Vücudu ağır metallerden arındıran detoks içeceği tarifi

Cıva, kurşun, uranyum alüminyum gibi ağır metaller, yediğimiz yiyeceklerle soluduğumuz havayla, içtiğimiz suyla ya da derimizden absorbe edilerek vücudumuza girebiliyor ve sağlığımız için ciddi bir tehdit oluşturuyorlar. Toksik madde olarak vücuda alınan ağır metaller, insan vücudundaki bir çok ciddi hastalığın ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Diş dolgusu, aşı ya da deniz ürünlerinde bol miktarda bulunan ağır metaller, vücudu zehirleyerek sağlıklı işleyişini sekteye uğratıyor.

Vücuttaki ağır metallerden kurtulmak
Vücuttaki ağır metallerden kurtulmak

Ağır metallerden ve diğer toksik maddelerden arınabilmek için vücudun belirli dönemlerde temizlenmesi, yani detoks oldukça önemli. Vücudu toksinlerden temizlemek için meyve ve sebze gibi temizleyici yiyecekler yiyebilir, sebze suları içebilir, hot yoga ya da sauna gibi bol miktarda ter atabileceğiniz aktiviteler yapabilir ya da nefes tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Sağlıklı yaşamı benimsemiş bireylerin bir çoğu, detoks programına beslenme düzeninde yaptığı değişikliklerle başlıyor. Yeşil sebzelerin suyunu içmek ise en sık karşılaşılan yöntemlerden. Ne kadar yoğun olursanız olun, hiç bir şeyin sağlığınızdan daha önemli ve değerli olduğunu unutmayın. Yeşil sebzelerle kolaylıkla hazırlayabileceğiniz sebze suyuyla, günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamanın yanı sıra, antioksidan etkisiyle vücudunuzu kolayca temizleyebilirsiniz.

Bugün sizlerle paylaşacağımız detoks içeceği, karaciğeri güçlendiren, ağır metalleri vücudunuzdan uzaklaştıran ve yok etmenize yardımcı olan bir karışım;

Malzemeler (1 kişi için):

  • 2 küçük ya da 1 büyük boy pancar
  • 4 fincan doğranmış lahana
  • 2 fincan doğranmış kereviz sapı
  • 1 orta boy salatalık
  • Yarım limon
  • 1 demet maydanoz
  • 1 demet kişniş
  • Ortalama 5cm boyutunda taze zencefil

Hazırlanışı:

1. Tüm malzemeleri iyice yıkayın. Eğer imkanınız varsa, aldığınız tüm malzemelerin organik ve taze olmasına dikkat edin.

2. Tüm malzemeleri meyve sıkma makinasına atın ve suyunu çıkarın Meyve sıkma makinanız yoksa blender kullanabilirsiniz. Blenderda malzemelerin posası da içeceğinize gireceği için, içimi sizi biraz daha zorlasa da daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Afiyet olsun!

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!