Netflix dizileri: Sıkılmadan izleyebileceğiniz en iyi 37 Netflix dizisi

Soğuk ve uzun kış gecelerinde günün yorgunluğunu atmanın en keyifli yolu sevdiklerinizle ya da tek başınıza evde dizi, film ya da belgesel izlemek. Bunun için artık eve gelir gelmez televizyonu açarak belirli kanalları izlemek yerine istediğimiz saatte kendi ilgimize ve zevkimize uygun yabancı dizilerin yer aldığı internet platformlarını tercih ediyoruz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de televizyon kültürü hızlı bir değişime uğradı. Bu konuda yaşanan hızlı değişimin en önemli öncüsü de Netflix oldu. Netflix, Netflix Original Series (Netflix Orijinal Dizileri) adıyla çıkardığı birbirinden kaliteli yapımlarla başarısını kanıtladıktan sonra artık neredeyse en iyi dizilerin tek adresi haline geldi.

Bu kadar çok dizi seçeneği arasından ilginize ve zevkinize uygun en iyi dizileri seçmenizi kolaylaştırabilmek için en iyi 37 Netflix dizisini sizler için derledik. Aksiyondan dramaya, gerilimden komediye birbirinden farklı türde pek çok dizi seçeneği bulabileceğiniz listenin sıralamasını biz IMDb puanlarına göre yaptık ancak zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek seçimi size bırakıyoruz.

İşte en iyi Netflix dizileri:

House of Cards

House of Cards: Season 6 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 9.0

Yayınlandığı ilk günden bugüne ilgiyle takip edilen House of Cards, Oscar ödüllü oyuncu Kevin Spacey’nin muhteşem performansıyla ön plana çıkıyor. Başkan olmak için hırslı ve zorlu bir mücadelenin içinde olan Francis Underwood’un çalkantılı yaşantısına tanık olacağınız dizinin ilk iki sezonun yapımı için Netflix tam yüz milyon dolar harcamış.

Stranger Things

Stranger Things | Official Final Trailer | Netflix

IMDb: 9.0

Netflix’in en bilinen ve en çok izlenen dizilerinden biri olan Stranger Things, fantastik ve gerilim türünde şimdiye kadar yapılmış en iyi dizilerden biri olarak gösteriliyor. Millie Bobby Brown’un muhteşem performansıyla izleyicilere görsel bir şölen sunan dizi, küçük bir kasabada esrarengiz şekilde kaybolan küçük bir çocuğu ararken arkadaşlarının ve ailesinin başına gelen sıra dışı olayları konu ediniyor.

Mindhunter

MINDHUNTER | Season 2 | Official Trailer

IMDb: 8.9

Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlanan dizi, FBI ajanları Holden Ford ve Bill Tench’in tecavüzcülerin ve seri katillerin peşine düşmesiyle başlayan olayları konu ediniyor. Birbirinden karmaşık ve acımasız suçları araştırırken yeni teknikler geliştiren ajanların sürükleyici maceraları polisiye ve gerilim sevenleri fazlasıyla tatmin edecek cinsten.

Narcos

Narcos | Official Trailer 2 [HD] | Netflix

IMDb: 8.9

Kolombiya’lı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın gerçek yaşamından uyarlanan dizi, Escobar’ı yakalamak için Amerika Birleşik Devletleri tarafından görevlendirilerek Kolombiya’ya gönderilen Javier Pena isimli ajan ve uyuşturucu karteli arasındaki macera dolu kovalamacayı anlatıyor.

Black Mirror

Black Mirror – Season 3 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.9

Her bölümünde farklı bir distopyaya yolculuk yapacağınız Black Mirror dizisi yapay zeka, robotlar, sosyal medya, insana entegre çipler gibi günümüzde tartışılan konuları ve teknolojik gelişmelerin insan yaşamında yaratabileceği olası alternatif senaryoları etik ve ahlaki bir çerçeveden izleyicisine sunuyor.

Love, Death & Robots

LOVE DEATH + ROBOTS | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.8

Her bölümünde farklı bir distopyanın işlendiği Love, Death and Robots işlenen konuların ilginçliğinin yanı sıra kullanılan dijital efektler ve animasyonlarla da geniş bir izleyici kitlesi tarafından takip edilen Netflix yapımlarından biri. Kara mizahtan korkunç yaratıklara, absürd hikayelerden gelecekle ilgili karamsar senaryolara hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak kısa film tadındaki bölümleri izlerken gözünüzü ekrandan ayıramayacaksınız.

The Crown

The Crown | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.8

İngiltere kraliçesi II. Elizabeth’in hayatını konu alan dizi kraliyet ailesinin ilginç gelenekleri ve sarayda yaşanan olaylar etrafında dönemin siyasi ve tarihi olaylarını konu alıyor. Kraliçe II. Elizabeth’in tahta geçtiği II. Dünya savaşı sonrasındaki dönemde yaşanan çalkantılı siyasi olaylar ve kraliyet ailesindeki ilişkilerin işlendiği bir dönem dizisi olan The Crown’un ilk iki sezonunda kraliçe rolündeki Clarie Foy’un performansı dikkat çekerken, son sezonda kraliçenin yaşlılık dönemlerini Fleabag dizisinden tanıdığımız Olivia Colman canlandırıyor.

Peaky Blinders

Peaky Blinders | Season 5 Trailer | Netflix

IMDb: 8.8

Netflix’in en çok ses getiren bir başka yapımı olan Peaky Blinders, I. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’sinde geçiyor. Savaş sonrası yaralarını sarmaya çalışan İngiltere’de kaos ortamı hakimdir ve tüm ülke yasadışı faaliyet gösteren çetelerin kontrolü altındadır. Peaky Blinders isimli grup da hırsızlık ve at yarışıyla para kazanana bir çete grubudur. Bir soygun sırasında yaptıkları bir hata yeni bir müfettişin şehre gelmesine ve çetenin kurduğu düzenin değişmesine sebep olacaktır.

Marvel’s Daredevil

Marvel's Daredevil | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.7

Netflix Marvel ortak yapımı olan dizide görme duyusunu kaybettiği için diğer duyuları anormal şekilde gelişmiş olan ve normal hayatında avukatlık yapan Matt Murdock’un iyileri kötülere karşı savunmasını konu ediniyor. Aynı zamanda bir süperkahraman olan Murdock gündüzleri iyiler için adalet ararken, geceleri de Daredevil olarak kötülerle savaşmaya devam ediyor.

Dark

Dark Season 2 | Trilogy Trailer | Netflix

IMDb: 8.6

Dram, bilimkurgu ve gerilim barındıran Dark dizisi esrarengiz şekilde kaybolan bir çocuğun ve onu arayan dört ailenin başından geçen ilginç olayları anlatıyor. Netflix’in ilk Almanca içeriği olan ve küçük bir kasabadaki tuhaf olayları anlatan dizi, tüm zamanların en iddialı bilimkurgu yapıtları arasında gösteriliyor. 

13 Reasons Why

13 Reasons Why: Season 3 | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.6

İlk bakışta klasik bir gençlik dizisi gibi görünse de son bölümüne kadar nefesinizi tutarak izleyeceğiniz 13 Reasons Why, bir genç kızın intiharının ardındaki gizemlerin aralanmasını konu alıyor. Dizinin başrolündeki Hannah isimli genç kızın intiharından iki hafta sonra, aynı okuldaki ondan hoşlanan Clay odasında kasetlerle dolu bir kutu bulur. Kasetler Hannah’nın ses kayıtlarıdır ve Hannah adım adım nasıl intihara sürüklendiğini tüm detaylarıyla bu ses kayıtlarında anlatmaktadır.

La Casa De Papel

La Casa de Papel: 3. Kısım | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 8.5

İki sezonunda iki farklı soygun etrafında dönen olayların anlatıldığı La Casa De Papel Netflix’te izlenebilecek İspanyolca dizilerden. Profesör lakaplı dahi bir soyguncu, tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmek için aylarca eğittiği 8 suçludan oluşan bir takım kurar. Tüm olası senaryoları göz önünde bulundurarak dahiyane bir plan hazırlayan ve gruba koyduğu katı kurallarla planını bozabilecek tüm riskleri ortadan kaldırdığını düşünen Profesör’ün ve soygun takımının hesaba katmadığı pek çok şey sonradan ortaya çıkacaktır.

Ozark

Ozark | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.5

Breaking Bad sevenlerin beğenerek izleyeceğini düşündüğümüz Ozark, suç, dram ve gerilim türündeki bir başka Netflix dizisi. Zarar gören aile ilişkileri ve karakterler arasındaki çatışmalar etrafında dönen bir kaçış hikayesini konu alan dizinin baş karakteri Marty Byride, sıradan bir işi ve yaşantısı olan bir adamdır. Şirketinin uyuşturucu kaçakçılarına para aklama konusunda yardım ettiği ortaya çıktıktan sonra birden hayatında önemli değişiklikler yapmak zorunda kalır. Çocuklarını ve karısını koruyabilmek için Chicago’dan Güney Missouri’deki Ozark’a taşınan aile nasıl bir maceranın içine atıldıklarından haberdar değildir.

The Get Down

The Get Down Trailer | A Netflix Original

IMDb: 8.5

Özellikle müzikseverlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz The Get Down dizisi, punk, disco ve hip-hop kültürünün müzik piyasasında yer edinmeye başladığı 70’li yıllarda South Bronx gençlerinin popüler müzik kültürünü nasıl değiştirdiğini konu alıyor.

The Punisher

Marvel’s The Punisher: Season 2 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.5

Özel ajan olarak çalışan ve mutlu bir yaşam süren Frank Castle’ın hayatı, tüm ailesinin yok edilmesi ve elindeki her şeyin alınmasıyla kabusa dönüşür. Her şeyini kaybeden Frank’in artık hayattaki tek amacı, ailesini öldürenlerin peşine düşerek kendi yöntemleriyle onlardan intikam almaktır. Aksiyon severlerin her bölümünü nefeslerini tutarak izleyecekleri The Punisher, Netflix’teki birçok Marvel dizisinden biri.

After Life

After Life | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.4

Kara mizahın en güzel örneklerinden biri olan After Life, eşinin ölümünden sonra depresyona girerek kendisini tüm dünyaya kapayan Tony’nin hikayesini anlatıyor. Eşinin ölümünün ardından çevresindeki insanlara içinden nasıl geliyorsa öyle davranmaya karar veren ve tüm sınırlarını bir anda kaldıran Tony’nin umursamaz halinden endişelenen arkadaşları onu tekrar eski hayatına döndürmeye çalışır.

Sex Education

Sex Education | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.4

Annesi ve babası seks terapisti olan silik bir genç olan Otis, elindeki bilgi kaynağını fırsata çevirerek bir anda okuldaki cinsellikle ilgili tüm sorunların odağı haline gelir. Cinsellikle ilgili tüm sorulara cevap bulabilen ve arkadaşlarının sorunlarına çözümler üreterek popüler olan Otis herkesin derdine çare bulsa da, kendi sorularına bir türlü aradığı cevapları bulamayacaktır. Diziyi izlemek için tıklayın. 

BoJack Horseman

BoJack Horseman | Season 6 Trailer | Netflix

IMDb: 8.4 (2014)

Eskiden sitcom yıldızı olan bir atın tekrar ünlü olmaya çalışmasını konu alan bu absürd komedi dizisi, hiçbir şeyden memnun olmayan, renkli kazaklar giyen ve Hollywood’ta yaşayan BoJak’in hayatını anlatıyor.

Big Mouth

BIG MOUTH Trailer (2017) Netflix

IMDb: 8.3

South Park, Family Guy, The Simpsons gibi komedi ve animasyonun bir araya olduğu yapımları izlemeyi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken Big Mouth, bir grup gencin ergenlik döneminin getirdiği olaylar karşısında düştüklerikomik durumları anlatıyor. Family Guy’ın senaristlerinden Andrew Goldberg ve komedyen Nick Kroll’un kaleme aldığı dizinin her bölümünde gençliğinizdeki komik anlara dönecek ve bolca güleceksiniz.

Atypical

Atypical | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.3

Otizmli bir gencin ve ailesinin hikayesinin anlatıldığı, komedi türündeki dizinin baş kahramanı olan Sam arkadaşları gibi yaşayabilme isteğiyle kimlik arayışına girer. Artık kendi ayakları üstünde durmak ve güzel bir romantik ilişki kurmak isteyen Sam’e kendisini gerçekleştirmesi ve ideallerine ulaşması konusunda babası ve terapisti cesaret verirken, annesi küçük oğlunun büyüdüğünü ve bağımsızlık isteğini kabullenmekte biraz zorlanmaktadır.

Sense8

Sense8 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.3

Dünyanın farklı yerlerinde birbirinden habersiz yaşayan 8 kişinin yaşamının tuhaf ve spritüel bir bağlantıyla bir araya gelişini anlatan dizinin her bölümü ayrı bir karakter etrafında şekilleniyor. Karakterler arasındaki duygusal ilişkilerin ve çatışmaların işlendiği dizi fantastik ve bilimkurgu sevenlerin keyifle izleyeceği bir yapım.

Vis a Vis

Extended Trailer: Locked Up Season 1 (Vis A Vis) | Channel 4

IMDb: 8.3

Hapisane yaşamının zorlu ve acımasız koşullarında hayatta kalmaya çalışan genç bir kadının hikayesini anlatan Vis a Vis, Netflix’te izleyebileceğiniz İspanyolca dizilerden biri. Macarena Ferreiro’nun erkek arkadaşına olan bağlılığı ve iyi niyeti, sevgilisi tarafından kullanılmasına ve suç işleyerek hapse girmesine neden olur. Sevdiği adamın ihanetine uğrayan Macarena bir taraftan yaşadığı hayal kırıklığının yaralarını sarmaya çalışırken bir taraftan da zorlu hapisane koşullarıyla baş etmeye çalışacaktır.

Orange is the New Black

Orange Is the New Black | Official Season 7 Trailer | Netflix

IMDb: 8.3

Konforlu bir yaşamı, yolunda giden bir ilişkisi, problem yaşamadığı bir ailesi olan Piper Chapman, üniversite döneminde işlediği bir suç yüzünden yıllar sonra hapse girer. Bir anda elindeki her şeyi kaybeden ve kendisini bambaşka bir dünyada bulan genç kadın için yeni yaşamına adapte olmak zor olsa da, zamanla hapisane yaşantısına ayak uydurmaya başlar. Şimdiye kadar hiç deneyimlemediği bir yaşantının içinde edindiği dostluklar, ona bugüne dek öğrendiği her şeyi sorgulatacaktır. Diziyi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

The Kominsky Method

The Kominsky Method | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.2

Başrolünde Michael Doughlas’ın oynadığı Amerikan yapımı bir komedi dizisi olan The Kominsky Method, bir zamanlar başarılı bir Hollywood yıldızı olan, emekliliğindeyse oyuncu koçluğu yapan Sandy Kominski’nin yaşadığı olayları konu alıyor.

Altered Carbon

Altered Carbon | Teaser [HD] | Netflix

IMDb: 8.2

Bir çizgi roman uyarlaması olan Altered Carbon, insanların ruhlarını ve karakterlerini yeni bir bedene entegre edebildikleri alternatif bir evrende geçen olayları konu alıyor. Takeshi Kovacs isimli bir asker kendi timi içinde hayatta kalabilen tek kişi olur ve zihni bir buza hapsedilir. Takeshi’nin yüzyıllarca donmuş şekilde duran zihninin beden bulabilmesi ancak çözülmesi çok zor bir cinayeti aydınlatması karşılığında mümkün olacaktır.

Grace and Frankie

Grace and Frankie | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.2

Netflix’in beğenilen komedi dizilerinden Grace and Frankie, kocaları tarafından terk edilmiş orta yaşlı iki kadının yollarının kesişmesini ve istemeden de olsa gelişen eğlenceli dostluklarını konu alıyor.

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.2

Umbrella Academy, birbiriyle pek de iyi anlaşamayan bir grup süper kahramanın buluşma noktası olan bir akademi. Dizide babalarının gizemli ölümünden sonra bu gizemi çözmeye karar vererek bir araya gelen kardeşlerin başından geçen olaylar anlatılıyor.

The End of the F***ing World

The End of the F***ing World: Season 2 | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.1

Komedi ve dram unsurları barındıran dizi, henüz 17 yaşında olmasına rağmen psikopat olan bir gencin etrafında dönen olayları anlatıyor. Küçüklüğünden beri riskli davranışlar sergileyen James’in okula gitmekteki tek amacı kendisine en uygun kurbanı bulabilmektir. Okuldaki gençler arasından Alyssa adlı bir kızı öldürme kararı alan James planını kusursuzca uygulayabilmek için sinsice Alyssa’yı kendine aşık etmeye çalışır. Ancak James, Alyssa’yı tuzağa düşürme çabası sonucunda hiç beklemediği bir sonla karşılacağından habersizdir.

GLOW

GLOW | Official Season 3 Trailer | Netflix

IMDb: 8.1

Netflix yapımı bir Amerikan komedi dizisi olan GLOW, alışılmışın dışında senaryosuyla yayınlandığı günden bu yana izleyicilerinin ilgiyle takip ettiği bir dizi. Rengarenk kostümleri, dekorları ve müzikleriyle sizi 80’lere ışınlayacak olan dizide bir grup güreşçi kadının yaşadıkları anlatılıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizinin baş kahramanı olan Ruth, oyunculuk kariyerinde beklediği yükselişi yakalayamayınca şansını güreşte denemek ister ve oyunculukta aradığını bulamayan diğer kadınlar gibi kendisini bir anda enteresan bir çekişmenin içinde bulur. 

On My Block

ON MY BLOCK Official Trailer (2018) Netflix Teen Comedy HD

IMDb: 8.1

On My Block, Los Angeles’ın arka sokaklarında, zor şartlarda yaşayan zeki, güçlü ve eğlenceli dört arkadaşın dostluğunu merkezine alıyor. Liseye başladıktan sonra dostlukları zorlu bir sınavdan geçmek zorunda olan gençlerin başına gelen olayları zaman zaman gülerek, zaman zamansa duygulanarak izleyeceksiniz.

Russian Doll

Russian Doll: Season 1 | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.0

Russian Doll, bir partiye sıkışıp kalan Nadia’nın esrarengiz öyküsünü anlatıyor. New York’ta her zamanki sıradan parti davetlerinden birine katılan genç kadın, kendisini birden tuhaf olayların içinde bulur. Partinin sonunda kaza geçirerek ölen Nadia, bir anda uyanır ve partinin hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğini fark eder. Aynı partide tekrar tekrar birbirinden ilginç kazalarla ölmeye ve aynı güne uyanmaya devam eden Nadia bu lanetli partiden kurtulabilmenin yollarını aramaya başlar.

Lilyhammer

Lilyhammer – Season 2 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.0

Baş rolünde Steven van Zandt’ın bulunduğu, Norveç Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı olan dizi, içinde bulunduğu mafyanın aleyhinde tanıklık ettikten sonra korunma talep ederek Norveç’in Lillehammer şehrinde kendisine yeni bir hayat kurma kararı alan New York’lu eski bir mafya üyesinin hayatını anlatıyor.

Elite

Elite | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.6

Netflix’in en popüler İspanyol yapımlarından biri olan Elite, İspanya’da özel bir okulda okuyan bir grup öğrencinin yaşamını konu alıyor. Hikaye, ülkede yaşanan bir deprem sonucu yıkılan bir okuldan İspanya’ın en seçkin okullarından birine nakledilen, düşük gelirli üç öğrencinin zengin arkadaşlarıyla yaşadıkları çatışmaları konu alıyor. Sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunmasıyla daha da karmaşıklaşan olay örgüsü, cinayetin aydınlanması için polisin öğrencileri sorgulaması etrafında şekilleniyor.

La Mante

Trailer A Louva-a-Deus – La Mante – S01

IMDb: 7.5

25 yıl önce La Mante lakaplı bir seri katilin işlediği bir dizi cinayetin aynı kurguyla tekrar ortaya çıkmasını konu alan altı bölümlük bu kısa polisiye dizisi, Netflix’te izleyebileceğiniz Fransızca içeriklerden biri. Cinayetlerin çözülmesine yardımcı olabilecek kilit isim Jeanne Deber uzun yıllar hapistedir ve yalnızca oğlu Damien ile konuşmak şartıyla polise yardımcı olmayı kabul eder. Dedektif Damien çocukluğundan beri hiç iletişim kurmadığı annesiyle bu şekilde karşı karşıya gelir. Bir taraftan cinayetlerin ardındaki sırrın adım adım çözüme ulaşmasını soluksuz izlerken bir taraftan anne ve oğlu arasındaki dramatik ilişkide kendinizden bir şeyler bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Perfume

Perfume | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 7.2

Patrick Süskind’in aynı adlı romanından uyarlanan Perfume filmiyle benzer bir kurguya sahip olan bu dizi, dünyanın en güzel kokusunu yaratmak için cinayetler işleyen bir seri katilin hikayesini konu alıyor. Koku bezleri alınmış genç bir bir kadın cesedinin bulunmasından sonra alarma geçen dedektifler, elde ettikleri ipuçlarıyla kendilerini bölgedeki bir yatılı okulda bulurlar. Dedektiflerin amacı daha fazla cinayet işlenmeden işaretleri takip ederek bir an önce katile ulaşabilmektir.

The protector (Hakan Muhafız)

The Protector | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 7.1

Netflix orijinal yapımı ilk Türk dizisi olan The Protector’ün başrolünde Çukur ve İçerde dizilerindeki performansıyla son yıllarda adından sıkça söz ettiren Çağatay Ulusoy yer alıyor. Dramatik, fantastik, aksiyon ve bilimkurgu türünde olmasıyla birçok farklı izleyici kitlesine hitap eden dizi, kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenen ve bu gerçeği öğrendikten sonra tüm hayatı değişen bir süper kahramanın öyküsünü anlatıyor.

Osmosis

Osmosis | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 5.9

Netflix’in en beğenilen fantastik dizilerinden biri olan Osmosis, yakın gelecekte üstün bir yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş yeni bir çöpçatanlık uygulamasının yol açtığı olaylar zincirini konu ediniyor. Kullanıcıların beyinlerinden aldığı verileri kullanarak en uygun eşleşmeleri yapabilen bu uygulama sayesinde kendiniz için en uygun olan kişiyi kolayca bulabilmek mümkünken, ruh eşinizi bulmanın nelere mal olabileceğini şaşkınlıkla izleyeceksiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!