bu yolculukta size çokça hizmet edecek olan Thetahealing ve Jean Adrienne Arınma Sistemi yöntemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve seminerlerin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir, hediye çalışmalarımdan ve grup seanslarımdan faydalanabilmek için Instagram hesabımı takip edebilir ve her türlü sorunuzu [email protected] mail adresim üzerinden bana iletebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye dek sevgiyle kalın…

Kaynak
Tanrı ile Sohbet (Gerçek & Son Buluşma) – Neale Donald Walsch

İlginizi çekebilir: Teslimiyet bilmecesi: Kendimi mucizelere nasıl açarım?

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam