Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 22-26 Mart 2021

Yenilikleri yakalamak, hayatınıza katmak için wellness dünyasında neler olduğunu öğrenmek ister misiniz? Sizler için derlediğimiz en güncel wellness haberlerini ve wellness trendlerini inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar…

27 Mart Dünya Saati Etkinliği

İklim krizine dikkat çekmek için Dünya genelinde 27 Mart’ta ışıklar kapatılacak. Bu yıl, salgın koşulları nedeniyle evlerde gerçekleşecek ve dijital platformlardan paylaşılacak olan etkinlik “Değişim” çağrısını vurguluyor. Türkiye’de, WWF (World Wide Fund for Nature) – Türkiye’nin öncülüğünü yaptığı etkinlikte dünyanın her yerinden milyonlarca insan  “Dünya Saati, Değişim Saati” diyerek gezegenin sesi olacak.

İlginizi çekebilir: İklim değişikliği küresel gıda sistemini tehlikeye atıyor

Pandemi, çiftli estetik dönemini başlattı

Independent Türkçe’de yer alan bir haberde Este World Sağlık Grubu Başkanı Uzm. Dr. Servet Terziler, pandemi ile beraber estetiğe olan ilginin arttığını ve çiftli estetik dönemine geçildiğini ifade etmiş. Yakın geçmişte, erkekler bu tür operasyonlara pek sıcak bakmazken, bugün evden çalışmanın yaygınlaştığı günümüzde erkeklerin de estetik müdahalelere ilgilerinin arttığını belirtmiş. Özellikle çiftlerin evde ve birbirleriyle daha sık zaman geçirdiklerini vurgulayarak bunun çift olarak estetik yaptırma taleplerini de etkilediğini aktarmış.

İlginizi çekebilir: Erkekler de estetik yaptırır mı?

Eski koltuklara veda etmenin zamanı mı?

Yeni yapılan bir çalışma, evinizdeki eski koltuğunuzu yanma geciktirici kimyasalları (flame retardants) içermeyen yeni bir tanesi ile değiştirmenin evdeki zararlı tozları ciddi oranda azalttığını buldu. Bunun yerine koltuğun içindeki süngeri de zararlı kimyasallar içermeyeniyle değiştirdiğinizde neredeyse aynı etkiyi yakalamak mümkün. Ev eşyalarında uygun mobilyaları seçmenin günlük maruz kalınan toksik kimyasal miktarını büyük miktarda azalttığı bu araştırmayla birlikte doğrulanmış. Bulguları Environment International’da yer alan çalışma bu konuya dikkat çekerek evlerimizdeki koltukların ciddi derecede zehirli tozlara neden olduklarını ve bunun önüne geçmemiz gerektiğini vurguluyor.

İlginizi çekebilir: İlkbaharla evinizi yenileyin: 2021’e Feng Shui dokunuşları

Robotlar, sosyal endişe yaşayan insanlara yardımcı olabilir mi?

Psychology Today’in ele aldığı bir araştırma, sosyal endişeye sahip kişilerin robotlar ile kolaylaştırıcı deneyimler elde edebileceklerini ortaya çıkarıyor. Çalışmada 100 üniversite öğrencisine 6 ay devam edecek masa tenisi eğitimi için, bir robotla mı yoksa gerçek bir hocayla mı alıştırma yapmayı tercih edecekleri soruluyor ve çıkan cevaplar yapay zekanın gelecekte hayatımızda nasıl roller oynayacağı konusunda fikir veriyor. Yüksek sosyal endişe düzeyine sahip öğrenciler robotlarla çalışmayı tercih ediyorlar. Sosyal endişe aslında altında birçok farklı sebep barındırabilirken, en önemli sebeplerinden birinin diğer insanların yorumlarından, düşüncelerinden ve davranışlarından çekinmemiz olduğu belirtiliyor. Sosyal endişe yaşayan insanlar da kendilerini daha rahat hissedebilecekleri robotları tercih ediyorlar.

Omron's Ping-Pong Tutor Robot, 🏓 #FORPHEUS Plays Doubles?

İlginizi çekebilir: Gelecekte bizi ne bekliyor: Yapay Zeka robotlar duygusal zekaya sahip olabilir mi?

Nisan ayı yaklaşırken, Netflix’e neler geliyor?

Nisan ayında Netflix iki önemli Türk yapımını ağırlayacak. Heyecanla beklenen “Fatma” ve “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” nisan ayında Netflix’te yerlerini almaya hazırlanıyorlar. 9 Nisan’da seyircisiyle buluşacak olan “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?” filmi, başarılı oyuncu kadrosu ile heyecan verici, komik ve aynı zaman dramatik bir içeriğe sahip. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşatacağı kesin. 27 Nisan’da platformda olacak “Fatma” ise psikolojik dram türünde, Fatma’nın sıradan bir temizlikçi iken kazara işlediği bir cinayetten sonra değişecek hayatını anlatan bir Türk dizisi.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? | Resmi Fragman | Netflix

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix dizileri: Keyifle izleyeceğiniz Netflix dizi önerileri

Prens Harry yeni bir işe atılıyor

CNN’in yayınladığı bir habere göre geçtiğimiz günlerde İngiliz ve Amerikan basınında oldukça yer alan Prens Harry, “Üst Düzey Teknik Yönetici” olarak bir işe atılıyor. BetterUp isimli yeni bir start-up projesinde yer alacak Prens Harry, verdiği röportajlarda bu iş için oldukça azimli ve istekli olduğunu belirtmiş. Çoğu insanın kafasındaki “Acaba ne kadar maaş alacak?” sorusu ise Alexi Robichaux (CEO, BetterUp) tarafından “anlamlı ve dolgun” şeklinde cevaplanmış 😊

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 15-19 Mart 2021, Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 8-12 Mart 2021

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!